parfumuri favorite

De la: Iuliaparda, la data 2009-02-11 15:36:01Kat deluxe at night de la Naomi



adorr parfumul asta!!!!
regi_15
Postat pe 22 Februarie 2009 23:53
Din toamna am folosit Elle de la YSL,dar parfumul care mi se potriveste cel mai tare si pe care l-am descoperit in urma cu 4 ani ramane Femme Individuelle de la Mont Blanc.Super parfum , dupa opinia mea.Parca a fost facut anume pt mine.
dadria_62
Postat pe 23 Februarie 2009 07:25
Pentru mine parfumul perfect este "Omnia" de la BVLGARI. Si mai nou a aparut anul trecut in septembrie "Iasmine Noir" tot de la BVLGARI. Pentru mine aste sunt parfumurile pe care nu le schim. Mai folosesc din cand in cand si alte parfumuri (212 - Carrolina Herera, L'eau par Kenzo) dar tot la prima dragoste ma intorc.
anemarie
Postat pe 23 Februarie 2009 07:42
Da, miroase foarte frumos. Dar si Premier Jour al Ninei Ricci miroase foarte bine.
Gabby
Postat pe 23 Februarie 2009 08:50
...toate parfumurile sunt superbe...aqm depinde care ti se potrivesc...
...eu merg mult pe chanel, bvlgari si escada...;)
black_girl
Postat pe 23 Februarie 2009 10:49
armani-diamonds
deea_bo
Postat pe 23 Februarie 2009 11:45
alien...th.mugller
e fantastic...merge si ultraviolet pacco rabane
SZASZ_ANCA
Postat pe 23 Februarie 2009 12:43
Today de la Avon - din trilogia today-tomorrow-always
flower by cinthia rowley - tot de la avon
absynth - by christian lacroix - avon
rouge - by christian lacroix - avon
incearca-le pe rind
anditzy
Postat pe 23 Februarie 2009 13:00
primul parfum pe care l-am avut a fost Champs Elysees de la Guerlain si am ramas impresionata, apoi am avut mai multe.... Chance - Chanel, Sunset Heat - Escada (bestial de vara), mama avea Pleasuses - Estee Lauder (absolut superb, imi aminteste de adolescenta)... The One - Dolce&Gabbana, ROBERTO CAVALLI - SERPENTINE (mi-a placut pentru ca este foarte potrivit pentru business, are o alura sofisticata si mi-a mers mereu bine la serviciu cu acest parfum), iar ceva ce a devenit o traditie de 2 ani incoace de Valentine's Day (cadou de la iubitu' ) Nina by Nina Ricci.... initial mi s-a parut prea dulce pentru gustul meu, dar treptat mi-a intrat la inima...
angel_demon10
Postat pe 23 Februarie 2009 13:59
Ar trebui sa spunem si care sunt mai persistente din ce am enumerat pana acum.Sunt multe care ne plac , dar nu toate rezista de dimineata pana seara . Ce ziceti ?
tapu_alina
Postat pe 23 Februarie 2009 17:01
asa, de curiozitate. la ce bun sa apara lumea aici si sa zica cu ce shap de colonie se uda? la ce foloseste, cui foloseste si ce foloase tragem din zbenguiala asta aiurita de postari? ce ma intereseaza pe mine, ca simplu cititor, ce parfum se "muleaza pe personalitatea" x? o cunosc? pot sa-i spun ca l-a ales bine sau nu? pot eu sa-i zic ca parfumul y nu miroase bine cand ea spune ca-l adora? si atunci, unde e logica existentei unui astfel de topic?
si_totusi
Postat pe 23 Februarie 2009 17:11
Probabil ca sa stie lumea ca au bani si se descurca.
Micass
Postat pe 23 Februarie 2009 18:48
foloseste...si eu sunt pasionata de parfumuri... am preferintele mele si descopar cu placere ca unele persoane iubesc cam aceleasi parfunuri ca si mine... si sunt unele parfumuri pe care eu inca nu le-am descoperit... imi trezesc interesul si apoi caut informatii despre aceste parfumuri... si uite asa descopar nuante noi...
ti-e ciuda "si_totusi"? din tonul tau am inteles ca ti-e cam ciuda pe topicul asta... poti sa-l ignori daca nu iti place...
deliatoader
Postat pe 23 Februarie 2009 20:47
De la: deliatoader, la data 2009-02-23 20:47:24foloseste...si eu sunt pasionata de parfumuri... am preferintele mele si descopar cu placere ca unele persoane iubesc cam aceleasi parfunuri ca si mine... si sunt unele parfumuri pe care eu inca nu le-am descoperit... imi trezesc interesul si apoi caut informatii despre aceste parfumuri... si uite asa descopar nuante noi...
ti-e ciuda "si_totusi"? din tonul tau am inteles ca ti-e cam ciuda pe topicul asta... poti sa-l ignori daca nu iti place...


bine. daca zici tu, asa o fi ..


nu prea stiu ce ai vrut sa spui cu descoperirea de nuante noi. din cate stiu eu, ciudoasa, un parfum are note ,acorduri, tonuri, subtonuri si arome. nuante au culorile. da', poate nu stiu bine.

