esti prea grasa!!!!

Bravo Dafffne!Sunt multe balene..care se simt cu musca pe caciula! Si de lene sau din obisnuita nu mai fac deloc miscare, nu mai au grija de aspectul lor!! Se amagesc ca asa le place iubitul/sotu (care si el e supraponderal)..si nu fac nimic sa isi imbunatateasca aspectul ..sa dea jos kilogramele ..sa ajunga la o greutate normala!Normal ca nu le convine adevarul .....ESTI GRASA!ESTI cat CHINAAA!
DU-TE LA SALA! DA JOS SLANINA!!!!
superbus
Postat pe 29 Noiembrie 2008 01:08
pt toate grasele...calculati mai jos..cat trebuie sa aveti!

http://www.slabirefit.ro/stiri/ultimele/greutatea-ideala-calculator-indice-de-masa-corporala.html

superbus
Postat pe 29 Noiembrie 2008 01:11
Buna Luciana,citind mesajul tau mi-am adus aminte ca si eu am patit acelasi lucru cu sotul meu,din cauza anticonceptionalelor m-am ingrasat,am facut pauza 2 luni,dar pe zii ce trecea ma unflam ca un balon,aveam 50 kg si ajunsesem la 70,eram foarte deprimata,nu stiam ce sa mai fac,nu mancam mult si cu toate astea ma ingrasam,sotul meu incepuse sa se raceasca fata de mine,erau momente cand vroiam sa ne iubim,sa ma tin ain brate ca inainte,dar ma jignea,imi spunea sa ma uit in oglinda sa vad cata sunt,la inceput am crezut ca inebunesc,cum putea tocmai el sa ma jigneasca cand ma iubea asa de mult?Am inceput sa merg la electrostimulare,tineam regim,sufeream enorm dar nimeni nu stia ce era in sufletul meu,1 an de zile nu am slabit deloc,mi-am facut analizele crezand ca am vro problema,dupa 1 an am inceput sa imi revin psihic.Can am inceput sa slabesc ,el ma sustinea,desi nu vroia sa-mi zica ca am slabit,zicea tot timpul ca sunt la fel,mi-am dat seama ca totusi ma iubeste pt ca altfel nu-i pasa de mine,am slabit si acum este la fel de tandru ca inainte.Un barbat care iti spune ca esti grasa,ca trebuie sa slabesti te iubeste desi poate nu stie cum sa se exprime,daca nu te-ar iubi,ar spune ca arati bine si daca ai 100 kg,pe mine toate vorbele lui m-au ambitionat desi ma durea cand ma jignea,toate astea m-au intarit .
simonica
Postat pe 29 Noiembrie 2008 12:25
Si asa se adevereste o data in plus ca daca te bagi in troaca PORCILOR te mananca PORCII!!!!! Apropo mai vedem si peste 10-20 ani. HA? HA !

