iubesti o data sau poti iubi de mai multe ori in viata?

ha...asta cu fatuca albastra?

mda...mi-au zis fetele ca ala alb negru era asa...mai bizar...
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Mai 2009 18:18
De la: prometeus_wife, la data 2009-05-16 18:16:49eu nu ma razboiesc cu nimeni, scumpo...ca doar voi stiti ca eu scriu, asa...mai deosebit...ca am voie...ca is nevasta de scriitor...si daca scriu asa, la mine nu se pune, ca se cheama licenta poetica


He , he, smecherie mica ce esti, eu zicem ca pasiunea asta pentru ce e corect si ce nu ajunge sa faca ravagii la unii...
blanca
Postat pe 16 Mai 2009 18:20
nope...la mine nu face ravagii...decat daca e prea din cale afara, si nu se scrie cu cratima, si se scrie cu "k", si nu se face acordul subiect predicat

scapari minore avem toti, si sa stii ca daca G nu e acasa sa-l intreb o chestie de gramatica, ma uit pe net...ca nu e rusine sa recunosti ca nu stii

cat priveste pasiunea care face ravagii la altii...ce sa zic...ma gandesc ca se intampla asta pentru ca in lipsa de argumente, si nefiind amatori de replici fine, se folosesc de pretexte stravezii ca sa refuleze pe aici...
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Mai 2009 18:26
De la: mielutza, la data 2009-05-16 18:16:25Wife, iti place avatarul tau cel nou ?? Mie da.


Mie imi placea cel de dinainte mai mult.dar e OK PW, te lasam sa alegi ce avatar vrei tu
Aemulus
Postat pe 16 Mai 2009 18:33
Obiceiul de a scrie cu "K" ma 'nerveaza teribil si pe mine . Plus lipsa de vocale in cuvinte.

blanca
Postat pe 16 Mai 2009 18:35
Hai mai, acum cind m-am "modernizat" si eu si am inceput sa scriu cu "k" voi faceti comentarii? Adica era mai bine sa ramin pe stilul meu vechi ?
Aemulus
Postat pe 16 Mai 2009 18:40
mda...era o fatuca pe kudica, zicea ca are 19 ani

si scria cu "j" si "k"...de aveai nevoie de translator ca sa intelegi ce scrie...nu mai zic ca nu folosea cratima deloc. ba chiar a fost foarte indignata cand i-au atras atentia userii.

eu cred ca asta e limbaj de mess. sau de haifaiv...tipic la o anumita varsta, presupun...

oricum, e deplorabil

tu iti mai amintesti primele posturi ale irinei ? nu contineau semne de punctuatie deloc...era o aventura sa le citesti. si nici rebeca transformata in maya nu e departe de ea.

eu inteleg ca nu suntem pe forumul academiei romane aici, dar macar un minim de respect tot ar trebui sa existe.

si pe urma se mai mira ca le dai replici taioase, cand ele sunt varza
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Mai 2009 18:43
scrii cu "k" ?

neah...nu cred...tre' sa te verific
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Mai 2009 18:44
De la: micabis, la data 2009-05-16 18:40:27Hai mai, acum cind m-am "modernizat" si eu si am inceput sa scriu cu "k" voi faceti comentarii? Adica era mai bine sa ramin pe stilul meu vechi ?


Na,ca am pleznit-o! Micabis,

................................................
blanca
Postat pe 16 Mai 2009 18:45
hmmm...tre' sa ne ocupam de tine...rusinika (sic)!!!

mai fetele...ce facem noi ici sha ? stricam si topicul asta ?

hai in cafenea, mai bine...
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Mai 2009 18:49
Colega vroia sa te atentioneze sa nu-l repeti de doua ori pe K, unul dupa altul, ca se incurca borcanele.
Ioana007
Postat pe 16 Mai 2009 19:45
De la: Ioana007, la data 2009-05-16 19:45:41Colega vroia sa te atentioneze sa nu-l repeti de doua ori pe K, unul dupa altul, ca se incurca borcanele.


