RELATIA CU DUMNEZEU

Eu una mam lamurit si cu baptistii...Ca mai sa te oblige sa iti schimbi religia...Sunt vicleni..Apoi sunt reci...Parca ii simti mecanici..Nu simti un pic de iubire si bunatate la ei...Fac fapte bune,dar parca lear face mecanic....Ei au niste ritualuri ca cica atunci cand se boteaza..Dumnezeu le iarta toate pacatele...Este o prostie...Eu asa cred..Pt ca procesul de curatire dureaza....Apoi trebuie sa respecti cuvantul Domnului,,cele 10 porunci...Sa nu te crezi mai bun ca ceilalti...Pt ca ei cred ca religia lor este cea mani buna decat toate..De parca Domnul Iisus AR FII AVUT VREO RELIGIE...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Mai 2010 15:33
Unii pocaiti isi pun cate o eticheta de pocait..Baptist,,penticostal..ce or mai fii...Poate ca pocaitii sunt mai linistiti,nu beau alcool.../Dar tot vicleni sunt....Putini sunt cei care sunt respecta cele 10 porunci....Asa ca se ascund dupa o eticheta de Pocait...Asa vroiau sa ma oblige si per mine...Sa imi pun o eticheta de pocaita...Eu nu imi pun nici o eticheta...Prefer sa raman ortodoxa..Chiar daca toti hotii si criminalii sunt tot ortodoxi....Dar prefer sa nu imi pun nici o eticheta..Si sa demostrez prin fapte asa cum sunt eu....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Mai 2010 15:37
Baptistii nu au duhovnic..Ei asculta doar de mintea din capul lor...Si apoi sunt multe ispite..Nu ai cum sa reusesti de unul sigur....Sunt prea mandri ca sa ceara sfatul la altii...Asa ca eu cred ca astea sunt secte...Religia ortodoxa este cea mai buna..Chiar daca putini sunt practicanti....Pt ca mie un baptism mia zis ca el stie ca religia ortodoxa este cea mai buna....Dar el prefera eticheta de pocait..Pt ca cica ii mai respectat..Pt ca oamenii fiind superficiali si majoritatea se uita la eticheta,dar nu si la continut...La fel ca si preotii...Preotii folosesc imbracamintea bisericesca,pt ca asa au mai multa intrare...Si Diavolul poate intra usor in mintea oamenilor..Dusi in eroare de sfaturile,,preotilor Adica cu eticheta de preoti...Dar si si ii interior preoti....Eticheta,dar fara continut
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Mai 2010 15:42
Oamenii sunt usor de dus in eroare...Pt ca ei se uita mai mult la eticheta,decat la continut....Se lasa amagiti de etichete...Asa cum toti isi pot pune etichete de pocaiti ca sa fie mai respectati de oameni....Si eu daca sunt ortodoxa..Nu sunt respectata si nu ma crede nimeni...Pt ca toti hotii si curvarii sunt ortodoxi....Pt ca oamenii se lasa dusi de aparente...Apreciaza mai mult eticheta,,decat continutul
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Mai 2010 15:46
Asa ca nu imi plac baptistii care vor sa ma oblige,,prin insistenta lor..Sa ma bage in secta lor...Eu consider ca si ortodoxii ai nevoie de exemple....Nu ma bag in secte si sa imi schimb religia pt o eticheta mai credibila...Nu vreau...Prefer sa lupt,,chiar daca de multe ori nu sunt crezuta..Pt ca sunt ortodoxa.,,Si ortodoxii chiar sunt rai...Toate pe fata....Si baptistii poate sunt mecanici,,sunt reci..fac fapte bune,,dar par mecanice..Fara pic de iubire in ele...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Mai 2010 15:49
erika,

e complicat,mami..

maimutico,
la toti ni-i greu,stii ca nu ma refeream la tine.
iasomia
Postat pe 4 Mai 2010 17:20
Lilo ,mi-a placut raspunsul tau !
" de ce sa-ti pierzi vremea cu talharii
UNUL SINGUR si-a pierdut chiar ultimele clipe intre doi talhari
DOMNUL nostru IISUS HRISTOS..
din care pe unul l-a salvat

dar tu...cum sa te pierzi printre talhari

de unde le mai nascocesti? neprihanito"

Nu poate mai mult ,Lilo ...m-am convins ...te pup !
ica2
Postat pe 4 Mai 2010 18:32
De la: sora_ilsi, la data 2010-05-03 23:15:18Ica, sa ne tii la curent despre Alexandra...


