AM MARII DUBII

De cateva zile incoace nu imi mai da pace un gand.

Nu am avut o relatie mai stabila pana acum si de vreo 8 luni sunt cu cineva si ma bantuie intrebarea: VA BANTUIE FOSTELE RELATII?
Iubitul meu a avut inca2 astfel de relatii 'mai lungi' si ma tot gandesc daca se mai gandeste din cand in cand la ele, sau atunci cand isi vede fostele iubiri, mai are vreun resentiment??
va rog ajutati ma
anemari15
Postat pe 2 Octombrie 2010 03:24
Anemari, daca iubitul are REsentimente, eu cred ca e de bine ... sa n-aiba sentimente :) Si da, marile iubiri te mai "bantuie", nu-i chiar asa un capat de lume. Eu zic sa traiesti prezentul fara sa-ti bati capul cu foste iubite/relatii etc.
cat_13
Postat pe 2 Octombrie 2010 06:17
De la: anemari15, la data 2010-10-02 03:24:46De cateva zile incoace nu imi mai da pace un gand.

Nu am avut o relatie mai stabila pana acum si de vreo 8 luni sunt cu cineva si ma bantuie intrebarea: VA BANTUIE FOSTELE RELATII?
Iubitul meu a avut inca2 astfel de relatii 'mai lungi' si ma tot gandesc daca se mai gandeste din cand in cand la ele, sau atunci cand isi vede fostele iubiri, mai are vreun resentiment??
va rog ajutati ma




mamaie,crezi ca la mine in sat surile fu-ra mereu goale,sau fanetele?mai invarte mosule roata sa ii zica mamaita lui fata,nu fostele iubiri te bantuie ,ca-s pe la casile lor,ci constiinta.ca ce nu stie barbatul,apai stie tat satul.
ratuscaceaurata
Postat pe 2 Octombrie 2010 09:31
Pe mine m-au bantuit mereu fostele relatii dar cu resentiment si nu cu sentiment. Relatiile nu sunt porti pe care sa le incui cu lacate si e foarte posibil-si chiar normal-ca (re)sentimentele sa calatoreasca liber in alte iubiri, catre alti barbati/alte femei.
Luna_in_capricorn
Postat pe 2 Octombrie 2010 12:04
de fapt, pe tine te bantuie intrebarea daca e firesc sa te gandesti obsesiv ca el a avut `alte iubiri` ori te bantuie intrebarea daca e posibil ca pe el sa-l bantuie fostele iubiri? ;)
esme
Postat pe 2 Octombrie 2010 18:28
De la: anemari15, la data 2010-10-02 03:24:46 De cateva zile incoace nu imi mai da pace un gand.
Nu am avut o relatie mai stabila pana acum si de vreo 8 luni sunt cu cineva si ma bantuie intrebarea: VA BANTUIE FOSTELE RELATII?

Daca pe tine de zile multe te bantuie grija ca am putea fi noi ...bantuiti de fostele relatii, nu e de bine, zau asa. Tu alte griji nu ai?
De la: anemari15, la data 2010-10-02 03:24:46 Iubitul meu a avut inca2 astfel de relatii 'mai lungi' si ma tot gandesc daca se mai gandeste din cand in cand la ele, sau atunci cand isi vede fostele iubiri, mai are vreun resentiment??

Fa-ne sa intelegem: tu esti ingrijorata ca prietenul tau nu ar mai fi capabil sa isi iubeasca fostele prietene, ori -in perceptia ta- "resentimentul" reprezinta ...repetarea sentimentului?
blue33
Postat pe 3 Octombrie 2010 16:10
multumesc foarte mult doamna
eram destul de confuza si in plus la 20 de ani, nu am experienta necesara. Nu puteam sa il intreb pe el , care are 28 de ani, daca il mai bantuie vreo mare iubire. Pana la urma aveti dreptate, si daca e asa, asta nu i capat de lume. trbuie sa ma bucur de prezentul alaturi de el, care pana acum este extraordinar.
Multumesc pentru incurajari
anemari15
Postat pe 4 Octombrie 2010 16:31

toate multumirile erau pentru cat_13 si luna_in_capricorn
anemari15
Postat pe 4 Octombrie 2010 16:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Copil fara tata 150 De la: garbo_394609 7 Februarie 2014 15:46
...voi ce ne-ati crescut... 10 De la: tzontzonica 1 Noiembrie 2015 08:21
Stiati? 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:11
m-am bagat intr-o mare belea 112 De la: trandafir1 20 Decembrie 2011 15:39
MARIAN COZMA, ADIO 5 De la: prometeus_wife 10 Februarie 2009 18:01
Setari Cookie-uri