Sampon/Balsam/Masca?

De la: cinezee, la data 2009-07-13 14:18:47Pai asta conteaza cel mai mult
De la: mia79x, la data 2009-07-13 14:15:17
corect, cinzee...macar in final esti multumita


De exemplu acum merg in fiecare saptamana la salon ptr intretinere si hidratare firu de par

imi aplica o solutie dupa ce ma spala la cap , stau cu masca si apoi solutia de rehidratare ...fac asa de vreo 2 luni o data la 2 saptamni in cel mia rau caz


f bine, cinzee...bravo...e foarte important tratamentul asta profesional...si acum sincer...cum arati dupa ce iesi de acolo...nu se compara cu ingrijirea acasa...
mia79x
Postat pe 13 Iulie 2009 14:25
in sfarsit, am facut tauritza sa-si doreasca sa fiu atent cu ea!!!
pik_nik
Postat pe 13 Iulie 2009 14:26
...pai bunica mea nu s-a decapat niciodata...
mia79x
Postat pe 13 Iulie 2009 14:27
De la: pik_nik, la data 2009-07-13 14:26:30in sfarsit, am facut tauritza sa-si doreasca sa fiu atent cu ea!!!



yayaya...pai unde-i taurita...trebuie sa fie si atentia...oiii, nik nu stii pikule...ia sa stai pe langa mine sa te mai invat cate ceva...nik nu stii, barbate
mia79x
Postat pe 13 Iulie 2009 14:28
asa-i, nu stiu nimic...


da' am ajuns langa tine? ajuuuuuuuuuuns!!!
pik_nik
Postat pe 13 Iulie 2009 14:30
De la: pik_nik, la data 2009-07-13 14:30:27asa-i, nu stiu nimic...


da' am ajuns langa tine? ajuuuuuuuuuuns!!!



iaca sper sa fi ajuns si florile si dulciurile alea odata cu tine...ajunsss?aud?astept still
mia79x
Postat pe 13 Iulie 2009 14:31
cred ca-i ceva in neregula...
parca prea repede ai devenit nerabdatoare...sau nu-mi cunosc eu bine puterea farmecului personal?
pik_nik
Postat pe 13 Iulie 2009 14:34
Din pacate ce corespundea atunci nu mai e valabil acum , de ce agentii patogeni din exterior nu erau atunci , atmosfera cat si alimentatia de acum 50 e total schimbata
De la: garbo019364, la data 2009-07-13 14:25:53Buna ziua la toata lumea...In concluzie fetelor aveti cate un raft la baie pt.sampon,pt.geluri,fixative,masti,lacuri, etc. V-ati intrebat vreodata bunicutele/scuze la varsta voastra..strabunicutele/cum isi intretineau parul de avea si stralucire si elasticitate ..?
cinezee
Postat pe 13 Iulie 2009 14:36
offf, cinezee, cum aduci tu agentii patogeni printre nebunelile.....
pik_nik
Postat pe 13 Iulie 2009 14:37

iote la el, micutu' cum e pe cale sa desapear...cand e pus in fata faptului implinit hm, imi zicea mie tutank de cainii care latra...dar uita sa muste...mai mult...fug chiar dupa 2, 3 latraturi...he he he...pikuuu' , where are youuuuuu?
mia79x
Postat pe 13 Iulie 2009 14:38
pai am 2 mari probleme eu , am parul gras la radacina si normal pe lungimea firului de par , am par subtiresi moale

Dupa ce ies de acolo oaru meu se mentine mai putin gras timp de 4 zile , se vede rezultatul sa stii
De la: mia79x, la data 2009-07-13 14:25:56f bine, cinzee...bravo...e foarte important tratamentul asta profesional...si acum sincer...cum arati dupa ce iesi de acolo...nu se compara cu ingrijirea acasa...
cinezee
Postat pe 13 Iulie 2009 14:38
De la: cinezee, la data 2009-07-13 14:36:03Din pacate ce corespundea atunci nu mai e valabil acum , de ce agentii patogeni din exterior nu erau atunci , atmosfera cat si alimentatia de acum 50 e total schimbata
De la: garbo019364, la data 2009-07-13 14:25:53Buna ziua la toata lumea...In concluzie fetelor aveti cate un raft la baie pt.sampon,pt.geluri,fixative,masti,lacuri, etc. V-ati intrebat vreodata bunicutele/scuze la varsta voastra..strabunicutele/cum isi intretineau parul de avea si stralucire si elasticitate ..?


