cati parteneri sexuali ati avut?

De la: any35, la data 2009-05-08 21:58:26tocmai pt ca am fata ....ma ingrozeste ce vad pe aici.....Mi-e groaza ,sincer.....si ma tot intreb ce trebuie sa fac ..




n-as putea sa-ti dau o reteta!!!...doar...sa fii infipta bine in realitate...
si...sa stii ce vrei...cu adevarat!!!
pt tine si...pt cei dragi!!!
ovidiu42
Postat pe 8 Mai 2009 22:01
good point!
asta cu infiptul mi-a placut really,cross my heart...
mia79x
Postat pe 8 Mai 2009 22:07
De la: ovidiu42, la data 2009-05-08 22:01:59
De la: any35, la data 2009-05-08 21:58:26tocmai pt ca am fata ....ma ingrozeste ce vad pe aici.....Mi-e groaza ,sincer.....si ma tot intreb ce trebuie sa fac ..




n-as putea sa-ti dau o reteta!!!...doar...sa fii infipta bine in realitate...
si...sa stii ce vrei...cu adevarat!!!
pt tine si...pt cei dragi!!!
nu am nevoie de....retete....si stiu ce vreau cu adevarat pt copilul meu,caci despre asta e vorba....Orice parinte stie ce vrea pt copilul lui,dar.....
any35
Postat pe 8 Mai 2009 22:07
any...sincer...eu cred ca nu aici se rezolva pb!!!
aici...doar cauti ceva...pt a intelege cum sta treaba!!!
deci...sincer...nu pot dezvolta aici!!!
si...spun asta tocmai pt ca...principiul meu...este ca...atunci cand vrei o idee...mergi undeva ...la prieteni...si o cauta!!!
in public...lumea ...e asa cum o vezi si tu!
ovidiu42
Postat pe 8 Mai 2009 22:19
De la: ovidiu42, la data 2009-05-08 22:19:14any...sincer...eu cred ca nu aici se rezolva pb!!!
aici...doar cauti ceva...pt a intelege cum sta treaba!!!
deci...sincer...nu pot dezvolta aici!!!
si...spun asta tocmai pt ca...principiul meu...este ca...atunci cand vrei o idee...mergi undeva ...la prieteni...si o cauta!!!
in public...lumea ...e asa cum o vezi si tu!
ma faci sa rad acum....pai asta fac.....aici vad cum sta treaba...chiar vad ff bn ,prea bn ,si ma minunez,zau asa....Eu nu am intrat aici sa rezolv o problema....Aici lumea e diferita ,am mai sp ....se spovedeste ....afli fff multe ....Oare se asteapta ....cei/cele care gresesc sa fie intelesi?Sa fie binecuvantati?probabil se simt mai bn dupa ce sp,dar apoi.....nu prea cred....
any35
Postat pe 8 Mai 2009 22:32
adevaru` e ca...dupa ce te spovedesti...te simti mai usurat si...parca...pacatul...nu e al tau!!!
ci...al altcuiva!!!
asa cred ca se simt...cei vizati aici!!
ovidiu42
Postat pe 8 Mai 2009 23:04
De la: ovidiu42, la data 2009-05-08 23:04:13adevaru` e ca...dupa ce te spovedesti...te simti mai usurat si...parca...pacatul...nu e al tau!!!
ci...al altcuiva!!!
asa cred ca se simt...cei vizati aici!!
daa...pacatul parca nu mai e al tau....si mai faci altul...si altul... gandind ca viata e scurta,nu?dar sa ...pacatuiesti de la varsta prea frageda.......la nij ani ...dupa trecerea lor ...ajungi sa te mai suporti oare?
any35
Postat pe 8 Mai 2009 23:21
zau...any...ma faci sa rad!!!
aici..in lumea asta nebuna...tu astepti sa gasesti si valori?
eu...cum sunt harshit pe aici...prin netu` asta...dement...spun sus si tare ca...sant shanse infime sa gasesti asa ceva!!!
bine...pt multi...si eu intru tot acolo...
dar...asta o stabileste fiecare !!
ovidiu42
Postat pe 8 Mai 2009 23:25
De la: ovidiu42, la data 2009-05-08 23:25:59zau...any...ma faci sa rad!!!
aici..in lumea asta nebuna...tu astepti sa gasesti si valori?
eu...cum sunt harshit pe aici...prin netu` asta...dement...spun sus si tare ca...sant shanse infime sa gasesti asa ceva!!!
bine...pt multi...si eu intru tot acolo...
dar...asta o stabileste fiecare !!
bine ca te fac si eu sa razi... Hai s-o lasam....moarta discutia....Imi pare bn ca am vorbit si eu cu cnv in seara asta....si nu am vrb sing pe aici....NOAPTE LINISTITA SI VISURI...COLORATE (parca am vazut pe cnv pe aici care spunea ca viseaza ...alb negru)
any35
Postat pe 8 Mai 2009 23:37
sa ma corectez singura ...inainte sa-mi atraga altcnv atentia(am vazut ca se tine cont de asta)VISE *
any35
Postat pe 8 Mai 2009 23:40
Ia spune tu Any35, citi ani are fetita ta de-ti faci griji? Ca tu esti tinerica, deci si copila ta cred ca e micuta, nu? Cit sa aiba 10 poate 11 ani, nu?
Aemulus
Postat pe 9 Mai 2009 02:30
mai any...nu stiu cati ani are fetitza ta, dar eu cred ca daca reusesti sa ai o relatie in care comunicati, nu ai de ce sa-ti faci griji

