PT toti BARBATII din comunitate....am nevoie URGENTA de un sfat !!!

Eu unul cred ca aceasta persida, al carei prenume aduce episodic cu al pandorei, si-a deschis cutia neagra a sufletului ei de feminista inraita, neagra precum cafeaua fara zahar pe care o bea in feicare dimineata la un serviciu unde parerea ei conteaza extrem de putin si unde este luata peste picior cu orice ocazie datorita functiei inferioare, de maturareasa, care o ocupa acolo (corespunzator studiilor sale, dar din astea nu prea are, fiindca nu i-a placut deloc sa invete, ci mai mult sa fumeze in parculetz alaturi de baiatul ala blond dintr-a doispea la care visau toate colegele ei de clasa), si dupa ce a deschis cutia neagra a sufletului persidei, si-a revarsat ca niste dejectii toate zoaiele si frustrarile ei stranse intr-un amar de viata. Poate ca e casatorita si barbatul ei culege mere pentru alte placinte, sau poate a parasit-o pentru una care cel putin stie sa scrie si sa se exprime corect in limba romana. Nu avem de unde sa stim. Insa putem presupune ca nu are are deloc acea personalitate care ti-o da inteligenta, si va iesi la pensie pentru limita de varsta tragand de matura ce i-a marcat cariera, injurand patronul care nu i-a platit asigurarile de sanatate, din cauza caruia nu a reusit sa adune nici macar un punct de pensie. Sunt ferm convins ca va imbatrani ca Muma Padurii, cu hainele mirosind amestecat a transpiratie si a mancare, prinzandu-si broboada cu indemanare peste negii parosi din barba, si boscorodindu-si barbatul care tuseste tabagic dimineata si se imbata seara impreuna cu Popescu, vecinul de la etajul 3.... have a nice life!
anakin
Postat pe 22 Februarie 2009 22:24
Nu se poate sa il faci fericit pe el,sau el pe tine,....Fericirea trebuie sa fie reciproca,si asta numai prin dragoste poate aparea,...........
TEODORRD
Postat pe 23 Februarie 2009 16:16
De la: persidadamian, la data 2009-02-21 20:51:39Nu doresc asa ceva dar nu pot sa nu imi pun intrebarea cum pot fi atat de egoisti? Sunt casatorita de 10 ani si nu am intalnit un cuplu fericit si toate datorita barbatului. Ba sunt egoisti cu banii, ba le bate, s-au pur si simplu batjocoresc femeile numindule in fel si chip banuiesc ca nu trebuie sa le enumar.
Si atunci spunemi tu ce sa cred? Nu pot sa-i inteleg doar sa spun ca sunt foarte egoisti si ca nu le pasa decat de propria persoana.
Daca ei rad sa razi si tu daca nu ........nu.
Noi suntem defapt doar niste papusi legate cu sfoara si manevrate. Eu cred ca daca ar putea sa ne ia si aeru pe care il respiram l-ar face doar de dragu de a manipula si de a se crede rege.
Scuze pentru barbatii cuminti daca existati.

Pe langa faptul ca oricum n-am inteles nimic din ce ai scris, vad ca "datorita" barbatului tau ti s-au intamplat multe. Dar trag concluzia ca iti si place. Altfel ar fi "din cauza" lui si nu "datorita" lui. Doh!
Micass
Postat pe 23 Februarie 2009 18:46
persida, mami...respira, calmeaza-te, trage o gura de aer...si cugeta... nu toti barbatii "este porci" si nu toate femeile sunt sfinte...numai daca citesti pe garbo, si ai sa vezi ca inselatul a devenit sport national. ba inca, femeile isi dau sfaturi pe-aici cum sa isi insele barbatii si mamelucii sa nu se prinda...

so...ca sa te citez, nu toate femeile sunt marionete...vad ca unele se descurca destul de bine sa isi manipuleze barbatii

anyway...nu mai sustine tu ca numai femeile sunt victime, ca nu e chiar asa...