Au aparut ceva complicatii ,dupa un examen mai amanuntzit ,(care e normal sa se faca inainte de operatzie )personalul medical ,a constat ca Alexandra are decat un rinchi.
Au semnat parintzii fetitzei , si-au dat acceptul, sunt de acord cu operatzia pe cord si urmeaza interventzia chirurgicala zilele acestea .
Tragedie mare in aceasta familie ...sperantzele sunt minime ...
Speram ca Marele Dumnezeu va interveni ...
ica2
Postat pe 4 Mai 2010 18:48
De la: iasomia, la data 2010-05-04 17:20:16erika,

e complicat,mami..

maimutico,
la toti ni-i greu,stii ca nu ma refeream la tine.

La mine Iaso ?

Pe tine, nu ma pot supara niciodata !
Imi esti draga si probabil in opinia ta nu e normal sa dam un semnal de alarma ,cand se intampla ceva grav printre semenii nostrii .
Este un caz special ,am facut un aplel la cei care simt si pot fi alaturi de aceasta familie greu incercata ...
Rugaciunea fierbinte a celui neprihanit are mare putere inaintea lui Dumnezeu...
Sa fi binecuvantata !





ica2
Postat pe 4 Mai 2010 19:05
De la: ica2, la data 2010-05-04 18:32:48Lilo ,mi-a placut raspunsul tau !
" de ce sa-ti pierzi vremea cu talharii
UNUL SINGUR si-a pierdut chiar ultimele clipe intre doi talhari
DOMNUL nostru IISUS HRISTOS..
din care pe unul l-a salvat

dar tu...cum sa te pierzi printre talhari

de unde le mai nascocesti? neprihanito"

Nu poate mai mult ,Lilo ...m-am convins ...te pup !
Semnatura....Talharii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Mai 2010 22:59
De la: ica2, la data 2010-05-04 19:05:38
De la: iasomia, la data 2010-05-04 17:20:16erika,

e complicat,mami..

maimutico,
la toti ni-i greu,stii ca nu ma refeream la tine.

La mine Iaso ?

Pe tine, nu ma pot supara niciodata !
Imi esti draga si probabil in opinia ta nu e normal sa dam un semnal de alarma ,cand se intampla ceva grav printre semenii nostrii .
Este un caz special ,am facut un aplel la cei care simt si pot fi alaturi de aceasta familie greu incercata ...
Rugaciunea fierbinte a celui neprihanit are mare putere inaintea lui Dumnezeu...
Sa fi binecuvantata !





Si adica voi sunteti cei neprihaniti? Din cate stiu eu,,talharii nu sunt neprihaniti? Sau poate ma insel el...Poate ca exista si talhari neprihaniti si eu nu stiu
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Mai 2010 23:03
Sau poate cel neprihanit sa se roage pt toata lumea...Si ceilalti sa isi faca de cap..Adica unul sa isi foloseasca creierul,sa duca o viata curata..Si ceilati sa traiasca o viata de mizerie...Si ala curat sa gandeasca pt toti...Pai daca vor in sa triasca in mizerie,sa isi rezolve problemele singuri...Pt ca nu este corect ca altii sa isi faca de cap...Si altii sa se roage si sa gandeasca pt toti..Si altii sa nu faca nimic...Ca doar Dumnezeu a dat creier la toata lumea
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Mai 2010 23:06
ica,

am vrut sa dezvolt nitel,da' nu pot,nu astazi...nu am dispozitia necesara..
iasomia
Postat pe 5 Mai 2010 08:55
De la: iasomia, la data 2010-05-05 08:55:23ica,

am vrut sa dezvolt nitel,da' nu pot,nu astazi...nu am dispozitia necesara..