Postat pe 29 Noiembrie 2008 21:08
unii pot da slanina jos. stiu asta fiindca atunci cand a fost nevoie am facut-o. acum sunt in parametri, dupa toate calculele. corect. insa unii cu nici un chip nu isi pot creste iq-ul, nici eq-ul. ai un stil enervant de a pune problema, superbule. cauta un mind lab, poate inveti sa te porti omeneste. nu e niciodata prea tarziu.
catwalk
Postat pe 29 Noiembrie 2008 22:32
plinutele fac dragoste mai misto decit subtirelele asa ca puneti numai un pic de carnita pe voi fetelor
edy_sword
Postat pe 30 Noiembrie 2008 12:52
Neata!
hai sa fim seriosi. Nici noi nu suntem mai breze.Dupa ce partenerii nostri se ingrasa incepem sa facem tot felul de glumite pe chestia asta.Ca nu ii parasim.... e adevarat, dar tot ne-am dori sa arate intr-un anume fel...Poate ne consolam cu ideea ca nu mai sunt atragatori pentru alte femei( avand in vedere ca e o concurenta acerba )Una peste alta ncici eu nu m-as uita la un barbat gras si atunci lui de ce i-as cere sa ma placa grasa???Ca te ingrasi in timp, dupa sarcini sau daca ai probleme de sanatate... e altceva, dar daca te ingrasi din neglijenta si nepasare.... sa-mi fie cu iertare....Pe de alta parte sunt si barbati carora le plac femeile mai plinute, asa ca toata lumea e multumita E foarte adevarat ca nu trebuie sa fii fotomodel ca sa gasesti iubirea dar ar trebui sa o cautam acolo unde este nu sa ne cramponam in situatii imposibile.
anima
Postat pe 30 Noiembrie 2008 12:57
nu-l blamati pe superbus!!!!!! Sa stiti ca a fost cizelat cand s-a exprimat!!!!! Nu a-ti auzit barbatii cum vb intre ei despre supraponderale!!!!!!!! Care spun eu ma in gras band apa! Si azi nu am mancat nimic iau o pizza. Si cu doua ore innaine ingurgitase un suflachi de pui ...
Sa stiti ca indicele de masa corporala nu iti spune sa ai 20 de kg in minus fata de innaltimea ta , acelea sunt considerate cu o greutate sub normalitate. Nu confundati manechinele si unele vedete ce au o greutate sub normalitate.
Expl la 1.63 poti sa ai o greutate ideala cuprinsa intre 57 kg- 52 kg. Poti sa ai minim 47 de kg pentru a fi sanatoasa.
Asa ca fetelor nu va mai amagiti ca tre sa va iubeasca cum o-ti fi!
dafffne
Postat pe 30 Noiembrie 2008 14:19
o-ti fi este o constructie gramaticala inexistenta in limba romana.
catwalk
Postat pe 30 Noiembrie 2008 14:53
cand nu ai nimic interesant de spus te legi de greseli gram? vrei sa-ti verific ce ai scris si sa gasesc si eu toate greselile gram apoi sa vedem cate am eu?
facem?
dafffne
Postat pe 30 Noiembrie 2008 15:04
De la: catwalk, la data 2008-11-29 22:32:39unii pot da slanina jos. stiu asta fiindca atunci cand a fost nevoie am facut-o. acum sunt in parametri, dupa toate calculele. corect. insa unii cu nici un chip nu isi pot creste iq-ul, nici eq-ul. ai un stil enervant de a pune problema, superbule. cauta un mind lab, poate inveti sa te porti omeneste. nu e niciodata prea tarziu.



vezi-ti de iq-ul tau ,ca al meu e destul de ridicat! consider grasimea o lipsa de respect fata de tine!
asa ca limbajul e adecvat situatiei , ba chiar prea bland!!
superbus
Postat pe 30 Noiembrie 2008 15:21
Depinde din ce motiv te ingrasi, daca te ingrasi din motive ca esti stresat nu prea merge sa mai dai jos, cel mai bine e sa te abti de la unele alimente care ai observat ca ingrasa, parerea mea este ca daca iubesti o persoana o iubesti ptr. ce este nu ptr cum arata, daca vrei o slabanoaga trebuie sa ii spui ca asa vrei sa arate toata viata, un om se schimba cu trecerea anilor si la suflet nu numai la silueta, schimbarea are loc si din alte motive de cei care se afla langa persoanele respective. Daca te casatoresti din iubire si dupa 3 luni partenerul se ingrasa ce faci divortezi? schimbi partenerul si daca se ingrasa si celalalt ce faci? schimbi pana la batrinete si nici unul nu e bun. Asta e o chestie ca sa plictisit si e unul care o sa tot schimbe fetele, nici nu merita sa iti pierzi vremea cu el.
lacrimioara
Postat pe 30 Noiembrie 2008 18:05
facem, ca nu gasesti prea multe. asa ca, daca nu ai nimic de facut in seara asta, da-i drumul si numara.
catwalk
Postat pe 30 Noiembrie 2008 21:14
si succesuri, draga!
catwalk
Postat pe 30 Noiembrie 2008 21:15
asa e LaurA! AI DREPTATE!dar...chiar daca esti mai plinuta si stii sa te imbraci si sa ai o atitudine pozitiva, face cat 2x90-60-90!!!
MarianaSAnghel
Postat pe 1 Decembrie 2008 20:13
De la: lacrimioara, la data 2008-11-30 18:05:14Depinde din ce motiv te ingrasi, daca te ingrasi din motive ca esti stresat nu prea merge sa mai dai jos, cel mai bine e sa te abti de la unele alimente care ai observat ca ingrasa, parerea mea este ca daca iubesti o persoana o iubesti ptr. ce este nu ptr cum arata, daca vrei o slabanoaga trebuie sa ii spui ca asa vrei sa arate toata viata, un om se schimba cu trecerea anilor si la suflet nu numai la silueta, schimbarea are loc si din alte motive de cei care se afla langa persoanele respective. Daca te casatoresti din iubire si dupa 3 luni partenerul se ingrasa ce faci divortezi? schimbi partenerul si daca se ingrasa si celalalt ce faci? schimbi pana la batrinete si nici unul nu e bun. Asta e o chestie ca sa plictisit si e unul care o sa tot schimbe fetele, nici nu merita sa iti pierzi vremea cu el.



