esti prea grasa!!!!

suntem impreuna de 5 ani locuim de 4 ani impreuna,sexul a fost ok pana cand m-am ingrasat . timp de 4 luni nu a avut nici un contactt sexual cu mine .il intrebam mereu ce se intampla cu toate ca eram constienta ce se intampla ,pana cand intr-o zi imi spune ca nu poate avea relatii intime cu mine ptr ca sunt prea grasa .a fost un soc sa-mi spuna asa verde in fata cu toate ca eram constiienta ca asta este motivul.am iceput o dieta am reusit sa slabesc aproape toate kg in plus,insa acum de cate ori incearca el acum,eu nu pot, nu ptr ca nu as avea chef,pur si simplu imi vin in minte cuvintele lui,.nu pot sa trec peste cuvintele lui . help me pls
luciana23
Postat pe 2 Octombrie 2008 21:02
Intai incearca sa descoperi daca asta este cauza reala a racelii lui. Daca intr-adevar asa stau lucrurile, vezi ce vrei: sa-i faci lui pe plac sau sa faci pe plac orgoliului tau ranit. Mai poti oferi niste detalii? Il suspectezi de infidelitate, in general e un tip sincer etc? Conteaza si contextul in care faci ceva anume, de aceea imi trebuie detalii. Una e sa ai 10kg in plus si el sa fie un habauc topit dupa un anumit tip de femeie - din ciclul "daca nu te incadrezi in calapod, iti dau cu flit" si alta e sa ai 150 kg si el sa-ti vrea binele (aici am exagerat, nu cred ca e cazul tau si oricum n-ar avea dreptul sa faca asa ceva). Astept detalii.

Postat pe 2 Octombrie 2008 22:05
nu cred ca asta era motivul lui ca esti grasa,cum a zis si michael incearca sa descoperi ce ascunde ........cred ca persoana care te iubeste cu adevarat te accepta si cand esti slaba si cand pui niste kg. in plus eventual abordeaza problema delicat fara a jigni sec,,esti grasa"

Postat pe 3 Octombrie 2008 10:11
cand iubesti nu conteaza ca partenerul e gras sau slab. il placi asa cum este. cred ca ati auzit expresii gen : uite ce grasa / slabanoaga oare ce a vazut la ea?sau viceversa. tocmai acel ce a vazut e important.
am avut eu o perioada mai aiurea in viata mea si ma plimbam mult. imi luam geanta pe umar si cutreieram cu gandurile mele, asa fara vreo tinta. ma surprindeam de multe ori privind cuplurile ce treceau prin fata ochilor mei. nu era nimeni fotomodel. oameni obisnuiti. barbati inalti, bine facuti, frumosi cum s-ar spune, tineau tandru de mana o femeie care nu arata ca de pe revista. unele erau micute, grasute sau slabe si fara forme. asta nu-i imiedica sa le iubeasca. se citea in ochii lor iubirea.

asa ca, refuzul acesta a lui e o badaranie. nu vreau sa gresesc insa, badaran esti cand nu iubesti. vrei doar un exemplar nemaipomenit din punct de vedere fizic si-l plimbi alaturi de tine cum plimbi caii prin iarmaroc. ca sa te mandresti cu achizitia.
si_totusi
Postat pe 4 Octombrie 2008 20:46
asa ca, grasutelor, sunteti frumoase . la fel si cele slabe si cele ce nu au picioare care incep de sub cearcane. frumos e omul care zambeste, care are un suflet bun, care iti indinde o mana cand ai nevoie, care are probleme si angoase si nu le cosmetizeaza de dragul impresiei artistice. intr -un cuvant, omul care e om.
si_totusi
Postat pe 4 Octombrie 2008 20:52
Bv si totusi. Aspectul fizic nu mai conteaza cand tii la cineva.

Postat pe 4 Octombrie 2008 22:30
De la: si_totusi, la data 2008-10-04 20:52:36asa ca, grasutelor, sunteti frumoase . la fel si cele slabe si cele ce nu au picioare care incep de sub cearcane. frumos e omul care zambeste, care are un suflet bun, care iti indinde o mana cand ai nevoie, care are probleme si angoase si nu le cosmetizeaza de dragul impresiei artistice. intr -un cuvant, omul care e om.

