PT toti BARBATII din comunitate....am nevoie URGENTA de un sfat !!!

Nu am o reteta. Cine descopera cum poate face un barbat/femeie fericit(a) va avea toata lumea la picioarele ei.
Totusi, cred ca am un sfat foarte bun pentru a ajunge la o rezolvare. De stiut ca pentru fiecare barbat/femeie reteta este diferita, uneori difera foarte mult. Trebuie plecat de la aceasta premisa. Obligatoriu.
Apoi: studiaza cat mai mult partenerul(a), studiaza foarte bine si harta lui/ei astrologica, incearca totdeauna sa intelegi si sa descifrezi ce se ascunde in spatele fiecarui cuvant, fiecarui gest, fiecarei actiuni.
Stiu ca este o munca sisifica dar numai asa te poti apropia de o reteta.
Ah, am uitat: OBLIGATORIU trebuie sa fi simtit la prima intalnire ca este dragoste la prima vedere (ea exista!) altfel este totul in zadar. Fara acea prima scanteie totul se va stinge de la sine in timp cu toate eforturile tale !!!

PS. Am vorbit din propria mea experienta.
fractalus_pz
Postat pe 12 Ianuarie 2009 20:19
Nu trebuie sa faceti barbatul fericit.Trebuie sa gasesti barbatul care sa merite sa il faci fericit!.........Si parerea mea personala este ca daca il gasesti,...o sa faca el totul sa te faca fericita.
TEODORRD
Postat pe 14 Ianuarie 2009 11:58
teo,

aha...e cam complicata treaba...
iasomia
Postat pe 14 Ianuarie 2009 15:06

un tanar regizor imi povestea ca e fericit seara de seara pentu ca iubita ii aduna pasarelele si i le pune in stol -si arata la cap
cercelmarilena
Postat pe 16 Ianuarie 2009 21:11
Iasomia
sa stii ca nu este complicat deloc.......asta este DRAGOSTEA!
Daca este,sunt fericiti amandoi,daca nu......cat crezi ca dureaza pana apar problemele??
TEODORRD
Postat pe 17 Ianuarie 2009 15:57
Adevarata fericire este in doi.....iubire adevarata,tandrete,pasiune,......extaz,tot ce astepti de la viata!!!!
TEODORRD
Postat pe 17 Ianuarie 2009 16:00
in 2, in 3, ma rog, pe-acolo.
Marisa
Postat pe 17 Ianuarie 2009 16:10
Teo,

"problemele" apar toata viata,tocmai de aceea un cuplu trebuie sa fie o echipa,rezistenta si dragostea unui cuplu se probeaza in timp, in momente de cumpana...

unii sunt norocosi..cu cat probleme sunt mai mari,cu atat devin mai uniti,altii clacheaza lamentabil la cel mai mic necaz..

viata nu este usoara,dar e atat de frumoasa...
iasomia
Postat pe 17 Ianuarie 2009 19:52
Fericirea este o variabila in viata. Eu cred ca exista clipe fericite, nu o stare permanenta. Sunt momente in viata cand simti ca traiesti cu adevarat. Nu exista un etalon comun dupa care sa resimtim un anumit moment. Clipele in care sunt eu fericit sunt acelea in care simt multumirea in ochii iubitei mele, sau cand vad un zambet pe figura copilului. Clipe fericite pot fi momentele cand urmaresti cu ambitie un tel, iar la final esti multumit de rezultat. Un gest placut de la un prieten te poate face fericit o clipa. Lucrurile marunte, fara insemnatate majora, de multe ori ne incanta. Daca fericirea poate fi astfel descrisa, atunci fericirea aduna clipele traite astfel.
taur_atipic
Postat pe 18 Ianuarie 2009 02:18
Superbus...nu pot decat sa subscriu la cele scrise de tine mai sus...cred ca nu e o surpriza ca sunt de acord.. ..ai dreptate in totalitate, nu vad dc ne-am ascunde dupa degete..Da sexul este o parte fff importanta a relatiei, si proportia data de tine se regaseste si in mintea mea, cum naiba sa iubesti fara sa stii cum e sa-l simti in interiorul tau ca femeie? ...eu cand iubesc ma simt extrem de atrasa de iubitul meu, il doresc in continuu...dragoste platonica?..nu merci, nu e de mine.. .Ma intreb cum mi-as iubi barbatul, daca nu si fizic, carnal?...i-as iubi doar mersul? , sau zambetul? ma lasi?....iubire, iubire...dar sex pe cand?