cred ca ai avut tu o experienta nefericita...dar sa stii ca mai toate am avut...
wife_de_zmeu
Postat pe 23 Februarie 2009 18:54
neee... eu unul banuiesc eu ca persida a avut singura experienta nefericita la locul de munca. Intr-o frumoasa zi de iarna, cu vant rece,taios si cu o burnita marunta, care sa te inmoaie pana la oase, vreme in care sa nu scoti nici macar un caine pe usa, daramite o pisica, a avut ghinonul sa tina locul femeii de serviciu si sa spele toaletele barbatilor. Ei bine, in acel moment pe usa a intrat patronul ei, cu dureri atroce de stomac, pe care si le-a ostoit intr-un separeu, numindu-si apoi infectia gastrointestinala in fel si chip. In acele momente deosebite, persida s-a decis: munca ei trebuie platita mai bine si ca acum e momentul sa ii spuna ca vrea o marire de salariu. La iesirea sefului si-a luat inima in dinti si l-a intrebat direct cand are de gand sa ii acorde sporul de 50% pentru lucrul in mediu toxic pentru ea, plin de tot felul de intelectuali, insa omul i-a aruncat o privire usor batjocoritoare si i-a spus ca nu e momentul oportun... 'r-ar ei ai dracului de barbati egoisti cu banii!!!!
anakin
Postat pe 24 Februarie 2009 01:07
Pentru Superbus

Relatia mea de cuplu este relativ normala. Si nu vreau sa arunc greutatea in spatele nimanui

Pentru Teodorrd
Si eu sunt de aceeasi parere dar acum cred ca este o parere teoretica, practic cam greu.
Dupa cum am spus eu nu am intalnit cupluri fericite. De unde atata dragoste cand (poate, nu te cunosc) barbatii sunt mai preocupati sa demostreze cine e cocosul.
Doar Dumnezeu este dragoste adevarata.
Si mie i-mi place sa cred in tot ceea ce este frumos, dar realitatea e cu totul alta.
Am avut poate nenorocul sa intalnesc doar cupluri nefericite, in care, scandalul si injuraturile sa circule ca pe niste benzi rulante.
Oricum sa continuam sa credem in ceea ce este frumos nu ne poate opri nimeni.

Pentru Micass

Nu prea inteleg de ce nu ai putut sa intelegi ceea ce am scris dar voi incerca sa ma fac mai inteleasa pe viitor.
Cand am scris "datorita barbatului" m-am referit la "datorita barbatilor la modul general" al cuplurilor pe care le-am intalnit pana acum si care nu au nici o placere de la viata pentru ca barbatii lor, au timpul si puterea necesara sa demonstreze ca ei sunt barbati, facand-ule sa se simpte absolut inutile.


Pentru Prometeus

Eu mi-am spus parerea referitor la topic.
Nu cred ca un barbat poate fi facut fericit pentru ca nu exista femeie perfecta.
Este parerea mea si cred ca am dreptul sa mi-a expun. Nu i-au in cosiderare ca am jignit pe cineva spunand ceea ce am spus.
Tot ceea ce facem: calcat, mancare, sex chiar daca nu avem chef, si asa mai departe le facem pentru ca ii iubim, dar barbatii le ia drept asta e treaba femeii.
In rest sa-i lasam in pace
Cat despre femeile care se sfatuiec cum sa insele cred ca ar trebui sa mearga mai des la biserica. Ce sa spun.......?
Am sa spun ca daca o femeie este iubita, respectata si mai ales PRETUITA, nu ar mai insela.
Asta e parerea mea.
Si cred ca multe femei inteleg exact ce spun dar nu se exprima pentru ca nu vor sa fie vazute ca fiind intr-o dunga daca intelegi ce vreau sa spun.
S-au pur si simplu invata sa traiasca asa si evit sa se gandeasca la asta pentru ca intr-un final avem nevoie unii de altii.
Dumnezeu ne-a invrednicit cu tot ceea ce este frumos dar unii dintre noi intelegem gresit cuvantul sau.
Vad ca libera parere si gandire este inca restrictionata de unii.
Oricum multumesc pentru sfat am avut nevoie de multa controlare de sine, pentru a nu exploda cand am vazut cat de destept este anakin care, cred ca ar fi fost un foarte mare scriitor pe hartia igienica de la veceu, daca cineva l-ar fi bagat in seama.
Vezi prometeus,
eu despre genul asta de barbati vorbesc.
Anakin este un exemplu viu a persoanelor despre care eu vorbesc. Sper ca acum sa fiu inteleasa. Recunosc ca inca mai am multe de invat din viata.
Daca nu se simpte cu musca pe caciula pentru ce i-mi aduce el mie atatea injurii?