Ioana, complimenti
blanca
Postat pe 16 Mai 2009 19:55
Pai tocmai asta e ca eu asa am folosit : KK pentru ca celalalt cuvint cu c..a mi-l stergea automat garbo
Aemulus
Postat pe 17 Mai 2009 06:08
N-am vazut nu stiu ...
Nu-ti mai fa atatea probleme. bine k -ai gasit solutia
blanca
Postat pe 17 Mai 2009 11:03
De la: prometeus_wife, la data 2009-05-16 18:16:49eu nu ma razboiesc cu nimeni, scumpo...ca doar voi stiti ca eu scriu, asa...mai deosebit...ca am voie...ca is nevasta de scriitor...si daca scriu asa, la mine nu se pune, ca se cheama licenta poetica

draga mea...'licenta poetica'... cred ca ne dam cu totii seama ca nu asta era greseala! una de vocabular! atata doar ca ce ma durea pe mine si ce ....pe tine erau 2lucruri cu totul diferite! poate era cazul sa nu te bucuri atat, adica vreau sa spun ca doar m-a socat rautaciosenia ta! pe baiatul ala nu-l cunosc, nu=-l admir si oricum sa spui despre un barbat ca e un ticalos, e pur si simplu pleonasm! pe mine m-ai socat tu atata doar, & poate era cazul sa dati voi set game & meci,pe deasupra, amandoi impreuna, pe alte teme...sunt atatea subiecte jenante pe aici! nu vad ce va doare pe voi ca am eu impresia asta ca setarile iubirii se fac pt fiecare in mod diferit o singura data in viata si ca tot ce urmeaza mai apoi e doar o reluare??!! sau poate doar niste mici completari, aduc iubirile ulterioare,,, nu sunt nicidecum niste mari revelatii?! marea si epocala relevatie poate fi doar o singura iubire in viata! bine si acum oricum mi s-a cam luat de vb la oha pe aici cred ca va cam fi acesta si ultimul meu comentariu!
fleur_de_lis
Postat pe 17 Mai 2009 14:17
Iubire,
"nu vad ce va doare pe voi ca am eu impresia asta ca setarile iubirii se fac pt fiecare in mod diferit o singura data in viata si ca tot ce urmeaza mai apoi e doar o reluare??!!"

Ai dreptate, nu ne doare, pe mine cel putin nu ma doare de durerea ta.Si nici nu-mi pasa parerea ta feminista/lesbianista cu privire la barbati.
E un pleonasm pentru tine sa spui ca un barbat e un ticalos asa cum e un pleonasm ....nah, mai bine tac.
Aemulus
Postat pe 17 Mai 2009 19:14
eu nu am inteles cine a zis ca barbatul e ticalos ? eu ?

eu am impresia ca remarca lui val a fost prea subtila pentru unii dintre cei de pe-aici

dar ai dreptate...nu ne doare nimic


wife_de_zmeu
Postat pe 17 Mai 2009 21:11
Love@ , te-ai suparat degeaba. Venisesi aici cu niste intrebari . Oamenii dau raspunsuri diferite, fiecare dupa cum simte. Nu-mi spune ca nu stiai asta!
Nu a fost nimeni rautacios cu tine . Ai interpretat si uite ce-a iesit.
La ce mai discutam daca orizontul nostru ramane acelasi?
blanca
Postat pe 17 Mai 2009 21:47
PW, ce se intimpla frate pe la Timisoara, ca tocmai am fost pe kudika si am vazut acolo o fatuca (studenta la medicina in TM) care cica face sex du animale si stie ea SIGUR ca toate femeile o fac dar nu vor sa o recunoasca

D-aia ai tu ciini acasa acum inteleg dar ce faci cu aricii aia????
Aemulus
Postat pe 17 Mai 2009 22:19
Tulai ! E grele Micabis .. poate fata asa crede ca se acumuleaza experienta ...
blanca
Postat pe 18 Mai 2009 11:32
LOVE,toate iubirile aduc "complectari",ceva,care se suprapune peste imaginea mentala a partenerului ideal pentru fiecare persoana anume,"epocala revelatie",vise taica vise,rar de tot aproape imposibil,ca orice minune tine 3 zile,pe aproape ,da,in cazul in care,ignori cu buna stiinta,ceva ce nu ti-a placut in relatia ta ,dar sa nu fie ceva major,daca te faci ca nu vezi nimic,te minti cu siguranta.
scrichy
Postat pe 18 Mai 2009 12:06
face sex cu ce ???!!!

cu animalele ? si stie ea sigur ca toate femeile o fac ?

mda...mica...eu zic ca fata aia, numai studenta la medicina nu este...cine stie ce dezaxata sexual...

