nu mi-a spus niciodata ca ma iubeste

Suntem impreuna de un an si o luna. Ne-am mutat impreuna de cateva luni, totul ne merge bine. Sunt foarte indragostita, i-am spus de cateva ori ca il iubesc, dar el nu mi-a raspuns niciodata la fel. E cazul sa ma ingrijorez? Stiu ca suna ciudat, dar chia vreau sa aud acele cuvinte.

Postat pe 17 Octombrie 2008 14:35
flower,

este plina lumea de barbati care spun"te iubesc" prea des...conteaza faptele
"te iubesc" se poate spune in atatea feluri ,incat daca m-as apuca sa scriu aici,as umple pagini intregi

cand imi spune te iubesc?

cand sare sa-mi ia plasele din mana..

cand imi indeparteaza o suvita imaginara

cand ma inveleste noaptea si imi da un pupic..crezand ca dorm

cand imi aduce o frezie alba duminica

acu este adevarat.. daca nu ti-a spus niciodata poate fi frustrant,pana se hotaraste el sa-ti zica(pt ca in mod sigur o sa vina si ziua respectiva) gaseste si tu hrana sufleteasca in gesturile lui de zilnice..:)

dar ochii ?
precis ochii lui vorbesc...:)

si mami!poate i le spui tu prea des?...:)
iasomia
Postat pe 17 Octombrie 2008 14:54
De la: iasomia, la data 2008-10-17 14:54:54flower,

este plina lumea de barbati care spun"te iubesc" prea des...conteaza faptele
"te iubesc" se poate spune in atatea feluri ,incat daca m-as apuca sa scriu aici,as umple pagini intregi

cand imi spune te iubesc?

cand sare sa-mi ia plasele din mana..

cand imi indeparteaza o suvita imaginara

cand ma inveleste noaptea si imi da un pupic..crezand ca dorm

cand imi aduce o frezie alba duminica

acu este adevarat.. daca nu ti-a spus niciodata poate fi frustrant,pana se hotaraste el sa-ti zica(pt ca in mod sigur o sa vina si ziua respectiva) gaseste si tu hrana sufleteasca in gesturile lui de zilnice..:)

dar ochii ?
precis ochii lui vorbesc...:)

si mami!poate i le spui tu prea des?...:)


Vorbele sunt vorbe...le spunem...se duc...dar...faptele raman!!!
Nu te ingrijora ca nu iti spune "te iubesc".Eu il inteleg perfect.Poate nu vrea sa arunce cu vorbele doar de dragul de a fi aruncate ci doreste sa fie sigur ca spune ceea ce simte.Ai rabdare!!!
walkiria
Postat pe 17 Octombrie 2008 19:57
si eu sunt ca tine.......simt nevoia sa aud acele cuvinte.......cred ca asa suntem noi feemile construite,sau cel putin o paret din noi!dar ai rabdare...toate la timpul lor.di daca nimic nu se rezolva mai bine discuta cu el.comunicare este totul!eu sunt de parere ca orice nimic ce te deranjeaza ar trebui discutat si luat ca atare1poate la un momentat veti ajunge sa glumiti pe chestia asta....
layla21
Postat pe 18 Octombrie 2008 00:30
Eu cred ca el o spune, dar nu stiti sa cititi voi.

Postat pe 19 Octombrie 2008 20:06
Este nascut in zodia RAC?,daca da,ti-o spune in fiecare zi.(glumesc binenteles). Trebuie doar sa vezi asta,sa simti. nu vorbele sunt cele mai importante intr-o relatie.sunt foarte multi mesteri la vorbe pe lumea asta,dar care se rezuma doar la atat.La vorbe.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 21 Octombrie 2008 12:24
Poate esti prea mult sau ceri prea mult!
MAGDONET
Postat pe 27 Octombrie 2008 19:21
Nici tata nu i-a spus mamei niciodata aceste doua cuvinte..si totusi sunt impreuna de 22 de ani :D... Poate e un om introvertit si ii este greu...
anyma3
Postat pe 26 Noiembrie 2008 10:38
sunt cuvinte importante ...dar daca pe tine te satisface relatia din toate pct de vdr, nu vad de ce sa te ingrijorezi ! sunt persoane care spun atat de usor " te iubesc " , incat il spun la tot pasul , oricui ,oricand ! important e cum se manifesta ..si cum zicea cineva mai sus ... ii citesti din privire " te iubesc-ul " ala mult asteptat !
Namidee
Postat pe 27 Noiembrie 2008 11:15
anyma,