Pentru anakin

Mult noroc pentru ca ai multa munca de facut pentru a-ti indrepta esecurile personale.
Si crede-ma pe cuvant, ai multe baiete.
Multa bafta

persidadamian
Postat pe 24 Februarie 2009 14:34
persida...nici femeile nu ii pot face fericite pe barbati...chestia cu fericerea nu e unilaterala...

cred ca tu ai intalnit numai cupluri nefericite

exista barbati care nu vor sa demonstreze ca sunt cocosi. si exista si femei care nu vor sa aiba un mameluc in loc de sot. totul tine de gradul de inteligenta pe care il are fiecare si de educatia primita acasa.

un om superior nu vrea sa demonstreze nimic...isi respecta partenerul de viata, si il accepta si cu defectele pe care le are.

iar viata de cuplu nu se limiteaza doar la curatenie, calcat si spalat...si nu e musai ca numai femeia sa faca asta in casa...sunt barbati care isi ajuta sotia, si o fac cu placere. sunt femei care apreciaza ajutorul si femei care profita de asta...

so...cum am zis, nimic nu e unilateral



wife_de_zmeu
Postat pe 24 Februarie 2009 14:45
persida, hai sa-ti explic ce a vrut sa spuna micass, ca nu ai inteles


diferenta dintre cele doua vorbe este urmatoarea: din punctul de vedere al celui ce cuvanta, "datorita" trebuie sa fie legat de un efect favorabil, placut, convenabil, in timp ce "din cauza", de unul negativ, nemultumitor, defavorabil.

e simplu - asta ca sa glumesc putin- cand vorbim de iubiti/ iubite, spunem "datorita"
cand facem vorbire de soti/ soate, "din cauza"
si_totusi
Postat pe 24 Februarie 2009 15:28
pentru persidadamian, strict:

1. esti cea mai josnica femeie intalnita pe acest site. Inainte de a te intreba ce are barbatu-tau cu tine, nu ar strica sa iti intrebi ego-ul (e de bine, adica cealalta tu), ce anume ai facut si ce anume nu ai facut pentru relatie.
2. din toate postarile scrise de tine, cu o virulenta inexplicabila impotriva barbatilor, am extras o singura concluzie: nu asezarea in topica a frazei iti lipseste, ci filonul inteligentei in exprimare care duce spre incoerenta si incomprehensibilitate a ideii. Cu alte cuvinte, mai citeste si altceva decat ziare gen cancan ori traducerea de la telenovele.
3. fericirea in cuplu nu se face cu biciul, si nici stiind unul de frica celuilalt. Daca tu gandesti asa, zii mersi ca barbatul tau are rabdare cu tine. Nu cred ca ai intalnit numai cupluri nefericite, pentru ca altminteri am fi intr-o tara a cuplurilor nefericite. Nu. Sunt convins ca femeile respective au discutat de una, de alta, iar mintea gaunoasa a persidei a tras concluzia prematura ca sunt cupluri nefericite.
4. baiate sa ii spui mamelucului pentru care ar trebui sa faci ceva, de exemplu un infarct.
Concluzie: daca ai inteligenta la nivelul labei broastei, nu incerca sa porti conversatii al caror continut te depasesc. Ramai unde esti. Ca sa fie mai clar, la tine m-am referit.
anakin
Postat pe 24 Februarie 2009 16:10
Daca o parere vi se pare deplasata nu trebuie sa o luati in calcul.
Si eu am dreptul la o parere ca toti ceilalti de pe forum.
Nu am de gand sa incep sa va jignesc pentru ca sincer nu vreau sa cobor la nivelul dumneavoastra.
Cum indrazniti dumneavoastra sa ma jigniti in felul asta?
In primul rand nu ma cunoasteti nu va cunosc, eu doar mi-am spus parerea si nu am sa retrag un singur cuvant din tot ceea ce am afirmat. Mai ales ca sunteti un exemplu viu la tot ceea ce eu am afirmat.
Nu inteleg de ce o luati atat de personal.
Domnule draga va rog frumos sa va controlati modul in care va adresati.
In ori si ce caz va recomand daca i-mi permiteti, sa mergeti la un psiholog.
Asta nu e o gandire de barbat la 36 de ani. Controlativa domnule draga deja deveniti ridicol.
persidadamian
Postat pe 24 Februarie 2009 21:12
Mie unul mi se pare tragic ca toate analfabetele au ajuns sa scrie pe forumuri, sa isi expuna pareri cu iz ranced de paparuda scoasa la fereastra ca sa o vada postasul cand vine cu pensia. Mi se pare anormal sa jignesti barbatii pentru ca sunt barbati, si apoi sa mai ai tupeul nesimtirii sa sustii ca parerile tale ar trebui insusite de toata lumea. Sunt foarte curios daca ai inteles ceva din ce sustii ca ai afirmat, in conditiile in care se vede ca mai ai 7 ani ca sa incerci sa inveti sa scrii corect romaneste.
Iar chestia cu coborat de nivel las-o... esti prea departe,termina intai scoala si apoi incearca sa legi doua propozitii intr-o fraza. Spune mersi ca am pierdut timpul cu tine.
anakin
Postat pe 24 Februarie 2009 22:59
De bun simt toata lumea are nevoie. Putini il au si fiecare crede ca il are. Mi-e mila de dumneavoastra sincer. Sunteti cam fixist. Eu va recomand in continuare un psiholog.
Pentru cultura dumneavoastra cunosc 4 limbi straine, am terminat facultatea de Microbiology and Biochemisry, iar anu asta in mai i-mi voi lua doctoratul (PHD)in Applied Microbiology and Healthcare Sciece. La toate subiectele am distinctii si deja mi s-au oferit 2 locuri de munca.
Am un loc de munca stabil cu colegi care tin la mine, iar compania pentru care lucrez mi-a oferit o promovare in centrul de cercetare al Marinei Militare.
Astea le spun nu sa ma laud pe mine insumi, ci sa va demonstrez cat de gresit ganditi.
Si eu am esecurile mele, dar sincer domnule dumneavoastra aveti probleme mari. Cred ca ar trebui sa va intoarceti la cei 7 ani de acasa, pentru ca eu nu pot sa va reeduc.
Poate centrele de reeducare va vor ajuta.
Citatele dumneavoastra le putem gasi la ori si ce crasma, iar temperamentul dumneavoastra in ori si ce barbat care, i-si pune partenera de viata la pamant psihic poate si fizic, doar pentru a-si demonstra desteptaciunea care oricum ii lipseste.
Eu cam atat am avut de spus, nu vreau sa-mi risipesc energia si nici timpul pentru statutul dumneavoastra mental care este din punctul meu de vedere degradat. Pentru mine este o rubrica incheiata, sunt discutii pe forum mult mai interesante.
Orgoliul ucide sufletul omului.
Eu va doresc mult succes atat pe plan sentimental cat si profesional.