In alta zi ,cand ai chef Iaso !
Sa fi iubita !Pupici !
ica2
Postat pe 5 Mai 2010 16:36
icutza,

in alta zi,da...
cand o fi si zambilu'mio,ca asa.. fara sa puna nimeni nimic pe noi, nu are niciun haz..
stii ca noi doua nu ne putem supara una pe alta...

mi-am adus aminte de papa ,ica...
cum se rugau oamenii in piateta acolo,la vatican...sa nu-i paraseasca, si el tragea sa moara saracu',si lumea nu si nu. sunt cazuri in care mai mult ii chinuim pe pamant pe cei care nu-i lasam sa plece,dincolo...icutza..
iasomia
Postat pe 5 Mai 2010 17:45
Luptatoareo ...vezi talhari pe aici ???
emanuelt25
Postat pe 5 Mai 2010 21:04
De la: iasomia, la data 2010-05-05 17:45:09icutza,

in alta zi,da...
cand o fi si zambilu'mio,ca asa.. fara sa puna nimeni nimic pe noi, nu are niciun haz..
stii ca noi doua nu ne putem supara una pe alta...

mi-am adus aminte de papa ,ica...
cum se rugau oamenii in piateta acolo,la vatican...sa nu-i paraseasca, si el tragea sa moara saracu',si lumea nu si nu. sunt cazuri in care mai mult ii chinuim pe pamant pe cei care nu-i lasam sa plece,dincolo...icutza..


Sunt de acord cu tine in acest caz pe care l-ai amintit .Chiar mi-ai improspatat memoria cu acel eveniment ...Cata prostie !
Cat il venereau pe papa...,cate crize de isterie pe acolo ...iar pe adevaratul Dumnezeu nu iL venereaza ...
Ce sa-i faci ,nu toti intzeleg ...
Te pup !
ica2
Postat pe 5 Mai 2010 21:16
De la: ica2, la data 2010-05-05 21:16:07
De la: iasomia, la data 2010-05-05 17:45:09icutza,

in alta zi,da...
cand o fi si zambilu'mio,ca asa.. fara sa puna nimeni nimic pe noi, nu are niciun haz..
stii ca noi doua nu ne putem supara una pe alta...

mi-am adus aminte de papa ,ica...
cum se rugau oamenii in piateta acolo,la vatican...sa nu-i paraseasca, si el tragea sa moara saracu',si lumea nu si nu. sunt cazuri in care mai mult ii chinuim pe pamant pe cei care nu-i lasam sa plece,dincolo...icutza..


Sunt de acord cu tine in acest caz pe care l-ai amintit .Chiar mi-ai improspatat memoria cu acel eveniment ...Cata prostie !
Cat il venereau pe papa...,cate crize de isterie pe acolo ...iar pe adevaratul Dumnezeu nu iL venereaza ...
Ce sa-i faci ,nu toti intzeleg ...
Te pup !
pai iasomia este ateista...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Mai 2010 22:20
iar tu??
tu esti un pitigoi???
fleurdelis
Postat pe 5 Mai 2010 22:23
Oamenii ateisti sunt nestatornici si negri la suflet...Pt ca tot ce este bun,vine la Dumnezeu..
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Mai 2010 22:23
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-05 22:20:30
De la: ica2, la data 2010-05-05 21:16:07
De la: iasomia, la data 2010-05-05 17:45:09icutza,

in alta zi,da...
cand o fi si zambilu'mio,ca asa.. fara sa puna nimeni nimic pe noi, nu are niciun haz..
stii ca noi doua nu ne putem supara una pe alta...

mi-am adus aminte de papa ,ica...
cum se rugau oamenii in piateta acolo,la vatican...sa nu-i paraseasca, si el tragea sa moara saracu',si lumea nu si nu. sunt cazuri in care mai mult ii chinuim pe pamant pe cei care nu-i lasam sa plece,dincolo...icutza..


