PT toti BARBATII din comunitate....am nevoie URGENTA de un sfat !!!

dafne....pari genul superegoista.....ai cam merita sa fii parasita cat mai des..ca sa iti revii!!
superbus
Postat pe 20 Octombrie 2008 07:32
-Trebuie sa bag divort numaidecat, pentru ca nu se mai poate.
-Dar ce-ai patit, Suzuki.
-O stii pe nevasta-mea Lucica.
-Aia care are 180 de kile?
-Aia.De cate ori facem sex, vrea sa fie deasupra.Daca nu dau divort acum, intr-o buna zi are sa fie condamnata pentru crima cu premeditare.

Postat pe 20 Octombrie 2008 07:55
Fii naturala,fii sincera,fii pasioanala,dar asigura-te ca merita tot ceea ce vrei sa faci.Fii sigura ca si el iti raspunde cu aceeasi moneda,daca tu il iubesti,te iubeste si el,daca tu vrei sa il faci fericita,si el vrea acelasi lucru,daca tu ii faci o felatie,el nu iti ramane dator................................... Daca crezi ca el merita ,fa tot ce simti ca i-ar place lui,dar sa iti placa si tie!!
TEODORRD
Postat pe 6 Noiembrie 2008 16:25
mmmmm depinde de fiecare,,,nu exista o regula ,,,degeaba primesti un sfat din partea altui barbat , poate sa nu fie valabil in ceea cel priveste pe barbatul tau...prietenului meu ii place sa l sufoc , sa l sun non stop , suntem non stop impreuna de 4 ani , in fiecare zi ne reindragostim, de sex nu mai vb ....ah .....ce l iubesc!!!!!
domo
Postat pe 7 Noiembrie 2008 08:14
Inainte de a te zbate cu capul in totzi peretzii casei ca ce? shi cum?, impune-tzi cateva trepte:
Merita el atata straduintza?
Fericirea lui va genera neaparat shi fericirea mea?

Daq treci ushor prin filtrele astea, iar tu eshti entuziasmata de el shi inima tzi-e inflorita, asculta-l. Da-i o imbratzishare cand e mahnit (asta dupa ce intrebi ce i se intampla), da-te atenta la povestirile lui despre automobile, gateshte-i mankarea preferata, etc. shi printre giugiuleli, ironic vorbind, mai shterge-i mucii, pune-i mana la gura cand casca shi fa neauzite toate regurcitarile.

Iar azi, da, azi, schimba-tzi friza, ia-tzi o bluza noua shi relaxeaza-te cu o prajitura.
Fetelor, respectatzi-va.

Postat pe 7 Noiembrie 2008 13:59
Daca-l cunosti f. bine stii exact ce-i place si cum sa-l faci fericit.Asta numai tu poti sti.
lizyandyogij
Postat pe 17 Noiembrie 2008 11:33
Imi plac femeile inteligente, care raman femei adevarate si dupa ce se marita.Unele dintre femei, dupa maritis, devin vulgare, si ating o cota alarmanta a prostiei.

Postat pe 17 Noiembrie 2008 17:51
asta depinde de tine ar trebui sa al cunosti mai bine decat ori cine , cauta si observa necesitatile lui ,ajutalcu sfaturi implicate an lucruri care ai plac lui si mai multesi nu an ultimul rand atragel sexual sentimental, cum cerzi ca se anblanzeste un animal....cauta sa devi o dresore de lei dar numai a unuia singur !!!! si atata timp cat stai an casa cu el ar trebui sa sti cat mai multe despre el sau nu al cunosti??.deschide subiecte nu le ocoli, converseaza cu el despre cea ce vrei si ai sa afli..-antreband se afla multe !??? cred eu !!
COLORADO
Postat pe 20 Noiembrie 2008 08:28
De la: COLORADO, la data 2008-11-20 08:28:07asta depinde de tine ar trebui sa al cunosti mai bine decat ori cine , cauta si observa necesitatile lui ,ajutalcu sfaturi implicate an lucruri care ai plac lui si mai multesi nu an ultimul rand atragel sexual sentimental, cum cerzi ca se anblanzeste un animal....cauta sa devi o dresore de lei dar numai a unuia singur !!!! si atata timp cat stai an casa cu el ar trebui sa sti cat mai multe despre el sau nu al cunosti??.deschide subiecte nu le ocoli, converseaza cu el despre cea ce vrei si ai sa afli..-antreband se afla multe !??? cred eu !!

noi nu stam impreuna :-p...doar suntem impreuna ;))
Sky
Postat pe 20 Noiembrie 2008 13:25
Ai putea fi mai clara daca ne-ai spune ce parti se ating.