I-mi place ceea ce a scris prometeus. O sa incerc sa tin cont poate or exista si barbati care stiu sa pretuiasca femeile.
Totul este Ok! cu barbatul pe care ti-l alegi sa traiesti toata viata, pana cand te casatoresti cu el. Apoi devine parca, cu totul altcineva. Se schimba foarte mult. S-au poate ca noi ne schimbam si nu ne dam seama. Oare de ce ?
Oare de ce?
persidadamian
Postat pe 25 Februarie 2009 03:59
Hai sictir ca intreci masura bunului simt si multilezi grav limba romana. Nu te mai da balena desteptaciunii pe aici, ca mirosi a prostie crasa de departe (macar da cum trebuie copy/paste pe institutul ala) in plus, incearca sa nu imi mai demonstrezi ca limba romana ramane straina pentru tine. Repet: invata sa scrii, apoi invata sa te exprimi. E ultima data cand iti spun ca daca mintea ar creste pe garduri, ar paste-o si magarii, poate intelegi ce vreau sa spun. Incearca sa iti termini liceul si sa vorbesti articulat, nu ca antopoidele, si apoi necrozeaza-mi respiratia cu prezenta ta urat odorifera. Incearca sa revii la anii de scoala ca se preda abecedarul, poate ai sanse de reusita cativa ani mai incolo.
In cazul in care imi recomanzi un centru de reeducare (ai uitat sa imi spui ce fel de centru, intrucat in Romania reeducarea este destinata minorilor infractori sub 16 ani, si atunci din doua una, ori m-ai facut pe mine infractor, ceea ce inseamna ca ai depasit limita bunului simt de aici, ori cuvintele care le folosesti nu le cunosti, insa le uziteazi fiindca ti se pare tie ca da bine in context - impresie gresita din start), eu tie ti-as recomanda ceva mai multa ponderatie in afirmatii. Pana acum eu am fost bland cu tine si am incercat sa iti sugerez, pe departe, ca gandesti gresit. Acuma pot sa iti spun ca nu gandesti nici cat o euglena verde, ca esti un corp uman cu minte de parameci si cu gandire bolnava.
Sa nu uit, psihologul meu favorit, cel de la Investigatii, mi-a spus ca in cazul tau este unul clasic pentru o anumita patura sociala fara realizari remarcabile in viata, adica incerci sa apari drept ceea ce iti doreai sa fii, cu un mod de a gandi scolastic ce creaza propria personalitate, una artificiala si dominata de un mod de gandire rigid, mecanic si uneori meschin. Si sincer sa fiu, din tot ceea ce ai spus despre tine, sunt atat de multe care nu converg, incat da-mi voie sa iti spun un ce am desprins: 1. nu esti maritata, ba mai mult ai fobie la barbatii care incearca sa se apropie de tine, si 2. pregatirea profesionala s-a incheiat in urma cu putina vreme, prin sustinerea bacalaureatului. Mai mult decat atata, discutia asta se pare ca te-a facut sa nu dormi noaptea, din moment ce ai postat la ora 03:59:16 - ce om normal, cu serviciu normal, se trezeste la ora aceea ca sa dea un raspuns unui necunoscut pe un site??? Asa incat, inainte de a recomanda cuiva un psiholog, asigura-te ca ai vazut tu unul inainte.
Hai ca am pierdut prea mult timp cu tine.
anakin
Postat pe 25 Februarie 2009 08:40
bai anakin..

io zic ca fata asta e barbat...parerea mea...
iasomia
Postat pe 25 Februarie 2009 08:45
posibil, iasomico... dar eu fac pariu ca nu are majoratul facut pana acum si ca a facut un liceu agro-industrial...
anakin
Postat pe 25 Februarie 2009 08:59
prea pusasi si tu mult patos acolo...

ziceai ca ne spui ceva de don Juan..alea,alea...pierzi timpu' ...cu prostioare d-astea..
iasomia
Postat pe 25 Februarie 2009 09:01
gata, mon cherie, subiectul e mort in papusoi... hai ca trecem la alta pagina, o sa comentam ceva interesant.
anakin
Postat pe 25 Februarie 2009 10:37
anakin,

sa nu ma injuri...nu-i ma cherie?

ca sunt femeie toata ziua...nu-ti ziceam chestia asta, da ma gandesc..ca poate crezi ca sunt vreun mascul si mi-ai batut un apropos fin...