corect, cinzee...or, nici nu-mi amintesc ca bunica-mea sa se fi decapat
mia79x
Postat pe 13 Iulie 2009 14:39
Nu se facea asa ceva la vremurile alea ,prefereau muierile sa fie albe sau mai rau brunete tu
De la: mia79x, la data 2009-07-13 14:39:52
corect, cinzee...or, nici nu-mi amintesc ca bunica-mea sa se fi decapat
cinezee
Postat pe 13 Iulie 2009 14:44
..."de la garnier sau l'oreal! adica....dau un ban dar stiu ca face" ... pai nu dai mult pe ele si oricum nu fac nimic.

Fetele, un par blond poate arata frumos daca e ingrijit cum trebuie.II trebuie atentie deosebita si toata pleiada de produse: sampon, masca, leave-in, ser/crema pt varfuri si spray protectie termica...plus vitamine.

De fapt orice culoare ar fi parul trebuie sa fie rasfatat cu aceste produse.

Produsele de genul Pantene, L'oreal (supermarket), Head&shoulders, Gliss sau ce or mai fi pe piata, nu sunt calitative si nu hranesc parul...daca il descurca si il fac usor de pieptanat asta nu inseamna ca si il hraneste.

Produsele Oriflame pt par nu sunt bune (de Avon nici nu mai discut) asa ca rezultate nu cred ca dau.

Produsele acestea probabil merg la par care nu are probleme si nu e degradat.
michelle_venus_21
Postat pe 14 Iulie 2009 09:01
Trebuie facute de 2 ori pe an cate 2-3 luni cure cu vitamine: primavara si toamna neaparat.

Din farmacii bune sunte:
--Ducray
--Klorane (foarte bune produse)
De la aceste game am folosit diferite roduse si pot spune ca sunt bune.

Deasemenea, alte produse bune sunt:
--Phyto (care sunt si cam scumpe)
--Rene Furtener

Totusi, eu m-am dat pe produsele profesionale.
Folosesc doar masca pe care o dau pe lungimea firului de par (nu la radacina!!!) si stau cu ea de la 30 min pana la 1 ora, poate chiar doua (uit de ea).

Folosesc leave-n hidratant si nutritiv aproape in fiecare zi.
Tot aproape in fiecare zi folosesc un produs pt varfuri ca sa nu se degradeze si sa repar unde sunt tocite.

Nu m-am mai tuns de jumatate de an... si am parul lung si blond (e putin decolorat).

Cu rabdare si cu grija, plus ceva investitie in el, se poate.

Si eu zic nu balsam, il poti folosi doar atunci cand esti pe fuga si pleci undeva si nu ai timp.
michelle_venus_21
Postat pe 14 Iulie 2009 09:12
De la: garbo002295, la data 2009-05-28 18:12:26eu folosesc de multi ani l'oreal = sampon+balsam si sunt f multumita,f rar folosesc si cate 1 masca ptr par.


Si eu la fel e perfect
Ancuuu
Postat pe 4 August 2009 02:35
De la: nicole_24, la data 2009-01-15 16:34:57Cine are idee..ce se poate folosi pentru par gras. Nu stiu din care motiv..dintr-un par normal..am unul gras. Trebuie spalat la 3 zile maximum.


