PT toti BARBATII din comunitate....am nevoie URGENTA de un sfat !!!

Imi place de doamna Sofia, ca a raspuns scurt, la obiect si in versuri.Dar trebuie sa facem cateva precizari.In loc de igitur, trebuia sa scrie digitur, care seamana cu romanescul degetus, si care este parte componenta a mainii.Nu sunt de acord cu postul, mai ales cand este vorba despre juventutem.Peste senectutem putem sa sarim, deoarece lor le canta popa cu cadelnita la cap:In nomini Domini, Gigelus senectutem mortua est,..si se transferatum in humusum patriae.
Vita nostra este comsi comsa,-na ca am dat-o pe Franceza, va bene?
Trebuie sa fiti atente fetelor la ce a vrut sa spuna tanti Sofica, atunci cand a facut aluzie la membrum si mai ales la profesorem, ca despre membrane stim si noi singure ce sunt.
Ioana007
Postat pe 9 Decembrie 2008 19:13
oare barbatii isi pun astfel de intrebare?.....cum sa ne faca pe noi fericite?....eu nu cred....degeaba ne straduim doar noi...ei cred ca e suficient sa existe,noi ne facem atitea probleme si cautam tot timpul sa gasim solutii pentru a arata bine,a fi dragute,ingrijite....dar ei ce fac pentru noi?ce fac sa ne tina linga ei?
coco6
Postat pe 10 Decembrie 2008 10:50
Vrei raspunsul meu sincer?Nimic.Ei sunt filozofi, draga.Dar cand isi dau ziarul la o parte, tot natangi raman.
Ioana007
Postat pe 10 Decembrie 2008 11:07
ei doar ne cer noua sa fim ingrijite,sa slabim,sa-i impresionam frumos,sa le facem surprize,sa fim bune in pat,la bucatarie.....si sa fim cuminti......dar ei?slabesc?se ingrijesc?nu........nu generalizez dar majoritatea se multumesc sa fie acolo in casa.....
coco6
Postat pe 10 Decembrie 2008 11:38
important este sa ne aranjam pentru noi, sa avem asta in sange ...... conteaza si atitudinea ca daca nu i te pui la picioare , si arati ca esti pe picioarele tale din toate punctele de vedere..... o sa stea el sa se gandeasca cum sa te faca fericita sa nu te piarda...da e asa de complex subiectu'asta ca.....am putea discuta asta pana maine , stiu un tip casatorit care nu si lasa sotia in bucatarie nici macar sa faca un ou , si de ce??? ptr ca vrea sa fie aranjata tot timpul ptr el si sa nu miroasa a mancare , nu i plac femeile alea tipice care dupa ce se casatoresc o ard prin bucatarie cu ciorbe , tocanitze........
domo
Postat pe 10 Decembrie 2008 14:23
De aia se imbolnavesc barbatii de diabet.
Ioana007
Postat pe 10 Decembrie 2008 22:50
interesant subiect........trebuie sa le acordam cat mai multa atentie.dragele mele cred ca in fiecare barbat exista un suflet de copil mai ales daca au fost mamosi sau din contra nu au avut parte de iubire materna,ne vad pe noi femeile ca pe niste..mame:mereu grijulii,mereu sa le indeplineasca poftele.eu am o relatie de 8 ani,prietenul meu in fata celorlalti are o postura autoritara dar un fata mea este un catelus.....(aoleu .sa nu vada ce am scris :) )
pot obtine ce vreau si cand vreau.dar in schimb am foarte mare grija de el,nu-i lipseste nimic niciodata,indiferent cat de stresat ar fi mereu ii aduc zambetul pe buze.norocul lui ca sunt foarte optimista si foarte vesel si el stie asta foarte bine.
nu stiu cine povestea mai sus ca nu-si lasa sotia in bucatarie nici macar pentru un ou,scuze dar prietenul tau sau ce este e chiar BOU.....,SAU SOTIA PUTIN.........dupa ce gatesc fac un dus sau o baie repede,imi schimb hainele,machiaj s.a.m.d.si am si gatit cu dragoste pentru prietenul meu si sunt pregatitasi sa-l intampin.
va pup pe toti.sa auzim de bine.

Postat pe 16 Decembrie 2008 20:09
f tare ...de acord cu tine ...
cautator_de_iubire
Postat pe 16 Decembrie 2008 20:55
mrrrrrrrr...dar cine ne aduce la stadiul de natangi?...nu prostia femeii ,care se *crede* desteapta si independenta?....cine ne face sa jungem,lenesi,inactivi,sa ne blocheze mintile,sa nu mai facem nimic,a?...cand o femeie ajunge independenta financiar,e adevarat ca datorita inteligentei ei,te paraseste,nu mai esti apt ptr ea ,deoarece are alte valente si cauta pe cineva sa ii ajunga la nasul ei...ca deh,cel care a fost langa ea ,nu a avut niciun merit...si in loc sa-si ajute barbatul cu care a convietuit,sa il ridice (apropo de femeia te urca ,femeie te coboara-barbatul te urca si femeia te coboara)la nivelul ei la care a ajuns,il lasa prada deznadejdiilor,acaparandu-l lenea,starea de inactivitate ,devenind un NIMIC,un NIMENI...iar EL,NIMICUL la randul lui se reorienteaza spre alta femeie,pe care o ridica ...si iar se repeta ...povestea...