Postat pe 6 Octombrie 2008 07:51
De la: si_totusi, la data 2008-10-04 20:52:36asa ca, grasutelor, sunteti frumoase . la fel si cele slabe si cele ce nu au picioare care incep de sub cearcane. frumos e omul care zambeste, care are un suflet bun, care iti indinde o mana cand ai nevoie, care are probleme si angoase si nu le cosmetizeaza de dragul impresiei artistice. intr -un cuvant, omul care e om.


ai foarte mare dreptate.....
bv-bv
apreciez spusele tale si felul cum gandesti....

intr-adevar aici e vb de alta problema....faptul ca te-ai ingrasat nu trebuia sa fie o piedica intr-o relatie
mama avea 50 kg cand s-a casatorit...dupa doi copii si probleme de sanatate are acum 80 kg mentinute prin regim continuu si sport...
si tata o iubeste mai mult ca oricand....ii surprind adesea cum se privesc pe furis....

dragostea se simte nu se spune

Postat pe 8 Octombrie 2008 17:17
Buna.Se pare ca el sta cu tine doar pt. aspectul fizic , nu pt ceea ce tu esti de fapt.El, este superficial dar cred ca tu stii deja ...
Ce ai sa faci daca va ve-ti casatori ,vei avea copii te vei ingrasa s-au vei fi bonlava pe un termen mai lung ? Se va duce cu ALTA?
"el nu stie ce inseamna la bine si la rau"?
Daca el se ingrasa eu nu cred ca tu te-ai fi comportat asa cum a facut el.
Cand vrea sa faca dragoste cu tine ,raspunde si tu la fel .Trebuie sa se simta si el cum te-ai simtit tu...
teodoragalatzi
Postat pe 10 Octombrie 2008 10:38
Sint ani buni de cind cred ca cei care se iau de aspectul fizic ( in batjocura , evident ,nu cu grija de sanatatea celui vizat )al altor persoane sint niste oameni meschini . Mai mult, cred ca ei insisi au puternice complexe de inferioritate pe care le reprima in acest fel . Astfel ca eu una cred ca de fapt, tu esti o persoana deosebita si cumva , prin ceva superioara lui . Bravo tie ! Doar ca, datorita faptului ca tipul e la ceva leghe distanta de tine pe care nu le poate acoperi altfel,a gasit calea cea mai lesne ( binenteles si mitocaneasca ) de a-ti arata ca ,vezi bine , nu-i esti chiar atit de superioara. Acum , iarasi BRAVO TIE , tu ai slabit , dar mai incolo ce se va intimpla ???

Postat pe 13 Octombrie 2008 16:35
sa inteleg ca dupa ce ai slabit vrea sa faca sex cu tine?
Iar acum nu mai poti u ptr ca te-ai simtit jignita?
spune-i asta si vezi ce-ti raspunde....
dafffne
Postat pe 14 Octombrie 2008 23:00
DA SI TU UN SEMN DE VIATA
S-A REZOLVAT PROBLEMA CUMVA?????
AI REUSIT SA TRECI PESTE???????

Postat pe 15 Octombrie 2008 09:35
De la: luciana23, la data 2008-10-02 21:02:52suntem impreuna de 5 ani locuim de 4 ani impreuna,sexul a fost ok pana cand m-am ingrasat . timp de 4 luni nu a avut nici un contactt sexual cu mine .il intrebam mereu ce se intampla cu toate ca eram constienta ce se intampla ,pana cand intr-o zi imi spune ca nu poate avea relatii intime cu mine ptr ca sunt prea grasa .a fost un soc sa-mi spuna asa verde in fata cu toate ca eram constiienta ca asta este motivul.am iceput o dieta am reusit sa slabesc aproape toate kg in plus,insa acum de cate ori incearca el acum,eu nu pot, nu ptr ca nu as avea chef,pur si simplu imi vin in minte cuvintele lui,.nu pot sa trec peste cuvintele lui . help me pls


