PT toti BARBATII din comunitate....am nevoie URGENTA de un sfat !!!

Intrebarea mea este una foarte scurta si la subiect
"Cum poti face un barbat fericit?"
asta excluzand sexul ;) pentru ca nu doar asta le place masculiilor din ziua de azi :D
Astept cu nerabdare raspunsurile voastre :D
Sky
Postat pe 8 Septembrie 2008 11:41
Cum poate o femeie sa ma faca fericit? Oferindu-mi dragoste si incercand sa comunice cu mine cat poate mai bine.

Postat pe 9 Septembrie 2008 15:45
Au curs tone de cerneala pe tema asta. Fericirea in cuplu e mai mult decat un amalgam de endorfine sau o potrivire in atitudine. O femeie face un barbat fericit daca ii ofera nu iluzia ci realitatea unei impliniri pe mai multe planuri - sentimental, sexual, intelectual, social samd. As spune ca fericirea e un contract ce se semneaza tacit de catre ambii parteneri si are efecte tot de ambele parti. Faptul ca ii oferi partenerului aceasta fericire - e un act volitional. Orice femeie stie cum sa faca un barbat fericit. Mai ramane doar intentia.

Postat pe 9 Septembrie 2008 21:18
Daca vrei sa faci un barbat fericit, sa nu incerci vreodata sa-l controlezi, sa-l manipulezi ori sa ai "ascendent" asupra lui.

Postat pe 17 Septembrie 2008 15:20
da, draga Michael, numai ca un barbat va fi de trei ori mai fericit daca va gasi in femeia lui, pe langa ordine, curatenie si onestitate si barbatie...

Si...asculta din zece vorbe si UNA a FEMEII TALE..
sophia1971
Postat pe 17 Septembrie 2008 18:40
Daca excludem sexul, atunci da-mi o bere si lasa-ma sa vad meciul ....
anakin
Postat pe 17 Septembrie 2008 19:07
De la: anakin, la data 2008-09-17 19:07:26Daca excludem sexul, atunci da-mi o bere si lasa-ma sa vad meciul ....


NU CRED CA PE BARBATI II INTERESEAZA NUMAI sexul. pOATE PE UNII DINTRE EI.
sophia1971
Postat pe 17 Septembrie 2008 21:25
Draga anakin, cand berea aia se intampla sa fie mai multe ce ar trebui sa facem noi, femeile?
mishelab
Postat pe 21 Septembrie 2008 19:17
Draga michelab, nici eu nu comentez cand te uiti la "Havin" sau "1001 nopti". Plus ca eu nu ma imbat din doua-trei beri ... iar acuma vad meciul, da?
anakin
Postat pe 21 Septembrie 2008 19:22
PAI SEXUL E CEL MAI FRUMOS SPORT...DECI E PE PRIMUL LOC!!!!APOI OFERA-I CALITATE IN TOATE... SI FARAAAA CICALEALAAAAAAAA,FARA PLANSETE,SMIORCAIELI... ASTA NE ENERVEAZA CEL MAI MULT!!! FII AMUZANTA....SI IMPLICA-TE ALATURI DE EL IN TOATE PASIUNILE LUI... LASA!!
superbus
Postat pe 23 Septembrie 2008 23:18
Eh greu este sa nu fim cicalitoare cu barbatii din ziua de azi :-p....noi femeile suntem surioase :-p fooooarte curioase...iar voi nu vreti sa ne dati "raportul" :D
Sky
Postat pe 25 Septembrie 2008 22:43
ha ha....pai oricat de curioase ati fi... 15 minute
ajung... pt a afla tot ce a fost in ziua respectiva...restul tre' sa il alocati pt alte lucruri...mult mai placute:)))
superbus
Postat pe 26 Septembrie 2008 13:29
spre exemplu momente de trandete :D???
Sky
Postat pe 26 Septembrie 2008 15:25
fai o felatie faina si-ai sa vezi
cameliachirita
Postat pe 29 Septembrie 2008 15:07
mda...probabil asa voi face
Sky
Postat pe 29 Septembrie 2008 20:48
Sa-i faca o feletie, Camelia...? Dar de ce nu faci o felatie la clanta usii tu, care ai 38 ani, in loc sa inveti o fata de 18 ani sa devina o zdreanta ordinara. Nu ai invatat de la parinti ca numai curvele fac chestia asta? Hexe nu vrea sa aiba doar o aventura cu tipul asta, iar daca individul nu e un versat ordinar ci un tip care se respecta, nu da nici mucii pe o zdreanta care face asa ceva. Ce barbat normal isi transforma femeia intr-un WC???

