cati parteneri sexuali ati avut?

sunt curioasa sa vad cam care este media, nu de alta dar eu am ajuns deja la 19 si ma simt un pic cam usoara
cristinika
Postat pe 17 Octombrie 2008 14:54
cu barbatii nu mai tin minte cred ca aproape 10
iar la femei 21...

still counting...

daca reusesc sa ma mai indragostesc...

Postat pe 17 Octombrie 2008 15:14
eu am 26 de ani si am avut 2 relatii.
green_eyes
Postat pe 19 Octombrie 2008 23:02
am 21 de ani si am avut pana acum fix 3 relatii.........serioase in care am avut un partener....

Postat pe 25 Octombrie 2008 09:55
eu am 20 si am avut 2 erori si unul cu care inca mai sunt...si voi fi toata viata !!!!.....
in total 3!!!

Postat pe 27 Octombrie 2008 23:00
Faceti confuzie intre un subiect tabu-despre care se vorbeste mai putin pentru ca apartine intimitatii personale sau de cuplu, si fantezia erotica, in care va laudati statistic cu numarul si nu cu calitatea unei relatii.Nu mai pun la socoiteala ca este vorba aici de o lipsa de pudoare, curioasa in momentul cand vorbim despre niste "Doamne"(sau gresesc oare termenul?)Fara nici o suparare.Nu neg ca lucrurile se intampla poate chiar asa cum spuneti.Dar impresia pe care mi-o lasati, va spun sincer, este dezamagitoare.

Postat pe 28 Octombrie 2008 09:15
daca esti barbat esti patetic,

cui ii pasa de dezamagirea ta, nu esti primul consoleaza-te...

nu felul in care scrii tu ne face doamne..ci felul in care ne comportam noi
si la ce mai e bun forumul si anonimitatea lui daca nu spunem adevarul...


Postat pe 29 Octombrie 2008 17:00
ea vorbea de 20 de ani

iar eu am 36 de ani ... mi-am inceput viata sexuala la 18 matematica poti sa o faci si singur...

Postat pe 29 Octombrie 2008 17:02

bravo clara, corect raspuns! cat despre cantitatea partenerilor, atat timp cat exista protectie fizica si sentimentala, face parte din experienta vietii...
in final, calitatea isi spune cuvantul!
fortelion
Postat pe 29 Octombrie 2008 19:19
ce inseamna protectie sentimentala?
si_totusi
Postat pe 29 Octombrie 2008 19:22

sa nu te implici mai mult decat se implica partenerul!
fortelion
Postat pe 29 Octombrie 2008 19:35
Eu am 24 de ani si am avut 5 parteneri pana acum, dar am citit undeva raspunsul potrivit pe care ar trebui sa-l dea o femeie atunci cand este intrebata de iubit cati au fost inaintea lui ar fi: "2"

Postat pe 29 Octombrie 2008 19:39
clara 1972 ai dat bine raspunsul imi placi sa ai o zi placuta scuze toti sa avem o zi placuta
mihatm80
Postat pe 29 Octombrie 2008 19:43
melissa draga, daca te intreaba cineva cati parteneri ai avut, raspunde: nu pune intrebari prostesti daca nu vrei sa te mint!
fortelion
Postat pe 29 Octombrie 2008 19:49
cu alte cuvinte, sa stai cu un carnetel la indemana si sa bifefi
e un mod de a trai intens si acesta. din aventura care nu inseamna nimic, in relatia tot asa. adevarul e ca , sexul a devenit un scop in sine.
vezi pe unul, ti se aprind beculetele si hai la sex ca azi, era sa uit de acest lucru. ceva in genul
-al catetelea oare esti ? aha ! al treilea saptamana asta. sa bifez. nu-i asa ca nu esti implicat ?
-bineinteles ca nu. daca tot erai pe strada si asteptai tranvaiul ,am zis ca n-ar fi rau sa fii a cincea in ultimile 3 zile.sa bifez si eu ca nu esti implicata decat de la brau in jos.

si au fost fericiti, si au fost impliniti si a venit calitatea, taras-grapis dar a venit. ca , ea vine intodeauna cand e vorba de sex . cam schiopata, ce-i drept si cu-n picior in atele
si_totusi
Postat pe 29 Octombrie 2008 19:51
Nu felul in care va scriu va face Doamne.Ci felul in care va vad.