cautator_de_iubire
Postat pe 16 Decembrie 2008 21:12
oac, oac, la o prima cetire, pari a avea dreptate. doar la o prima. ca la recitire, zic eu ca, militezi pentru femeia care da totul fara a avea pretentia sa si primeasca
.
e bine ca iubita si aici includ si sotia - mereu se discuta impartind femeile in iubite si neveste- sa fie ingrijita, sa-si astepte cu drag iubitul, sa-i faca surprize. dar, oare el, masculul nu trebuie sa fie si el atent fata de ea?

mereu se dau sfaturi gen cum sa nu-l suparam, cum sa-l pastram , cum sa-l smulgem din bratele tentatiei. de parca ar fi perisabil sau nu ar pricepe cum stau lucrurile.

dar el, el masculul, cum ne protejeaza, cum lupta pentru ca o relatie sa fie frumoasa, cum incearca sa ne faca fericite?

eu nu prea am incredere in dresajul acesta gen catelus, imi mananca din palme, etc.

un barbat si o femeie trebuie sa-si ofere reciproc dragoste, incredere , intelegere

sa fiu in locul barbatilor, m-as supara ca o femeie sa ma trateze ca pe un neputincios si sa ma creada un fel de copil neajutorat.

alintarea asta m-ar deranja. un barbat care e barbat, are nevoie de cu totul alt tip de comportament.

a o face pe mamica grijulie ar insemna sa-l tratam ca pe un prostanac . una e sa ai grija de omul de langa tine si alta e te prostesti jucand rolul de cloasca
si_totusi
Postat pe 16 Decembrie 2008 22:34
-Amanta mea este o adevarata carnasiera, draga.
-Si unde faceti dragoste?La gradina zoologica in orele de pauza?
Ioana007
Postat pe 17 Decembrie 2008 18:10
buna din nou.m-am intors pentru niste completari ca vad ca am lasat loc de interpretari.daca imi alint sotul asta nu inseamna ca este incapabil de a gati(gaseste foarte bine)de a calca spala si altele.din contra multe au fost zilele cand am venit obosita de la serviciu si am gasit casa luna!!!!!!!!!!!de multe ori intram in casa si gaseam te miri ce cadou sau o gramada de flori fara sa fie nici o zi anume sau importanta!!!!!!!!!de multe ori ne urcam in masina si ajungeam cine stie pe unde!!!!!!!!!!!!ce poate fi mai frumos!!!!!!!!!!!!!?????????????????eu nu vreau nici macar sa ma iubeasca i-am spus prietenului meu numai sa ma respecte si slava domunului ma respecta si ma si iubeste peste masura.si eu la fel.nu depindem financiar unul de altul.il respect si ma respecta il iubesc si ma iubeste.niciodata nu mi-a dat de gandit ca m-ar insela si eu la fel.
toate cele bune

Postat pe 17 Decembrie 2008 18:25
Nu stii cautatorule ca daca ridici femeia in slavi te inseala si cu ingerii?Si pe urma, nu stiu pe unde am citit ca tot ea, este un animalut exotic, care se hraneste cu zilele lui fripte.(Fripte, pentru ca face bine la colesterol.)
Ioana007
Postat pe 19 Decembrie 2008 07:49
ptr ioana007


-:)))-stiu ioana,stiu...ca mi-au soptit ingerii la ureche...si mde-aia imi placea de ea ,ca ma manca cu pofta :)) hatz,hatz





cautator_de_iubire
Postat pe 19 Decembrie 2008 16:55
Uite-asa ramane omul, fara ce are mai bun.
Ioana007
Postat pe 20 Decembrie 2008 18:42
Sincera sa fiu eu cred ca ar trebui sa citesti "CELE CINCI LIMBAJE ALE IUBIRII", de Gary Chapman, mie una mi-a schimbat viata. Acolo cred ca o sa gasesti un raspuns la intrebarea ta.
ladyd
Postat pe 20 Decembrie 2008 20:03
Desigur, sunt convinsa ca este o carte minunata, dar ce pot sa fac, daca eu nu am decat o singura limba?
Ioana007
Postat pe 21 Decembrie 2008 09:10
De la: Ioana007, la data 2008-12-21 09:10:52Desigur, sunt convinsa ca este o carte minunata, dar ce pot sa fac, daca eu nu am decat o singura limba?




Daca ai citi cartea ai vedea ca si autorul spune acelasi lucru, fiecare avem un singur limbaj care predomina...daca te intereseaza cu adevarat citeste-o, nu costa foarte mult...
ladyd
Postat pe 21 Decembrie 2008 17:57
Mai, tu vorbesti chiar serios.Inseamna ca este o carte deosebita.Promit sa fac rost de ea si sa o citesc.
Ioana007
Postat pe 23 Decembrie 2008 00:25
De la: Ioana007, la data 2008-12-23 00:25:39Mai, tu vorbesti chiar serios.Inseamna ca este o carte deosebita.Promit sa fac rost de ea si sa o citesc.



