Zodia CAPRICORN

unde-i anagrama pikule?
lady_corina
Postat pe 1 August 2009 17:49
Bravo Raul,

Ai muncit mult si cu sarg la culegerea tuturor descrierilor vis a vis de zodii...mai sunt cateva pe bascalie.ro, horoscop.rol cu ceva esenta.
Acum, fiecare isi ia ce vrea din descriere, dar atentie , cine ia doar ce isi doreste ...se cheama "scos din context" si de multe ori nu are valoare.Am citit si eu foarte mult despre femeia zodia capricorn si am ajuns la concluzia ca ceea ce s-a bifat la ea ca defecte sunt destul de deranjante:
-"pentru ele vrful muntelui e locul din care privelitea li se pare cea mai satisfctoare."
-"Ar fi o greeal ngrozitoare s-i respingi familia. Brbatul care se nsoar cu o capricoarn se nsoar cu rudele ei. Nu are rost s-i nchipui c partenera ta e altfel. Dup un timp, nu-i va mai veni s rzi cnd vei auzi glume cu soacre (n schimb, s-ar putea s-i vin s plngi)...


...si ar mai fi ...dar nu vreau sa fac abuz de scosul din context,deci ce importanta mai au sosetele curate ?

Cert este ca femeia din zodia capricorn ramane o atragatoare misterioasa care ...va sfarsi prin a folosi orice (sau a te folosi ) pentru a-si atinge scopul
SantaKlaus
Postat pe 5 August 2009 11:33
Da,chiar asa,.....si daca foloseste orice,sau te foloseste,.....tot atragatoare ramane.........insa depinde de cine are norocul sa le aiba in preajma.....
TEODORRD
Postat pe 5 August 2009 18:23
Ahhhh....ce-mi place de Teodord....isi iubeste capricoarna fara doar si poate !!

Ai reusit sa vezi cat de buna este zodia si sunt convinsa ca si iubita ta este mandra de tine ( chiar daca cateodata nu-ti arata ) asa suntem noi capricornii !!
papadia67
Postat pe 6 August 2009 16:22
bre, voi va cunoasteti!
papadio, nu cumva esti soacra-sa?
Thor
Postat pe 6 August 2009 16:25
amoor
Postat pe 6 August 2009 16:45
Sic.....asa soacra.....
Te impinge la pacat.....si apoi sa vezi topic.....
De ce isi inseala barbatii femeile cu ...soacra!!!
TEODORRD
Postat pe 7 August 2009 15:07
De la: papadia67, la data 2009-08-06 16:22:38Ahhhh....ce-mi place de Teodord....isi iubeste capricoarna fara doar si poate !!

Ai reusit sa vezi cat de buna este zodia si sunt convinsa ca si iubita ta este mandra de tine ( chiar daca cateodata nu-ti arata ) asa suntem noi capricornii !!


Mersi!!
TEODORRD
Postat pe 7 August 2009 15:09
poi cum, Teodorrdule, nu a aparut deja topicu' ala?

ioooiii, i-o scapat lu' vieru'! sau irinucai?
Thor
Postat pe 7 August 2009 15:15
Nicioadat nu este prea tarziu....pentru Vieru ...nostru!!!
TEODORRD
Postat pe 8 August 2009 11:47
Sunt capricorn si tot ce scrie aici e adevarat dar m-ar interesa si zodia berbec pentru sotul meu daca se poate!Multumesc1
anemony19
Postat pe 15 August 2009 21:20
vorba lu' vanghele:

"cauta pe goagal"....

