M-a lasat balta a doua zi dupa nunta

Nu am crezut ca asa ceva mi se poate intampla tocmai mie. Am avut o relatie de 4 cu un barbat si in urma cu un an am hotarat sa ne casatorim. El a vrut o nunta cu tam-tam, eu una mica, cu putini invitati. Am avut in final o nunta mare. Toate bune si frumoase in ziua nuntii. A fost intr-adevar cea mai fericita zi (si noapte) din viata mea. A doua zi insa am avut cel mai mare soc din viata mea. Am crezut ca numai in telenovele se mai intampla asa ceva. Sotul meu, fara sa-mi dea o explicatie imi spune ca trebuie sa plece la Oradea (noi locuiam impreauna in Bucuresti). Am ramas perplexa. Mi se parea de neinteles mai ales ca nu a vrut sa-mi spuna de ce. Si a plecat. S-a intors. Si cand s-a intors mi-a spus ca vrea sa divortam. Fara sa-mi dea o explicatie. Nimic. Era cu totul alt om. I-am cerut insistent explicatii, am plans, eram disperata. El a tipat la mine, m-a jignit si a vrut chiar sa ridice mana la mine. Si s-a dus sa locuiasca cu ai sai. Peste ceva timp, m-am trezit cu un avocat la usa. Sotul meu vroia sa divortam. Se poate intampla una ca asta????? Si de ce tocmai mie?? Am vrut sa mor, sa ma inghita pamantul. Inca nu imi vine sa cred. Nu pot sa mai mananc, nu mai imi vine sa traiesc. Il iubesc si comportamentul lui ma distruge pe zi ce trece. Vreau cel putin niste explicatii. Eu cred ca le merit... poate asa m-as mai linisti. Il iubesc si ma gandesc ca poate a patit ceva si imi ascunde ca altfel eu nu mai inteleg nimic. Ajutati-ma va rog cu un sfat. VI-l cer pentru ca am nevoie.

Postat pe 23 Decembrie 2008 19:10
lasa ca ai descoperit secretul intoarcerii in timp. pe celalalt topic, pe care l-ai deschis la cateva minute de acesta , abia te logodesti deci, stii ce ai de facut
si_totusi
Postat pe 23 Decembrie 2008 22:56
nu pot sa spun decit atit: cine dispare din viata ta iti face un bine. stiu ca acum ti-e greu sa crezi asta, dar peste un timp imi vei da dreptate.
iti doresc sa-ti gasesti "jumatatea"!
eklart
Postat pe 24 Decembrie 2008 12:20
Ce facem? Inventam povesti de amorul artei?
Ella34
Postat pe 24 Decembrie 2008 12:49
Vorbiti prostii. Avea timp sa le faca pe toate. La 18.43 a deschis primul topic si la 19.10 pe asta. Avea timp sa se logodeasca, casatoreasca si sa fie parasita intre timp. Saraca!!!
Micass
Postat pe 26 Decembrie 2008 09:14
Vedeti? De aia ma oftic.Pentru ca eu nu stiu sa va spun povesti. Daca as fi stiut, as fi luat cateva oscaruri pana acum, sau macar un premiu Nobel pentru pace.Ca pentru minciuni, nu s-a inventat.
Ioana007
Postat pe 2 Ianuarie 2009 17:38
Draga mea
Uita ..nu cred ca se merita ,poate avea oricum pe alta si pe tine in acelasi timp...nu cred ca se merita s a te mai gandesti la el.Nu ai pic de mandrie in tine?Cum poti sa te injosesti in fata unui barbat.?Cunosc pe cineva care din anumite motive s-a insurat cu o femeie a doua zi sau a treia zi era in bratele alteia,a continuat sa fie casatorit cu aceea persoana,intre timp a ramas insarcinata ,au divortat ,el isi dorea foarte mult sa plece din Romania,ea prostuta a divortat de el,insarcinata ,si a crescut copilul singura iar aceea persoana s-a recasatorit este fericit; plecat peste mari si tari,credema barbatii nu se exteriorizeaza ca femeile,multi dau vina pe barbati ,altii pe femei,dar cred ca atunci ca vezi ca scartie ceva intr=o relatie nu mai cere lamuriri .pleaca...mai ales ca vezi ca barbatul sau femeia te inseala la tot pasul fugi ...te gandesti ..il iubesc dar el te iubeste pe tine?"Daca dragoste nu e .nimic nu e"
paulast
Postat pe 4 Ianuarie 2009 02:55
Poate sa ma lamureasca cineva dintre voi, daca nu ar fi fost mai bine sa fuga inainte de nunta?Eu unul cred ca in felul acesta si investitia ar fi fosm mai mica.
Ioana007
Postat pe 4 Ianuarie 2009 15:24
In caz ca aveti nevoie...
Cassey
Postat pe 11 Ianuarie 2009 02:40
Oameni buni, cand se intampla asa ceva inseamna clar ca nu cunoastem omul acela care a facut boroboata. Eu recomand sa realizam ca nu pe el, raufacatorul, il mai iubim, ci pe cel dinainte. Deci trebuie sa ne recuperam, sa deschidem bine ochii si sa multumim Universului ca nu a facut magaria mai tarziu, cand erau si copii in joc.
gianiblue
Postat pe 11 Ianuarie 2009 08:59
giani, stai ca-ti zicem noi cum e cu logodna. ca am fost acolo impreuna cu ella si micass. ne-a cam bagat in ceata. stiam ca mergem la logodna si ne-am trezit marturici la divort. sotul ,viitorul logodnic, s-a carabanit la oradea a doua zi dupa nunta si a intentat divort. nu mai stim daca mai vrea logodna mare dar , stim sigur ca a sarit la bataie cu tot arsenalul din dotare. inclusiv parintii care, l-au chemat la ei. iar nu ni-i clar daca a plecat si cu banii de la nunta insa, acum insista sa se organizeze logodna cu mare fast si tam tam .ai inteles ceva?