Sa-mi spui parerea ta anul viitor.Pana atunci sa fi cat mai fericita, si sa petreci sarbatorile intr-o maniera cat mai placuta. Pupici
ladyd
Postat pe 23 Decembrie 2008 15:22
ce,daca o femeie ii face felatie unui barbat e zdreanta ordinara,wc.ce cultura ai mai baiete...un barbat care face cunilingus ce e?ce distrus cu idei preconcepute...se culca vreo femeie cu tine,frustratule?

Postat pe 24 Decembrie 2008 20:27
istruarbat normal isi transforma femeia intr-un WC???[/quote]ce frustrat...o femeie care-i face unui barbat felatie e zdreanta,wc?misoginule.se culca vreo femeie cu tine cu asemenea idei preconcepute?le aduci la orgasm?ma tem ca nu,zo.

Postat pe 24 Decembrie 2008 20:32
Fiecare pereche isi cauta cararea spre fericire asa cum o duce capul.Nu este dreptul nostru sa ii judecam pe altii, chiar daca nu suntem de acord cu ei.Dar dat fiind ca sarbatorile, au deschis usa, cred ca trebuie sa lasati toate nelinistile voastre de-o parte,si sa va ocupati numai de problema asta.Invatati sa fiti fericiti.Bucurati-va de viata, nu de problemele ei incurcate.
Ioana007
Postat pe 25 Decembrie 2008 09:46
mai ioana...LA MULTI ANI FATA !!! DE ZIULICA TA..SI MULT SEX ...EU MA DUC LA
karmenrosa
Postat pe 7 Ianuarie 2009 11:32
Sex si tie, scumpa mea.Dar ai grija, atat cat trebuie, sa nu ti se aplece.O colega de-a mea a devenit atat de alergica la sex, ca noua luni nu i-a mai trebuit.Cand auzea de sex, se ascundea in baie si voma.Doctorul i-a spus ca va ramane toata viata cu urme.Si asa a fost.A facut trei gemeni, si a trebuit sa le adune urmele in fiecare zi.
Ioana007
Postat pe 7 Ianuarie 2009 15:49
007, nu esti cum trebuie! ma dor toate alea de ras...
catwalk
Postat pe 9 Ianuarie 2009 18:39
maiii broscuto da ce laudaroasa esti. nu vreau sa comentez ce ai scris, dar asta-i adevarul.si nu cred mare lucru din ce te lauzi .
karmenrosa
Postat pe 10 Ianuarie 2009 00:29
Cred ca cel mai mult o puteti ajuta pe fata care a pus intrebarea prin a incerca sa povestiti cum anume a reusit sa va faca
o femeie fericiti, pe fiecare dintre voi, cei care ati avut bunavointa sa -i raspundeti. Imi cer scuze daca suna a indiscretie.... ! Dar cred ca experientele reale o pot inspira mai mult decat diferite variante de ....teorii.....
piera32
Postat pe 10 Ianuarie 2009 11:18
De la: piera32, la data 2009-01-10 11:18:28Cred ca cel mai mult o puteti ajuta pe fata care a pus intrebarea prin a incerca sa povestiti cum anume a reusit sa va faca
o femeie fericiti, pe fiecare dintre voi, cei care ati avut bunavointa sa -i raspundeti. Imi cer scuze daca suna a indiscretie.... ! Dar cred ca experientele reale o pot inspira mai mult decat diferite variante de ....teorii.....



uite ca totusi exista si cineva interesat de tema forumului , nu doar de povesti adevarate sau mai putin adevarate
Sky
Postat pe 10 Ianuarie 2009 13:56
De la: karmenrosa, la data 2009-01-10 00:29:46maiii broscuto da ce laudaroasa esti. nu vreau sa comentez ce ai scris, dar asta-i adevarul.si nu cred mare lucru din ce te lauzi .


cred ca nu ai citit fbine ceea ce am scris caci daca o faceai imi citeai si username-ul mai bine !!!!!!!!!!!!!in al 2-lea rand e problema ta ce crezi tu.eu nu am redat pentru ca cineva sa ma creada si doar am expus cateva aspecte din viata mea.unii sunt mai norocosi,ce sa-i faci!?sa stii ca n-am imaginatia asa de bogata si nici scenarista nu sunt de meserie!!!!!!
toate cele bune.

Postat pe 10 Ianuarie 2009 17:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un an plin de minciuni....de ce? 66 De la: estela 30 Mai 2010 04:26
ore cum e mai bine??? 24 De la: Riana_look 26 Noiembrie 2008 09:00
l-am inselat ii spun? 177 De la: Ioana007 30 Iunie 2009 19:32
I-am zis ca vreau sa ne casatorim si m-a parasit 106 De la: anamarianow 18 Februarie 2010 00:57
divort cu lipsa paratului 2 De la: yavrum 28 Noiembrie 2008 14:51
Setari Cookie-uri