Ce sa fac?

Am cuoscut cu ceva vreme mai exact 1 an si 8 luni un baiat pe internet cu care m-am cuplat am avut o relatie frumoasa in tot acest timp numai ca era un impediment noi eram din orase diferite iar eu pe vremea aceea eram cls a 11-a!!Asta nu a contat am continuat sa vb si am cazut de acord ca dupa ce termin a 12 a sa ma mut la el in oras si sa fac facultatea acolo insa totul s-a destramat din cauza tatalui meu care nu a fost de acord cu asta!In cele din urma am intrat acolo la facultate dar cand sa ma mut definitiv au intervenit alte chestii legate de familie si in cele din urma au reusit sa ma desparta de el dar povestea e ca nu pot sa il uit el a fost prima mea iubire si tot!!pentru el am fugit de acasa dar pt maicamea vai a trebuit sa cobor din tren desi regret ca nu am mers mai departe!acum ce sa afc cum sa il aduc inapoi in viata mea?cum sa ii explic ca numai e decat maxim 2 saptamani si ma voi muta in orasul lui?el mi-a acceptat multe capricii de ale mele a acceptat sa vb cu mine pe ascuns cand venea taicamiu sa nu ma sune si tot felul de lucruri.eu stiu ca ma iubeste dar ce sa fac ca sa il am inapoi cum sa il conving?va rog mult sa ma ajutati

Postat pe 30 August 2008 13:18
hm.. din cate am inteles, sau nu am priceput bine, te vei muta la el in oras. pai spune`i. crezi ca nu se va bucura? poate la inceput o sa va fie greu.. dar nu conteaza.. daca te iubeste si`l iubesti o sa fiti impreuna. pregatiti-va insa pentru obstacole.. daca ai tai vor sa te desparta!
Ing3rasa
Postat pe 2 Septembrie 2008 12:23
Eu iam zis ca ma voi muta la el in oras insa nu atunci cand vrea el i-am spus ca in 2 saptamani ma voi muta si ca voi renunta la tot pentru el insa el asta numai accepta numai vrea sa astepte atata timp!!

Postat pe 2 Septembrie 2008 17:05
eh.. ciudat. nu inteleg. 2 saptamani..trec repede.. ce nu poate intelege? daca de la inceput e asa. posesiv. nu stiu. ar trebui sa te gandesti daca faci bine ceea ce faci.
probabil e obijnuit sa ii se faca toate poftele daca nu mai poate astepta 2 saptamani. nu stiu cat de bine il cunosti tu. avand in vedere ca mai mult ati vb pe net, dar eu zic sa`i explici.. si sunt sigura ca daca te iubeste o sa astepte. gandeste`te la viitoru tau. pt ca te duci pe un taram necunoscut !
Ing3rasa
Postat pe 3 Septembrie 2008 15:08
Se pare ca nu vrea sa mai astepte 2 saptamani si sa se duca pe apa sambetei toata relatia noastra de 1 an si 8 luni dar asta este daca el e asa ... regret doar ca am facut multe pt el si acum cand aveam sansa de a fi impreuna tb sa ne despartim

Postat pe 4 Septembrie 2008 15:57
imi pare rau.. ma gandeam ca asa o sa faca.. inseamna ca nu a tinut sau nu tine cu adevarat.. cand iubesti faci orice pt persoana iubita.. si tu ai demonstrat asta.. el insa nu ! nut rebuie sa fii moale.. fii tare:)
Ing3rasa
Postat pe 5 Septembrie 2008 15:05
De multe ori in viata am luat o decizie gresita eu i-am acceptat lui multe in schimb el mereu imi interzicea si am renuntat la multe pt el dar asta este!!Acum nu stiu cum il voi uita pt ca ma mut acolo si facultatea e vizavi de locul unde sta el am sanse mari sa ma intalnesc cu el!!Il voi uita?Dar oare cum?