Postat pe 24 Ianuarie 2009 01:23
un barbat fericit... esti alchimista :)?
ASO
Postat pe 24 Ianuarie 2009 03:29
Problemele chiar daca apar toata viata,daca iubesti,si esti iubit,nici nu iti dai seama de existenta lor.........
Si,adevarata fericire este atunci cind poti fii fericit in doi....
Daca trebuie sa mai fie al treilea,al patrulea.......deja acolo sunt probleme
TEODORRD
Postat pe 24 Ianuarie 2009 05:45
Si atinci cand iubesti.......esti pasional,tandru,asa ca si dragostea este deosebita(sorry!nu sexul......)
TEODORRD
Postat pe 24 Ianuarie 2009 05:49
Ce tare esti!!!
ant_mihaela
Postat pe 24 Ianuarie 2009 11:19
falcone, ci ani ai frate?
eti de o seam cu bunica??
tu nu ai auzit de: doamn n societate, gospodin acas i curv n pat?
tu chiar crezi c vorbele aste sunt n vnt??
asta e o concluzie la care s-a ajuns dup mult timp n care cuplurile s-au tot ntrebat DE CE NU MAI MERGE i dup discuii ndelungate ntre parteneri s-a stabilit cam ce vrea un brbat i ce vrea o femeie.
aa c, frate, ascult de cei mai btrni ca tine
adi68pop
Postat pe 24 Ianuarie 2009 12:40
De la: Sky, la data 2008-12-06 09:48:14
De la: domo, la data 2008-12-04 18:03:18vad pe aici numai femei care se strofoaca sa si faca barbatii fericiti si ei nu dau 2 lei
, bine acum nu generalizez....


din pacate mereu asa se intampla....dupa ce incerci sa-i aduci chiar si luna de pe cer ca sa fie fericit...iti dai seama ca degeaba l-ai facut pe el fericit...daca lui...nici macar nu-i pasa...incercam noi zadarnic sa fim ok cu barbatii...insa la un moment dat ne dam seama ca ne-am obosit degeaba


Pai daca incerci sa-i aduci luna de pe cer , ai o problema deja . Nu ca nu i-ar placea "luna"( desi ma-ntreb la ce foloseste ) dar poate n-o vrea de la tine . Face it!
blanca
Postat pe 24 Ianuarie 2009 13:14
Citesc pe aici si ma intreb ....de ce trebuie sa faci un barbat fericit?Ma rog, daca iti faci un tel din asta in viata... atunci e simplu...apari seara in patul lui si dispari o data cu, cantatul cocosului:)...bine, si asta nu in fiecare seara...ca risti sa-l plictisesti ...de moarte.
ant_mihaela
Postat pe 24 Ianuarie 2009 16:04
doamne...ce de filozofi!!!
nu poti s-o scotzi...!!!
iertare pt exprimare!!
dar...e tare ciudat...sa tot vezi aceleasi exprimari!!!
oare...lumea...are un shablon dupa care isi traieste viata?
ce penibil!!!
si...de ce ar trebui sa fie...tocmai asa?
de ce nu putem avea...o viatza...care sa fie si privata...si...unica?
asa...ca pt fiecare!!
uite ca...iar ma aprind...si...mi-o iau pe aici...
dar...sincer...nu pot sa indur...ca niste..."neica nimeni..."...sa creeze opinii...pe aici...
cand ei...nu stiu foarte bine...cum se face...PIPI!!!!
doamne ce lume a trebuit sa vad...si...mai ales ce mentalitati!!
inca odata...iertare pt exprimare!!!
ovidiu42
Postat pe 24 Ianuarie 2009 21:25
simplu
sa nu aiba toane si sa nu urle ca disperata din orice motiv

