EMO

Markus,daca mai e valabila sfida,eu sint pronto.Un pic ruginit,dar,nu ma dau usor la fund.Sfida era,insa,pt tine,tu esti adult,se pare...
valentino
Postat pe 3 Iulie 2009 21:49
eu nu am decat 16ani.si din cat am vorbit si cu alti copii emo.ei cred ca asta ii caracterizeaza pe ei.pentru ca au diferite probleme.cred ca cel mai bine ar fi ca fiecare parinte sa vorbeasca cu copii lor ca sa-i faca sa inteleaga ca curentul emo nu este deloc bun pentru ei.
andradaniela
Postat pe 4 Iulie 2009 10:02
Buna si eu sunt un emo cu toate ca mi se pare o prostie de ati taia venele. Dac ati vrea cu adevarat sa stiti ce este un emo cu adevarat cautati mel:daca esti emo.......... si o sa intelegeti ff bn.
biluta
Postat pe 4 Iulie 2009 10:03
dar ce aveti impotriva copiilor emo????
eu sunt larisa,si sunt emo,dar nu fac gesturi d'elea urate,cum ar fi sa ma tai sau sa ma arunc de la etaj...cei kre fac asta sunt niste copii distrusi de droguri,credeti-ma k cunosc foarte multi...
garbo015733
Postat pe 6 Iulie 2009 21:25
Cu atit mai rau,cu cit stii ce fierbe in oala EMO,si totusi maninci din ea.Inca nu-i tirziu sa alegi ceva ce face pt tine...15733
valentino
Postat pe 6 Iulie 2009 21:29
Copilashi dragalashi, noi nu avem nimic cu copii EMO.Nu avem nimic cu copiii in general.
Extremitatile insa ingrijoreaza si din prea multa grija comentam.
Cita vreme pasiunea nu va face rau e ok, really.
Aemulus
Postat pe 6 Iulie 2009 21:31
de ce zici asta valentino?????? dak m-ai cunoaste cu adevarat ai vedea k nu am ganduri sinucigase...chestia e k am probleme k parintii din cauza parului:nu le plac tepii si bretonul kre e pe ochi...dar in rest,nu au nimik cu mine!!! asa k....
garbo015733
Postat pe 7 Iulie 2009 15:17
Pari un copil cu care se poate vorbi.Permite-mi un sfat(am copii mai mari ca tine) : cearca sa intrebi, educat, motivatiile interdictiilor lor.Daca ei nu u capacitatea sa comunice,invita-i tu la discutii.Stii,e atit de benefic dialogul acesta...Eu stiu ca,daca vrei sa fii acceptata de un grup,trebuie sa le semeni,dar nu uita,nu ce mai sme' au sanse in viata,ci cei ce-s isteti si stiu pina unde sa-ntinda coarda...15733
valentino
Postat pe 8 Iulie 2009 20:11
De la: valentino, la data 2009-07-08 20:11:35Pari un copil cu care se poate vorbi.Permite-mi un sfat(am copii mai mari ca tine) : cearca sa intrebi, educat, motivatiile interdictiilor lor.Daca ei nu u capacitatea sa comunice,invita-i tu la discutii.Stii,e atit de benefic dialogul acesta...Eu stiu ca,daca vrei sa fii acceptata de un grup,trebuie sa le semeni,dar nu uita,nu ce mai sme' au sanse in viata,ci cei ce-s isteti si stiu pina unde sa-ntinda coarda...15733


asa da raspuns!
mimosa
Postat pe 9 Iulie 2009 08:28
pai na, mimosa...cu cine se poate dialoga.....e mai mare placerea.....
tutankhamon
Postat pe 9 Iulie 2009 13:13
Cassey
Postat pe 9 Iulie 2009 14:47
Stice uitate la stilul tau w sau uitate si cauta mai bn ce este un emo fetito fa si tu diferenta!
biluta
Postat pe 9 Iulie 2009 16:29
Sa va spun ce am observat eu la copiii care spun ca sunt emo,sunt 2 variante:
1.unii se raporteaza la curentul stilul,cum vreti voi sa ii ziceti, emo, pt le place vestimentatia,tunsorile,machiajul intr'un cuvant stilul
2.altii,care sunt mai labili psihic(a nu se confunda cu nebuni)recurg la automutilare.
Sa fim sinceri,cati dintre noi,cei mai copti,sa zic asa,nu am avut perioade in viata cand ne ajunsese "cutitul la os" din diverse motive,diferenta dintre noi si ei este ca nu ne'am automutilat si nu ne'am raportat la un anumit curent,stil,nu aveam timp sa vedem unde ne incadram noi cautam o cale de iesire din acea situatie sau stare.
Ei,acu' sa vad cate pietre virtuale primesc
mimosa
Postat pe 10 Iulie 2009 09:11
este un curent cum au fost si vor mai fi si e normal mie de exemplu imi place HARAJUKU curent inceput din TOKIO hainele sunt un mod de a te exprima nu gasesc nimic rau ma mir de voi ca faceti atata tambalau eu zic ca doar drogurile sunt periculoase.
giaart69
Postat pe 12 Iulie 2009 19:28