fata s-a casatorit. cum zice aici si a dat necazul peste ea dar, marturisea pe alt topic , cu vreo 20 minute inainte , ca e in dubii : sa se logodeasca sau nu

"Nu stiu cate din cuplurile de astazi mai practica obiceiul logodnei. Ma refer adica la cererea oficiala a manei fetei, la inel, la petrecere in cinstea evenimentului... Multi dintre prietenii mei nu s-au logodit, insa doua din cuplurile pe care le cunosc au facut o petrecere mai ceva ca la nunta. Cu invitati multi, cu mancare, bautura, etc... Mie imi displace ideea, insa prietenul meu insista sa ne logodim. Chiar trebuie? "

si_totusi
Postat pe 11 Ianuarie 2009 09:59
haideti, fetelor. Si-totusi, logodna arunca pastile aici? eu zic ca sunt situatii reale de viata suficiente pentru discutii. Poate chiar similare cu cele expuse de ea. Poate intreaba pentru o prietena....
gianiblue
Postat pe 11 Ianuarie 2009 20:22
Vai draga, isi expune o biata fata problemele de viata si voi o tratati ca pe o farmacie?Sunt mai mult ca perfectul de uluita.Toata problema este draga mea giani, sa nu ramai cu gura cascata , ca sa nu inghiti hapul fara sa vrei, ca dupa aceea degeaba ai sa incerci sa scuipi ca o matza.Nu prea esti constanta, in aprecieri scumpa mea fetita.Daca logodna arunca pastile cum spui tu, inseamna ca acestea fiind vitamina B12, nu corespund situatiilor de viata reale:Aspacardin si Dicarbocalm.Dar ca aceste pastile sa fie similare cu vitamina de mai inainte, este deja mult, as putea spune, strigator la cer.Fata babei, treci si tu pe fripturi si bautura, traiesteti viata ca o femeie, nu ca giani, care din cauza ca nu mai iese la aer, s-a facut "blue", toata.
Ioana007
Postat pe 12 Ianuarie 2009 09:44
ioana, nu stiu daca giani e albastrica din motivul invocat de matale dar una stiu: te paste primejdia sa primesti aer cu portia cand apare.

