Ce faci cand fostele sunt ......in prezent ...prietene?

Locuim impreuna de un an si 3 luni. La 2 strazi departare locuieste fosta. Cel putin o data pe saptamana are un motiv...pentru a merge acolo.Ideea e ca imi spune cand merge dar mereu pretexteaza ca se intalneste cu fratele fostei care locuieste in acceasi casa. Imi specifica ca nu are treaba cu X ci doar cu fratele....Eu nu pot sa inteleg de ce fratele ei nu vine niciodata la noi iar prietenul meu trebuie sa il viziteze mereu. Imi spune ca sunt nebuna si nu pot eu sa inteleg ca aceasta situatie este absolut normala. Ca daca a terminat relatia nu inseamna ca nu mai vb cu familia ei. Dar ramane aceeasi problema....EL este cel care merge periodic acolo stiind ca este o situatie care ma deranjeaza.

De parca asta nu ar fi fost suficient a mai aparut o fosta cu care vb pe mess. Este cam departe si deocamdata e singura metoda de comunicare. Discutiile au loc doar noaptea. In conditiile in care stie ca el e cu cineva si ca locuim impreuna ea ii povesteste visele ei erotice, cu el ca actor principal, isi permite sa ma denigreze pe mine....fara sa ma cunoasca. Deoarece am fost langa el cand aveau astfel de discutii...el a incercat sa mascheze...de ochii mei. La inceput a ripostat spunand ca apara ceea ce este a lui....la sfarsit au depanat amintiri si s-a terminat cu scuze....deci...au ramas prieteni :) Tot pt ochii mei a sters id-ul ei din lista de mess dar continua sa primesca mesaje de la ea.....

Ieri a fost in vizita la fratele fostei , vizita scurta...o ora si ceva...Am avut din nou discutii pe tema asta ....a incercat sa ma convinga din nou ca eu nu inteleg si ca toata situatia e normala. Dupa 2 ore deschide mess-ul si ...surpriza.... mesaj de la cealalta intrebandu-l de a sunat azi de 2 ori ...

Din nou a avut reactia de eschivare. Mi-a spus ca el nu a sunat si imediat a inchis mess-ul.

Voi ce ati crede? Cum ati reactiona?
sysy_sisi
Postat pe 20 Ianuarie 2009 11:55
pai, mai intrebi?

fostele au devenit actuale.e clar

baiatul e mare gagicar. are harem. faptul ca-i permite unei "foste" sa te barfeasca, e indeajuns sa te faca sa-ti pui semne mari de intrebare

cum sa reactionezi? exact ca un barbat
spune-i ce ai de spus si apoi, fara cuvinte in plus, fara nervi, fara miorlaieli , vaicareli, reprosuri, ii zici un civilizat adio si-un praz verde!



si_totusi
Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:21
totusico...cred ca am pierdut-o pe sysy
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:48
nu m-am pierdut. sunt tot pe aici :) si la fel de neintelegatoare cu bietul meu iubit. de fapt sunt singura care nu intelege o situatie atat de normala. o schimbare a fost...azi a venit fratele fostei la noi ci nu s-a mai dus el. oricum ridicolul situatiei este acelasi
sysy_sisi
Postat pe 21 Ianuarie 2009 12:07
credeam ca esti si tu o tema "fabricata"
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Ianuarie 2009 14:22
auzi...eu nu inteleg ceva...de ce iti mai pierzi timpul cu el ?

ca sa fiu in "trend" iti zic asa: Femeieeeeee, lasa-l !!!!

wife_de_zmeu
Postat pe 21 Ianuarie 2009 15:04
pa...si see you never in my life...eii, daca stati prea mult la dezbateri pe teme imposibile...vezi si tu de altu', poate un fost ceva
mia79x
Postat pe 11 Iunie 2009 09:29
si eu am probleme cu fosta iubita a sotului meu si am si 2 copii cu el ,dar ei nu mai sunt prieteni,ea umbla intruna dupa el,sfatul meu ,,tu nu sti ca indiferenta doare cel mai tare,, credema functioneaza
iulianaP
Postat pe 11 Iunie 2009 17:05
hmm...interesant...f chiar intelege draga "normalitatea" adik...prietene prietene dar totusi...statutul de iubita de impune a fi respectat..si stii ceva?? cand respectul(si comunicarea,as adauga ) nu mai e....nu mai are rost sa-ti pierzi timpul!! nu de alta,dar o faci in defavoarea TA!!! think about it! be smart!!succes!!
garbo007895
Postat pe 12 Iunie 2009 16:10
ia mai zi si tu ca te duci pe la "sora" unui fost si dispari saptamanal vreo ora sau doua (treaba ta unde te duci), fara sa dai prea multe explicatii. Sa vezi cum nu o a i se mai para de loc normal.

