Pentru puncte negre,cum am scapat eu dupa o luuuuunga perioada de cheltuieli pe diferite produse si la cosmeticiana

EU LOCUIESC IN FRANTA SI FOLOSESC UN PRODUS DIN FARMACIE SI IN 2 SAPTAMANI PUNCTELE NEGRE AU DISPARUT CAM 90% TREBUIE UTILIZATA DE 2 ORI PE ZI IAR SEARA SPALAT CU UN GEL DEZINCRUSTANT(SCUZE DAR NU STIU DACA AM SCRIS CORECT IN ROMANESTE DENUMIREA GELULUI) :) IAR APOI HIDRATAT TENUL FOARTE BINE PT K ESTE O SOLUTIE ASTRINGENTA SI USUCA PIELEA / DE AICI REZULTATUL FOARTE BUN K "SCOATE" PUNCTELE NEGRE IN PLUS PIELEA E CATIFELATA K DE BEBELUS DACA VRETI MAI MULTE DETALII EU VA LAS EMAILUL MEU PT K NU MA POT CONECTA ZILNIC PE FORUM ANDRA2ANDRA
@YAHOO.COM
BAFTA

Postat pe 17 Septembrie 2008 00:30
Eu folosesc Dr. Harris`Original Dermal Magic (exfoliator si gel hidratant)este natural, nu usuca pielea si nu are reactii adverse...M-a scapat de acnee, puncte negre, cicatricile ramase de la acnee. F FF multumita

Si argila cometica (pliculetele de argila) curata foarte bine porii..
nicoleta_g1987
Postat pe 20 Februarie 2009 20:36
Nicoleta da detalii,de unde ai luat produsele astea.se gasec la noi?si cat costa?ms.
ana_fleur72
Postat pe 7 Martie 2009 19:06
din pacate daca locuiesti in franta , nu ne esti de prea ''mare folos''

cam nasol ca aceats problema majora o am si eu
cinezee
Postat pe 7 Martie 2009 20:30
Totusi, unde-i numele gelului?
puma_girl
Postat pe 15 Mai 2009 17:42
eu mi-am luat din plafar o solutzie din galbenele (lotiune antiacneica de la elmiplant)cu care imi cutatz fatza.
a trecut mai bine de o saptamana de cand o folosesc iar cosurile nu doar au disparut ci nici nu isi mai fac aparitzia....au mai ramas acele urme maronii usoare.......
costa in jur de 10 lei,deci nu-i stres.....
laurathegun
Postat pe 16 Mai 2009 10:44
Buna Nicoleta,

De unde pot achizitiona produsele Dr. Harris`Original Dermal Magic ? Cam cat costa.

Multumesc,
Luminita
luminici
Postat pe 17 Mai 2009 20:43


se gaseste si la noi.Rog detalii.Multumrsc!
soris73
Postat pe 18 Mai 2009 12:20
bai fata...lasa-ne...ca suntem satule de porcarii din astea...nu va face nimeni de pe aici ce faci tu asa ca nu cauta adepti pe aici care sa-ti trimita tie bani....hai pa!
tutankhamon
Postat pe 20 Mai 2009 11:45
De la: tutankhamon, la data 2009-05-20 11:45:48bai fata...lasa-ne...ca suntem satule de porcarii din astea...nu va face nimeni de pe aici ce faci tu asa ca nu cauta adepti pe aici care sa-ti trimita tie bani....hai pa!

picaturaderoua
Postat pe 20 Mai 2009 11:47
Pentru tenul acneic trebuie folosita o gama de produse de curatare spuma ,tonic si apoi crema.Se numeaste Gama Clear Action. pentru detalii nu ezitati sa ma contactati.
lauritzica
Postat pe 21 Mai 2009 22:54
fetitaaaa...ai gresit topicul......cauta cliente prin cluburile de fitze.....acolo poate gasesti destule fraiere sa cumpere produsele!
tutankhamon
Postat pe 11 Iunie 2009 22:39
Am eu o crema suuuper. Si pentru cosuri si pentru puncte negre. Iti face fata mai ceva ca acidul hialuronic. Va dau contul, imi trimiteti banii si apoi asteptati crema.
Micass
Postat pe 12 Iunie 2009 17:35
breee...micassule...ai uitat sa spui ca e 100% NATURALA...... produs de calitate...asa ceva nu se mai intalneste!!!!
tutankhamon
Postat pe 15 Iunie 2009 00:53
De la: ana_fleur72, la data 2009-03-07 19:06:40Nicoleta da detalii,de unde ai luat produsele astea.se gasec la noi?si cat costa?ms.


http://www.magazine-online.ro/romdesimed/
nicoleta_g1987
Postat pe 17 Iunie 2009 12:10
reclama mashcata.....
tutankhamon
Postat pe 17 Iunie 2009 21:46
Ia bagati voi fetelor o felie de castravete dimineata inainte de a da cu crema si o felie de rosie seara dupa demachiere.Mai faceti din cind in cind o masca cu galbenus de ou, miere de albine si zeama de lamiie si pe urma sa-mi spuneti cum arata pielea voastra.
Aemulus
Postat pe 19 Iunie 2009 05:37
si o tzara de smantana....si o piersica zdrobita....sau pepene rosu....
tutankhamon
Postat pe 20 Iunie 2009 03:21
Corect, si putina taritze (ca tot era vorba) sau malai pentru gomaj si sa vedeti ce fetze de bebelushi va faceti.
Aemulus
Postat pe 20 Iunie 2009 03:30
si argila...