A fost badaran...putea sa spuna asta intr-un mod mai delicat.Sa arate ca este alaturi de tine...si te sustine.Am impresia ca de fapt marea voastra problema este comunicarea.Aveti retineri in a vb deschis unul cu celalalt.Daca nu ar fi existat aceasta "bariera" intre voi...si anume lipsa comunicarii...lucrurile s-ar fi rezolvat altfel...fara sa apara aceste inhibitii.Asa ca...partea la care trebuie sa mai"lucrati"este partea de comunicare.
walkiria
Postat pe 16 Octombrie 2008 10:37
Am putea sa dam o mana de ajutor aici si sa o facem sa fie placuta si iubita! Ce zic baietii?
Bogdan38
Postat pe 16 Octombrie 2008 16:12
buna!vreau sa zic k si eu am avut o experienta ceva de genul dar la mne a fost si este o alta poveste...mai diferita...eu sunt cu prietenul meu de un an si o luna,cand ne-am cunoscut aveam 79 de kg la 1,64,,,va da-ti seama ca eram destul de plinutza si totusi ne-am imprietenit si am inceput o relatie...momentant ne e si noua greu eu fiind din Alba si el din Timisoara dar...in curand o sa ne mutam impreuna fiindca acum lucram la casa....in fine...vroiam sa zic...ca dupa vreo 2 luni de cand eram impreuna...mi-a zis asa...mai subtil...pe mess...ca sunt cam plinuta si ar fi frumos sa slabesc fiindca ar vrea ca atunci cand ma va duce sa-i cunosc parintii sa arat si eu un pic altfel si sa-si socheze prietenii ...pe moment...cand am citit ce a scris mi-a picat foarte rau pt k nu ma asteptam din partea lui dar spre sfarsitul conversatie din acea seara mi-a zis "te iubesc grasutza mea frumoasa"...si sincer...aia chiar mi-a placut si pot sa zic ca mi-a demonstrat k ma iubeste de foarte multe ori asa ca m-am hotarat sa slabesc.asa ca mi-am facut niste analize sa vad daca am cv probleme cu glanda si sa nu fac cura de slabire degeaba si neavand nimic m-am apucat de sport si fiind vara eu slabesc usor cu legume,fructe si multa apa...dar credeti-ma ca cel mai greu mi-a fost sa renunt la paine pt k mancam foarte multa si de acolo proveneau kilogramele...iar dupa 3 luni de zile,avand si bacul am slabit 23 de kilograme,,,acum ma simt f bine si sunt fericita alaturi de iubitul meu...mai am si alte probleme insa pt asta am pus un nou subiect pe forum...ajutati-ma cu niste sfaturi...cnteaza pt mine...pupici
ada_adelush
Postat pe 18 Octombrie 2008 17:03
Paraseste-l! Daca nu te iubeste pentru ceea ce esti ci pentru cum arati inseamna ca nu merita dragostea ta! La varsta ta iti poti reface usor viata langa un barbat care sa te merite si sa te iubeasca oricum ai fi nu numai pt sex!
elle
Postat pe 19 Octombrie 2008 19:58
Una e cand te iubeste oricum ai fi ca in cazul adei, ce e aia nu te mai iubesc ca te ai ingrasat? Daca acum n-a mai facut sex cu tine 4 luni ce o sa faca cand vei naste? si dupa nastere iti trebuie timp sa dai kilogramele in plus jos...pai atunci inseamna ca nu te mai atinge cu anii...ce relatie e aia?
elle
Postat pe 19 Octombrie 2008 20:01
...SI MIE IMI SPUNE MEREU ACELASI LUCRU! SI EU AM SLABIT FATA DE ATUNCI CAND NE-AM CUNOSCUT SI VOI MAI SLABI! ASA CA: PARASESTE-L!!! LUCRU PE CARE IL VOI FACE SI EU DACA CONTINUA SA MA AGASEZE CU ASTA! SI IL VOI CAUTA ATUNCI CAND MA VOI FACE "BUNA"!!! HAHAHA!!! CE-O SA NE MAI CAUTE... CU LUMANAREA!
AI INCREDERE IN TINE!
ASTA E TOT CE VREAU DE LA TINE!
NU O PIERDE PENTRU UN IDIOT!!!!!!!!!!!!
CU SIGURANTA ALTCINEVA TE VA VEDEA SEXOASA!!!!!!!!!!!
UITA-L!
PAREREA MEA....
SI INCEARCA SA FACI SEX CU ALTCINEVA CARE TE PLACE MULT!
VEI CEDEA SCHIMABREA!
TINE-MA LA CURENT!
MarianaSAnghel
Postat pe 19 Octombrie 2008 22:08