22 de ani si nimicuta,nimicuta?

naspa..i-or fi scapat lui cuvintele alea magice de vreo doua ori,dar nu a fost mama ta pe faza....


namide,

asa este ..am scris asta .si in opinima mea am spus ceva corect..dar asta nu inseamna ca uneori nu mi-am pierdut si eu rabdarea..pt ca deh! suntem femei..avem nevoie de hrana sufleteasca..ce faceam?
il luam de guler, il zgaltaiam ..si ii spuneam:\"ba! te ia mama dracului! ma iubesti sau nu? spune ..da sau nu?\"
rezultatul a fost de fiecare data garantat pozitiv,am ras cu pofta..

\"si daca nu-ti spun, ce-mi faci?\"

\"ti-o trag!\"..

\"nu esti sanatoasa la cap\"zicea el

radeam copios si apoi..

nu mai trebuia sa-mi zica nimic,aveam treaba...
iasomia
Postat pe 28 Noiembrie 2008 08:39
vorbele nu fac 2 bani faptele conteaza!
dafffne
Postat pe 29 Noiembrie 2008 14:13
De la: dafffne, la data 2008-11-29 14:13:03vorbele nu fac 2 bani faptele conteaza!

asta cam asa este!
important este sa simti ca te iubeste. cuvintele sunt foarte usor de spus...
daca ti-ar spune aceste cuvinte dar n-ar simti insa, ti-ar fi mai bine?!
eu una il inteleg si eu spun foarte rar aceste doua cuvinte .
eira
Postat pe 14 Ianuarie 2009 19:10
ehehe... ce frumos ar fi fost sa nu primesc nici un "te iubesc" in viata dar sa fi fost iubita cu adevarat... ehehe...
gianiblue
Postat pe 14 Ianuarie 2009 22:53
De la: gianiblue, la data 2009-01-14 22:53:28ehehe... ce frumos ar fi fost sa nu primesc nici un "te iubesc" in viata dar sa fi fost iubita cu adevarat... ehehe...


e de preferat
vorbe...maaama ce satula sunt de vorbe!
eira
Postat pe 15 Ianuarie 2009 09:34

poate iti arata prin fapte.fii atenta la el...
cercelmarilena
Postat pe 15 Ianuarie 2009 13:59
De la: cercelmarilena, la data 2009-01-15 13:59:53
poate iti arata prin fapte.fii atenta la el...


sa fiu atenta....sa nu pierd momentul?!

poate dac-as mai avea 15 ani sa nu stiu sa citesc si limbajul non-verbal ar mai merge indemnul...
eira
Postat pe 15 Ianuarie 2009 16:13
mare figura d-na cercel...


acum vad ce a scris la pesti, si la relatia peste-fecioara..o dulceata de femeie....

iar tu fetita sa nu clipesti,ca sa nu pierzi momentu'....
iasomia
Postat pe 15 Ianuarie 2009 16:50
v-ati mutat impreuna sa-ti spuna ca te iubeste?sau ai simtit asta ?
ghelene_06
Postat pe 18 Februarie 2009 16:22
sa inteleg ca tu esti rac? daca da atunci stiu de ce faci aceste afirmatii.....stiu ce inseamna sa traiesti alaturi de un RAC!
mariana_alex_69
Postat pe 10 Martie 2009 22:29
SI EU SUNT O INTROVERTITA DAR I-AM SPUS CELUI DRAG MIE DE NENUMARATE ORI CA IL IUBESC!
mariana_alex_69
Postat pe 10 Martie 2009 22:31
Este frumos.
Suzuka se uita la Suzuki si ii spune:
-Dragul meu Suzuki, te iubesc.
Suzuki se uita la cer si zice:
-Maine are sa ploua.
Suzuka se duce la prietena ei si se plange:
-Uite, i-am zis barbatului meu ca il iubesc si el mi-a raspuns ca maine o sa ploua.Cred ca bag divort de el.
-Proasta mai esti, mai muiere.Cand ti-a zis ca ploua, omul a spus de fapt ca maine nu mai pleaca de acasa, asa ca va ramane cu tine sa faceti impreuna, zighi, zighi.Te mai duci la tribunal sa bagi divort de el?
-Eu?-se mira Suzuka.-Proasta as fi cu adevarat.Cred ca am sa ma duc totusi la biserica, sa ma rog lui Dumnezeu, ca ploaia sa dureze o luna de zile.
Ioana007
Postat pe 10 Martie 2009 23:15
hellooooooooooo Flowerpower unde ai disparut,ceata nu e asa ca te-asi vedea daca ai fi pe aici.ti-a zis ca te iubeste sau mai astepti poate la anul.......sau poate ai gasit altul ?
ghelene_06
Postat pe 11 Martie 2009 17:41
De la: flowerpower, la data 2008-10-17 14:35:27Suntem impreuna de un an si o luna. Ne-am mutat impreuna de cateva luni, totul ne merge bine. Sunt foarte indragostita, i-am spus de cateva ori ca il iubesc, dar el nu mi-a raspuns niciodata la fel. E cazul sa ma ingrijorez? Stiu ca suna ciudat, dar chia vreau sa aud acele cuvinte.



