esti prea grasa!!!!

nu te supara ca te intreb, daFne, dar cati ani ai? pentru ca eu una nu pot sa nu remarc ca dupa 35 de ani, acum am 38, ma ingras mai usor, slabesc mai greu... genetica saraca ma impinge spre cele 90 de kile ale mamei, daca o las... inainte de copil aveam 48 de kg, dupa aia am tot trecut de la 55 la 64... vara asta, fara sa schimb nimic in alimentatie am ajuns la o greutate. GREUTATE. trebuia sa slabesc, ca nu mai intram pe usa. ce voiam sa spun este ca nu e usor sa te mentii, mai ales cand ai o boala pe cap, timp ioc, un program idiot, bani canci... uneori foamea nu e totusi cea mai buna solutie...
anyway, mai am de dat niste kile, ca vreau iar la 55, cam acolo incep sa nu ma mai simt grasa... da' al naibii e de greu.
povestea insa e alta. daca iubesti un o il iubesti si gata. cu burta mai mare, clapaug... poate si cu trebusoara o tarica mai mica...
catwalk
Postat pe 9 Decembrie 2008 01:05
om*
catwalk
Postat pe 9 Decembrie 2008 01:06
Dar eu cred ca nu trebuie sa fie prea mica, ca ticalosul de aia l-am luat, ca sa o aiba mare.Mie una nu-mi convine ca dupa ce ma marit sa descopar ca m-am maritat cu o lesbiana.
Ioana007
Postat pe 9 Decembrie 2008 15:20
cat,


hai ca daca ti-ai facut descrierea asta..si ai spus ca :\"genetica te impinge spre cele 90 de kg ale mamei\"...te-a lasat superbus in pace.....

ai mai spus si de astmul ala...


multumesc mult guritza... nu am ras demult asa....

gata cu poznasu' ala "esti grasuta?"...
iasomia
Postat pe 9 Decembrie 2008 15:23
Am 26 de ani! Am 49-50 de kg depinde dim sau seara! Cel mai mult am avut 55-56 kg. Dar pentru innaltimea mea am avut greutatea sanatoasa dpdv medical comform innaltimii mele 1,63 .

Da, iubesti caracterul unei persoane, dar tre sa-i iubesti si sanatatea ca sa poata fi alaturi de tine. Asa ca tre sa-l atentionezi cand depaseste greutatea cei confera sanatatea. Unor persoane tre sa le-o zici cu frumosul altora mai transant pentru a lua atitudine!
dafffne
Postat pe 9 Decembrie 2008 15:32
Este si normal sa te mariti cu un barbat sanatos, si cu muschi, draga mea.O colega de-a mea s-a maritat cu un slabanog, si cand a fost sa o treaca pragul la casa noua, a scapat-o nemernicul jos.Ce sa faca biata femeie.Radea satul de ea.A trebuit sa-l ia ea pe prost in brate si sa-l treaca pragul, si astfel a scapat de rusine biata femeie.Da pe urma, sa vezi ce i-a trecut prin minte.L-a pus sa taie lemne zilnic.Ia spus clar: Intre tine si pasarica din cuib, se afla tulpina unui pom.Vrei sa ajungi la cuib, tai lemne, adica pomul.
A incercat derbedeul de barbatu-sau, tot felul de tertipuri, c-o fi, ca s-o invarti, ca el stie sa se catere in pom, dar ea ea taiat scurt.Tu nici o crosnie de lemne nu ai putut sa aduci in brate si te-ai impiedicat de prag.Asa ca munceste baiatule.
Ioana007
Postat pe 9 Decembrie 2008 15:43
hmmm!

o atentionare prea dura.. baga durdulica in frigider..se apuca de hapait si mai tare,depinde de la caz la caz...


pana nu se declanseaza un anumit mecanism in subconstientul individului ..nu se intampla nimic...pana nu face ala clik..ehhhh
iasomia
Postat pe 9 Decembrie 2008 16:00
De la: dafffne, la data 2008-12-09 15:32:35Am 26 de ani! Am 49-50 de kg depinde dim sau seara! Cel mai mult am avut 55-56 kg. Dar pentru innaltimea mea am avut greutatea sanatoasa dpdv medical comform innaltimii mele 1,63 .

