CUM SA II DAU O LECTIE DE VIATA FOSTULUI ?

Timp de 1 an si jumatate am avut o relatie la distanta. 1 an si jumatate per total..fiindca au fost despartiri si pauze, ultima in luna sept 2008, in care am hotarat clar sa nu mai fim impreuna. acum vrea sa ne revedem. mentionez ca suntem din localitati indepartate si l-am iubit cel mai mult din toti pritenii mei de pana acum. acelasi lucru nu pot sa il spun despre el, care e tinut la mine, dar in felul sau mai libertin. ideea este ca mi-am dat seama ca nu e pentru mine, ca imi fac mai mult rau si acum vreau sa ii dau o lectie ca sa nu se mai joace atata cu mine. va rog spuneti-mi ce sa fac. nu vreau o razbunare prosteasca, vreau doar o lectie care sa il atinga.
multumesc:)
vanessa10
Postat pe 19 Ianuarie 2009 15:06
O lectie de viata ar fi sa-i spui sa-si vada de treaba daca nu iti e de el. Garantat trage ceva invataminte din asta.
Micass
Postat pe 19 Ianuarie 2009 19:40
De la: Micass, la data 2009-01-19 19:40:11O lectie de viata ar fi sa-i spui sa-si vada de treaba daca nu iti e de el. Garantat trage ceva invataminte din asta.


da, corect, dar parca as vrea ceva mai complex :)
vanessa10
Postat pe 20 Ianuarie 2009 15:02
De la: vanessa10, la data 2009-01-20 15:02:18
De la: Micass, la data 2009-01-19 19:40:11O lectie de viata ar fi sa-i spui sa-si vada de treaba daca nu iti e de el. Garantat trage ceva invataminte din asta.


da, corect, dar parca as vrea ceva mai complex :)


Eu nu am foarte multa experienta de viata, dar iti pot spune ca daca vrei sa-l inveti ceva spunei verde in fata parerea ta si traieste-ti viata linistita in continuare(da-l uitarii). Nimic nu il v-a rani mai mult.
Pup
ladyd
Postat pe 20 Ianuarie 2009 15:07
De la: vanessa10, la data 2009-01-19 15:06:36Timp de 1 an si jumatate am avut o relatie la distanta. 1 an si jumatate per total..fiindca au fost despartiri si pauze, ultima in luna sept 2008, in care am hotarat clar sa nu mai fim impreuna. acum vrea sa ne revedem. mentionez ca suntem din localitati indepartate si l-am iubit cel mai mult din toti pritenii mei de pana acum. acelasi lucru nu pot sa il spun despre el, care e tinut la mine, dar in felul sau mai libertin. ideea este ca mi-am dat seama ca nu e pentru mine, ca imi fac mai mult rau si acum vreau sa ii dau o lectie ca sa nu se mai joace atata cu mine. va rog spuneti-mi ce sa fac. nu vreau o razbunare prosteasca, vreau doar o lectie care sa il atinga.
multumesc:)


Faptul ca iti este indiferent ar trebui sa fie suficient pentru tine. De ce vrei mai mult de atat? E suficient pentru el, deasemeni.
taur_atipic
Postat pe 20 Ianuarie 2009 15:11
Sau poate nu iti este indiferent. Caile sufletului sunt intortocheate.
taur_atipic
Postat pe 20 Ianuarie 2009 15:16
De la: taur_atipic, la data 2009-01-20 15:16:35Sau poate nu iti este indiferent. Caile sufletului sunt intortocheate.
nu mi-e tocmai indiferent, e omul pe care l-am iubit cel mai mult ..dar sunt constienta ca daca ma impac cu el imi fac rau...
vanessa10
Postat pe 24 Ianuarie 2009 23:46
esti tanara mergi inainte nu ti distruge dragostea este unica plus ca nu il prea iubesti