Postat pe 27 Iunie 2009 19:19
exista pe piata si sunt foarte bune cremele cu diversi samburi zdrobiti si incorporati in crema.....de caisa, de cirese, de masline.....e ca o crema cu grunji, numai ca aceste graunte curata frumos pielea....
tutankhamon
Postat pe 11 Iulie 2009 04:21
buna fetelor.sa fiu pe topic..recomand o crema de gomaj pt punctele nesuferite, nu pot sa spun o firma pt ca fiecare e cu tipul ei de ten..eu de obicei pt cosuri si in general de fapt folosesc crema de galbenele..le usuca destul de bine.uneori mai si dispar daca sunt mici.toate tipurile de masca home made, galbenus, miere, tarate functioneaza excelent.recomand ca "furnizor" oua de la babute care vand la metrou, sunt mai proaspete si NATURALE 100%:D


offtopic: puteti sa dati un vot pls

http://www.ro-online.ro/tyzu_ames-29689.html

multumesc.va pup
garbo005924
Postat pe 11 Iulie 2009 11:06
pe topic, nik mai mult...mama ma-sii...saru' mana
mia79x
Postat pe 11 Iulie 2009 11:07
nu se mai satura lumea asta de facut reclama

punctele negre se scot numai la cosmeticiana sunt grele de cap fetucile astea
cinezee
Postat pe 11 Iulie 2009 11:28
feteleor nu va chinuiti prea tare or sa dispara cam greu dar scapati ce ce nici eu nu stiu
garbo029980
Postat pe 22 Iulie 2009 22:54
buna fetelor, cel mai eficient este gelul de aloe vera din specia Barbadensis Miller(Aloe Fleur de Jouvence),Aloe lichid soap,Aloe Propolis Creme si A-Beta-Care, eu am folosit si sunt alta persoana acum cu alta stima de sine fata de ceea ce eram.Mi-au fost recomandate de un salon de frumusete cu rezultate 100% in tratarea acneei,puncte negre.....
stefanp
Postat pe 8 August 2009 16:11
Buna!Nu stiu de ce va agitati cu cremele. Cel mai bine consultati un doctor si va explica ce crema sa aplicati ptr fiecare tip de ten.
anylu29
Postat pe 15 August 2009 10:13
fac un exfoliatnt natural facut din faina de malai si miere...si masez fata...pe moment imi lasa pielea foarte fina..dar din pacate scoate pct negre numai de la suprafata pielii ..nu de la la ''radacina''...il folosesc de vreo 2-3 ori pe sapt si am un ten curat...plus k in fiecare seara si dimineata ma spal cu un gel de fata de la Nivea..Oxygen Power..si dupa ma dau cu apa termala pe fata..face minuni...si nici nu este scumpa ..se gaseste in farmacii..cam la 17 lei...sper sa va ajute
nice_girl_ella
Postat pe 18 August 2009 23:07
Fetelor,solutia minune este demachierea cu sfintenie dimineata si seara, folosirea unei creme adecvate fiecarui tip de ten si curatarea fetei , dupa demachiere, cu un fruct bogat in vitamina C,Eu folosesc portocala cu succes si mentionez ca am ten mixt, adica cel mai de rahat tip de ten.Ideea e sa nu le scoatem(punctele negre),ci sa le tratam.Ele sunt rezultatul subsatntelor nocive la care ne expunem zilnic tenul si al necuratarii adecvate a fetei.
asineta
Postat pe 2 Septembrie 2009 09:16
eu va recomand lotiunea contra punctelor negre de la Favisan, am folosit-o si e f buna. Se gaseste la Plafar aprox 10 ron sau chiar mai putin.
............................................................
www.exposhop.ro - noi te platim, tu te distrezi!
exposhop
Postat pe 2 Septembrie 2009 14:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cosmetice si parfumuri ieftine 2 De la: bioscosmetics 16 Mai 2012 18:55
Ajutor - Cosmetice Bio 9 De la: garbo_465381 21 Mai 2017 15:24
Vrei sa ai un ten lipsit de probleme? 2 De la: Enya_Salon 16 Mai 2012 18:54
crema 16 De la: garbo_477741 11 Decembrie 2017 11:43
Concurs Remington-Garbo 1 De la: XLittleGirlX 8 Decembrie 2011 13:49
Setari Cookie-uri