Dar nu asa e si normal? sa iti speli la 3 zile parul? eu asa obosnuiesc si nu am probleme
Ancuuu
Postat pe 4 August 2009 02:37
eu folosesc sampon si balsam de la garnier iar masca mi-o prepar singura acasa....din ulei de ricin, galbenus de ou, ulei de masline si vitamina C. Dar am avut o neplacuta surpriza cand am obs ca samponul meu incepuse sa miroasa ff urat...ca si cand s-ar fi stricat...mai era in bidon mai mult de un sfert iar p el scria k e valabiul pana in 2011.....deci...."DAI UN BAN DAR STII K FACE"... nu e tocmai valabil in cazul asta....
dianatudorache
Postat pe 4 August 2009 15:11
Eu folosesc sampon ,balsam si masca de la Garnier...Iti recomand...Poate nu are un efect asemanator la toate tipurile de par.Eu am un par pretentios si de obicei fac baie de doua ori pe saptamana...dar acum fiind vara fac si mai des(cand e nevoie)...Sunt foarte multumita! Iti recomand! Ai incredere!
dy4you
Postat pe 5 August 2009 22:14
yo le folosesc pe toate trei shi pe fiecare luna le schimb pt ca mi se pare ca unele le ingarse altele nu shi in plus nu prea imi place sa ma obisnuescu doar cu o gama de produse mai folosesk shi altele
pisysexyshirau
Postat pe 8 August 2009 19:45
si eu tot acesta marca folosesc. e SUPER!!!!
viorik
Postat pe 10 August 2009 16:21
Eu folosesc, pe langa samponul obisnuit si un sampon uscat intre spalari. Mi se ingrasa parul la radacini dupa o zi de la spalare si atunci aplic sampon uscat care absoarbe sebumul in exces. Va recomand cu incredere Batiste Dry Shampoo
krikri
Postat pe 20 August 2009 12:29
Cele de la life care -LOGONA sunt ft bune
oksy
Postat pe 1 Septembrie 2009 13:52
eu sant vopsita blonda si aveam un par foarte uscat si despicat pana mia zis la coafor sa folosesc masca de par pe baza de placenta ....sant foarte multumita.....si nici numi mai cade paru iar sampon folosec numai de la kaloss
garbo049600
Postat pe 24 Septembrie 2009 19:39
Pentru parul blond vopsit, este foarte buna gama de produse panten sampon +balsam. Cu toate acestea este necesara clatirea parului cu o solutie de lamaie, cel putin la a doua spalare.Apoi este foarte importanta aplicarea unei solutii uleioase de culoare movalie, pentru stralucire, suplete si mentinerea culorii de blond natural.
garbo056292
Postat pe 3 Octombrie 2009 17:47
da draga mea te cred ca sunt cele mai bune...dar si pretul este pa masura...
si_vica2009
Postat pe 7 Octombrie 2009 12:24
Eu am incercat f.multe produse pt.par si nu sunt multumita. E adevarat ca am probleme de acum 2 ani cand am fost la un salon si mi-au nenorocit parul. Cand am ajuns acasa si am incercat sa-l perii se rupea smocuri, smocuri si m-a usturat pielea vreo saptamana si asta e nimic pe langa ce a urmat. Parul meu a cazut mult si s-a subtiat firul de par iar acum suport consecintele. Am incercat si produse de la farmacie si leacuri babesti dar nici o imbunatatire.
lala_cri
Postat pe 9 Octombrie 2009 16:19
Acum fac tratament cu revalid! si nu mai am voie sa ma vopsesc sau sa ma decolorez vreo 6 luni! Sper sa rezolv altfel.....
A mai incercat cineva revalid pastile sau fiole? Sau fiole cu placenta sau cu ginseng?
lala_cri
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:43
Batiste dry shampoo este super! In Anglia se foloseste cu succes de 25 de ani, eu de cand l-am descoperit, nu imi mai fac griji pentru ingrasarea parului!
krikri
Postat pe 29 Octombrie 2009 13:11
Eu folosesc un sampon cu miere si un tonic capilar, ambele Gerocossen. Sunt romanesti, sunt mai ieftine (poate ca asta ii "sperie" pe unii), dar mie imi plac foarte mult.
katya09
Postat pe 29 Octombrie 2009 21:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tratament naturist venectazii 4 De la: andreutta95 16 Mai 2012 18:57
Cosmetice Femei - Barbati la super pret! 3 De la: Robrom 16 Mai 2012 18:54
Concurs 1 De la: dragos1728 8 Decembrie 2011 14:06
Concurs Remington-Garbo 2 De la: Ciresica 12 Decembrie 2011 05:38
A incercat cineva produsele de la Macrovita Grecia ? 1 De la: cosmina_cosmi 4 Iulie 2017 14:37
Setari Cookie-uri