Lacra...grasimea e o lipsa crasa de respect fata de tine insuti/insati! o femeie grasa e dizgratioasa.. e super naspa!Si sa nu mai dam vine asa mult pe stres.... ca exista atatea metode de a-l inlatura! sport, sex..etc!deci stresul nu e o scuza! doar o sarcina ar putea fi! dar daca vrei.... slabesti! da asa e iubesti persoana nu corpul...dar daca te iubesti..ai grija de tine..de corpul tau;)
superbus
Postat pe 2 Decembrie 2008 15:03
catwalk.... tu esti grasuta?
superbus
Postat pe 2 Decembrie 2008 15:15
De la: catwalk, la data 2008-11-30 21:14:07facem, ca nu gasesti prea multe. asa ca, daca nu ai nimic de facut in seara asta, da-i drumul si numara.


esti sigura ca vrei?Draga mea nu o sa-ti citesc mailurile deoarece ai un mod de exprimare fad... si ma plictisesc!!!!!!!!!!
Ce parere are domnisoara profesoare despre expresia pe care am folosit-o?
Ce zici u ca nu e corect?
De suntem la ora de gram ce parere ai despre faptul ca nu facem aici compuneri , lucrari de licenta sau de master unde tre sa fol un limbaj academic ,ci aici ne exprimam pur si simplu ca intr-un cerc de prieteni unde ne scapa regionalisme, jargoane s.a.
dafffne
Postat pe 3 Decembrie 2008 10:18
A mai observat cineva ca unei persoane supraponderale, obeze mereu i se spune ca este inteligenta, desteapta. Si acest lucru credeti ca se explica datorita faptului ca exista legea compensatiei? Da si nu! Ce alte complimente poti sa-i faci? Ea/ el cu timpul incepe sa creada. Si ca sa vezi...nici macar media de inteligenta nu o depaseste , dar tre si ea/el sa aiba o calitate

Iar la persoanele frumoase... ce sa vezi... frustratii spun : "cu siguranta e siliconata!" ,"e proasta !", "e rea!" etc.