Sunt de acord cu tine in acest caz pe care l-ai amintit .Chiar mi-ai improspatat memoria cu acel eveniment ...Cata prostie !
Cat il venereau pe papa...,cate crize de isterie pe acolo ...iar pe adevaratul Dumnezeu nu iL venereaza ...
Ce sa-i faci ,nu toti intzeleg ...
Te pup !
pai iasomia este ateista...
IASOMIA ESTE O ATEISTA,,LINGUSITOARE
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Mai 2010 22:25
binee...eu as putea continua sa te intreb...dar pitigoii de unde vin dar....m-as lasa de intrebari!
fleurdelis
Postat pe 5 Mai 2010 22:25
De la: fleurdelis, la data 2010-05-05 22:25:16binee...eu as putea continua sa te intreb...dar pitigoii de unde vin dar....m-as lasa de intrebari!
Intreaba-i pe prietenii tai
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Mai 2010 22:31
Irino ,nu mai face tu afirmatzii pe seama altora ..
Iasomiei ,i-ai pus deja eticheta de ateista ,esti sigura de asta ?
O cunosti bine ,sa te pronuntzi ? Te asigur ca te inseli ...

Cum le "stii " tu pe toate !
ica2
Postat pe 6 Mai 2010 10:50
De la: ica2, la data 2010-05-06 10:50:31Irino ,nu mai face tu afirmatzii pe seama altora ..
Iasomiei ,i-ai pus deja eticheta de ateista ,esti sigura de asta ?
O cunosti bine ,sa te pronuntzi ? Te asigur ca te inseli ...

Cum le "stii " tu pe toate !


dupa cate se ....crede e singura credincioasa de pe aici... ia spune: toti suntem atei?????????????
jeanette40
Postat pe 6 Mai 2010 11:00
Irina o intrebare: ce dovada este pentru D-zeu ca ai credinta in el?
anmari
Postat pe 6 Mai 2010 11:22
fetele..
nu are sens..

multumesc,oricum.

ica,
nu mai dezvolta,las-o-n durerea ei...

iasomia
Postat pe 6 Mai 2010 15:42
De la: iasomia, la data 2010-05-06 15:42:48fetele..
nu are sens..

multumesc,oricum.

ica,
nu mai dezvolta,las-o-n durerea ei...




As lasa-o eu ,dar nu ne lasa ea ...
De multe ori ,trebuie sa avem un raspuns...poate incomod uneori , dar sa intzeleaga ...ca nu are nici o competentza ....si mai da si verdicte pe aici ...
Sunt de buna credinta ,dar n-ai cu cine ...indulgenta ,insa ...parca te cam... saturi de atata prostie !
Daca Dumnezeu este izvorul intzelepciuni ,cel ce nu o are ,sa o cera de la EL ....
Irinei ,daca i-as pune o eticheta ,sunt convinsa ca nu i-ar placea ...si as situa-o undeva, unde imaginea ei... nu da o marturie de crestin , impostoare ...
Si ,ai dreptate Iasomia ..."in durerea ei" ...poate se simte mai bine!
ica2
Postat pe 6 Mai 2010 16:02
De la: anmari, la data 2010-05-06 11:22:00Irina o intrebare: ce dovada este pentru D-zeu ca ai credinta in el?



Buna intrebare !
Dar ,nu te astepta la un raspuns elevat de la Irina ...doar cunoastem ce poate ...
ica2
Postat pe 6 Mai 2010 16:07
Putin imi pasa de parerile voastre...Si eu vorbesc frumos cu cine merita si imi place de ei...Care simt eu ca ar fii oameni ok...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 6 Mai 2010 22:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va astept! 31 De la: reyya 7 Mai 2010 21:08
vopsea de par 3 De la: Micass 10 Iulie 2009 22:06
Rochii de botez: cum le alegem si cum le purtam? 2 De la: garbo_461891 27 Martie 2017 14:41
Dumnezeu si omul 39 De la: angel_forever 22 Iulie 2010 23:07
Ochelari de vedere 2 De la: cri_cat 8 Aprilie 2012 22:49
Setari Cookie-uri