te ia capu' fetita...
wife_de_zmeu
Postat pe 18 Mai 2009 12:28
PW, intra tu pe kudika la relatii/sex sa vezi (nu mai stiu exact numele topicului dar ai sa-l gasesti sunt sigura).Mie mi-au trebuit minute multe sa-mi revin dupa ce am citit cu cita nonsalanata vorbea.
Aemulus
Postat pe 18 Mai 2009 17:45
ia sa dau eu un ochean pe kudika...ca m-ai facut curioasa
wife_de_zmeu
Postat pe 18 Mai 2009 17:52
mda...fata aia e cu capu'...auzi la ea...sex cu animalelele...

si cand te gandesti ca o sa ajunga medic, si doamne fereste, ajung oamenii pe mana ei...

e caz de psihiatrie, micabis...
wife_de_zmeu
Postat pe 18 Mai 2009 18:07
Toate deviatele fetitza..e plina lumea de nebuni!
gabitzza
Postat pe 19 Mai 2009 23:58
nu e adevarat ce se spune........ca iubesti o data in viatza
poti iubi de n ori asta cu conditia sa nu cauti ce ai pierdut,
fiecare om e deosebit in felul lui,ne am invatzat sa ne adaptam la reguli si sa credem ce se spune...
eu dupa 20 ani de casnicie am descoperit ca pot iubi si alt barbat si nu oricum o dragoste nebuna cu fluturasi in stomac si mult mai profund ca atunci cand eram o copila

dragostea nu are pozitie sociala, nu are varsta,si nu ne o poate interzice nimeni dar nimeni, pana si dumnezeu ne iarta pt orice greseala...........sa fie iubirea o greseal, un pacat?
gresim enorm atunci cand intr un fel sau altul ne impunem ......nu mai pot iubi, sau n o sa mai fie alta sau altul,din start refuzam sa fim fericiti si e pacat pt ca anii trec si regretele tarzii nu mai au valoare doar ca ne demoralizeaza mai rau
fila
Postat pe 3 Iunie 2009 12:39
iubirea nu e o greseala sau un pacat, cu conditia sa nu faci rau altora, doar pentru ca tu iubesti...parerea mea...
wife_de_zmeu
Postat pe 3 Iunie 2009 12:42
Suzuka, s-a dus la prietena ei Gabitza(Nu are nimic de aface cu numele unor uzeri,Intamplarea a facut sa o cheme tot asa)
-Draga mea, il iubesc de mor pe Suzuki, sa-mi pierd mintile nu alta.
-In nici un caz nu le-ai pierdut pe aici.Nu am gasit nimic.
-Si stii de ce am venit pe la tine?
-Spune repede ca mor de nerabdare.
-Ei bine, am descoperit ca nu am nici un fluturas in stomac.Nici macar de samanta.Partea rea este ca nu pot sa spun ca il iubesc, pentru ca daca imi cere dovezi,eu de unde sa le iau?Ma prinde cu minciuna, pentru ca asa cum iti spuneam, fluturasi, kanietz.
-Si ai venit la mine sa ti-i resuscitez?
-Pai nu prea ai ce.Dar ce mi-a trecut mie prin minte.
-Se mai intampla?
-Sigur.Da-mi si mie imprumut vreo doi trei, si ti-i dau dupa o saptamana inapoi.
-Lasa draga, ca iti dau o cutie intreaga.Poti sa-i tii pana la divort.Dar dupa aia, am sa te rog sa mi-i restitui, ca sunt din aceea pe care nu-i gasesti decat in America de Sud.
Ioana007
Postat pe 3 Iunie 2009 18:58
dracii dracilor si mama ma-sii.
m-am saturat sa tot aud ca masura iubirii este cantitate de fluturi.
am fost masurata si eu asa. si nu am fost confortabila cu ideea.
parca vrem stanci si nu fluturi efemeri.
gianiblue
Postat pe 3 Iunie 2009 19:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ne-a parasit un bun prieten,Vanghele007!!! 102 De la: garbo000505 6 Aprilie 2009 21:49
ROMANTISMUL_(mai sunt romantici printre noi ? 27 De la: Ioana007 21 Aprilie 2009 22:08
Pastile 2 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 13:12
PT toti BARBATII din comunitate....am nevoie URGENTA de un sfat !!! 329 De la: DaMarkus09 25 Iunie 2009 00:03
simt ca inebunesc si singura nu o sa i-au o decizie corecta 8 De la: art77 21 Noiembrie 2008 15:00
Setari Cookie-uri