Da, iubesti caracterul unei persoane, dar tre sa-i iubesti si sanatatea ca sa poata fi alaturi de tine. Asa ca tre sa-l atentionezi cand depaseste greutatea cei confera sanatatea. Unor persoane tre sa le-o zici cu frumosul altora mai transant pentru a lua atitudine!


EU zic ca tre' sa-i spui verde in fata!Orice..te deranjeaza, orice nu iti convine la ea!Si ea tie!Iar in chestii de sanatate..cu atat mai mult!Cu sanatatea nu e de joaca!La urma urmei e spre binele ei!
superbus
Postat pe 9 Decembrie 2008 17:14
De la: Ioana007, la data 2008-12-09 15:20:05Dar eu cred ca nu trebuie sa fie prea mica, ca ticalosul de aia l-am luat, ca sa o aiba mare.Mie una nu-mi convine ca dupa ce ma marit sa descopar ca m-am maritat cu o lesbiana.




ehe...Ioana.....multe vrei matale:)) tu ce ii oferi in schimb? esti priceputa la toate?
superbus
Postat pe 9 Decembrie 2008 17:32
De la: Ioana007, la data 2008-12-09 15:43:27Este si normal sa te mariti cu un barbat sanatos, si cu muschi, draga mea.O colega de-a mea s-a maritat cu un slabanog, si cand a fost sa o treaca pragul la casa noua, a scapat-o nemernicul jos.Ce sa faca biata femeie.Radea satul de ea.A trebuit sa-l ia ea pe prost in brate si sa-l treaca pragul, si astfel a scapat de rusine biata femeie.Da pe urma, sa vezi ce i-a trecut prin minte.L-a pus sa taie lemne zilnic.Ia spus clar: Intre tine si pasarica din cuib, se afla tulpina unui pom.Vrei sa ajungi la cuib, tai lemne, adica pomul.
A incercat derbedeul de barbatu-sau, tot felul de tertipuri, c-o fi, ca s-o invarti, ca el stie sa se catere in pom, dar ea ea taiat scurt.Tu nici o crosnie de lemne nu ai putut sa aduci in brate si te-ai impiedicat de prag.Asa ca munceste baiatule.



Oricat de uscat ai fi nu scapi din brate iubirea vietii tale!:)))dar ce dimensiuni aveau?el 50 si ea 100?:))))) doar asa o putea scapa....altfel nu!
superbus
Postat pe 9 Decembrie 2008 17:46
De ce ma intrebi, draga.Tu esti priceput?Din postarile tale, nu m-am prea prins.
Ioana007
Postat pe 10 Decembrie 2008 22:42
De la: Ioana007, la data 2008-12-10 22:42:12De ce ma intrebi, draga.Tu esti priceput?Din postarile tale, nu m-am prea prins.



eee.... la cate pretentii ai , tre' sa oferi la fel!EU?..acu vrei sa ma laud ?!!!! nu am avut reclamatii!!:)))
superbus
Postat pe 10 Decembrie 2008 23:42
Du-te la politie, si vezi acolo.Ai un dosar intreg.
Ioana007
Postat pe 11 Decembrie 2008 09:41
aspectul fizic conteaza. Cel putin, pentru barbati pare sa conteze. Nu prea are legatura cu sentimentele, ci cu atractia: pot exista sentimente fara atractie si invers, atractie fara sentimente...so... sa nu le amestecam.

In ce priveste faptul ca tu nu poti sa treci peste... well, nici eu n-am putut, cind mi s-a intimplat ceva similar. Pur si simplu m-a ranit suficient ca secventa sa revina de fiecare data cind se apropia de mine. In final ne-am despartit.