poate gresesc eu.. ca nu prea le am cu franceza... inteleg multe..dar stiu sa scriu putine,autodidact..deh!
iasomia
Postat pe 25 Februarie 2009 10:45
da, asa e, ai dreptate... imi asum critica.
anakin
Postat pe 25 Februarie 2009 11:25
De la: persidadamian, la data 2009-02-24 14:34:12Pentru Superbus

Relatia mea de cuplu este relativ normala. Si nu vreau sa arunc greutatea in spatele nimanui

Pentru Teodorrd
Si eu sunt de aceeasi parere dar acum cred ca este o parere teoretica, practic cam greu.
Dupa cum am spus eu nu am intalnit cupluri fericite. De unde atata dragoste cand (poate, nu te cunosc) barbatii sunt mai preocupati sa demostreze cine e cocosul.
Doar Dumnezeu este dragoste adevarata.
Si mie i-mi place sa cred in tot ceea ce este frumos, dar realitatea e cu totul alta.
Am avut poate nenorocul sa intalnesc doar cupluri nefericite, in care, scandalul si injuraturile sa circule ca pe niste benzi rulante.
Oricum sa continuam sa credem in ceea ce este frumos nu ne poate opri nimeni.

Pentru Micass

Nu prea inteleg de ce nu ai putut sa intelegi ceea ce am scris dar voi incerca sa ma fac mai inteleasa pe viitor.
Cand am scris "datorita barbatului" m-am referit la "datorita barbatilor la modul general" al cuplurilor pe care le-am intalnit pana acum si care nu au nici o placere de la viata pentru ca barbatii lor, au timpul si puterea necesara sa demonstreze ca ei sunt barbati, facand-ule sa se simpte absolut inutile.


Pentru Prometeus

Eu mi-am spus parerea referitor la topic.
Nu cred ca un barbat poate fi facut fericit pentru ca nu exista femeie perfecta.
Este parerea mea si cred ca am dreptul sa mi-a expun. Nu i-au in cosiderare ca am jignit pe cineva spunand ceea ce am spus.
Tot ceea ce facem: calcat, mancare, sex chiar daca nu avem chef, si asa mai departe le facem pentru ca ii iubim, dar barbatii le ia drept asta e treaba femeii.
In rest sa-i lasam in pace
Cat despre femeile care se sfatuiec cum sa insele cred ca ar trebui sa mearga mai des la biserica. Ce sa spun.......?
Am sa spun ca daca o femeie este iubita, respectata si mai ales PRETUITA, nu ar mai insela.
Asta e parerea mea.
Si cred ca multe femei inteleg exact ce spun dar nu se exprima pentru ca nu vor sa fie vazute ca fiind intr-o dunga daca intelegi ce vreau sa spun.
S-au pur si simplu invata sa traiasca asa si evit sa se gandeasca la asta pentru ca intr-un final avem nevoie unii de altii.
Dumnezeu ne-a invrednicit cu tot ceea ce este frumos dar unii dintre noi intelegem gresit cuvantul sau.
Vad ca libera parere si gandire este inca restrictionata de unii.
Oricum multumesc pentru sfat am avut nevoie de multa controlare de sine, pentru a nu exploda cand am vazut cat de destept este anakin care, cred ca ar fi fost un foarte mare scriitor pe hartia igienica de la veceu, daca cineva l-ar fi bagat in seama.
Vezi prometeus,
eu despre genul asta de barbati vorbesc.
Anakin este un exemplu viu a persoanelor despre care eu vorbesc. Sper ca acum sa fiu inteleasa. Recunosc ca inca mai am multe de invat din viata.
Daca nu se simpte cu musca pe caciula pentru ce i-mi aduce el mie atatea injurii?