E un curent care nu va tine mult cum au fost si punkerii in curand se va demoda si EMOISTELE in curand vor fi PITZIPOANCE. Copii astia se dau dupa cum bate vantul!
claudette4
Postat pe 13 Iulie 2009 18:36
clodetto, pai ca faci, mami? imi dai palpitatii la inima? pai e frumos asa, la varsta mea?

crezui ca ai gresit o vocala in "EMOISTELE" alea...

hehehe...
Thor
Postat pe 13 Iulie 2009 18:39
:)) da era ceva..cred k ma dadeau afara de pe site in primul rand:P
claudette4
Postat pe 14 Iulie 2009 20:13
Giaart, eu cred ca e foarte trist daca au ajuns hainele sa ne carcterizeze.
Pe vremea noastra erau discutiile nesfirsite, cluburile literare, SF-iste, de poezie, muzica, stiinta, eram avizi sa ne cunoastem stilul nu dupa felul cum ne imbracam si dupa felul cum gindim.
Sunt demodata? Dupa parerea unora poate , dar hai sa ne gindim un pic : ce strica mai mult mintea copiilor?
Tocmai pentru ca acesti copii nu sunt ajutati sa-si gaseasca locul in societate, in lumea asta atit de arida si neprietenoasa tocmai de aici apar extremitatile.
Au fost curente si or sa mai fie, nu asta e problema. Problema este cum ii intelegem pe copii nostri si cum ii salvam de ei insisi.
Un mod "de a te exprima" sunt si drogurile sa stii.
Aemulus
Postat pe 16 Iulie 2009 04:27
pai in primul rand ar trebui indepartat de acei prieteni pana nu ajunge si el ca ei