Si vezi...nu uita sa stai si pe mes cu careva...tot asa, apoi protejeaza-ti ID-ul si din astea. Parca tu nu poti sa faci la fel?
foreverme06
Postat pe 19 Iunie 2009 01:46
Ai doua variante...1 si 2
Adio,frate...Nu se va schimba NEVER...
Pa
Light_blue
Postat pe 19 Iunie 2009 06:24
Nu stiu cum mai poti sa il crezi clar ca are ceva iar cu fosta sau poate nu a fost deloc fosta nu fi asa naiva si pune picioarul in prag parerea mea sper sa nu te superi dar am tercut prin asa ceva si stiu asa sunt toti il suna amnanta si cand intrebi zice ca lo sunat prietenul cel mai bun cand de fapt tu auzi voce de femeie.
Deschide ochii pana nu ii prea tarziu ti-o spun din experienta curvele is curve si asai joaca pe degete iar barbati sunt naivi pe mine mo inselat sotul cu colega de servici am bagato in casa mea i-am dat sa manance si ei si bitagului ala de copil al ei si ea ce o facut asa ca ai de grija.
feliciaboar
Postat pe 19 Iunie 2009 10:54
sysy sisi asai indiferenta doare cel mai tare eu am pus in practica si o calca toata turba scotea fum pe nas cand nu plecam urechea la minciunule ce le inventa sa intamplat ca noi safim impreuna amandoi in oras si ea imi trimite mesaj sa zica ca-i cu sotul meu asa mi-am dat seama ca o terminat cu ea si nu ma mai minte
feliciaboar
Postat pe 19 Iunie 2009 11:08
cunosc situatia....e destul de aiurea...
si oricat ai vrea nu poti sa il lasi...
iti pot da un sfat...incearca sa nu il mai presezi atata ca se duce la aia ca vb cu aialalta...
lasa'l in pace sa vezi cat o tine..intre timp fa'ti o schimbare de look ia'ti niste haine,intalneste'te de ffff multe ori cu prietenele si iesiti impreuna
icearca oreacum sa il marginalizezi....stiu ca te doare dar e mai bine crede-ma...el isi va pune semne de intrebare ce e cu tine asa schimbata si va ajunge el sa iti ceara explicatii la care tu ii vei spune ca e ''ceva normal'' si fa si tu un mic plan cu prietenele si eventul ''un fost''(pare copilaresc dar functioneaza) .Cand esti cu el sa apara ''fostul'' de care tu vei fi foarte incantata sa il revezi dupa atata timp...se va simti groaznic,chiar daca nu arata..la urma urmei face ca tine doar nu a stat un an degeaba cu tine,sigur simte ceva,nui crezi? Cred ca ar cam fi timpul sa il pui putin pe jar...Bafta!!
garbo016505
Postat pe 8 Iulie 2009 12:21
cred ca il parasesc sau incerc sa stau de vb cu el foarte deschis si daca nu vrea sa ma asculte sau sa inteleaga ca fostele sunt foste si gata.Nu discutii pe mes sau vizite acasa,trbe sa avem grija de rsl noastra dar daca el face asa,altul draga ca nu merita sa pui suflet la nici unhttp://www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/4950.html#ul ca toti isi bat joc.
devid0097
Postat pe 9 Iulie 2009 03:17
De la: sysy_sisi, la data 2009-01-21 12:07:20 nu m-am pierdut. sunt tot pe aici :) si la fel de neintelegatoare cu bietul meu iubit. de fapt sunt singura care nu intelege o situatie atat de normala. o schimbare a fost...azi a venit fratele fostei la noi ci nu s-a mai dus el. oricum ridicolul situatiei este acelasi