stiu ca se discuta mult despre "copiii din ziua de azi"...dar eu cred ca acesti copii sunt ceea ce vor parintii sa fie

eu vorbesc din perspectiva unei mame de fata...toti ne confruntam cu o anumita perioada "rebela" in viata copiilor nostrii, perioada in care ei contesta autoritatea parintilor, au impresia ca sunt neintelesi, etc...

ideea este sa fii apropiat de copilul tau, sa stie ca poate avea incredere in tine sa iti povesteasca ce se intampla in viata lui, sa nu ii fie frica de reacria pe care tu ca parinte o poti avea...

ca un exemplu...eu am discutat cu fiica mea foarte devreme despre ce inseamna sexul...cred ca avea 12 ani...desigur , pe intelesul ei, si cu anumite nuante

si pe la 14, 15 ani, i-am explicat ca o relatie sexuala presupune maturitate, si in primul rand responsabilitate...ca nu e ca o haina pe care e curioasa sa o probeze...

stiu din experienta unor prietene ca situatia poate derapa foarte usor. dar eu cred ca asta se intampla doar in momentul in care nu esti atent la copilul tau, din lipsa de timp, din superficialitate...

si inca ceva, tot din experienta mea, si care la mine a dat rezultate...nu incerca sa iti impui punctul de vedere cu forta calitatii tale de parinte. nu ii spune: faci asa cum am zis eu pentru ca eu stiu mai bine.

incearca sa argumentezi de ce nu e bine acel lucru. nu ii spune niciodata: eu te-am facut, eu te omor...copiii inteleg din asta ca sunt un fel de propietate personala a parintilor

incearca sa ii oferi un fel de libertate controlata, cu anturajul verificat la sange...

cam asta ar fii, in mare
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Mai 2009 09:04
atata deontologie, principii de mare clasa, comentarii de mari sociologi si psihologi imi fac greata....sunt multi care comenteaza si ii pun la zid pe altii...de ce? pt ca ei/ele nu au fost in stare de mai mult ( in sesnul ca probabil de multe ori s-au gandit a face ceva dar nuy au avut curajul) si e mai usor sa judeci si sa improsti cu noroi decat sa incerci, de aici si frustrarea imbracata sub alta forma bineinteles, nu conteaza cati parteneri ai sau ce faci, pt ca in fond asta o faci din cutiozitate si manat de puterea momentului. nu sunt de acord cu fetitzele de 16 ani sau mai mult care fac atatea tampenii dar pana la urma ele sunt rodul unei societati bolnave, mucegaite care din pacate afecteaza adolescentii. asa ca fara atata deontologie si falsa moralitate pt ca nu tot ce se scrie aici s-a pus in practica vreodata, sa nu uitam asta...bafta si cine are ceva de zis sa zica...nu ma intereseaza.
albastrea
Postat pe 9 Mai 2009 13:54
tu cu cine te certi ? ca nu am inteles...

si daca nu te intereseaza opinia altora, de ce ne impui sa o citim pe-a ta ?

deontologie ? ce treaba are deontologia in situatia asta ?