Postat pe 30 Octombrie 2008 07:53
vanghi draga nu mai fii suparat...
nu stiu daca ai observat ca postul meu a fost "3 RELATII SERIOASE ....in care am avut partener".......
deci la mine primeaza calitatea...........iar calitatea fara sentiment este doar o iluzie.....
ca o concluzie personala eu cred c toate femeile se nasc DOAMNE (ladies).....depinde daca vor sa urmeze sau nu aceasta cale




numai bine

Postat pe 30 Octombrie 2008 09:53
FORTELION, cati baieti/barbati cunosti tu , destul de bine educati incat sa nu dea bir cu fugitii la un asa raspuns????automat in mintea lui va pune eticheta ''c...a''

Postat pe 30 Octombrie 2008 13:24
Sincer
chiar nu numarasem pana la topicul asta

dar daca tot a trebuit sa imi aduc aminte
am facut o lista ...dupa care am pus-o la schreder...

e adevarat ca nu cantiatea conteaza dar imi pare bine ca pot sa imi aduc aminte cate ceava pozitiv despre oamenii astia chair si dupa 15 ani...

oricum specific ca ultimi 8 ani i-am petrecut intr-o sigura relatie, cu o femeie, in totala fidelitate...

ceea ce mi se pare ipocrit este sa nu recunosc ca am avut o tinerete agitata...
si stiu ca sunt o doamna...
nu conteaza cum ma vede piratul cu nume de muzician barbos...

Postat pe 30 Octombrie 2008 15:47
Partenerele mele sexuale, au sa va puna in inferioritate, dragele mele.Voi alegeti cate unul pe saptamana si-l dezgropati de pe la cimitir, sau din boschetii nostri nationali.Dar eu am parte de asa ceva in fiecare seara si nu de una, ci de doua trei sau mai multe.Stau ca un armasar in fotoliou si cand fac Mihoho, alearga manzele mele in buiestru, care sa-mi puna parul pe bigudiuri, care sa-mi faca degetele de la picioare cu oja,care ma mangaie pe piept, sau sta in bratele mele ca pe vremea lui Vlad Tepes.Si sunt asa de frumoase, ca ceilalti care le vad pe strada, ajung la reanimare cu insuficienta cardiaca.Aveti noroc ca trebuie sa ma duc la serviciu si astept o bomba sexi sa ma duca cu masina la munca, unde voi avea o noapte agitata dar foarte interesanta.Pentru ca va cunosc, sigur, pot sa va inscriu pe listele de asteptare.Dar una dintre conditii este sa fiti fete de primari sau de ministri, si sa aveti peste optisprezece ani.

Postat pe 30 Octombrie 2008 17:10
Vanghelis, ai o imaginatie bogata!!!
Ai grija totusi... Haremul te imbatraneste mai repede decat ti-ai dori... Ce-ai sa faci atunci?
Aceeasi intrebare este si pentru fetele care au postat aici... Fetelor, ascultati la mine ca sunt femeie batrana. Abuzul de parteneri sexuali duce la cancer de col uterin. Si atunci cand va veti chinui dorindu-va sa prindeti soarele inca unei zile, veti regreta ca, tinere fiind, nu ati avut puterea de a spune "NU" unora care nici nu au vrut altceva de la voi...
Lidiaolteanu
Postat pe 31 Octombrie 2008 11:08
Am avut 12 parteneri cu relatie lunga durata si de o luna am un partener ocazional.

Postat pe 31 Octombrie 2008 12:55
Fetelor, ma uimiti!
Sincer, sariti cu ei in pat la prima intalnire? Cum sa ajungi la o varsta asa frageda sa ai peste 10 parteneri? Aia 12 au fost toti stabili, myselfdiana? Cat de stabili daca nu ai decat 28 de ani??
Se pare ca notiunea de stabilitate si-a pierdut intelesul...
Lidiaolteanu
Postat pe 31 Octombrie 2008 15:04
buna
eu am 24 de ani
si am avut 4.
si am iubit doar unul
double_chock
Postat pe 31 Octombrie 2008 18:23
12 parteneri la varsta de 28 de ani nu mi se pare exagerat....presupui ca se incepe viata sexuala la 18 ani si ai avut relatii de aproximativ un an de zile...si iata, aproape numarul total.ce intelegeti prin stabilitate daca o relatie de cateva luni vi se pare putin?nu toate sunt la fel de norocoase sa ramana cu primul sau poate nu sunt multumite cu primul si atunci vor sa aiba si un termen de comparatie...care ar fi problema?sau trebuie sa mergem la manastire?fiecare are dreptul de a experimenta si de a trai cum vrea si nu ar trebui sa fie judecat pentru asta....si, numarul partenerilor nu are a face cu cancerul de col uterin atata timp cat ai cap si te protejezi

Postat pe 31 Octombrie 2008 22:00
De la: vanghelis007, la data 2008-10-28 09:15:58Faceti confuzie intre un subiect tabu-despre care se vorbeste mai putin pentru ca apartine intimitatii personale sau de cuplu, si fantezia erotica, in care va laudati statistic cu numarul si nu cu calitatea unei relatii.Nu mai pun la socoiteala ca este vorba aici de o lipsa de pudoare, curioasa in momentul cand vorbim despre niste "Doamne"(sau gresesc oare termenul?)Fara nici o suparare.Nu neg ca lucrurile se intampla poate chiar asa cum spuneti.Dar impresia pe care mi-o lasati, va spun sincer, este dezamagitoare.