E.
http://eileen.iblogger.org/
eileenlately
Postat pe 14 Decembrie 2008 13:13
daca as fi grasunica sau m plinutza, nu m ar deranja sa mi spuna , din contra,beah nu as vrea sa m placa cu suncile pe mine, ca de altfel nici mie nu mi ar face placere sa l vad cu burta sau cu mai stiu eu ce surplusuri... bine nu vb de cazurile alea extreme
domo
Postat pe 14 Decembrie 2008 17:14
foarte bine domo!!!
superbus
Postat pe 15 Decembrie 2008 20:01
Luciana23, dupa parerea mea iubitul tau s-a purtat ca un badaran, ca un om al pesterilor, este un barbat (sau ce-o fi el, ca imi vine cam greu sa-l numesc asa), fara tact, diplomatie, maniere..etc Indiferent cat de mult l-ar fi deranjat infatisarea ta trebuia sa caute o cale mult mai buna ca sa-ti explice, mai blanda...pt ca unele femei sunt mai sensibile, si fac fata mult mai greu in fata unor vorbe spuse de o pers draga!Asa...nu a facut decat sa te raneasca si sa creeze un gol in sufletul tau, pe care nu mai reusesti sa-l umpli.Este f adevarat ca trebuie sa avem mare grija de modul in care aratam, suntem femei...iar o femeie grasa nu este deloc atragatoare, provocatoare...dar daca in timp apar unele modificari...ca in cazul tau, nu-mi ramane decat sa-mi pun o singura intrebare: suntem iubite doar pt felul in care aratam? pt ca asta se intelege din atitudinea iubitului tau...barbatii ca el nu merita atat de multa atentie, fa-i vant si traieste-ti viata asa cum doresti, langa cineva care iti pretuieste si sufletul, intelectul...daca el considera ca merita ceva mai bun (o fem cu forme atragatoare), tu dc nu ai merita? ai grija de tine, si nu lasa pe nimeni sa te "calce in picioare" sau sa te raneasca!

Postat pe 15 Decembrie 2008 22:54
iasomie draga, ma bucur ca te-am facut sa razi. cu ceva atat de putin ilariant, daca stam sa ne gandim. nu ma intereseaza sa fiu lasata in pace in mod deosebit. nu imi place deloc badarania. ok. sa presupunem ca as fi grasana de-a binelea. cred ca mi-as da seama de asta fara sa imi tranteasca un mocofan cu mucii pe sunca. mai ales daca mocofanul e ala care uita sa zica sarumana pentru masa ori ceva amabil de genul mai, mamicule, nimeni nu imi calca asa ca tine camasile - fiindca nimeni nu i le calca, punct. adica ala care imi bea banii de coafor. adica ala care uita sa isi ia loaza de la scoala. ma rog, astea sunt doar mini-scenarii de teatru scurt si fad de dupa-amiaza. io sunt cazul fericit de dodoloatza in diminuare. moco al meu nu face gafa sa imi spuna nedelicateturi fiindca prefera pur si simplu sa nu iste un circ monstru prin casa.
catwalk
Postat pe 16 Decembrie 2008 19:52
hai niko...lasa vraja..cu sensibilitatile astea...ca daca iubitul tau s-ar ingrasa...i-ai zice-o fara menajemente!!:)) nu te cred ca l-ai lua cu binisorul... e usor de zis...dar cand o vezi cum creste..zilnic..si nu da niciun semn...ca ii pare rau...si nu fac enimic..sa-si revina....tre'sa ii zici verde in fata: la sala!!!:))
superbus
Postat pe 17 Decembrie 2008 00:19
Cat,

cred ca am rezonat cu tine.. de am ras asa...aduca sigur am rezonat...


si nu ma refer doar la sunculite,ma refer la viata,la sanatate... dar stii cum este,trebuie sa stim sa ne tinem moralul sus singurele...


odata cu varsta... nu este o tragedie sa ai un trei-cinci kg in plus,stau toate alea mai bine pe noi,daca intelegi ce vreau sa spun...

tu esti inca tinerica,poti sa mai tii cure drastice..pe mine m-au lasat nervii si mi-e o foameeee..dar sunt ok,mai am de dat 3 kg jos,si nu vor sa plece,stau pe mine ca raia...


iar lu' superbus crez ca-i plac grasunicile dar nu stie,sunt bagate in subconstient acolo,nu vezi?

sta numai la grasunici aici....nu-i mai vine sa plece...
iasomia
Postat pe 17 Decembrie 2008 08:30
eu cred ca nu se observa ca el este primil ( superbus) ce a inceput sa spuna pe bune ceea ce crede atat el cat si majoritatea persoanelor! degeaba il atacati ca nimanui nu-i plac grasuneii si aici ma refer la supraponderali! si nu e doar aspectul fizic de vina ci faptul ca nimeni vrea sa aiba langa el o persoana ce nu este sanatoasa dpdv fiuzic.
dafffne
Postat pe 17 Decembrie 2008 16:58
Dar o femeie slaba este sanatoasa din punct de vedere fizic? Dar moral?
Ioana007
Postat pe 17 Decembrie 2008 18:12
eu am 1 70 si 48kg si sunt foarte sanatoasa si fizic si moral
domo
Postat pe 17 Decembrie 2008 21:23
Iasomicoo...cred ca esti cu vaka!!!!:))))tu sigur esti o grasunikaa:))) nu imi place deloc grasimea!!
superbus
Postat pe 18 Decembrie 2008 02:34
"cu vaka"....sau cu porcu'...