poate ar fii bine sa postezi doar cuvinte carora le cunosti sensul

ah...m-am prins...ai 3 mesaje postate si ti se pare ca ne-ai pus la punct

vad ca la frumoasa varsta de 23 de ani, ti se pare ca esti foarte matura...

pacat ca pana la varsta asta nu ai invatat sa respecti opinia altora...si asta tot o dovada de maturitate ar fii
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Mai 2009 13:59
uite aici ce inseamna deontologie

DEONTOLOGE f. 1) Compartiment al eticii care se ocup cu studiul normelor i obligaiilor specifice unei activiti profesionale. 2) Ansamblu al normelor de conduit i de obligaiuni pe care trebuie s le respecte un medic. [Art. deontologia; G.-D. deontologiei; Sil. -gi-e] /
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Mai 2009 14:06
De la: dianarux, la data 2009-05-09 13:54:02atata deontologie, principii de mare clasa, comentarii de mari sociologi si psihologi imi fac greata....sunt multi care comenteaza si ii pun la zid pe altii...de ce? pt ca ei/ele nu au fost in stare de mai mult ( in sesnul ca probabil de multe ori s-au gandit a face ceva dar nuy au avut curajul) si e mai usor sa judeci si sa improsti cu noroi decat sa incerci, de aici si frustrarea imbracata sub alta forma bineinteles, nu conteaza cati parteneri ai sau ce faci, pt ca in fond asta o faci din cutiozitate si manat de puterea momentului. nu sunt de acord cu fetitzele de 16 ani sau mai mult care fac atatea tampenii dar pana la urma ele sunt rodul unei societati bolnave, mucegaite care din pacate afecteaza adolescentii. asa ca fara atata deontologie si falsa moralitate pt ca nu tot ce se scrie aici s-a pus in practica vreodata, sa nu uitam asta...bafta si cine are ceva de zis sa zica...nu ma intereseaza.

ai aruncat-o si tu exact de-o salata aici,de unde,probabil,greata ta justificata.incearca putina lamaie.ai trantit de-a termeni de intelesuri si nuante atat de diferite...
of,de unde sa-ncep?a face mai mult nu presupune in mai nici un caz a face si mai bine,vezi doamne raportul calitate-cantitate.si nu stiu care,cum e diferenta intre a improsca cu noroi prin cuvinte sau prin fapte...
ei,cum d-zeu sa nu conteze ce faci?normal fata draga ca conteaza si tare mult,chiar,bine nu ne legam aici de parteneri,pentru ca-i dreptul fiecaruia sa fie mai mult sau mai putin "curajosi",dar a afirma ca nu conteaza ce faci,pentru ca vezi doamne ai face-o din curiozitate si "puterea momentului"-god,ma ia cu ameteala,sincer...astea da scuze si putere de a discerne,cat de maturitate ce sa mai zic.
"tot ce s-a scris pe aici nu s-a pus in practica vreodata?"de unde,cum te-ai luat?stai tu linistita ca s-ar mai fi pus,ti-a mai scapat si tie una ,alta...
god,brambureala totala in emiteri ca vezi doamne ma molipsesc si eu,dar m-a luat impulsul si "puterea momentului" cand am vazut iata discrepanta si aberatie.sincer,strict pe ce-ai postat e some kind of naspa.plus ca le emiti si-n ditamai inversunarea nejustificata,nu stiu,zau...
mia79x
Postat pe 9 Mai 2009 14:48
Pentru any35, :)) Parintii...sunt intelectuali si au avut sa zicem grija sa ma educe dar nu intr-un mod sanatos in legatura cu sexul, acesta fiind un subiect tabu, deci am aflat singurica ce si cum. Din punct de vedere teoretic, ca citeam prin reviste. Si nu au avut vina pentru ceea ce am facut eu, decat daca ne apucam sa intram in detalii si sa ajungem in strafundurile psihologiei, ceea ce e mult prea greu. Cat despre copii, cred ca suntem in secolul 21 si sunt metode destule de-a evita chestiile astea. Cat despre alcool, a trebuit sa mi se intample ceea ce era mai rau, ca sa invat sa ma feresc de el, pentru ca daca nu as fi baut atunci, nu se intampla asta.
LaFlame
Postat pe 9 Mai 2009 15:56
Oi fi ramas cu traume de la multe alte lucruri, nu pot zice ca am avut pana acum o viata roz dar o sa sara (nu ca m-ar interesa) toate "doamnele" in sus "Vaaaaaai, ce legatura are? Vrei sa spui ca de asta ai ajuns la atatia parteneri???" Whatever...ideea e ca mereu am avut o inclinatie spre sexualitate, ceea ce a contribuit la faptele din trecut. Au postat aici femei cu o anumita varsta, cand e absolut normal sa ai ceva in istorie. Daca stau bine sa ma gandesc sexul e un impuls natural si face parte din viata noastra, de ce le ia pe unele cu ameteli cand vad un anumit numar? e treaba lor? Cunosc o persoana care la 27 de ani are in palmares 30 de masculi si vor mai fi, dar nu e o panarama. Pur si simplu nu a avut noroc. Daca aveam si eu noroc, bineinteles ca erau mult mai putini. Unele femei traiesc parca prinse intr-o telenovela patetica in care vine jose armando intr-o zi si ele il asteapta virgine iar ei vor fi fericiti mereu.
LaFlame
Postat pe 9 Mai 2009 16:17
he...he...aici cu telenoveaua ai nimerit-o, scumpo...