Postat pe 6 Septembrie 2008 15:23
tu ai zis.. te duci la facultate.. gasesti figuri noi.. baieti noi.. facultatea e plina de baieti BUNI.. asa ca stai linistita.. eu asa am facut.. iubeam un baiat de 5 ani.. si la facultatea l`am cunoscut pe actualul prieten cu care sunt extrem de fericita.. si care m`a facut sa`l uit pe respectivu.. deci viata merge inainte:D stai linistita.. bucurate de viata de studenta.. daca te iubeste.. o sa te caute si o sa`ti demonstreze:D
Ing3rasa
Postat pe 7 Septembrie 2008 19:28
Mersi mult de sfat asa este viata nu se termina la primul baiat asa cum am mai zis inca sunt tanara si poate nu era el alesul

Postat pe 8 Septembrie 2008 15:27
Ing3rasa
Postat pe 9 Septembrie 2008 15:07
Viata merge inainte

Postat pe 10 Septembrie 2008 15:13
dulcik.. ce ai mai facut? cum mai merge treaba? ce s`a intamplat pana la urma?
Ing3rasa
Postat pe 22 Septembrie 2008 08:36
Pai ce crezi culmea e ca dupa toate astea dupa ce ca mi-a facut multe zile negre si ma facut sa sufar acum ma cauta intr-una acum ne-am impacat oarecum dar dupa atatea lucruri dintre noi sentimentele mele sau cam schimbat pt el numai este iubirea de la inceput!Cred ca m-am schimbat si eu si el dar numai suport anumite lucruri destul i-am facut jocul acum a venit si randul meu sa-i arat si lui cum e!Nu o fac ca sa ma razbun pe el desi asa ar merita!Acum mai nou zice ca va trebui sa aleg si sa iau o decizie referitoare la relatia mea cu el si sa aleg intre el si parintii or sa-l fac pe taicamiu sa-l accepte!Dar problema e ca acum nu stiu ce sa fac prefer sa mai treaca putin timp sa mai fiu alaturi de el si dupa sa iau o decizie pt ca niciodata nu o sa renunt la parintii pt un baiat si nu cred ca ar trebui sa fac asta!Tatal meu o sa-l accepte intr-un final pt ca va intelege si el ca am crescut si recunosc ca il doare mai ales ca sunt unicul copil!O sa vad ce va mai urma si te mai informez daca vrei putem tine legatura si pe net!oricum trebuie sa ma gandesc pana pe 11 octombrie ca atunci vin acasa ca merg la o nunta si dupa trebie sa-i dau lui raspunsul!

Postat pe 22 Septembrie 2008 15:40
ok.. sper sa te gandesti la binele tau.. nu uita ca e bine, sa ne gandim ca facem totul bine si ca suntem fericite. dar intotdeauna cand se intampla ceva rau, tot "acasa" ajungem sa ne refugiem!:) bafta.. astept vesti!:D
Ing3rasa
Postat pe 23 Septembrie 2008 15:26
pai tocmai aia fac ma gandesc ... el e o persoana mai ciudata si foarte schimbatoare ...acum s-a mai schimbat numai este la fel si chiar imi place lucrul asta...sa vedem ce va fi mai departe...

Postat pe 25 Septembrie 2008 10:03
Of. of.....ce frumos e sa fii tanar si sa iubesti, ai grija doar ca naravul din fire nu are lecuire....
E bine sa-l " pasti" mai intai vezi de ce e in stare si ce poti sa-i tolerezi, chiar dak e deschis la schimbare, trebuie sa-l convingi ca e bine cum vezi tu schimbarea.....sa ajunga si el la concluzia ta, dak se schimba doar ca sa-ti satisfaca tie un moft.....nu e de durata, o sa-si revina la vechile lui obiceiuri....
Te pup si ai grija de tine

Postat pe 26 Septembrie 2008 10:35
Mersi moolt tocmai de aia testez terenul ca sa zic asa...nu vreau sa sufar iar din cauza lui ca mi-a ajuns...voi vedea ce va urma...el e posesiv si gelos iar eu nu suport asta ...eu vreau libertate...nu sunt proprietatea lui...astea sunt lucrurile pe care i le cer cel mai mult.. la astea sa renunte...