Postat pe 25 Ianuarie 2009 00:05
vanessa, puiule, nu tu ii vei da lectie unui libertin. ci una data dracului care-l pune in fund. lasa-l sa treaca pe langa tine. cel mult il poti duce cu vorba legat de momentul intalnirii. il tot amani ca au aparut chestii urgente. si sa nu uiti sa plangi in telefon ca ti-e dor de el si tare ai vrea sa-l vezi dar nu ai cum. Daca vrei lectie si nu indiferenta, enerveaza-l asa. sa creada ca pune iar mana pe tine, ca doar tu ii declari (adica ai grija sa-i declari ca esti toata a lui DAR SA NU SA SI FIE ASA, DESIGUR) ca nu mai poti de dor.... aaa mi-a mai venit o idee. sau mai multe.
daca ai tupeu... du-l in camera, pac, cina romantica, lumanari etc tot arsenalul; tu super misto. desuuri super. il incingi bine si cand sa se apuce de fapte izbucnesti in plans si ii marturisesti ca ai mai fost intre timp cu cineva si totusi te mai gandesti si la ala. si termini momentul poetic. tu ai grija sa fii teatrala si credibila. si il rogi sa plece... vrei sa fii singura
sa meditezi. ei?
gianiblue
Postat pe 25 Ianuarie 2009 00:42
huh...giani...ce retete de succes ai, scumpo... asta nu e lectie...o sa-l lase traumatizat pe viata...
wife_de_zmeu
Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:33
De la: gianiblue, la data 2009-01-25 00:42:36vanessa, puiule, nu tu ii vei da lectie unui libertin. ci una data dracului care-l pune in fund. lasa-l sa treaca pe langa tine. cel mult il poti duce cu vorba legat de momentul intalnirii. il tot amani ca au aparut chestii urgente. si sa nu uiti sa plangi in telefon ca ti-e dor de el si tare ai vrea sa-l vezi dar nu ai cum. Daca vrei lectie si nu indiferenta, enerveaza-l asa. sa creada ca pune iar mana pe tine, ca doar tu ii declari (adica ai grija sa-i declari ca esti toata a lui DAR SA NU SA SI FIE ASA, DESIGUR) ca nu mai poti de dor.... aaa mi-a mai venit o idee. sau mai multe.
daca ai tupeu... du-l in camera, pac, cina romantica, lumanari etc tot arsenalul; tu super misto. desuuri super. il incingi bine si cand sa se apuce de fapte izbucnesti in plans si ii marturisesti ca ai mai fost intre timp cu cineva si totusi te mai gandesti si la ala. si termini momentul poetic. tu ai grija sa fii teatrala si credibila. si il rogi sa plece... vrei sa fii singura
sa meditezi. ei?

e o super idee ...recunosc :)...insa iti trebe ceva talent e actrita...oricum va multumesc fetelor:D
vanessa10
Postat pe 26 Ianuarie 2009 19:22
lectiile de viata i le da viata nu tu

Postat pe 11 Februarie 2009 18:22
Eu zic sa-l bati.
Micass
Postat pe 12 Februarie 2009 20:46
ceea ce barbatii ar accepta f greu de la o iubita de a lor ar fii sa l incalzesti sa i povestesti despre o surpriza ce vrei sa i=o faci(asta in cazul in care ti face placere si tie sa te mai culci inca o data cu el) si dupa ce o faci ca la carte, se termina surpriza ii spui sa si faca bajele ca doar nu credea ca erau sentimente la mijloc...cu asta se scutura multi barbatii....dar ititrebuie sange sa o faci:) pupa
disperata_bv
Postat pe 13 Februarie 2009 00:31
vanesa, da' de ce vrei tu sa ii dai o lectie? vrei sa reglezi conturile? cui ii foloseste? tie, cu siguranta, nu...

daca inca te agati de chestia asta, inseamna ca nu ai depasit momentul...ai grija ca ancorata in trecut, sa nu piezi bucuriile cotidiene.

de bine s-auzim...
wife_de_zmeu
Postat pe 13 Februarie 2009 13:03
eu n-am inteles o cheste... cum adica a tinut la tine mai libertin?... tu vroiai flori si el iti dadea maciuci, sau cum?... ca pana la urma vaz ca-ti placea...
zambil
Postat pe 13 Februarie 2009 13:08
zambile...azi te-ai trezit cu popoul in sus?