cat priveste doamnele de o anumita varsta, sa stii ca nu e obligatoriu sa aiba un anumit istoric...

nu conteaza, scumpo...fiecare om mai greseste...nimeni nu da cu piatra in tine, sa stii
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Mai 2009 16:26
Mada , m-ai lasat cu gura cascata !!

Or fii incercat parintii sa te educe in mod sanatos dar nu prea le-a iesit . Parerea mea!
Altfel de ce ai putea crede ca totul se reduce la metodele moderne de a evita problemele pe care ti le faci singur .

E ca-n exemplul acela de la scoala cu baiatul care de cate ori facea una nefacuta tatal lui batea un cui in usa. Daca-ti amintesti cand a realizat ca ceea ce face nu e chiar bine si-a propus sa faca tot atatea lucuri bune ca sa compenseze raul iar tatal scotea un cui din usa. La sfarsit desi totul parea recuperat daca socoteai matematic , ramasesera niste gauri inestetice .

Tot ce faci te defineste ca om ( si te marcheaza mai mult sau mai putin).
Sexul asta e o treaba importanta pentru oameni altfel nu s-ar discuta atat pe tema lui. Problema e ca femeile si barbatii privesc diferit acest subiect iar ele ,cred eu ,sunt ceva mai vulnerabile pentru ca leaga de sex multe alte lucuri care le fac sa se simta implinite .
Barbatii privesc cu mai multa simplitate si risca mai putin sa fie dezamagiti .
Deci , poti sa ai 100 de parteneri dupa mine , nu conteaza curajul de a spune sau nu asta .Conteaza ca esti datoare fata de tine sa te protejezi.Ca femeie.( si nu ma refer la metodele de contraceptie ) . Adica sa-ti protejezi sentimentele si valorile si sa-i determini si pe ceilalti sa o faca .Altfel experientele tale vor fi niste numere si in mintea ta si-n a celuilalt . Si-n definitiv daca sexul ceva ce se intampla pentru tine din greseala de ce ar fi altfel ?
blanca
Postat pe 9 Mai 2009 16:38
PW, constat ca a fost luna plina si e lumea cam agitata.
Unde-i Ovidiu cu lamiia?

Mada draga, fiecare doarme dupa cum isi asterne.stiu ca e simplu sa acuzi parintii dar de la o virsta intrebarea e nu cum ai fost educat si cum te-ai autoeducat.Intelegi?
Aemulus
Postat pe 9 Mai 2009 17:35
e si ovidel...da se da lovit, cred...ori o fii intrat in clipurile mele si nu mai iese...

auzi...sunt sastisita de useri care isi fac cont si incep sa dea cu barda in romani...eu zic ca putina politete nu a omorat pe nimeni
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Mai 2009 17:38
De la: dianarux, la data 2009-05-09 13:54:02atata deontologie, principii de mare clasa, comentarii de mari sociologi si psihologi imi fac greata....sunt multi care comenteaza si ii pun la zid pe altii...de ce? pt ca ei/ele nu au fost in stare de mai mult ( in sesnul ca probabil de multe ori s-au gandit a face ceva dar nuy au avut curajul) si e mai usor sa judeci si sa improsti cu noroi decat sa incerci, de aici si frustrarea imbracata sub alta forma bineinteles, nu conteaza cati parteneri ai sau ce faci, pt ca in fond asta o faci din cutiozitate si manat de puterea momentului. nu sunt de acord cu fetitzele de 16 ani sau mai mult care fac atatea tampenii dar pana la urma ele sunt rodul unei societati bolnave, mucegaite care din pacate afecteaza adolescentii. asa ca fara atata deontologie si falsa moralitate pt ca nu tot ce se scrie aici s-a pus in practica vreodata, sa nu uitam asta...bafta si cine are ceva de zis sa zica...nu ma intereseaza.