iar in privinta descoperirilor, valei si valeleu. ai de munca. tarlaua industriei de parfumuri e tare intinsa pe lungis si curmezis
si_totusi
Postat pe 23 Februarie 2009 21:16
armani code,lacouste,prada,le ador..
madalina_ramona
Postat pe 23 Februarie 2009 22:01
Pe mine ma caracterizeaza Volare, un parfum discret si in acelasi timp durabil.
Sorina13
Postat pe 23 Februarie 2009 22:31
casharel promesse este ce prefer in acest moment.
Este fresh, misterios si f. senzual.
elena_statica
Postat pe 24 Februarie 2009 13:56
He he... ce mi-am luat acum...
"Heartbreaker" by Jenna Jameson (de la Dolce Vita New York), este fff persistent si pur si simplu, de la un singur "fas" pe incheietura il simti de jur imprejurul tau... si m-am spalat si pe maini recent... deci, e tare!!! ca si gagik...
angel_demon10
Postat pe 24 Februarie 2009 15:11
CHLOE
Kathja
Postat pe 24 Februarie 2009 19:02
hypnose de l'ancome
monymonika01
Postat pe 24 Februarie 2009 19:14
J'ador Dior!
punciu
Postat pe 27 Februarie 2009 21:15
ORGANZA si mai nou am descoperit PARFUM D'ETE de la KENZO.
etinc3lle
Postat pe 1 Martie 2009 12:03
De la: SZASZ_ANCA, la data 2009-02-23 12:43:43alien...th.mugller
e fantastic...merge si ultraviolet pacco rabane


ADOR ALIEN...e parfumul meu preferat!!!
alexandra_hanuschak
Postat pe 3 Martie 2009 10:23
De la: monymonika01, la data 2009-02-24 19:14:44hypnose de l'ancome

sa te felicit... eu nu ma innebuneam dupa el dar il mai foloseam(stii cum e cu acel cal de dar!) Dar al meu prieten m-a trimis sa ma schimb si m-a rugat sa nu ma mai dau cu el in preajma lui!
euLaura
Postat pe 3 Martie 2009 15:32
Un parfum ce nu poate fi neobservat si ce exprima rafinament este Ultraviolet de la Paco Rabanne.
Bright Cristal from Versace
Merita incercate!

Postat pe 4 Martie 2009 16:29
Bulgari - Blu, Narciso Rodriguez - For Her, Chanel - Coco Mademoiselle, Hermes - Kelly Caleche, Max Mara......
besv
Postat pe 9 Martie 2009 10:01
Eu nu ma plictisesc; daca m-a cucerit un parfum nu ma plictisesc de el niciodata. Imi plac multe: Extravagance-Givenchy, Glamour-Ralph Lauren, Pleasures, Intuition-Estee Lauder, Creation-Ted Lapidus, iar pentru barbati, din punctul meu de vedere nimic nu egaleaza Farenheit-Dior

Postat pe 23 Martie 2009 10:58
212 carolina herrera, 5th avenue elizabeth arden , pleasure este lauder sau pink cel nou de la este lauder, chick carolina herrera , orange cacharel, sau mai tare incearca bouchron este mai scump sau un miros mai deosebit este cel nou aparut acum insolence de guerlain... mie ami place foarte mult si j,adore de la dior
marciapm2000
Postat pe 1 Aprilie 2009 02:41
De la: si_totusi, la data 2009-02-23 21:16:00
De la: deliatoader, la data 2009-02-23 20:47:24foloseste...si eu sunt pasionata de parfumuri... am preferintele mele si descopar cu placere ca unele persoane iubesc cam aceleasi parfunuri ca si mine... si sunt unele parfumuri pe care eu inca nu le-am descoperit... imi trezesc interesul si apoi caut informatii despre aceste parfumuri... si uite asa descopar nuante noi...
ti-e ciuda "si_totusi"? din tonul tau am inteles ca ti-e cam ciuda pe topicul asta... poti sa-l ignori daca nu iti place...


bine. daca zici tu, asa o fi ..


nu prea stiu ce ai vrut sa spui cu descoperirea de nuante noi. din cate stiu eu, ciudoasa, un parfum are note ,acorduri, tonuri, subtonuri si arome. nuante au culorile. da', poate nu stiu bine.

iar in privinta descoperirilor, valei si valeleu. ai de munca. tarlaua industriei de parfumuri e tare intinsa pe lungis si curmezis




tusica....hai mai...pe bune...nu esti curioasa...sa afli cu ce se da lumea?
n-ai bagat de seama ca...unora...le e greu sa si scrie...din nomenclatorul de productie...din cataloage...
iar cand a aparut si Avonu`...m-a rupt in doua!!!
apropo`s...nu vrei si tu...o doza mititica asa...de snobism...d`asta cu iz de...MALL...asa?
ce rea poti fi!!
zau ca e penibil...si...apropo`s....de lenjerii...nik? ce desou-uri purtati?
yo...port tetra...o fi de bine?
ovidiu42
Postat pe 1 Aprilie 2009 03:53
Burberry Brit...the best

Postat pe 3 Aprilie 2009 22:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
salutare 1 De la: garbo116460 3 Mai 2010 14:19
produse oriflame 2 De la: lilly26 5 Septembrie 2010 01:02
Parfumuri originale din Italia 10 De la: snickers 8 Octombrie 2013 18:20
Deodorantele Sanex 1 De la: julianacocor 3 Aprilie 2012 10:37
Oferta Parfumuri Originale Ieftine !!! 4 De la: eu_geminy 27 Mai 2011 01:57
Setari Cookie-uri