sa nu ceri ajutor ca nu ti-l dam . o lasam sa te gatuie nitel, pana faci cu ochiul si promiti ca vezi si alte culori, uitandu-te la poza fetei nu numai la id-ul ei
si_totusi
Postat pe 12 Ianuarie 2009 12:55
-Stii de ce broscuta mea este mai frumoasa decat nevasta-mea?-il intreba Suzuki pe Gica.
Gica ridica din umeri nedumerit.
-Pentru ca tace din gura.
Sau Gica, uitandu-se la nevasta lui Suzuki, spune:
-Mai Suzuki, ce femeie frumoasa ai tu.
-Daca o intorci pe dos, nu mai arata asa.
Ioana007
Postat pe 12 Ianuarie 2009 13:09
Nu stiu daca ai observat "Si-totusi",dar frumusetea nu merge niciodata mana in mana cu inteligenta.
Ioana007
Postat pe 12 Ianuarie 2009 13:11
ei iaca. zica susuki ce o zice. ca oracai eu ori ba, tot in primejdie esti
si_totusi
Postat pe 12 Ianuarie 2009 13:11
Nu ma refeream la tine, draga mea.
Ioana007
Postat pe 12 Ianuarie 2009 13:15
Eu zic ca prea sunteti rele cu Ioana!
Ieri, pe undeva pe forum (Dumnezeu mai stie unde ...la ce nebunie a fost aici...), Ioana a venit cu "pipa pacii", dar gianiblue s-a facut ca nu observa....!
Ei, hai... ca Ioana e fata buna! Ce-i drept, gura o strica uneori...
Ella34
Postat pe 12 Ianuarie 2009 13:28
mier cam grewu sa cred ca un barbat te ar lasa balta dupa nunta a -a zi , din 2 motive

in bucuresti nuntile se cam termina la ora 6 ..7 dimineata , deci este deja obosit , clar duminica orice insuratel doarme

si lunea cel maimult ca sigur este la munca


parerea mea ca ai cam''brodit cu ata alba '' aceasta poveste
cinezee
Postat pe 12 Ianuarie 2009 15:25
De la: Cassey, la data 2009-01-11 02:40:31In caz ca aveti nevoie...

Fii sigura-precum nu prea are nici pe forumul kudika cineva nevoie de ajutorul tau, nu o sa-l aiba nici aici...Te raspandesti ca o buriana peste tot.
Cata reclama nonsens

Postat pe 12 Ianuarie 2009 16:41
Giani nu fumeaza pipa pacii.Numai tigari fara filtru.Totusi pentru ca este o fata buna, aduna fumul pe care il face in gentuta si pleaca cu el acasa.
Ioana007
Postat pe 12 Ianuarie 2009 16:54
De la: si_totusi, la data 2009-01-11 09:59:10giani, stai ca-ti zicem noi cum e cu logodna. ca am fost acolo impreuna cu ella si micass. ne-a cam bagat in ceata. stiam ca mergem la logodna si ne-am trezit marturici la divort. sotul ,viitorul logodnic, s-a carabanit la oradea a doua zi dupa nunta si a intentat divort. nu mai stim daca mai vrea logodna mare dar , stim sigur ca a sarit la bataie cu tot arsenalul din dotare. inclusiv parintii care, l-au chemat la ei. iar nu ni-i clar daca a plecat si cu banii de la nunta insa, acum insista sa se organizeze logodna cu mare fast si tam tam .ai inteles ceva?

Nu stiu tie, dar mie mi-a placut la logonda de divort.
Micass
Postat pe 17 Ianuarie 2009 11:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
as vrea sa ascult parerea domnilor... 320 De la: Ioana007 1 Mai 2009 09:03
Cum sa imblanzesti o scorpie, violenta ? 116 De la: misu60 17 Decembrie 2009 00:22
M-a lasat balta a doua zi dupa nunta 23 De la: Micass 17 Ianuarie 2009 11:14
dragoste interzisa... 9 De la: scrichy 2 Octombrie 2009 16:58
Fosta lui sotie nu apartine tocmai trecutului 28 De la: garbo_413281 12 Septembrie 2015 14:55
Setari Cookie-uri