Pentru anakin

Mult noroc pentru ca ai multa munca de facut pentru a-ti indrepta esecurile personale.
Si crede-ma pe cuvant, ai multe baiete.
Multa bafta




Nu ai dreptate!!...Dragostea exista este printre noi,dar trebuie sa o vedem,sa avem grija sa nu o lasam sa treaca pe langa noi,....ca ajungem ca tine,fara pofta de viata si fara incredere in oameni!!
TEODORRD
Postat pe 26 Februarie 2009 12:46
Teodorrd
Poate ca ai dreptate.
Poate ca eu sunt cea care trece printr-o pasa proasta.
Uite ca sa vezi ca nu sunt atat de afurisita am sa-ti scriu niste versuri in care eu ma regasesc.
Sunt om si plang si rad, zambesc,
Iubesc tot ce este omenesc,
Pur omenesc dar si divin
De-acolo sunt de unde vin,
De unde-i cerul meu senin,
Traiesc mereu pentru a trai si nu exista a imbatrani.


Eu sunt atat de tanara,
O optimista fara reverii,
Strivind umbra tacerii,
O doritoare de bucurii.

De toti se pierd cu firea in jurul tau si spun ca-i vina ta,
De crezi in tine chiar cand omenirea nu crede,
Dar tu sa crezi in ea ai vrea,
De vezi cuvantul tau, candva spus de tine,
Rastalmacit de oameni, murdar si prefacut,
De-ti vezi agoniseala ta de-o viata prefacuta in scrum,
Si fara a scoate o vorba de durere,
Sa incepi sa o iei iar de la-nceput,
Vei fi pe-ntreg pamantul in veci stapanitor,
Dar mai presus de toate,
Un om iubitul meu.
Sper sa-ti placa.
persidadamian
Postat pe 26 Februarie 2009 13:09
Cucoanaaa, lasa jos si fugi tataa in lume!! Pai te-a trantit Anakin de-a scos tot PHD-ul din tine si tu tot nu te lasi???
Faza cea mai nasoala e ca are dreptate omul asta, fatuca draga!!

Ai facut praf orice regula gramaticala romaneasca de clasa a 6-a!! Nici macar o ramura a Marinei Militare nu-ti ofera serviciu fara sa dai examen la Gramatica Limbii Romane! Nu stiu la cel care tine de ingrijire si curatenie dar nu sunt sigur nici acolo!

Nu stii sa vorbesti si sa scrii correct, nu intrii! Am cativa ani in Politia Romana, si mai am aproape 2 de NYPD, dar am dat fata examene in romana si in engleza-americana de mi-au sarit capacele!!
Ma intreb daca stii sa traduci ce ai scris acolo din engleza in romana, correct, cel putin!
Armyvero_38
Postat pe 26 Februarie 2009 14:25
anakin,

nu a fost o critica...era o nelamurire...
iasomia
Postat pe 26 Februarie 2009 15:12
Army 38

De ce va tot luati de mine? saitul este plin de cacofonii, pleonasme,sinonime folosite in aceeasi fraza si asa mai departe.
Si Anakin are cuvite pe care nu le-a scris corect.
M-ati prins pe mine la inghesuiala si nu mai stiti ce sa mai spuneti, daca intelegeti ce vreau sa spun.
Eu nu am vrut sa lovesc in Anakin, daca citesti ai sa vezi ca am incercat sa evit pe cat posibil.
Si daca in continuare dumneavoastra draga domnule, considerati ca felul in care Domnul Anakin a vorbit la adresa mea este unul corect, inseamna ca ne consumam energia pe dejeaba
cand vorbim de respect, libera parere si gandire.




persidadamian
Postat pe 26 Februarie 2009 15:14
De la: persidadamian, la data 2009-02-26 15:14:09Army 38

De ce va tot luati de mine? saitul este plin de cacofonii, pleonasme,sinonime folosite in aceeasi fraza si asa mai departe.
Si Anakin are cuvite pe care nu le-a scris corect.
M-ati prins pe mine la inghesuiala si nu mai stiti ce sa mai spuneti, daca intelegeti ce vreau sa spun.
Eu nu am vrut sa lovesc in Anakin, daca citesti ai sa vezi ca am incercat sa evit pe cat posibil.
Si daca in continuare dumneavoastra draga domnule, considerati ca felul in care Domnul Anakin a vorbit la adresa mea este unul corect, inseamna ca ne consumam energia pe dejeaba
cand vorbim de respect, libera parere si gandire.