Postat pe 20 Noiembrie 2008 15:31
se ating partiile care sunt atinse intr-un cuplu obisnuit...nimic mai mult si nimic mai putin
Sky
Postat pe 20 Noiembrie 2008 19:26
pai lasa-l sa se duca la meci,la restaurante,cu prietenii..ofera-i cat mai multa libertate si ai grija sa nu-i lipseasca mancarea cat mai buna si toate celelalte sa fie perfecte...ai grija ca parintii lui sa aiba cat mai mult ajutor din partea ta si chiar rudele lui...sacrifica-te pt el si cand vei trage linie il vedea pe el fericit dar nu in bratele tale pt ca nu va da doi bani pe tine ....evident sacrificandu-te pt fericirea lui nu vei mai avea timp pt fericirea voastra....eu cred ca fericirea in camin trebuie intretinuta de ambii parteneri si fara sacrificii...sa faci totul din dragoste si respect .
yzabela_03
Postat pe 25 Noiembrie 2008 09:58
Depinde , unii se multumesc cu ce primesc , altii cer si imposibilul ...asadeci gandeste te in ce categorie se incadreaza iubitul tau ...si ia ti masurile necesare
Oricum , dak ai ghinionul sa ti cada drag un barbat care e irezistibil , sexy si cu o privire de inger celest(asa cum sunt eu)...d care t mai si indragostesti in 2 sec,atunci e mai greu sa l faci fericit doar daruindu i dovezi iubire...asta e fix zero...mi se intampla des dar le refuz politicos,si pe urma le vad cum pleaca cu coada intre picioare n am nici un stres de aia iti zic...nu tot ce zboara se mananca
DaMarkus09
Postat pe 2 Decembrie 2008 22:12
De la: DaMarkus09, la data 2008-12-02 22:12:58 Depinde , unii se multumesc cu ce primesc , altii cer si imposibilul ...asadeci gandeste te in ce categorie se incadreaza iubitul tau ...si ia ti masurile necesare
Oricum , dak ai ghinionul sa ti cada drag un barbat care e irezistibil , sexy si cu o privire de inger celest(asa cum sunt eu)...d care t mai si indragostesti in 2 sec,atunci e mai greu sa l faci fericit doar daruindu i dovezi iubire...asta e fix zero...mi se intampla des dar le refuz politicos,si pe urma le vad cum pleaca cu coada intre picioare n am nici un stres de aia iti zic...nu tot ce zboara se mananca


wey marco..... da ce parere bnua ai despre tine:)))... ti-a mai zis cineva asta sau te lauzi singurel ?
superbus
Postat pe 3 Decembrie 2008 16:42
hehe DaMarkus i-a scuipa tu ce pretentii ai tu de fapt ? la ce te astepti tu de la o fata ?
spune spune ..pentru ca viitorul meu iubit pare a fi exact ca si tine
Sky
Postat pe 3 Decembrie 2008 16:58
De la: superbus, la data 2008-10-20 07:32:55dafne....pari genul superegoista.....ai cam merita sa fii parasita cat mai des..ca sa iti revii!!


Ideea mea era ca nu tre doar femeia sa-si munceasca creierul pentru a-si face barbatul fericit .... ci si acesta tre sa se gandeasca ce o face pe ea fericita!
Mai am inca una : nu tre ca fericirea celuilalt sa ne faca nefericiti!

Nu pot fi acuzata de egoism ci doar de realism!

si special ptr. tine: ( vezi plang ca-s parasita)! P.S. : era o gluma!
dafffne
Postat pe 4 Decembrie 2008 15:37
De la: DaMarkus09, la data 2008-12-02 22:12:58 Depinde , unii se multumesc cu ce primesc , altii cer si imposibilul ...asadeci gandeste te in ce categorie se incadreaza iubitul tau ...si ia ti masurile necesare
Oricum , dak ai ghinionul sa ti cada drag un barbat care e irezistibil , sexy si cu o privire de inger celest(asa cum sunt eu)...d care t mai si indragostesti in 2 sec,atunci e mai greu sa l faci fericit doar daruindu i dovezi iubire...asta e fix zero...mi se intampla des dar le refuz politicos,si pe urma le vad cum pleaca cu coada intre picioare n am nici un stres de aia iti zic...nu tot ce zboara se mananca