barbatii sunt ciudati in ceea ce priveste parerea lor despre femeia ideala, de exemplu eu am 1,65 si 55 kg. am avut in schimb 62 de kg si m-am straduit sa ajung la greutatea pe care o am acum, si poate ca as mai da jos macar 5 kg ca sa ajng la 50. prietenul meu a fost de la inceput impotriva deciziei mele de a slabi spunandu-mi ca asa cum eram, eram frumoasa si buna, acum am ajuns doar frumoasa, si nu vrea sa mai slabesc pt ca e nu vrea alaturi un schelet, vrea sa simta ceva cand pune mana, nu doar oase. sincer eu nu prea inteleg asta, visul nostru, al femeilor este sa fim cat mai slabe, iar unii barbati nu agreeaza aceasta idee, pentru ca vor alaturi de ei o persoana normala. si eu vad zi de zi cupluri, mai ales pt ca lucrez intr-un magazin de rochii de mireasa si uneori ma intreb oare el ce a vazut la ea, sau invers. astfel am ajuns la o concluzie: cel mai mult conteaza SUFLETUL!
scumpypussycat
Postat pe 23 Octombrie 2008 15:46
Stiu ca e foarte important sufletul,in primul rand ,dar credeti-ma si aspectul fizic conteaza. Si inca foarte mult.Am fost ani buni slaba,nu uscata,cu sani,fundulet atat cat ii trebuie unei femei dar m-am neglijat.Nu am stiut sa-mi pun atuurile in aplicare.Aveam si un job groaznic,lucram la un abator cate 12-14 ore pe zi infofolita pentru ca era groaznic de frig,dar asta e altceva.Ii curgeau balele dupa toate fufele vopsite de ziceai ca-s "capre de anul nou" si chiar imi reprosa faptul ca eu nu ma aranjez.Intre timp mi-am schimbat job-ul si look-ul.Chiar daca m-am ingrasat un pic dar acum stiu care-mi este valoarea.S-a schimbat si atitudinea lui.Asa ca daca trebuie sa slabiti faceti-o in special pentru voi nu pentru ei. Ca motive sa va insele sau sa nu va placa tot timpul vor fi.Important este sa va placa voua ce vedeti in oglinda.Restul.....sunt detalii.
laura_bella36
Postat pe 20 Noiembrie 2008 13:01
ok..am sa.ti zik eu parerea mea....el cand te.a fakut grasa ,era ptr k chiar asa te vedea(lasand iubirea la oparte)...asa....probabil vazuse o alta fata mai slaba..si a fakut comparatie intre voi..si s.a intrebat dak ar vrea sa fi si tu asa...ti.a sis...tu ai incercat sa rezolvi "problema"....si ai si facut.o(BRAVO)...akum k te.a vazut slaba si.a amintit de ce statea ku tine...Asta e o tampenie....ptr el conteaza decat aspectul fizik...nimik altceva...dak nu.l mai iubesti..nu are rost sa prelungesti ceva ce nu va dura...stii kum e : trebuie sa ierti ,nu sa uiti...nu poti sa jignesti si apoi sa vii si sa te prefaci k nu s.a intamplat nimik....trebuie sa inveti din asta,k pe viitor sa nu ti se mai intample....crede.ma k exista si ptr tine baiatul care sa te aprecieze si iubeask...multa bafta :*
madallina
Postat pe 22 Noiembrie 2008 01:06
De la: luciana23, la data 2008-10-02 21:02:52suntem impreuna de 5 ani locuim de 4 ani impreuna,sexul a fost ok pana cand m-am ingrasat . timp de 4 luni nu a avut nici un contactt sexual cu mine .il intrebam mereu ce se intampla cu toate ca eram constienta ce se intampla ,pana cand intr-o zi imi spune ca nu poate avea relatii intime cu mine ptr ca sunt prea grasa .a fost un soc sa-mi spuna asa verde in fata cu toate ca eram constiienta ca asta este motivul.am iceput o dieta am reusit sa slabesc aproape toate kg in plus,insa acum de cate ori incearca el acum,eu nu pot, nu ptr ca nu as avea chef,pur si simplu imi vin in minte cuvintele lui,.nu pot sa trec peste cuvintele lui . help me pls
maria1
Postat pe 22 Noiembrie 2008 02:53
Parerile sunt foarte impartite. depinde de la persoana la pers...mie de ex. a-mi plac femeils care au ceva pe ele(kg in plus ) le-am gasit mult mai msenzuale. nu incerc sa ofensez pe ni meni scuze daca. este doar placerea proprie.
a nu sen tselege gresit. ceva kg in plus , nu sxagerat. iar la urma urmei dupa cum trec anii toti punem ceva grame.
asta zic ca aspect exterior...ptr mine cel mai mult conteaza aspectul interior al femeii.