iasomia
Postat pe 15 August 2009 23:04
buna.. putini oameni ne inteleg.eu sunt mai mereu singura din acest motiv.felicitari,mai descris aproape perfect.
stela1965bv
Postat pe 16 August 2009 11:27
intradevar asa este. o caracterizare perfecta
manuela_birjan
Postat pe 16 August 2009 12:12
aami pare rau sa te dezamagesc eu sunt capricorn casatorit cu o femeie taur de 15 any ne intelegem de minune nu e adevarat ce spui cred ca iu ai avut o dezamagire cu un capricorn dar uitate la tine la zodia voastra taur da si vei primi sunt cele mai stabile zodi din univers atat spiritual dragoste toto ce vrey intradevar noi capricorny mai gresim recunosc sunt un afemeiat dae asta nu anseamna ca ma duc mereu la mamam sau sora sa o intreb ceva cum scri iu asta anseamna ca tu nu lai ascultat sau nu al iubesty e greu cu un capricorn nu spune ca nu mai vrey capricorn sunt adevrati soti fidely dar si adevraty amanty poate cei mai buny ma refer foarte afectuosi dar iu daca esti dezamagita asta e traba ta ofera intelege si vey trai alatury de un capricorn super daca sti sai intry sub piele dar na fiecare cu profilu lui nu pot fi toti la fel eu am vb sau am avut mai multe prietene dar majoritatea din taur intradevar nu toate au fost la fel dar cam 85% sunt la fel super daca sti sa ei un capricorn si invers vey trai ca o printesa alaturi de el sunteti finte deosebite femeile taur sincere iubitoare putn materealiste iubyti si vreti sa fiti iubyte eu am 40 de ani dar tauroaca mea are 33 dar eu ma simt de 30 serios ptr ca viata alaturi de o tauroaica e super si mai am si 2 amante toto tauroace asta asa casa inchei pentru ati spune sa nu fi dezamagita de un capricorn depinde de situatie dar in mare parte se potrivesc de minune credema asa ca sa fi iubita de un capricorn si mult succes sa alegi ceti dicteaza inima dar eu nu mas lasa de femeile taur ptr ca stiu sa se impune si noua capricornilor ne place asta asta ca un mic secret din partea unui capricorn cre nu asculta de mamam sau de sora mai ales daca are o tauroaica adevarata langa el succes si sc daca doresti sa vb id meu ese kogeakk actoalmente locuesc in londra sa fi iubita tauroaico mult succes asa csa inchei alaturi de un capricorn dar capricorn adevart
garbo021069
Postat pe 16 August 2009 14:40
multumesc.......o capricoarna....
stela1965bv
Postat pe 16 August 2009 15:37
Cunosc un barbat capricorn...se potriveste de minune!
garbo039411
Postat pe 16 August 2009 20:18
mda...mai citisem chestiile astea si pe alte site-uri si...intradevar sunt mandra ca sunt CAPRICORN!cu toate toanele si cu ambitii si nervi si incapatanare si "modestie" si tandrete si eleganta si inteligenta si cu tot ce avem noi sunt cele mai tari.ce ne lipseste...un plus de optimism dar noi suntem prea realiste
herminairina
Postat pe 24 August 2009 17:21
Interesant...o descriere aproape perfecta.Asa suntem noi...capre cu coarne.
anerol
Postat pe 24 August 2009 18:05
Si eu sunt mindra de zodia mea,ai dreptate suntem prea realiste si uneori acesta calitate nu ne lasa sa visam. dar in general suntem niste luptatori. o seara buna tuturor capricornilor.
p.s si voi a-ti avut pina acum un an greu?
stela1965bv
Postat pe 26 August 2009 23:21
De la: stela1965bv, la data 2009-08-26 23:21:19Si eu sunt mindra de zodia mea,ai dreptate suntem prea realiste si uneori acesta calitate nu ne lasa sa visam. dar in general suntem niste luptatori. o seara buna tuturor capricornilor.
p.s si voi a-ti avut pina acum un an greu?

si eu am un capricorn foarte harnic si descurcaret..un luptator de cursa lunga...un adevarat gentelmen..din toate punctele de vedere
garbo003632
Postat pe 27 August 2009 21:15
Despre unii dintre reprezentantii zodiei Capricorn, ma refer la cei pe care i-am cunoscut, fiindu-mi colegi sau subordonati.Imi doresc sa intalnesc si altfel de persoane, care sa dea dovada de> corectitudine,harnicie, sinceritate, discretie, fidelitate, loialitate!Sa evite a-l lua pe NU STIU, in brate.
garbo056292
Postat pe 5 Octombrie 2009 16:11
ia-i din net, ca pe strada, in real, au invatat obiceiurile urate ale celorlalte zodii, sarmanii de ei
pik_nik
Postat pe 5 Octombrie 2009 16:17
De la: Ioana007, la data 2008-12-21 09:06:30Mai bine fii sincera si spune: Si pe tine te-a inselat barbatul, de ai ajuns Capricorn?Ca noi, de cate ori ii inselam, ei ajung tauri.


cornitzele nu prea ni se potrivesc...
CocoGeorgiana
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:35
fetita,mea e capricorn si are 14 ani,e adolescenta si e imprevizibila la anii astia,ma straduiesc sa o cunosc si sa o inteleg! ce ai scris despre zodia ei,kiar ma ajuta sa patrund in lumea ei!multumesc!
JULIETTE
Postat pe 18 Octombrie 2009 17:36
Super descriere pt. aceasta zodie
O capricoarna.Cat despre barbatii capricorni asa este,sunt niste viciosi.
Coco75
Postat pe 6 Noiembrie 2009 07:27
super tare,m-am regasit in aceasta descriere,atat pe mine cat si pe sotul meu,amandoi suntem capricorni,cu picioarele pe pamant si cu un obiectiv bine definit in viata.
mitza81
Postat pe 11 Noiembrie 2009 17:29
sunt capricorn si sunt mandraa intrebarea mea este: cat de compatibil este femeia capricorn cu un rac daca poate sa imi raspunda cineva multumesc mult
garbo076266
Postat pe 25 Noiembrie 2009 18:31
Nu stiu cat de compatibila este femeia capricorn cu un rac dar stiu sigur ca femeia gemeni nu este deloc compatibila cu barbatul capricorn.Am avut o relatie cu un capricorn si sincer vorbind imi venea sa il bat de multe ori.
Helen29
Postat pe 25 Noiembrie 2009 18:42
cea mai buna prietena a mea este capricorn si barbatul pe care il iubesc este tot capricorn....eu sunt balanta:).....ce pot sa va spun e k in mare parte se potriveste descrierea facuta dar au si multe defecte....
barbatul capricorn-infidel.egoist.materialist
femeia capricorn-se pricepe f bn sa minta,sa manipuleze ,ar face orice sa-si atinga scopul
garbo063661
Postat pe 14 Februarie 2010 18:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
zodia varsator 21 De la: garbo_493614 17 Octombrie 2018 14:00
Ce frumoasa e viata cand vedem culorile ei! Cel mai bun CAROTENOID din lume 1 De la: FMeg 16 Ianuarie 2010 19:14
buna 7 De la: anirica 15 Ianuarie 2010 21:25
Despre barbatul capricorn 3 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 13:10
zodia varsator 2 De la: garbo_472671 8 Martie 2018 10:00
Setari Cookie-uri