Postat pe 25 Ianuarie 2009 19:54
Mihaela, poti sa pleci si cu cocosul.Poate nu se prinde.
Ioana007
Postat pe 26 Ianuarie 2009 16:24
Nea.....Ovidiu42!!!!
Daca nu poti sa vezi.....nu te uita!....traieste-ti viata in ....intimitate,nu te amesteca cu cine nu iti place,.....
Daca nu iti convin filozofiile altora.....de ce nu iti exprimi ...propria filozofie...In a FACE PIPI!!!!
In rest......numai bine,si sper sa te faca o femeie fericit....
TEODORRD
Postat pe 26 Ianuarie 2009 19:52
De la: iasomia, la data 2009-01-14 15:06:55teo,

aha...e cam complicata treaba...


E complicata treaba ...pentru ca defapt noi o complicam!!Asa a fost facuta lumea asta...simplu...dar noi oamenii...din lipsa de ocupatie,ne-am gandit sa o complicam.
Lucrurile sunt foarte simple.Fericirea vine din lucruri marunte...si dureaza putin.Traieste momentul pentru ca nu stii ce iti rezerva ziua de maine.
Cel mai bine ...este sa nu asteptam sa ne fericeasca...nici x...nici y.Pentru ca vezi tu cum e omul,mai ales in ziua de azi...schimbator.
Deci...putem fi fericiti in fiecare zi...atata timp cat stim sa luam de la viata ceea ce e frumos si ceea ce ne este la indemana.
Dar noi intotdeauna vrem...mai mult...si mai mult...Asta e problema:)
walkiria
Postat pe 26 Ianuarie 2009 20:20
Ceea ce-ti pot spune este ca nu toti barbati cauta decat sex, in primul rand pana a ajunge acolo eu consider ca trebuie sa simti ceva pt acea persoana si atunci nu se mai numeste sex ci ,, dragoste,, - iar in ceea ce priveste intrebarea ta,chiar nu pot sa-ti dau un raspuns sigur, dar pt mine ,,fericirea,, inseamna ca nu este o destinaie, nu exist un moment, un punct al fericirii de atins. Adevrata fericire const n optimism si este ceva ce omul caut pentru sine i nu gsete dect n cellalt.

candvaodata
Postat pe 28 Ianuarie 2009 12:56
Sotia se pregateste sa prajeasca un ou , cind tocmai se intoarce sotul acasa si incepe sa tipe:
-"ATENTIE!!! ATENTIE!!! MAI MULT ULEI !!! AVEM NEVOIE DE MAI MULT ULEI !!! O SA SE ARDA!!! ATENTIE!!!
INTOARCE-L, INTOARCE-L, INTOARCE-L!!! HAI!!! ATENTIE!!! AI INNEBUNIT? ULEIUL O SA SE TERMINE!!!
O, DOAMNE DUMNEZEULE, SAREA!!! NU UITA SAREA!!!"
Sotia, deja enervata la culme de tipetele sotului, il intreaba:
-"De ce tipi asa? Crezi ca nu sint in stare sa prajesc un ou???"
Barbatul raspunde foarte calm: -"Asta ca sa-ti faci o idee de cum
ma simt eu cind conduc masina si tu stai linga mine...."