sperii fetele astea, nene...
wife_de_zmeu
Postat pe 13 Februarie 2009 13:15
tu mai vrei totusi sa fi cu el?Asta inteleg io...
Ca este important acest aspect...pentru a sti noi cum sa ne exprimam...
Dar de ce nu crezi ca e ptr tine ce ti-a spus/ facut?
dafffne
Postat pe 14 Februarie 2009 13:14
Pot sa faci ce am facut eu: cand m-a sunat tipul respectiv care se tot juca tot timpul cu mine, m-a intrebat ce fac, am raspuns "SEX"...si el: "Cum adica sex?" si i-am dat pe un amic care si-a dres vocea la telefon. atat. de atunci nu a mai sunat. :) si am scapat de o povara.
Kistruiata
Postat pe 10 Martie 2009 23:28
Atunci nu te impaca.
Ioana007
Postat pe 17 Martie 2009 14:45
ABSOLUT SUPERB!!!! CRED CA O SA IMPRUMUT IDEEA , ESTI GENIALA
sweetseawhisper
Postat pe 24 Martie 2009 18:15
De la: Kistruiata, la data 2009-03-10 23:28:39Pot sa faci ce am facut eu: cand m-a sunat tipul respectiv care se tot juca tot timpul cu mine, m-a intrebat ce fac, am raspuns "SEX"...si el: "Cum adica sex?" si i-am dat pe un amic care si-a dres vocea la telefon. atat. de atunci nu a mai sunat. :) si am scapat de o povara.
absolut geniala, iti imprumut ideea !!!!
sweetseawhisper
Postat pe 24 Martie 2009 18:16
Ar trebui sa stii ca in viata,toate actiunile tale,bine sau rau intentionate,se intorc la tine...vrei sa ti se faca ce vrei sa-i faci?...reflecteaza...
daniel_m67
Postat pe 11 Aprilie 2009 22:04
Faza e ca si-a luat si ea o lectie, dar inca nu-si da seama..

Cand cuiva nu-i pasa de tine, e cam greu sa-i dai lectii, el de-abia te vede..
gabitzza
Postat pe 12 Aprilie 2009 09:29
Daca vreti sa ii dati lectii de viata fostului, pot obiecta ca acum, este prea tarziu.Mai bine faceti altceva cu banii si timpul Dvs.Cumparati-va spre exemplu o masina mica.Puteti sa-l intalniti astfel pe fostul, si sa-l calcati pe carosabil.Iar cand vine politia, afirmati ca s-a sinucis de oftica, pentru ca v-a vazut conducand un Opel, cata vreme el mai folosea vechea Dacie, pe care o folosea primavara la semanat cartofi.
Ioana007
Postat pe 25 Aprilie 2009 13:56
daca ti-ai dat seama ca nu-i pt tine,de ce-ti mai bati capu' acum cu el?lasa sa-i dea viata lectii,nu te obosi tu cu asta.un prim pas ar fi sa nu-i mai dai satisfactia sa se joace cu tine,motiv pentru care disapear total din viata lui...lasa lectiile,ca nu-s alea adevarate...doar viata stie ce,cat si cum sa dea!take it easy!
mia79x
Postat pe 8 Mai 2009 23:24
in loc de lectii,mai bine facem ceva util pentru noi insine...ceva care sa ne aduca sadisfactii in viata...
TF_
Postat pe 9 Mai 2009 13:25
Chiar crezi ce spui ? Te simti la rindul tau vizat, iti este frica ?
Carmena
Postat pe 9 Mai 2009 13:54
Raspunsul tau Mia este corect.Dupa razboi, multi viteji se-arata.Daca nu ai reusit sa-i dai lkectii cat ati stat impreuna, lasa viata sa o faca in locul tau.Dand lectii, nu devii mai desteapta, din contra ii justifici lui despartirea, confirmandu-i ca a avut dreptate.
Ioana007
Postat pe 10 Mai 2009 08:45
De la: Ioana007, la data 2009-05-10 08:45:18Raspunsul tau Mia este corect.Dupa razboi, multi viteji se-arata.Daca nu ai reusit sa-i dai lkectii cat ati stat impreuna, lasa viata sa o faca in locul tau.Dand lectii, nu devii mai desteapta, din contra ii justifici lui despartirea, confirmandu-i ca a avut dreptate.

ce naiba,doar ti-am zis ca-s smart,007 cand ma las si cand nu ma doare...si cand blondul nu mi-e prea blond.
iaca mi-a reusit si faza asta cu modestia,see?puuuuppppppiiii miii!
...mai sunt si eu atenta la viata asta,ca doar n-om trece ca gasca prin loboda,nuu?sa am astfel de nelamuriri-chemarea la judecata...god!
mia79x
Postat pe 10 Mai 2009 12:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Credeti ca e buna? 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:13
M-am indragostit pe internet de un baiat mai mic cu 12 ani 34 De la: Ioana007 25 Ianuarie 2009 20:38
Anticonceptionale pt barbati 13 De la: estela 14 Iulie 2010 01:52
Un sfat macar imi puteti.. ca eu nu mai stiu ce sa fac.. 98 De la: Ioana007 10 Mai 2009 16:14
Ce sa fac? 27 De la: Ioana007 8 Februarie 2009 16:46
Setari Cookie-uri