simt ca inebunesc si singura nu o sa i-au o decizie corecta

o sa incerc sa va spun pe scurt povestea mea,incerc sa fac rezumat:-am fost amici dar dupa 3-4 luni am devenit iubiti
-ne-am mutat impreuna desi nu il vedeam ca pe un iubit din cauza asta m-am purtat si foarte urat cu el
-dupa trei luni imi spune ca nu mai poate ca s-a saturat si ca vrea sa ne despartim
-ne-am despartit ca el sa poata sa se impace cu fosta lui iubita care la inselat cand erau impreuna si asta a fost motivul pt care s-au despartit
-dupa trei sapt si-a dat seama ca ma iubeste prea mult si ca nu poate sa stea fara mine asa ca s-a intors dupa mine convingandu-ma sa ii mai dau o sansa
-toate bune si frumoase pana in momentul in care a vrut o pauza
-pauza s-a transformat in despartire,el insurandu-se cu fosta lui iubita
-dupa vreo trei luni decand era casatorit am purtat o discutie in care mi-a spus ca sunt totul pt el, ca ma iubeste enorm,ca nu stie ce-a fost in capul lui,ca nu mai poata sa stea fara mine etc
-discutia a dus la o perioada in care am petrecut foarte mult timp impreuna,timp in care ne-am sarutat mangaiat si am vb de vremurile cand eram fericiti,dar doar atat,nu am ajuns amanta,adica nu am avut relatii de natura sexuala
-lucram impreuna,nu pot sa imi las jobul pt ca am avansat si imi merge foarte bine si am timp si de facultate.
-il iubesc enorm si el imi spune tot timpul lucrul asta numai ca nu se simte in stare sa divorteze,mi-a spus ca ajunge cat rau a provocat si nu mai vrea sa mai faca pe nimeni sa sufere,a spus ca mai bine sufera el decat sa mai faca pe altcinea sa sufere
acum eu nu stiu ce sa fac,cum sa il conving sa renunte?sau ar trebui sa il uit desi stiu ca ma iubeste enorm de mult in ciuda la greselile pe care le-a facut?cum sa il uit cand il vad tot timpul si imi spune cu lacrimi in ochii ca si el ma iubeste?ce sa fac ca eu nu am gasit-o nicio solutie si avem 6 luni decand ne-am despartit si mai presus de toate nu pot sa il inteleg dc prefera sa se complaca in situatia asta?ce se intampla cu el?poate voi puteti sa ma luminati...
lostangel86
Postat pe 31 Octombrie 2008 08:47
cati ani are iubitul tau?
parerea mea e ca nu e deoc un om matur, nu cred ca stie ce vrea .
oare cu sotia lui cum se comporta?ii spune si ei ca o iubeste,ca nu poate trei fara ea, o mangaie? o saruta? face dragoste cu ea?cum ii vorbeste despre tine?
cum ti-a demonstrat ca te iubeste?prin cuvinte?faptele unde sunt?
lorenna22
Postat pe 31 Octombrie 2008 09:52
De la: lorenna22, la data 2008-10-31 09:52:40cati ani are iubitul tau?
parerea mea e ca nu e deoc un om matur, nu cred ca stie ce vrea .
oare cu sotia lui cum se comporta?ii spune si ei ca o iubeste,ca nu poate trei fara ea, o mangaie? o saruta? face dragoste cu ea?cum ii vorbeste despre tine?
cum ti-a demonstrat ca te iubeste?prin cuvinte?faptele unde sunt?

eu am 22 de ani si el 30,din surse apropiate am aflat ca o ignora total si ca se cearta mai tot timpul si cu toate astea nu pot sa inteleg dc nu renunta?ce il retine?mi-a demonstrat si prin fapte ca ma iubeste altfel nu mai imi bateam capul acum,mai ales ca cel mai mult ma doare ca ne potriveam din toate punctele de vedere si ca am fost foarte fericiti impreuna,lucruri pe care le recunoaste si el,si atunci ce naiba e cu el?offff nu ami pot,ma depaseste situatia asta si sunt atat de trista ca s-a ajuns aici,mai ales ca nu stiu ce sa fac.
lostangel86
Postat pe 31 Octombrie 2008 10:15
Vei aveea numai probleme mai bine cautati ceva ocazional nu implica sentimente te distrugi.

Postat pe 31 Octombrie 2008 13:00
Cauta-ti pe altcineva. El e un dobitoc. O sa penduleze intre tine si alta pana o sa-i vina rau. Si tie.
Micass
Postat pe 31 Octombrie 2008 19:26
Imatur , nehotarat , razbunator .

A pendulat intre voi doua pana s-a hotarat s-o ia pe ea de nevasta.
Poate in ea vede mai multa stabilitate decat ar fi avut cu tine.
Nu-mi spune ca a luat-o de nevasta pt nimic ca NU CRED ! Sigur nu l-a obligat nici mama nici tata sa o ia .

A luat-o pt ca ASA A VRUT EL !
Nu juri in fata lui D-zeu asa de florile cucului.


Nu te transforma intr-o amanta ! O vei duce asa mult timp....si te vei trezi singura , iar el cu familia lui va ramane..
art77
Postat pe 21 Noiembrie 2008 03:44
De la: art77, la data 2008-11-21 03:44:53Imatur , nehotarat , razbunator .

A pendulat intre voi doua pana s-a hotarat s-o ia pe ea de nevasta.
Poate in ea vede mai multa stabilitate decat ar fi avut cu tine.
Nu-mi spune ca a luat-o de nevasta pt nimic ca NU CRED ! Sigur nu l-a obligat nici mama nici tata sa o ia .

A luat-o pt ca ASA A VRUT EL !
Nu juri in fata lui D-zeu asa de florile cucului.


Nu te transforma intr-o amanta ! O vei duce asa mult timp....si te vei trezi singura , iar el cu familia lui va ramane..

nu sunt casatoriti la biserica,stiu ca ma iubeste,vad asta in ochii lui,il vad cum tremura,cum se inroseste sau cum se schimba total cand ma vede si inafara de asta a facut foarte multe lucruri care sa imi arate lucrul asta, dar din pacate a facut si altele care imi demonstreaza contrariul,as vrea sa il las si sa il uit dar lucram impreuna si oricat de mult as vrea sa il ignor nu pot,motivul cred ca va dati si voi seama care e.....l-am rugat de atatea ori sa ma ajute sa il uit si el mi-a spus mereu ca nu avem de unde sa stim ce ne rezerva viitorulsi ca poate mai e o speranta si pt noi..... m-am saturat!nu stiu ce sa mai fac......
lostangel86
Postat pe 21 Noiembrie 2008 09:54
De ce s-a casatorit cu ea ? Ce motiv ti-a dat ?


Nu stiu : Chiar te poti casatori cu cineva asa de florile marului ?
art77
Postat pe 21 Noiembrie 2008 15:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre o posibila sarcina?? 4 De la: garbo_1348 13 Februarie 2014 05:51
suzuky ? suzuka ? anyone ? 14 De la: gianiblue 30 Ianuarie 2009 14:35
Bipolaritate 2 De la: Cassey 6 Aprilie 2009 17:40
Cum sa inseli fara sa afle? 345 De la: roby_cado 20 Octombrie 2011 16:39
cu o femeie in pat ? 155 De la: Ioana007 26 Aprilie 2009 08:39
Setari Cookie-uri