Ma' Persi fata, crede-ma ca citesc si eu tot felul de minuni pe site, dar parca tu le intreci cu brio!
Hai sa o luam babeste!
1. "saitul este plin de cacofonii": ca vrei tu sa-l romanesti pe "saitul" asta, nu-ti iese: pana si noul DOOM (asta daca stii ce-i) zice clar: se scrie "site" se citeste "sait"... te cred ca in limba noastra materna, bat-o vina, cum se citeste asa se scrie, dar te laudai mai sus de cunoastere a 4 limbi straine! Poate n-o fi rusa, maghiara, ceha si rroma!!!
2. "M-ati prins pe mine la inghesuiala si nu mai stiti ce sa mai spuneti, daca intelegeti ce vreau sa spun".... aaaa, nu stiu ce vrei sa spui.. ma las pagubas
3. Ai mare grija cu tastele, daca vrei sa fii luata in seama citeste de 3-4 ori inainte de a da click pe "Adauga mesaj"....

Nu am nimic cu tine sau cu oameni ca tine, dar ma irita pana in varful piciorului meu ghipsat felul cum te exprimi si cum te dai lebada-n chiuveta!
Armyvero_38
Postat pe 26 Februarie 2009 15:34
iasomico, de la tine si o critica devina lauda...

army, friend, nu ai cu cine. IQ-ul pesidei scade media IQ-ului pe tara, uita-te mai bine la scriitura si incearca sa iti dai seama ce varsta are si ce studii, facute probabil la University of Poplaca Valley, profil agricol. O stupida imberba... ca o completare, in prostia-i crasa, dupa ce ca maltrateaza limba romana, uite un citat:"saitul este plin de cacofonii, pleonasme,sinonime folosite..", care imi aminteste de vizita minerilor din iunie 1990 in Bucuresti, cand au gasit la sediul PNT, citez:"arme, droguri, masini de scris automate.." ar fi o idee buna sa ne dea exemple de sinonime folosite
anakin
Postat pe 26 Februarie 2009 17:00
De la: anakin, la data 2009-02-26 17:00:03iasomico, de la tine si o critica devina lauda...

army, friend, nu ai cu cine. IQ-ul pesidei scade media IQ-ului pe tara, uita-te mai bine la scriitura si incearca sa iti dai seama ce varsta are si ce studii, facute probabil la University of Poplaca Valley, profil agricol. O stupida imberba... ca o completare, in prostia-i crasa, dupa ce ca maltrateaza limba romana, uite un citat:"saitul este plin de cacofonii, pleonasme,sinonime folosite..", care imi aminteste de vizita minerilor din iunie 1990 in Bucuresti, cand au gasit la sediul PNT, citez:"arme, droguri, masini de scris automate.." ar fi o idee buna sa ne dea exemple de sinonime folosite


Mie nu-mi vine in minte decat vorba carcotasilor: of, of, mai, mai!!!
Armyvero_38
Postat pe 26 Februarie 2009 17:04
anakin,

iasomia
Postat pe 26 Februarie 2009 17:10
ce-avurati nene cu persida?... si pe site de fete...mie mi se pare de treaba fatuca...

persi, zi-le mami in continuare, nu te intimida....
zambil
Postat pe 26 Februarie 2009 18:02
ce sa aiba? persida i-a prins pe picior gresit pe anakin si pe army...

si a iesit macel....
wife_de_zmeu
Postat pe 26 Februarie 2009 18:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PRIETENA MEA,MEA CERUT SA AVEM si alte relatii..... 14 De la: papusika_72 27 Ianuarie 2009 15:25
AJUTOOOOOOOOOR!!!!!!!!!!!!!! 52 De la: pisi08 27 Aprilie 2009 23:07
ce sa fac.... 15 De la: fluturasalb85 13 Noiembrie 2008 13:53
probleme in cuplu 34 De la: Ioana007 1 Ianuarie 2009 20:39
as avea nevoie de un sfat va rog 88 De la: garbo084465 20 Decembrie 2015 10:34
Setari Cookie-uri