credeti ca...

dupa o relatie terminata,poti ramane cu rspectivul sau respectiva prieteni?credeti ca ıntre un barbat i o femeie poate sa fie doar prietenie,fara sentimente?o veche prietena ımi spunea aa:noul meu iubit e gelos ca ınca mai pastrez legatura cu fostul meu iubit,dar noi am ramas prieteni...nu e nimic ıntre noi..atunci de ce aceasta neıncredere?trebuie terminata definitiv relatia sau putem pastra ınca legatura?

Postat pe 14 Noiembrie 2008 22:55
buna...e cam naspa situatia...cam in aceeasi chestie ma aflu si eu! eu am pastrat legatura cu fostul..desi prezentul nu-mi da dovada de gelozie dar se observa ca e curios sa afl daca m-a sunat, daca vb cu el in chat...dar aceeasi situatie e si la el...cu fosta prietena a lui...se aud,isi mai dau si consilii..si ea nici nu stie de mine... dar nu e asta important acum....e greu sa capeti incredere intr-o persoana! si mie mi-e frica de prietenia lui cu fosta....desi il cunosc si suntem impreuna de ceva ani....tot sunt geloasa... si ii mai scot si ochii cateodata.. dar daca nu dai mult de banuit sau nu comunici mult cu "fostii" e mult mai bine pt relatia noastra....ramane totul la decizia ei..te pup

Postat pe 24 Noiembrie 2008 16:49
cred ca da , depinde de f multe circumstante.trebuie sa fiti 2 doua persoane intelig si sa intelegeti ca relatia voastra s-a sfarsit pt ca nu sunteti compatibili si ca viata merge inainte.fiecaruia viata ii va mai oferi alte posib..ca sa zic asa.recunosc asa ceva nu pot f multe perechi pt ca noi romanii excelam in orgolii si pt ca cel mai adesea unu\\\' din noi pleaca din relatie suparat ,dezamagit.
mie una mi s-a intamplat sa raman amica cu \\\" fostul\\\". chiar daca la inceput a fost suparat in scurt timp a inteles cum stau lucrurile. a incercat sa ma faca sa revin a fost o perioada suparat(mailuri , sunat etc)apoi a acceptat decizia mea si am ramas amici. ne mai interesam unul de soarta ceiluilalt si cum decurg lucrurile in viata celuilalt si binenteles ca nu am ezita sa ne dam o mana de ajutor daca am avea nevoie.
lauracris
Postat pe 15 Decembrie 2008 09:51

Un pic de gelosie a alimentat mereu dragostea !!chestia cu relatia de amicitie cu vechiul prieten alimenteaza iubirea actuala,asta pentru ca exista o nesiguranta privind actualul prieten !!bafta!!
luc70
Postat pe 4 Mai 2009 00:28
cu cei de care am fost doar indragostita si atat...am ramas prieteni;
pe cel pe care l-am iubit never ever in my life.nu pot si nici nu vreau...cu toate ca-i doresc sa fie fericit si iubit...dar sa fie acolo la el acasa,fara sa vad eu,ci ci...
mia79x
Postat pe 10 Mai 2009 20:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbat scorpion cu ascendent in leu 1 De la: 19 Octombrie 2009 00:04
Decoratiuni de nunta cu baloane si flori? 2 De la: Micass 26 Decembrie 2008 09:21
Buna! 2 De la: vanghelis007 16 Noiembrie 2008 20:06
Votati o miss 11 De la: Ella34 25 Februarie 2009 14:33
buna,as avea nevoie de un sfat. 7 De la: garbo023662 23 Iulie 2009 16:42
Setari Cookie-uri