Postat pe 21 Februarie 2009 17:47
si morala?
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Februarie 2009 17:53
Eu cred ca nici atunci cand vom atinge perfectiunea, lucru care este practic imposibil, nu vom reusii sa-i facem pe barbati mai fericiti.
In totdeauna ei vor mai adauga un defect la personalitatea noastra, care va trebui sa fie reglat spre a lor fericire.
Practic eu cred ca barbatii nu vor fi niciodata fericiti totdeauna vor simtii ca ar fi putut face mai mult daca nu le iesam noi in cale.
Totul este frumos pana intalnesc o alta madam care, de exemplu, face placinte mai bune.
Eu zic ca daca nu mai incercam sa le tot facem lor pe plac o sa fie mai bine. Cred ca ar trebui sa invatam sa fim un pic mai egoiste si sa invatam sa punem mai mult pret pe noi.
Daca noi nu ne pretuim nici altii nu vor pune pret pe noi.
persidadamian
Postat pe 21 Februarie 2009 20:24
persida...rationamentul tau il pot face si barbatii

iar incepem razboiul sexelor ?
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Februarie 2009 20:27
Nu doresc asa ceva dar nu pot sa nu imi pun intrebarea cum pot fi atat de egoisti? Sunt casatorita de 10 ani si nu am intalnit un cuplu fericit si toate datorita barbatului. Ba sunt egoisti cu banii, ba le bate, s-au pur si simplu batjocoresc femeile numindule in fel si chip banuiesc ca nu trebuie sa le enumar.
Si atunci spunemi tu ce sa cred? Nu pot sa-i inteleg doar sa spun ca sunt foarte egoisti si ca nu le pasa decat de propria persoana.
Daca ei rad sa razi si tu daca nu ........nu.
Noi suntem defapt doar niste papusi legate cu sfoara si manevrate. Eu cred ca daca ar putea sa ne ia si aeru pe care il respiram l-ar face doar de dragu de a manipula si de a se crede rege.
Scuze pentru barbatii cuminti daca existati.
persidadamian
Postat pe 21 Februarie 2009 20:51
Asta este declaratie de razboi in toata legea.Incalcarea drepturile omului, ale cainilor si pisicilor.Rationamentul acesta este mai mult decat sovin.L-as putea numi, de-a dreptul epidemic.Demn de Ebola, Persida si de Calul Troian.Barbati din toate tarile lumii, uniti-va.Trebuie sa cucerim si sa pastram democratia in mainile noastre, altminteri se vor gasi soricei indrazneti care o va roade din toate directiile, ca pe o roata de casvaval.
Ioana007
Postat pe 22 Februarie 2009 16:30
De la: persidadamian, la data 2009-02-21 20:51:39Nu doresc asa ceva dar nu pot sa nu imi pun intrebarea cum pot fi atat de egoisti? Sunt casatorita de 10 ani si nu am intalnit un cuplu fericit si toate datorita barbatului. Ba sunt egoisti cu banii, ba le bate, s-au pur si simplu batjocoresc femeile numindule in fel si chip banuiesc ca nu trebuie sa le enumar.
Si atunci spunemi tu ce sa cred? Nu pot sa-i inteleg doar sa spun ca sunt foarte egoisti si ca nu le pasa decat de propria persoana.
Daca ei rad sa razi si tu daca nu ........nu.
Noi suntem defapt doar niste papusi legate cu sfoara si manevrate. Eu cred ca daca ar putea sa ne ia si aeru pe care il respiram l-ar face doar de dragu de a manipula si de a se crede rege.
Scuze pentru barbatii cuminti daca existati.


dar nu ne-ai spus...cuplul tau cum e?pare nefericit!!ce usor e sa arunci greutatea in spatele altora!! asta e sportul national al romanilor!! si unele femei (persida..de exemplu) sunt campioane!!

dar sa mai vedem si greselile noastre..nu numai a altora!!
superbus
Postat pe 22 Februarie 2009 19:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt obsedata de ideea ca poate ma insala... 33 De la: valentino 24 Mai 2009 19:25
cam nou pe aici..help ? 42 De la: Mark_1990 26 August 2012 16:26
cat de des faci sex? 181 De la: just_helle 7 Mai 2009 17:55
iubire?!...sau,prostie?! 391 De la: SAL 23 Ianuarie 2012 12:45
ore cum e mai bine??? 24 De la: Riana_look 26 Noiembrie 2008 09:00
Setari Cookie-uri