Atunci nu stiu de ce mai stai?poate ca este un semn ca vrea sa se intoarca,intelege ca te-a tinut doar ca sa o faca geloasa,iar acum nu poata sa-ti spuna.
ely_troya
Postat pe 9 Iulie 2009 08:35
prin aceeasi situatie am trecut si eu :( ..."fosta" venea duminica la noi in curte la gratare si la zilele lui onomastice era prezenta...dar ei nu mai aveau nimic...ahhaammm sa zicem ...dupa un an jumate am pus piciorul in prag si gata...nu am mai suportat...si apoi mi-am dat seama ca acum dat fiind faptul ca si eu am ajuns o "fosta" face la fel si cu mine ...mitocani draga mea..sunt doar niste mitocani care trebuie tratati cu indiferenta...sau in acelasi mod cum ne trateaza ei pe noi...pupici
garbo021568
Postat pe 10 Iulie 2009 17:53
corect!
exact ce va facem noi, sa ne faceti si voi, si toata lumea-i multumita.
pik_nik
Postat pe 10 Iulie 2009 17:58
ei, pik... exact-exact, nu va putem face... if you know what I mean...
gianiblue
Postat pe 10 Iulie 2009 18:24
daca iti face faze de genu asta ori nu-i pasa in general de persoanele care-i sunt alaturi si trateaza totul cu superficialitate, ori pur si simplu nu ii pasa de tn.Oricum niciuna din variante nu te avantajeaza.Ideea e ca nu merita osteneala tipu`.Da-i o pauza si daca nu schimba nimic in comportamentul lui, at....pauza sa fie definitiva.Gandeste-te insa si la varianta urmatoare_poate ca in felul acesta vrea sa se desparta de tine.Sunt insa barbati carora le e frica de a face primul pas, oricare ar fi situatia.Astfel, ei creeaza motivul...si daca despartirea se pune in aplicare dau vina pe iubita.Aici mamele lor sunt de vina fiindca nu ii invata de mici sa isi asume responsabilitatea si ii cresc in mod dependent de ele.
likeavirgin
Postat pe 17 Iulie 2009 00:05
buna. parerea mea este sa-l lasi.....traieste din trecut si nu vede prezentul. nu apreciaza ce are ,doreste ce a lasat. am trecut si eu prin asta si am ajuns la despartire ,dupa ce am suferit si am fost ranita. crede-ma,nu merita.viata trebuie traita in prezent ptr viitor.o zi buna.
stela1965bv
Postat pe 21 August 2009 07:52
De la: aleU, la data 2009-06-19 06:24:24Ai doua variante...1 si 2
Adio,frate...Nu se va schimba NEVER...
Pa





Cele doua variante,..este una si sigura. LASA_L.
Mai sunt barbati sub soare...
anca_53
Postat pe 21 August 2009 15:38
De la: sysy_sisi, la data 2009-01-20 11:55:14Locuim impreuna de un an si 3 luni. La 2 strazi departare locuieste fosta. Cel putin o data pe saptamana are un motiv...pentru a merge acolo.Ideea e ca imi spune cand merge dar mereu pretexteaza ca se intalneste cu fratele fostei care locuieste in acceasi casa. Imi specifica ca nu are treaba cu X ci doar cu fratele....Eu nu pot sa inteleg de ce fratele ei nu vine niciodata la noi iar prietenul meu trebuie sa il viziteze mereu. Imi spune ca sunt nebuna si nu pot eu sa inteleg ca aceasta situatie este absolut normala. Ca daca a terminat relatia nu inseamna ca nu mai vb cu familia ei. Dar ramane aceeasi problema....EL este cel care merge periodic acolo stiind ca este o situatie care ma deranjeaza.

De parca asta nu ar fi fost suficient a mai aparut o fosta cu care vb pe mess. Este cam departe si deocamdata e singura metoda de comunicare. Discutiile au loc doar noaptea. In conditiile in care stie ca el e cu cineva si ca locuim impreuna ea ii povesteste visele ei erotice, cu el ca actor principal, isi permite sa ma denigreze pe mine....fara sa ma cunoasca. Deoarece am fost langa el cand aveau astfel de discutii...el a incercat sa mascheze...de ochii mei. La inceput a ripostat spunand ca apara ceea ce este a lui....la sfarsit au depanat amintiri si s-a terminat cu scuze....deci...au ramas prieteni :) Tot pt ochii mei a sters id-ul ei din lista de mess dar continua sa primesca mesaje de la ea.....

Ieri a fost in vizita la fratele fostei , vizita scurta...o ora si ceva...Am avut din nou discutii pe tema asta ....a incercat sa ma convinga din nou ca eu nu inteleg si ca toata situatia e normala. Dupa 2 ore deschide mess-ul si ...surpriza.... mesaj de la cealalta intrebandu-l de a sunat azi de 2 ori ...

Din nou a avut reactia de eschivare. Mi-a spus ca el nu a sunat si imediat a inchis mess-ul.

Voi ce ati crede? Cum ati reactiona?