te iubesc, sa moara bibi!!
si dupa aia uita de tine. nu-i mai frumos sa o simti?
geo32
Postat pe 12 Martie 2009 21:55
Eu cred ca stau impreuna, pentru ca ea tot spera sa vorbeasca.
Ioana007
Postat pe 17 Martie 2009 14:39
De la: flowerpower, la data 2008-10-17 14:35:27Suntem impreuna de un an si o luna. Ne-am mutat impreuna de cateva luni, totul ne merge bine. Sunt foarte indragostita, i-am spus de cateva ori ca il iubesc, dar el nu mi-a raspuns niciodata la fel. E cazul sa ma ingrijorez? Stiu ca suna ciudat, dar chia vreau sa aud acele cuvinte.

Ca tot trecu nitel timp de cind ne-ai scris,a reusit sa pronunte parola magica???...ori intre timp ti-a explicat-o cu palma dreapta(sper ca nu e stingaci)...
valentino
Postat pe 1 Mai 2009 17:02
sf. valentino ce sadic esti.am inteles deja ca iti place violenta.doamne ferestete din calea ..........
ghelene_06
Postat pe 3 Mai 2009 14:13
HOP SI EU, incerc sa ma trezesc cu o cafea cam amara ce-i drept si punga de antibiotice langa mine dupa 3 zile de litoral si concerte in aer liber, frig ce aer liber :) m-am pricopsit si cu infectie in gat.off
Revenind la fata asta ca am deviat rau de la subiect, ma intrebam eu asa daca el, o fi observat de cate ori i spune ea te iubesc ? mai bine nu-i mai spune nici ea sa vedem daca se prinde :) daca simte ca lipseste ceva din rutina zilnica? sau poate are probleme cu exprimarea si o iubeste in felul lui si arata tot in felul lui, vb. d-nei cercel "poate-ti arata prin fapte fi atenta la el". subscriu, "mare figura d-na cercel" :P
Dar viata ne arata ca niciodata nu e prea tarziu, asa ca draga mea nu-ti pierde eperanta, iti poate spune te iubesc chiar si pe ultima suta de metri....cu bagajelul in fata usii
scuze chiar am fost rautacioasa dar totusi 1an si ceva???? si tot astepti??? ups... cam naspa cum ar spune Mirciulica :)

pups all of you
ps: sa stiti ca devin fidela pe zi ce trece ca destul am stat peste program la munca, daca astept statuie cum asteapta si fata asta un "te iubesc" ratez frumusete de forum :)
FULGUTA
Postat pe 6 Mai 2009 07:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia taur barbat scorpion? 2 De la: magdabeauty 18 Octombrie 2009 23:48
HELP! 21 De la: garbo_475027 23 Septembrie 2017 08:31
TU CUM TE IMPACI CU NEAMUL LUI ? 4 De la: yavrum 8 Octombrie 2008 11:02
o lume nebuna si eu la fel.. 249 De la: Sal_a_toi 2 Noiembrie 2011 12:44
Fostii ma cauta 1 De la: Eliza_andrea 15 Octombrie 2018 00:56
Setari Cookie-uri