Postat pe 26 Septembrie 2008 17:42
Daca ai suferit moolt din cauza lui, parerea mea este sa cumperi din vreme algocalmin si paracetamol.Ca nu se stie.Daca ai suferit pana acum, doar nu te vei apuca de-acum incolo, sa nu mai suferi de loc.Da si tu dovada de seriozitate si sufera in continuare.Cum vine asta?Adica daca eu m-am casatorit cu ea, dupa aceea nu mai vreau sa ma casatoresc cu ea?Ori sufar pana moare, ori sufera ea, pana mor eu.Tiganii au o alta optiune: Sa moara mama.Dupa ce eu ma duc la Doamne, Doamne, sau loctiitorul acestuia, ea poate sa inceteze cu suferinta si sa se apuce de chefuit.

Postat pe 21 Octombrie 2008 12:20
Nu stiu ce motive au avut parintii tai sa te desparta de el, asa cum spui tu, iar daca el nu se afla in acest moment intr-o relatie stabila, lucrurile se vor defasura firesc..
ivanka
Postat pe 21 Octombrie 2008 14:44
Si acum dupa fff multi ani...imi aduc aminte si regret ca nu am avut grija de prima mea iubire.Prima iubire nu se uita niciodata.
emagl
Postat pe 26 Octombrie 2008 00:20
Ciudat e ca doar el ii cere sa renunte la tot. De ce n-ar fi invers? De ce nu s-ar muta el la ea in oras si sa renunte la tot?
Micass
Postat pe 26 Octombrie 2008 09:32
ca mascul eu spun asa sa i dai papuci ca ai suferit destul si nu merita sunt baietii o gramada care pote chiar te merita asa cum esti bafta
edy_sword
Postat pe 21 Noiembrie 2008 23:20
poate
edy_sword
Postat pe 21 Noiembrie 2008 23:21
buna! am nevoie de ajutor.....iubesc un bait de 1 an....dar el are prietena...si vorbeste cu mn pe messenger si imi spun daca accept sa fiu cu el,o sa se desparta de prietena lui...ce sa fac???

Postat pe 23 Decembrie 2008 17:20
In nici un caz ceea ce ii face el prietenei lui.Pentru ca mai tarziu iti poate face acelasi lucru si tie.
Ioana007
Postat pe 24 Decembrie 2008 16:10
eu te sfatuiesc sa vorbesti inainte de toate cu parintii tai.fai sa inteleaga ca il iubestii.eu am facut ca si tine.mam dus asa de capul meu .insa cit de rau imi pare acum.nici nu iti inchipui dupa casatorie cit am tras 13 ani.am 38 de ani am divortat din 2004 imi cresc copii singura .nu vreau doamne fereste sa fie la fel si pentru tine .insa crede_ma eu am vazut unde duce neascultarea parintilor.
si acum cind vad ca sunt mama a 2 baietii de 14 si 17 ani vad cit rau am facut parintilor.faci cum crezii .eu iti urez succes .
elena_eremie2001
Postat pe 8 Februarie 2009 12:05
Foarrte urat ca nu vorbesti cu parintii tai.De cand se intampla asta?
Ioana007
Postat pe 8 Februarie 2009 16:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sex cu probleme 111 De la: sophia 6 August 2009 21:20
care stie? 2 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 13:06
Cum treci peste o despartire? 27 De la: garbo055472 25 Februarie 2010 02:01
Diazepamul 39 De la: tutankhamon 12 Mai 2009 23:11
Astenie? 10 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 18:25
Setari Cookie-uri