Postat pe 30 Septembrie 2008 03:16
Falcone :*
Sky
Postat pe 30 Septembrie 2008 20:24
hexe....lamuresste-ne...draga...esti virgina?la inceput de relatie?..care e treaba....ca se incinge atmosfera acilea
superbus
Postat pe 1 Octombrie 2008 03:49
teoretic nu ar trebui sa fie nimic ce sa incinga atmosfera....intrebarea mea a fosr foarte simpla : " cum poti face un barbat fericit?"...asta excluzand sexul...
Sky
Postat pe 1 Octombrie 2008 07:01
Dupa parereaa mea raspunsul la aceasta intrebare este respectul intre voi,comunicarea cat mai multa pe orice tema si iubire
ofeluminitza
Postat pe 1 Octombrie 2008 16:41
iubire fara sex? no way!!fara sa ii oferiun sex de high class...nu poti.. si sexul conteaza 80% intr-o relatie!!!
superbus
Postat pe 2 Octombrie 2008 23:02
conteaza si sexul intr-o relatie..ok sunt de acord...insa sunt si alte chestii importante intr-o relatie cum ar fi integerea..comunicarea..respectul etc etc.
green_eyes
Postat pe 4 Octombrie 2008 11:54
era o vb....cica atunci cand merge...sexul conteaza doar 20% intr-o relatie...iar cand nu merge 80%!!!asa o fi...? eu cred ca este elementul cel mai important intr-o relatie de departe!!
superbus
Postat pe 7 Octombrie 2008 18:21
si eu cred ca sexul e important intr-o relatie.....acum....
dar la inceput am fost timp de doi ani impreuna fara sa facem sex ( e adevarat si ca eram micutza) si am fost fericiti si atunci...
cum am reusit sa ne intelegem doi ani , sa facem o multime de lucruri impreuna, sa avem amintiri frumoase fara sex???
comunicand deschis pe orice tema ( nu exista subiect tabu in relatia noastra), avand incredere unul in celalalt, facandu-ne mici surprize, bucurandu-ne de frumosul de langa si din noi, de sentimente mai profunde decat o tavaleala de 20 de min ( am spus-o la modul teoretic 20 de min )...pe mine ma bucura cand ne tineam de mana si ne plimbam prin parc....cand vedeam un film impreuna....cand mergeam la o petrecere....
aveam ce discuta ( avem si acum, nu intelegeti gresit ), puncte comune, pasiunile lui au devenit pasiunile mele ( ii place sa pescuiasca, sa joace rummy, sa se uite la fotbal...)....
eu nu faceam toate astea si am zis hai sa incerc sa vad cum e...hai sa ii arat ca e important si pentru mine ce e eimportant pt el...si culmea ca mi-a placut si mergem si acum la pescuit, jucam rummy, ne uitam impreuna la meciuri ( nu e microbist infocat asa ca nu vedem toate meciurile care se difuzeaza ) cu berea in mana .....
cel mai important lucru e sa-i acorzi atentie, sa-l asculti cu adevarat atunci cand vorbeste cu tine, cand are ceva de spus...chiar daca sunt lucruri banale ( de la serviciu in general ) si chiar daca nu cunosti personajele despre care iti vorbeste ( crezi ca el stie cine e Jose Armando sau mai stiu ce mascul aratos de prin telenovele ?? )....sa-i arati ca ai incredere in el, ca esti mandra de realizarile lui...fara sa-l cicali prea tare...oricum mai devreme sau mai tarziu iti va spune singurel pe unde a fost si ce a facut.....invata sa ai rabdare...


