iubesti o data sau poti iubi de mai multe ori in viata?

Scaraoschi, nu este disponibil, stop.Mai incercati.Dar trebuie sa va decideti, intre mamon si fluturasi, ca sa stim ce comandam.
Ioana007
Postat pe 4 Iunie 2009 08:52
Mamon?????
blanca
Postat pe 4 Iunie 2009 14:34
Citeste replica lui Giani de pe pagina cealalta.Nu injura ca la usa cortului, dar nici nu mai are mult.
Ioana007
Postat pe 4 Iunie 2009 20:46
lasa, draga, ca nici tu nu esti un mielushel. arunca piatra... la gunoi.
gianiblue
Postat pe 4 Iunie 2009 20:48
asa copilasi,continuati,continuati....noi ne facem ca ploua...
iasomia
Postat pe 4 Iunie 2009 20:49
nu puteti. caci voi aveti mult mai multi neuroni decat o blonda...
gianiblue
Postat pe 4 Iunie 2009 20:59
Ce au neuronii cu umbrela? Tu te-ai apucat sa spui prostii si eu ti-am aratat unde te poate duce o replica scapata din haturi.Totusi, poentru ca sunt un baiat finut, iti cer scuze.
Ioana007
Postat pe 5 Iunie 2009 07:18
si aici acord scuze.
dar, Ioane, fara pic de infatuare: nimeni nu-mi poate arata nimic din ceea ce nu pot vedea.
si ai putea si tu sa arati unde-i replica aia care te-a inflamat atat.
gianiblue
Postat pe 5 Iunie 2009 07:51
De la: oanaarion, la data 2008-08-31 23:54:59se spune din batrani ca nu iubesti decat o data in viata profund si adevarat. poate pentru unii e adevarat, pentru unii nu. la mine s-a aplicat aceasta regula. am spus pana atunci, pana cand m-am indragostit cu adevarat de nenumarate ori te iubesc, cu toate ca nu il intalnisem pe el... el a aparut la o cumpana din viata sa zic asa, dar nu m-am indragostit de el fiind la cumpana vietii. atunci doar ne-am cunoscut si dupa lungi discutii abia ne-am indragostit unul de celalalt.ne-a facut cunostinta chiar prietene lui de atunci, care era si prietena mea...cu 20 de ani mai mare decat mine, psiholog pe deasupra, proaspat divortat. in doi ani am trait cu el cat altii nici in 10 ani... am amintiri care si acum dupa 6 ani de la despartire inca le mai simt ca si cum ar fi aevea.... si acum uneori ii mai simt rasuflarea in spate, si acum inca ma mai tine in brate, cu toate ca nu mai e langa mine... dumnezeu l-a luat si l-a dus departe... unde nu il mai pot ajunge... as dori la orice fata sa traiasca cu atata intensitate aceeasi dragoste ce ne-a fost noua harazita... am avut si noi dusmani in jur care ne spuneau ca diferenta de varsta ne va ajunge, ca nu vom face casa impreuna. am facut-o 2 ani in ciuda "sfaturilor binevoitoare" si apoi lumea dupa ce a avazut ca nu ne intereseaza gura ei ne-a lasat in pace cautand alta victima mai potrivita. ne-am iubit cum numai in filme credeam ca se poate intampla, ba mai mult ca sa aiba lumea ce vorbi mai abitir, lucram in acelasi birou.eu eram secretara. intr-o zi un coleg binevoitor ne-a lasat un mesaj scris cu litere decupate in ziar: "nu amestecati afacerile cu placerea ca JR!" . Am ras cand dimineata am descoperit mesajul cu pricina, numai ca i-am explicat elegant colegului , ca cele mai bune afaceri JR le facea in pat... a fost frumos, dar de cand el nu mai este nu mai pot iubi... poate nu am intalnit omul, poate nu am vrut sa il caut sau nu m-am lasat gasita, cert este ca mi-am gasit refugiul in munca nemailasand loc tristetii si deznadejdii, dar mi-a fost greu si marturisesc ca si acum am nopti de insomnii in care parca el imi sta aproape si-mi vorbeste si ma sfatuieste, si de acolo de unde e vegheaza. am muncit mult sa ajung ce am promis dar uneori te impotmolesti si vrei ca cineva sa iti intinda o mana, singur parca iti e prea greu sa te ridici si nu pentru ca nu mai ai putere, ci pentru ca nu mai ai pentru cine. iti spui, singur ca trebuie sa lupti, te gandesti la cineva... ce ar fi vrut acea persoana si lucru asta iti da puteri; muncesti din nou ca un apucat, doar pentru a nu te mai gandi... refugiu in munca si atat! ca sa uiti, ca sa pici seara mort de oboseala si sa nu mai ai timp sa te gandesti la ce a fost, nici macar la ce va fi. la ce bun? si iata ca asa au trecut 6 ani de cand el nu mai e... oare voi mai intalni pe cineva care sa imi daruiasca clipe fericite ca acelea pe care le-am trait amandoi, cand n-a contat nici barfa, nici varsta, nici vecini? de spus te iubesc v-am zis am spus si inaintea lui, dar numai alaturi de el si abia dupa ce l-am pierdut am inteles semnificatia adevarata a acestor cuvinte magice...
garbo026763
Postat pe 16 Iulie 2009 22:11
ca sa iubesti in viata trebuie sa ai pe cine. NUI ASA?doar no sa iubesti un boske fara casa ne spalat cu monstri in cap.tu il iubesti dar cu poti sa stai langa el ca pute. nui asa?
garbo026763
Postat pe 16 Iulie 2009 22:16
subiectul asta nu-l vazui! cum adica de mai multe ori in viata??
pai io numa pana deseara ma mai indragostesc de 3-4 ori!
pik_nik
Postat pe 16 Iulie 2009 22:17
garbo026763
Postat pe 16 Iulie 2009 22:21
De unde concluzia ca nea Picnicel lucreaza intr-un mediu preponderent femelin!

Aemulus
Postat pe 16 Iulie 2009 22:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu mai stiu ce inseamna dragostea 11 De la: scrichy 10 Mai 2009 14:17
Salut! 1 De la: adelynacd 28 Decembrie 2008 16:15
Cu ce am gresit eu si ce pot sa fac ? 17 De la: prometeus_wife 8 Mai 2009 09:54
as vrea sa ascult parerea domnilor... 320 De la: Ioana007 1 Mai 2009 09:03
Iubitul meu imi vorbeste in continuu de fosta sa prietena 76 De la: AngelGirl 12 Mai 2009 20:41
Setari Cookie-uri