FUGI COPILA CAT MAI AI TIMP..TIPU E GAGICARRRRRRRRRRRR
AGAPI_MOU
Postat pe 22 August 2009 14:49
De la: AGAPI_MOU, la data 2009-08-22 14:49:01
De la: sysy_sisi, la data 2009-01-20 11:55:14Locuim impreuna de un an si 3 luni. La 2 strazi departare locuieste fosta. Cel putin o data pe saptamana are un motiv...pentru a merge acolo.Ideea e ca imi spune cand merge dar mereu pretexteaza ca se intalneste cu fratele fostei care locuieste in acceasi casa. Imi specifica ca nu are treaba cu X ci doar cu fratele....Eu nu pot sa inteleg de ce fratele ei nu vine niciodata la noi iar prietenul meu trebuie sa il viziteze mereu. Imi spune ca sunt nebuna si nu pot eu sa inteleg ca aceasta situatie este absolut normala. Ca daca a terminat relatia nu inseamna ca nu mai vb cu familia ei. Dar ramane aceeasi problema....EL este cel care merge periodic acolo stiind ca este o situatie care ma deranjeaza.

De parca asta nu ar fi fost suficient a mai aparut o fosta cu care vb pe mess. Este cam departe si deocamdata e singura metoda de comunicare. Discutiile au loc doar noaptea. In conditiile in care stie ca el e cu cineva si ca locuim impreuna ea ii povesteste visele ei erotice, cu el ca actor principal, isi permite sa ma denigreze pe mine....fara sa ma cunoasca. Deoarece am fost langa el cand aveau astfel de discutii...el a incercat sa mascheze...de ochii mei. La inceput a ripostat spunand ca apara ceea ce este a lui....la sfarsit au depanat amintiri si s-a terminat cu scuze....deci...au ramas prieteni :) Tot pt ochii mei a sters id-ul ei din lista de mess dar continua sa primesca mesaje de la ea.....

Ieri a fost in vizita la fratele fostei , vizita scurta...o ora si ceva...Am avut din nou discutii pe tema asta ....a incercat sa ma convinga din nou ca eu nu inteleg si ca toata situatia e normala. Dupa 2 ore deschide mess-ul si ...surpriza.... mesaj de la cealalta intrebandu-l de a sunat azi de 2 ori ...

Din nou a avut reactia de eschivare. Mi-a spus ca el nu a sunat si imediat a inchis mess-ul.

Voi ce ati crede? Cum ati reactiona?



FUGI COPILA CAT MAI AI TIMP..TIPU E GAGICARRRRRRRRRRRR
ia calul cand fugi
yanyacharberet
Postat pe 11 Septembrie 2009 19:12
se zice k atunci knd fostii iubiti raman prieteni exista 2 variante : nu s-au iubit niciodata sau ink se iubesc
steriana88
Postat pe 21 Septembrie 2009 11:48
ia calul cand fug
ramonarosioara
Postat pe 21 Septembrie 2009 12:01
Eu am o vorba..."Tine-ti prietenii aproape dar dusmanii si mai aproape" Du-te cu el la fratele fostei, incearca sa ti le faci prietene pe fostele lui si vezi cum reactioneaza. Daca il v-a deranja eu cu siguranta asi crede ca are ceva cu ele. Daca nu, inseamna ca e totul ok.
adela_baby2002
Postat pe 21 Septembrie 2009 12:17
e clar!!toti sunt la fel.. eu sunt in postura fostei cu care vrea sa fie bun prieten fostul.chiar f bun prieten..pot sa spun ca ma vizita de cateva ori pe saptamana sa ma salute:) si chiar zilele astea am hotarat sa pun punct...omul are prietena deja...cu care mi-a facut si cunostinta
deci du-te tare mamaa si vezi de ea!!lasa prietenia cu mine ca nu-ti trebuie:D va pup fetelor
ps:sunt noua si eu pe aici
garbo010026
Postat pe 21 Septembrie 2009 21:45
pai zi si tuuu..nu e bine?? sai numai prieteni??
fleur_de_lis
Postat pe 21 Septembrie 2009 21:48
nu vezi cat de prietenosi sunt barbatii astia?? nu-i credeam asa
garbo010026
Postat pe 21 Septembrie 2009 21:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de ea 3 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 12:51
femeie scorpion-barbat taur sau barbat varsator 15 De la: SenseiElla 30 Ianuarie 2010 12:29
divort cu lipsa paratului 2 De la: yavrum 28 Noiembrie 2008 14:51
HELP! 21 De la: garbo_475027 23 Septembrie 2017 08:31
Idei de Valentine's Day! 12 De la: cri_cat 25 Februarie 2012 09:56
Setari Cookie-uri