e greu la batranete plimbi animale...





dap..sunt grasunica si urata in draci,bine ca nu ma vezi, ca ai da la boboci...

in ce te priveste.atentie!

ai intrat intrun "Circulus vitiosus",vorbesti numai despre sunci...

be happy..
iasomia
Postat pe 18 Decembrie 2008 08:44
cine are forme rubensiene?!


faptul ca mi-e foaaaaame tot timpul si ma uit la prajituri ca la anafura,vreau o imbucatura,numai una dar m-apuca dracii cand vad ca nasturele de la blugi nu mai tine(cei de anul trecut)apoi ce sa fac,a?
stiu,ma indop azi pana crap si nu mai pup dulciuri 1 luna

deh...tre' sa fim slabe si e greu,mai ales ca nu stiu si nu pot tine diete,n-am vointa si cum am depasit cei 30 de anisori...uff,da' stai ca vin sarbatorile,ma apuc de la anu' cu restrictiile,si cum imi plac sarmalele,cozonacul si toate bunataturile astea de Craciun,,,miam-miam.

cat despre vacutze,superbus,am inteles ca ai muschi da' cum ramane cu restu'?!
nicoll
Postat pe 18 Decembrie 2008 09:54
mda ...adevaru e ca nici eu nu m abtin de la mancare ....mananc tot ce prind ,,,dar am o fibra pe mine de zici ca nu i adevarat...binenteles cu sala am obtinut rezultatele astea ca grasa n am fost niciodata dar am vrut sa mi definesc musculatura discret ... si fac sala in fiecare zi...in felul asta mananc tot ce poftesc ,,,ca nu are cum sa se puna
domo
Postat pe 18 Decembrie 2008 10:49
domo,

nu mai spune suflete ca arati bine,vrei sa nu mai scapi de ..te miri cine?


eu sunt nasparlie rau..parol....


nu incap in lift....
iasomia
Postat pe 18 Decembrie 2008 10:56
m simt bine cu mine , ramane la aprecierea celorlalti daca sunt misto sau nu ...chestia e ca a fost o ambitie de a mea cu sala ....am facut gimnastica ritmica de performanta , m am lasat si am inceput sa m ingrash , m imgrasam aiurea, nu uniform , facusem burta , talie nu m aveam deloc din spate eram ok , din profil aveam burta unei gravide
oribil.......... mi am promis ca o sa dau burta jos si o sa am un abdomen traznet si talia la fel dar pana m am apucat au trecut ani , si am zis ca gata asa o sa raman.....pana n intr o zi in care am revazut niste poze m vechi si nu m am mai recunoscut.....exact nu stiu cat am slabit , dar am in talie 63 fese 83 si la bust 90, pielea si corpul sunt m misto ca inainte,fara pic de vergeturi,,, cu asta m laud ,cu vointa pe care am avut o si nu m a motivat niciun baiat , am facut o ptr mine...dar m simt super cand merg la plaja si atrag toate privirile , prietenul meu imi spune ca n am cum sa trec neobservata .......dar am muncit ptr asta.......
domo
Postat pe 18 Decembrie 2008 11:34
felicitari...


eu prefer sa se stie ca sunt uratica foc....
iasomia
Postat pe 18 Decembrie 2008 12:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna,as avea nevoie de un sfat. 7 De la: garbo023662 23 Iulie 2009 16:42
Sunt insarcinata si sotul meu vrea sa divorteze 168 De la: garbo_415173 31 Ianuarie 2016 13:54
Ce faci cand fostele sunt ......in prezent ...prietene? 150 De la: liaiedera 21 Aprilie 2010 10:17
Cum treci peste o despartire? 27 De la: garbo055472 25 Februarie 2010 02:01
Bipolaritate 2 De la: Cassey 6 Aprilie 2009 17:40
Setari Cookie-uri