si eu eram cat pe ce sa spun o cifra.
aveti dreptate - suntem sau ar trebui sa fin niste "doamne"
si mai ales sa nu procedam ca "domnii" - adica bife in calendare sau in agende.
asa e.
pana la urma nu conteaza
important e daca am invatat ceva sau nu- din tot
mult noroc
melicutza
Postat pe 1 Noiembrie 2008 09:35
uite cum e:
ne ascundem cu usurinta dupa un id, dupa niste falsuri virtuale, forumuri si topicuri.
cu totii am intrat aici ba din plictiseala, ba pt a afla niste pareri din exterior, ba pt informare.
si conform faptelor pe care le redam in cuvinte tastate, suportam consecintele lor.

la fel si cu numarul de partide de sex cu barbati diferiti in comparatie cu sexul oral, un lucru ce multa lume o face dar nu recunoaste... DE CE? pentru ca stim pana in momentul de fata, ca ti se va reprosa fie ca esti crva, fie ca esti naiva ca ai trecut prin asternutul barbatilor, dar nu se gandesc altfel:
o facem pt a ne explora propria sexualitate, pt a ne descoperi pe noi insine mai mult, pt ca iubim sexul si emotiile traite intr-o partida, si nu in ultimul rand, nu o facem cu oricine! si sunt sigura ca vb in numele si altor fete care se regasesc in ceea ce incerc sa va scriu..
nu e ca si cum te-ai culca cu primu care ti-ar cadea in plasa,
si nu e ca si cum un tip te-ar imbata si te-ar duce in patu lui.

o facem pt si noi femeile avem nevoie de sex, de afectiunea ce dureaza doar cateva minute/ore....

aici intervine discriminarea dintre barbat si femeie, cand unii afirma ca barbatul are voie sa se culce cu cate femei vrea si cu cat numarul creste, cu atat si virilitate (ei bine, BULLSHIT), insa femeia... e considerata o mica tarfulita.. aceasta sesizare o stim de ani de zile... a existat dintotdunea...

si doar pt ca unele femei de aici de pe forum au spus adevarul cu numarul barbatilor, au fost luate usor peste picior...
in schimb, celelalte au spus un numar mai mic in comparatie cu realitatea, doar pt ca nu fac fatza reprosurilor ulterioare.

nu conteaza numarul de barbati sau de femei, cine a inceput topicul era doar curios unde se poate ajunge cu numaratul, dar nu era nevoie de astfel de replici taioase la adresa femeilor daca numarul depasea de 10 parteneri...... fiecare cu a lui,nu??



Neghinitza
Postat pe 3 Noiembrie 2008 10:40
Nu mi se pare o crima ca ai avut 10 parteneri de ex. cum spunea cineva.Poate in fiecare ai cautat alesul.Si poate nu l-ai gasit.Ar trebui sa te opresti sau sa cauti in continuare?
lizyandyogij
Postat pe 19 Noiembrie 2008 11:44
calitatea primeaza,asta e clar.dar ce faci cand nu ai suficienta intelegere,capacitate,daruire,acceptare,ascultare,comunicare,etc,sari in bratele urmatorului????buna gluma,cu cat esti mai mediocra in toate cele enumerate mai sus,cu atat ai mai multi parteneri sexuali si cu atat devii mai ieftina,or numarul partenerilor sexuali....ma rog,pt voi...de dragoste,ar trebui sa scada odata cu inaintarea in varsta si daca tot nu la-i gasit pe fat frumos,ce faci?
1.revizuieste-ti comportamentul fata de tine si ceilalti
2.atribuie-ti o valoare si o stima de sine
3.fii mai putin pretentioasa,nu de alta dar suntem exact ceea ce bem,ce mancam,ce respiram,ce...paturi incalzim
Nu spun astea cu rautate ci doar realitatea e de folos,ca printese nu suntem si nici feti cu stea in frunte nu exista,totul tine de noi/voi...in ce credem si la ce aspiram.
Viata m-a invatat sa fiu decenta...va recomand decenta si sa fiti modesti.
nicoll
Postat pe 19 Noiembrie 2008 13:32
Neghinitza
Postat pe 19 Noiembrie 2008 13:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa fiu mama vitrega? 4 De la: ramo_ptk_2008 23 Februarie 2009 12:14
daca aveti inima deschideti 11 De la: yavrum 14 Ianuarie 2009 12:13
relatii de prietenie 19 De la: Ioana007 31 Ianuarie 2009 15:41
TU CUM TE IMPACI CU NEAMUL LUI ? 4 De la: yavrum 8 Octombrie 2008 11:02
Andrei Gheorghe da la toti... 15 De la: iasomia 16 Octombrie 2009 12:21
Setari Cookie-uri