Marian
maria1
Postat pe 22 Noiembrie 2008 03:03
vorbeste deschis cu el .spune-i exact ce simti.observa-i reactiile.dar crede-ma daca te-ar fi iubit ,imi pare rau sa-ti spun asta,dar si tu sti foarte bine ca este asa,te-ar fi iubit grasa ,slaba ,innalta ,scunda.dupa 5 ani ,stiu ca este greu sa te desparti,dar sfatul meu e sa il lasi balta si sa incerci sa iti gasesti jumatatea.omul care sa te aprecieze pentru ceea ce esti nu numai pentru aspectul fizic.nu stiu ce varsta ai dar gandeste-te bine.ai o singura viata si ai dreptul la fericire.pe el lasa-l sa-si gaseasca perechea de 90 60 90.esti femeieeeeeeeeee ,nu un obiect

Postat pe 22 Noiembrie 2008 09:35
Hai sa va spun si eu .. aveam cam 62 de kile si fostul imi spunea ca sunt grasa si ar trebui sa fac sport.. dupa ce am aflat de aventurile lui (dupa 7 ani de prietenie si casatorie).. am divortat ..

.. cand l-am cunoscut pe actualul meu prieten aveam 60 de kile si acum am vreo 68.. si imi spune tot timpul ca acum arat bine si ca atunci cand ne-am cunoscut eram prea slaba .. misto "cura de slabire"
Allexandra
Postat pe 22 Noiembrie 2008 10:10
la ce inaltime? sper ca nu la 1.60:))) ca atunci chiar esti grasaaaaaaaaaaa!! tre sa ai peste 1.75 la cele 68 de kg ca sa fii ok!!
superbus
Postat pe 25 Noiembrie 2008 15:12
De la: superbus, la data 2008-11-25 15:12:35la ce inaltime? sper ca nu la 1.60:))) ca atunci chiar esti grasaaaaaaaaaaa!! tre sa ai peste 1.75 la cele 68 de kg ca sa fii ok!!


Ma bucur ca nu toate persoanele de pe aici mananca tot felul de gogosele dulci de tipul : "dc te iubeste te accepta oricum!" etc.
Hai sa fim seriosi!!!!!!!! Aspectul fizic conteaza... De tu aratai intr-un anumit fel la inceputul relatiei si ai devenit intretimp supraponderala .... Nu-ti face nici tie bine la sanatate. Iar el poate nu vrea sa maingaie slaninute ca este gretos ( are o sensibilitate la stomac ). Sau poate nu doreste sa aiba grija de balenele esuate la malul marii negre!
dafffne
Postat pe 28 Noiembrie 2008 10:53
El , altfel ,fiind un ADONIS , un BRAD PITT, un MISTER UNIVERS.... Aiurea , un frustrat si un complexat ,care neputind sa-si recunoasca nimicnicia a preferat sa jigneasca... A FOST MULT MAI USOR

Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:20
am avut si 50 de kile si 77... am avut un barbat cu acte care probabil m-ar fi vrut de 45 de kile... treaba lui, si eu as fi vrut sa iasa din sticla cat de cat. am avut un amant care ma ruga sa nu mai slabesc, ca el ma place si mai pufoasa nitel. am un iubit care ma place asa cum sunt. important e ca ma simt bine in pielea mea si nimic nu ar putea schimba asta. nici macar un idiot cu gura mare.
catwalk
Postat pe 28 Noiembrie 2008 21:04
"numauita"(cred ca esti grasa)---- te uit rapid..e prima si ultima data...cand bag in seama o duda!nu mai ataca aiurea...ca esti varza..de caracal!!:)) doar mi-am exprimat parerea,atata tot! daca nu stiai exista o greutate ideala, un indice de masa corporala! tot ce e peste greutatea ideala e obezitate!asa ca.... faceti miscare fetelor! lasati shoppingul si telenovelele!!
superbus
Postat pe 29 Noiembrie 2008 00:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Divortul m-a impins spre patima alcoolismului 81 De la: prometeus_wife 9 Aprilie 2009 15:30
incredibil... 43 De la: mia79x 10 Mai 2009 17:37
buna!!! 368 De la: yony 17 Septembrie 2009 20:51
vreau prea mult??? 34 De la: Ioana007 7 Martie 2009 09:13
iubirea mea 2 De la: floare_cu_colti 5 Martie 2011 10:04
Setari Cookie-uri