in cel mai rau caz, o vizita la psiholog desi nu trebuie sa se ajunga pana acolo

nu trebuie sa-ti lasi copilul sa isi cumpere haine negre, sau alte lucruri de genul....poate ajunge si la droguri
garbo013852
Postat pe 21 Iulie 2009 23:00
prin a te imbraca in blugi conici tenesi si si culori inchise, bretonul intr-o parte si accesorii cu capete de mortzi asta nu inseamna k esti emo. ASTA E DOAR MODA. nu uitatzi k prin romania ce care se sinucid ce mai multzi sunt cocalari si pitzipoancele. mai bn s-ar umple lumea de EMO si ar disparea cocalari si pitzipoancele.
bLueEyes_mnml
Postat pe 23 Iulie 2009 21:59
=)) auzi tu zici ca esti Emo ...un geniu recunoastre vreodata k e geniu ???
Pepu
Postat pe 7 August 2009 14:35
recunoaste ????? ioi!
blanca
Postat pe 7 August 2009 14:38
trebuie sa fii echilibrat, rational, ingaduitor si foarte deschis cu copilul tau. si emo este o moda catoate cate au fost dar daca tu ca parinte esti cum te-am descris mai devreme, atunci mentalitatea copilului tau nu poate fi zdruncinata de nimeni si de nimic.
narcisa
garbo048964
Postat pe 9 Septembrie 2009 14:43
DRAGILOR! VOI UITATI CA EXISTA SI O CREDINTA IN DUMNEZEU?
VOI PARINTI! CE FACETI ? CARE ESTE PE PRIMUL LOC ,IN VIATA VOASTRA? COPILUL SAU AFACERILE, SERVICIUL ? EIII! DACA ATI FI BINECUVANTATI DE DUMNEZEU, CRED CA SI COPILASII VOSTRI AR FI FERICITI! UIATI-VA PE YOU TUBE, LA FRATII GROZA! VEDETI TREI FRATI CU ADEVARAT IUBITI DE DUMNEZEU, PRIN CANTECELE LOR, PS: SUNT SIGURA CA MULTI DINTR-E DVS NU AVETI CE PUNE PE MASA, DAR SUNTETI LA MODA, CE EMO? DE UNDE EMO? PUNETI GENUNCHII MAI BINE LA DUMNEZEU SA VA FEREASCA DE RAU ,TRIST CE AM AJUNS CU TINERETUL, INSA NU EI SUNT DE VINA CI PARINTII CARE FAC COPI SI NU SUNT IN STARE SA LE DARUIASCA DRAGOSTEA SI CALDURA SUFLETEASCA ,COPIILOR. IATA DE CE , AU AJUNS AICI LA EMO. VA MULTUMESC!
daxi
Postat pe 12 Octombrie 2009 15:25
Nu te speria deoarece ei nu o sa ajuna la extreme asa cum sa auzit de acei emo doar le place sa se imbrace in hainute roz si negru sa isi infoie parul sa isi faca poze cocotati pe nu stiu unde sau stand tristi intr-un colt asta o fac doar pentru poza pe care sio pun pe contul lor de hi5.Deci nu te speria mai stepata 1 an sa se mai maturizeze si o sa isi de seama singur k se prosteste facand asta
garbo061527
Postat pe 13 Octombrie 2009 09:44
Doamne! S-a ajuns atat de rau! Am ajuns atat de rau .. si ma refer la noi, toti adolescentii! Suntem subestimati,neintelesi si poate ignorati! La asta nu se gandeste nimeni? Poate ne facem emo tocmai pentru ca invatam mult prea mult si tot nu ajungem la asteptarile celor din jur! In fine.. important e ca toata lumea ne face lenesi ... inculti si alte baliverne.Probabil exista si asemenea adolescenti... dar nu majoritatea! E parerea mea.Totusi .. am multi prieteni care adopta acest stil ...dar.sunt foarte ok!Toti! Mult mai ok decat adolescentii care asculta manele...sau muzica romaneasca noua.8-| ma refer la acea muzica .. electro sau ce`i aia :|...Am observat ca majoritatea cand spun emo .. spun Tokio Hotel si au terminat descrierea.. nu e chiar asa! sunt foarte multe trupe bune de rock ascultate de emo kids. In fine.. Poate se gandeste sa ne inteleaga si pe noi cineva :)) .. candva... undevaa :)) (in alta lume! ) :))
n0fun_n0life
Postat pe 28 Noiembrie 2009 00:25
las' mamica, nu dispera...tot asa simteam si noi cand eram ca voi, neintelesi,subestimati si ignorati...si iote ce mari ne-am facut
Anouk
Postat pe 28 Noiembrie 2009 00:30
las, ca si noi am fost adolescenti da, nu ne-am taiat venele cu lama si nu am facut-o pe neintelesii, umbland in haine de stafii ca niste zombi
si_totusi
Postat pe 28 Noiembrie 2009 00:30
dap...da' cica acu' asa e moda totuselule
Anouk
Postat pe 28 Noiembrie 2009 00:32
nolife, nofun...nonothing.....esti varza, fatuca....in pixu meu...crezi ca voi invatati mai mult decat am invatat noi???? ai auzit de gazeta matematica? ai auzit de culegerile de probleme de fizica??? de meditatii intensive la chimie pentru a toci organica sa intri la medicina????te plangi ca ai de invatat si e prea mult.....si avut curiozitatea sa te uiti macar intr-un manual de acum 20 de ani??? crede-ma....am invatat mult mai mult decat tine....si da...pot sa o spun...eram mult mai constiinciosi ca tinerii din ziua de azi.....
tutankhamon
Postat pe 28 Noiembrie 2009 00:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mi-am surprins fiul masturbandu-se 16 De la: garbo_1249 9 Aprilie 2012 19:52
Sănătate psihică 3 De la: Karl_Kwiatkowski_1 6 Martie 2016 16:52
nepoata adolescenta nu stie sa danseze 6 De la: bunicuta_creta 13 August 2020 17:01
Umplutura off-topic ..de pe topice!!! 105 De la: tutankhamon 13 Aprilie 2010 21:23
PROBLEME IN ADOLESCENTA... 6 De la: europroiect2007 20 Ianuarie 2011 14:38
Setari Cookie-uri