numai bine si sa fiti iubiti

Postat pe 11 Octombrie 2008 10:04
da...cel mai important..e sa nu-l SUFOCI...cu dragostea ta!!!mai exista viata si in afara relatiei!!!
superbus
Postat pe 13 Octombrie 2008 09:31
aaa....si fara sex...e doar o relatie de prietenie....nimic altceva!!
superbus
Postat pe 13 Octombrie 2008 09:33
bineinteles ca exista viata si inafara relatiei.....
fiecare dintre noi are prieteni carora le acorda timp si fiecare are pauza lui pt el si numai cu el....
daca am mentionat lucrurile pe care le facem impreuna asta nu inseamna ca automat le facem tot timpul NUMAI IMPREUNA.....

si fara sex e prietenie...da....dar o relatie care nu este bazata pe prietenie, comunicare si incredere...e doar o tavaleala:D

asta e pararea mea!!

Postat pe 13 Octombrie 2008 15:43
Problema e doar una singura.Nu toti barbatii sunt la fel!!Nu toti au aceleasi idei preconcepute despre viata,despre moralitate...despre iubire...despre fericire.Depinde de ceea ce isi doreste fiecare barbat ,de caracterul si mentalitatea acestuia!!!
walkiria
Postat pe 16 Octombrie 2008 11:40
tot timpul avem intrebari de genul : ce il face pe el fericit? dar pe noi cine ne face doar noi? Nu cumva ne place sa fim acele plangaciose isterice ce doresc sa faca pe placul cuiva?
Eu am observat ca la inceput barbatu'incearca sa faca pe plac femeii, apoi cand a reusit acel lucru incepen noi sa-i facem pe plac ptr a nu-l pierde...
Nu ar fi mai bine sa-i creeam si lui o stare mica de discomfort ca sa creada mai tot timpul ca ne va pierde ... si asa noua o sa ne fie mai bine!!! Doar el e un cuceritor dai batai de cap sa aiba tot timpul ceva de cucerit de la tine
dafffne
Postat pe 16 Octombrie 2008 14:21
hmmmmmm!!!!.......incitant subiect...si...destul de vast!!
pentru a face un barbat fericit...chestia esentiala e ca...TREBUIE SA-L CUNOSTI!!! si asta...in adevartul sens...
lucru valabil si...reciproc....
deabia dupa asta...ne putem gandi...si...sunt convins ca..raspunsul nu va intaria sa apara!!
copilul asta...a pus intrebarea...ca si cand ar fi cerut o reteta de ...prajituri...si acum...asteapta saracuta..reteta miraculoasa!!!
cine oare...ar avea o asemenea reteta? si...cat de...infailibila poate fi incat...sa dea rezultate rapid si...sa ne umple de satisfactie?
daca nu putem cunoaste...partenerul...nici o reteta nu va face minuni...
imi cer scuze ca ...sunt poate...putin pragmatic dar...e o perere strict personala care pana acum...in decursul vietii...m-a facut sa tot caut...metodele prin care poti cunoaste...cu adevarat...partenrul si...abia apoi..sa astept sa descoperim impreuna fericirea...pe care o tot asteapta fiecare...dar...pentrucare...nu prea face....mai nimic...
e adevarat...poate ca...si din necunoasterea amanuntelor...
dar...trebuie sa le cautam...intai pe ele...si apoi...sigur...putem spera ca aceasta...enigma...sa inceapa sa mearga spre rezolvare...
si...niciodata...rezolvarea...nu va veni ...de la sine...fara a fi implicati in a-i arata...noi...drumul...pt ca asta e menirea noastra...sa-l descoperim intai...si apoi...sa pasim...impreuna (cu parteneru/a)...in cautarea fericirii...reciproce...nu doar...a unuia dintre parteneri!!
o zi frumoasa...si...sper ca pb fetei...sa capete cumva..macar o indicatie...catre ce sa se indrepte..
ovidiu42
Postat pe 16 Octombrie 2008 17:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu pot sa inteleg daca este normal 33 De la: pik_nik 13 Decembrie 2009 20:28
AM PROCEDAT CORECT? 59 De la: Ioana007 20 Februarie 2009 16:08
Un an plin de minciuni....de ce? 66 De la: estela 30 Mai 2010 04:26
Party pentru femei COOL. 10 De la: iasomia 10 Decembrie 2011 09:43
de ce femeile sufera? 223 De la: moment31 11 Noiembrie 2009 15:25
Setari Cookie-uri