dafffne
Postat pe 3 Decembrie 2008 10:35
exista grasunele ptr grasunei ...si slabanoage ptr slabanogi , toate sunt randuite asa cum trebuie....imaginativa un barbat pufos....nu poate avea un top model nu??? ...a bine doar daca sta binisor la capitolul finante ...... ,,,fiecare tre sa si gaseasca jumatatea,,,n ati auzit celebra fraza "ah...asta n are fatza de mine" ....acum depinde din ce punct de vedere
domo
Postat pe 3 Decembrie 2008 18:47
1.nu mai sunt grasuta. am dat jos 10 kile in ultimele doua luni. ca nu imi placea de mine. nu pentru altcineva;
2. nu vanez greseli, dar aia chiar mi-a sarit in ochi;
3.uite asa fada cum sunt nu mai pot de drag ce imi e de mine.
in rest, pupaturi la toti.
catwalk
Postat pe 3 Decembrie 2008 18:49
si in plus domnisoara - sa zicem ca as mai fi cumva domnisoara, desi mi-a fost greu sa scap nevatamata, zau... - se da in vant dupa jargoane si altele. sczati ca va plictisex cercul de prieteni.
catwalk
Postat pe 3 Decembrie 2008 18:51
io nu mai vad nimic scris de domnisoara ce a deschis topicul... oare nu este afectata de intorsatura raspunsurilor ? Acum nu mai sunt toate persoanele de acord sa o compatimeasca!!! Si-a mai schimbat opinia?
dafffne
Postat pe 4 Decembrie 2008 15:44
desi ai dat jos 10 kg ai ramas cu acele complexe de fata supraponderala... deaceea oamenii in scris inca te percep asa! De ai vrut sa slabesti tre sa ai si niste motive! Care au fost acelea?

PS: felicitari ptr. vointa ( de a slabi )!
dafffne
Postat pe 4 Decembrie 2008 15:47
De la: dafffne, la data 2008-12-04 15:44:04io nu mai vad nimic scris de domnisoara ce a deschis topicul... oare nu este afectata de intorsatura raspunsurilor ? Acum nu mai sunt toate persoanele de acord sa o compatimeasca!!! Si-a mai schimbat opinia?



cred...ca o fi cineva de pe site.... arunca o fumigena si apoi dispare!
superbus
Postat pe 4 Decembrie 2008 21:58
Superbus.... azi am citit pentru prima oara discutia voastra si nu am putut sa nu remarc rautatea din replicile tale.... intr-adevar, o femeie cu forme frumoase, fara celulita si vergeturi si inzestrata si cu un posterior sexi si sani mari e atragatoare... e dorita de barbati... si ar fi bine daca majoritatea femeilor s-ar ambitiona si ar incerca sa se apropie de ideal....dar drumul e extrem de greu pana acolo...si avem nevoie de incurajari... nu de critici care mai de care mai grosolane? Ce ar insemna sa respingem si noi un barbat care nu a fost inzestrat cu un membru asa cum noi toate ne dorim? Cum te-ai simti tu, draga Superbus, daca iubita ta nu ar fi multumita de dotarile tale...ba mai mult... sa ti-o tranteasca in fata ca e mica si nu poate provoca decat sila? Nu am intentia sa te jignesc....ci sa incerc sa te determin sa te pui in locul femeilor grasute...dizgratioase cum le consideri tu?!
iulya022002
Postat pe 5 Decembrie 2008 16:51
daFne, am astm. in forma severa. tratamentele ma cam ingrasa. si astmul nu ma lasa sa fac mare lucru - ca efort fizic. uneori nu pot nici sa urc doua etaje fara sa ma sufoc si sa ma reped la inhalator. daca ma ingras, surplusul de greutate ma deranjeaza pentru ca ma oboseste si asta se traduce cu si mai multe dificultati de respiratie. nu am complexe. nu stiu daca asta se percepe. nu ma deranjeaza oamenii grasi. am vrut sa slabesc din doua motive. imi plac hainele mele si vreau sa ma pot misca usor. in plus sunt inca tanara si am un partener cu mult mai tanar decat mine... ma gandesc ca il impulsionez sa dea si el burtica jos... acum chiar ca am fost plictisitoare...
catwalk
Postat pe 5 Decembrie 2008 18:14
De la: iulya022002, la data 2008-12-05 16:51:27Superbus.... azi am citit pentru prima oara discutia voastra si nu am putut sa nu remarc rautatea din replicile tale.... intr-adevar, o femeie cu forme frumoase, fara celulita si vergeturi si inzestrata si cu un posterior sexi si sani mari e atragatoare... e dorita de barbati... si ar fi bine daca majoritatea femeilor s-ar ambitiona si ar incerca sa se apropie de ideal....dar drumul e extrem de greu pana acolo...si avem nevoie de incurajari... nu de critici care mai de care mai grosolane? Ce ar insemna sa respingem si noi un barbat care nu a fost inzestrat cu un membru asa cum noi toate ne dorim? Cum te-ai simti tu, draga Superbus, daca iubita ta nu ar fi multumita de dotarile tale...ba mai mult... sa ti-o tranteasca in fata ca e mica si nu poate provoca decat sila? Nu am intentia sa te jignesc....ci sa incerc sa te determin sa te pui in locul femeilor grasute...dizgratioase cum le consideri tu?!