habar n-ai tu cati barbati frumosi am dat la o parte fara regrete...la ce mi-ar folosi un Fat-Frumos daca trebuie sa stau tot timpul cu stres ca daca nu-i place ceva sau daca nu am depus suficient efort pt a-l cuceri....mie imi place sa fiu cucerita,sa mi se spuna vb frumoase ,sa faca el ceva pt mine si ii voi raspunde la fel dar daca e fals si imi dau seama nu dau doi bani nici pe frumusetea lui,nici pe banii lui etc...si DACA AS DA PESTE UNUL CA TINE(sexi,irezistibil etc )si m-as indragosti de el l-as folosi exact cat imi dau eu seama ca-mi merge si as pleca inainte sa se sature el de mine
yzabela_03
Postat pe 4 Decembrie 2008 17:22
vad pe aici numai femei care se strofoaca sa si faca barbatii fericiti si ei nu dau 2 lei
, bine acum nu generalizez....
domo
Postat pe 4 Decembrie 2008 18:03
De la: domo, la data 2008-12-04 18:03:18vad pe aici numai femei care se strofoaca sa si faca barbatii fericiti si ei nu dau 2 lei
, bine acum nu generalizez....


din pacate mereu asa se intampla....dupa ce incerci sa-i aduci chiar si luna de pe cer ca sa fie fericit...iti dai seama ca degeaba l-ai facut pe el fericit...daca lui...nici macar nu-i pasa...incercam noi zadarnic sa fim ok cu barbatii...insa la un moment dat ne dam seama ca ne-am obosit degeaba
Sky
Postat pe 6 Decembrie 2008 09:48
De la: Sky, la data 2008-12-06 09:48:14
De la: domo, la data 2008-12-04 18:03:18vad pe aici numai femei care se strofoaca sa si faca barbatii fericiti si ei nu dau 2 lei
, bine acum nu generalizez....


din pacate mereu asa se intampla....dupa ce incerci sa-i aduci chiar si luna de pe cer ca sa fie fericit...iti dai seama ca degeaba l-ai facut pe el fericit...daca lui...nici macar nu-i pasa...incercam noi zadarnic sa fim ok cu barbatii...insa la un moment dat ne dam seama ca ne-am obosit degeaba [/quot

e simplu atunci......tre sa i lasati pe ei sa se chinuie putin
domo
Postat pe 6 Decembrie 2008 11:51
eu sunt putin mai egoista ...de ce sa-l fac eu pe el fericit cand poate ca ar trebui sa ma gandesc la fericirea mea...daca ma iubeste nu trebuie sa ma stresez sau sa depun eforturi ca sa fie el fericit ...barbatilor le plac femeile care mai fac si fite si apoi cand oferi totul unui barbat se satura si crede ca la vecina parca e ceva mai bun ca acasa...arata-i dragostea si apoi nu ii lasa prea multa ca sa se plictiseasca ....un barbat oricat ar avea tot zice ca nu-i suficient asa ca important este ce vreau eu nu ce vrea el
yzabela_03
Postat pe 6 Decembrie 2008 20:04
De la: Sky, la data 2008-09-08 11:41:43Intrebarea mea este una foarte scurta si la subiect
"Cum poti face un barbat fericit?"
asta excluzand sexul ;) pentru ca nu doar asta le place masculiilor din ziua de azi :D
Astept cu nerabdare raspunsurile voastre :D