diana...sincer...tu stii ce vb?
pt ca...chiar daca nu ti-am vazut profilul...cred ca...doar spui vorbe...fara sa gandesti ce spui sau...si mai exact...fara sa fii implicata cumva in conjunctura din poveste!!!
deci...daca nu cunosti subiectu`...de ce spui vb?
ca...altceva...chiar nu vad sa poti spune!!!
mai mediteaza cum e cu spusu` vorbelor pe net!!!
si...mai apoi...cand mai cresti...poti sa si vorbesti despre subiectele expuse aici!!!
zau...esti penibila in ce spui!!!
sau...si mai concret...esti in afara subiectului pus in discutie!!
ori...noi credem ca suntem oameni responsabili...aici...cand facem comentarii pe o tema data!!!
tu...poti fi matura?
ovidiu42
Postat pe 9 Mai 2009 17:50
De la: prometeus_wife, la data 2009-05-09 17:38:50e si ovidel...da se da lovit, cred...ori o fii intrat in clipurile mele si nu mai iese...

auzi...sunt sastisita de useri care isi fac cont si incep sa dea cu barda in romani...eu zic ca putina politete nu a omorat pe nimeni




wife...uite ca sunt aici...si...am reusit sa ies ...di hatzishu` ala de clipuri!!!
ca...tare imi e dor de ceva...dar...nu gasesc...decat partial...!!!
deci...iata-ma!!!
ceva de comentat?...o fata noua...cu pb?
un topic de...faramat?
cred ca...ne inchid astia accesu` la site...daca tot punem pecete pe topicuri si le sugrumam din fasha!!!
ovidiu42
Postat pe 9 Mai 2009 17:55
De la: micabis, la data 2009-05-09 17:35:49PW, constat ca a fost luna plina si e lumea cam agitata.
Unde-i Ovidiu cu lamiia?

Mada draga, fiecare doarme dupa cum isi asterne.stiu ca e simplu sa acuzi parintii dar de la o virsta intrebarea e nu cum ai fost educat si cum te-ai autoeducat.Intelegi?




micabis...imi simti lipsa?
asa-i ca...creez dependentza?
ovidiu42
Postat pe 9 Mai 2009 17:57
ovi...ce vrei tu sa asculti si nu gasesti ?

spune la mami wife ici sha si te rezolv imediat

wife_de_zmeu
Postat pe 9 Mai 2009 18:20
De la: prometeus_wife, la data 2009-05-09 18:20:11ovi...ce vrei tu sa asculti si nu gasesti ?

spune la mami wife ici sha si te rezolv imediat





poi...deh!!!...d`alea de suflet...
ca asa`s eu...sufletist!!!
ovidiu42
Postat pe 9 Mai 2009 18:23
de care de-alea de suflet, suflete ? de pahar si inima albastra ? blues-uri de-alea sa-ti tai venele?

fii mai explicit, ca sa stiu cum te abordez...

apropos de abordaj...ma duc repede sa fac o cafea, ca vine pro de la job...

wife_de_zmeu
Postat pe 9 Mai 2009 18:28
de care cafea folosesti PW?
Aemulus
Postat pe 9 Mai 2009 18:30
jacobs...intotdeauna jacobs, mica...sau amaroy...
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Mai 2009 18:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mor de durere! 90 De la: daniilia 28 Februarie 2010 06:46
Sunt insarcinata si sotul meu vrea sa divorteze 168 De la: garbo_415173 31 Ianuarie 2016 13:54
am primit de la viata exact ce nu mi-am dorit...un barbat fals 31 De la: lory89 4 Iunie 2009 01:02
Ce sa fac? 23 De la: ladyDY 24 Februarie 2010 21:16
Ce faci cand fostele sunt ......in prezent ...prietene? 150 De la: liaiedera 21 Aprilie 2010 10:17
Setari Cookie-uri