Iulika... criticile dure...te ambitioneaza mai mult decat incurajarile! apoi barbatul ala mai putin dotat se poate upgrada si el!si nu prea cred..ca ar sta o femeie cu un barbat cu aia mica! apoi el are alte dotari cu care te satisface! nu ai gasit comparatia potrivita... mai incearca!
superbus
Postat pe 8 Decembrie 2008 00:17
De la: catwalk, la data 2008-12-05 18:14:13daFne, am astm. in forma severa. tratamentele ma cam ingrasa. si astmul nu ma lasa sa fac mare lucru - ca efort fizic. uneori nu pot nici sa urc doua etaje fara sa ma sufoc si sa ma reped la inhalator. daca ma ingras, surplusul de greutate ma deranjeaza pentru ca ma oboseste si asta se traduce cu si mai multe dificultati de respiratie. nu am complexe. nu stiu daca asta se percepe. nu ma deranjeaza oamenii grasi. am vrut sa slabesc din doua motive. imi plac hainele mele si vreau sa ma pot misca usor. in plus sunt inca tanara si am un partener cu mult mai tanar decat mine... ma gandesc ca il impulsionez sa dea si el burtica jos... acum chiar ca am fost plictisitoare...


NU AI FOST PLICTISITOARE! ACUM AI FOST EXACT PE SUBIECT! CE SPUNEAM EU IN MAILURI ,IN MARE ERA ACELAS LUCRU PENTRU CARE AI VRUT U SA SLABESTI: PENTRU SANATATE ! ( TU AI SPUS ACEST LUCRU IN MOMENTUL IN CARE AI RECUNOSCUT CA VROIAI SA TE MISTI MAI USOR!

Sincera sa fiu la aceasta CONCLUZIE DIN PARTEA TA vroiam sa ajung. Greutatea e importanta pentru sanatate! Nici eu nici superbus nu am vb decat de greutatea ideala d.p.d.v al sanatatii ( vedeti site-ul ce vi la dat el )
dafffne
Postat pe 8 Decembrie 2008 16:32
catre catwalk

nu vreau sa fiu insistenta si deranjanta ... dar doctoriile nu te ingrasa ci unele iti cresc pofta de mancare. Daca sti cum sa o ti sub control ( si u ai reusit ptr ca ai slabit si te mentii) expl. sa mananci fructe , salate, lapte sau iaurt cand tie foame e ok!

Asa ca fetelor nu mai dati vina pe boli si medicamente ca ele va ingrasa! Si eu am anemie, tensiune mica ( umblu cu ciocolata in poseta ) si o malformatie la un organ intern dar greutatea de 56-57 nu am depasit-o nici cand invatam ptr. bac, fac, licenta.
dafffne
Postat pe 8 Decembrie 2008 16:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prieteni sau cunoscuti? 19 De la: Ioana007 6 Februarie 2009 18:09
mam indragostit fara sa vreau de cine nu trebuia 6 De la: eu_geminy 19 Decembrie 2011 02:54
. 1 De la: natalia0 9 Decembrie 2008 18:28
Durerea unei mame 23 De la: garbo_411184 18 Ianuarie 2016 15:18
sunt indragostita de fratele meu vitreg 84 De la: ghelene_06 3 Martie 2009 16:08
Setari Cookie-uri