pina acum ai invatat ca viata are legi, reguli, regulamente si retete... si asta cauti
de acum inainte trebuie sa inveti si o vei face ca nu exista si nu se respecta nimic din toate astea... si nu trebuie sa mai cauti
comunica si vei afla singura ce isi doreste
in general oamei vor sa fie mindri de ce au,fal sa fie asa...de tine ,de el,de ce aveti si faceti inpreuna,de viitoru vostru inpreuna si cred ca o sa fie bine
ioan40
Postat pe 7 Decembrie 2008 07:07
Sunt si eu o fetita de 19 primaveri si mi-a placut mult ceea ce am citit la Dvs. pe garbo.Va rog sa-mi permiteti...- stiti, sunt putin cam timida..-sa pun si eu o intrebare.Pentru ce trebuie o fata sa faca un barbat fericit? El nu poate sa fie fericit si singur?Sau vorbiti de barbati care sunt handicapati, saracii de ei?Si as mai intreba ceva, dar va rog sa nu va suparati pe mine, chiar daca sunt blonda.Nu ar trebui ca barbatii sa ne faca fericite pe noi fetele?
Ioana007
Postat pe 8 Decembrie 2008 10:08
De la: Ioana007, la data 2008-12-08 10:08:13Sunt si eu o fetita de 19 primaveri si mi-a placut mult ceea ce am citit la Dvs. pe garbo.Va rog sa-mi permiteti...- stiti, sunt putin cam timida..-sa pun si eu o intrebare.Pentru ce trebuie o fata sa faca un barbat fericit? El nu poate sa fie fericit si singur?Sau vorbiti de barbati care sunt handicapati, saracii de ei?Si as mai intreba ceva, dar va rog sa nu va suparati pe mine, chiar daca sunt blonda.Nu ar trebui ca barbatii sa ne faca fericite pe noi fetele?


, uite o fata care promite multe
domo
Postat pe 8 Decembrie 2008 13:23
daca e sa ne gandim mai bine... pe tema asta am putea filozofa ooooore intregi...insa consider ca daca tot vrem sa fim fericite..si noi trebuie sa dam ceva de la noi...nu putem sa ne credem buricul pamanatului si sa avem asteptari pana la cer si pamant si sa stam doar cu mainiile in san sa asteptam ...sau
Sky
Postat pe 8 Decembrie 2008 17:09
Doamna, Dvs. ma speriati.Eu am crezut ca este suficient sa stau cu picioarele-n sus ca sa-l tin pe el la pamant.Stiam eu ca barbatii sunt perversi, dar chiar in halul asta?
Ioana007
Postat pe 8 Decembrie 2008 19:30
poftim?
Sky
Postat pe 8 Decembrie 2008 21:45
De la: Sky, la data 2008-09-08 11:41:43Intrebarea mea este una foarte scurta si la subiect
"Cum poti face un barbat fericit?"
asta excluzand sexul ;) pentru ca nu doar asta le place masculiilor din ziua de azi :D
Astept cu nerabdare raspunsurile voastre :D



Venind sotul de la munca o gaseste pe nevasta-sa cu o rochie transparenta.
Sotul: - Auzi draga mea nu iti este rusine sa stai imbracata asa??
Nevasta: - O femeie serioasa nu are nimic de ascuns...
sophia1971
Postat pe 9 Decembrie 2008 17:41
De la: Sky, la data 2008-09-08 11:41:43Intrebarea mea este una foarte scurta si la subiect
"Cum poti face un barbat fericit?"
asta excluzand sexul ;) pentru ca nu doar asta le place masculiilor din ziua de azi :D
Astept cu nerabdare raspunsurile voastre :D




S fii plin de admiraie i departe de orice invidie; s te nveseleti n mare msur de binele altora; s iubeti cu o asemenea generozitate a inimii nct dragostea ta s fie o posesiune drag n absena rutii; acestea sunt daruri ale sorii, daruri pe care banii nu le pot cumpra. Cel care are asemenea [...]

sophia1971
Postat pe 9 Decembrie 2008 17:44
De la: Sky, la data 2008-09-08 11:41:43Intrebarea mea este una foarte scurta si la subiect
"Cum poti face un barbat fericit?"
asta excluzand sexul ;) pentru ca nu doar asta le place masculiilor din ziua de azi :D
Astept cu nerabdare raspunsurile voastre :D




Gaudeamus igitur,
Juvenes dum sumus;
Post jucundam juventutem,
Post molestam senectutem
Nos habebit humus!
Vita nostra brevis est,
Brevi finietur,
Venit mors velociter,
Rapit nos atrociter,
Nemini parcetur.
Vivat academia,
Vivant professores,
Vivat membrum quodlibet,
Vivant membra quaelibet,
Semper sint in flore!

sophia1971
Postat pe 9 Decembrie 2008 17:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatie cu un barbat divortat 56 De la: laura72 30 Iunie 2010 21:05
as avea nevoie de un sfat va rog 88 De la: garbo084465 20 Decembrie 2015 10:34
Lacramioare 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:08
tiati ca... 8 De la: micabis 13 Aprilie 2009 22:17
inca mai are cont pe site-uri de matrimoniale 134 De la: pik_nik 13 Decembrie 2009 20:23
Setari Cookie-uri