Sotul meu a incercat sa abuzeze de fiica mea. Sa il iert?

da chiar mai fetelor...ce barbat mai am si eu...!!!

noroc ca el nu baga de seama "chestii" de-astea inteligente venind din partea "doamnelor"

observati ghilimelele puse la cuvantul doamne...

cred ca "promoteu" ca s-a plictisit sa tot spuna ca rodicuta s-a dus sa-si faca tratamentul la unghii si a uitat sa mai posteze ceva acolo...

vorbiti doamnelor, vorbiti...daca va face placere...da cam vorbiti singure

si nu uitati, inainte de a posta ceva, cititi tot topicul de la cap la coada...poate asa intelegiti si ce se intampla...

ooof...ella...cred ca topicul in care se vorbea despre useri care posteaza dupa ce citesc prima pagina si ultima, era altul nu?


aeriano...daca tu crezi ca l-ai facut praf pe prometeu ca l-ai facut barbat...te inseli draga mea...

uite de-aia imi place mie sa citesc topicul asta...ma distez ca la circus
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Ianuarie 2009 21:29
Doamnelor, incercati sa nu mai fiti asa inversunate si sa intelegeti ca scepticismul domnilor este argumentat. Un mic sfat daca imi permiteti, nu mai jigniti, incercati sa va sustineti punctul de vedere cu argumente si veti vedea ca dialogul este posibil. Mi se pare chiar important ca si barbatii scriu pe un site pentru femei, ceea ce inseamna ca sunt dispusi sa comunice cu noi. Hai sa trecem de bariera barbati si femei- misogini si feministe, si sa ne concentram asupra calitatii de fiinte rationale care au pretentia unei minime educatii si a unui bun simt elementar. Nu zice nimeni ca nu exista astfel de situatii, precum cea care reprezinta topicul pt aceasta dicutie, ci doar ca aceasta este "fabricata". Sigur, poate fi privita ca o situatie ipotetica, dar nu vad unde pot interveni divergentele de opinii pt ca e mai mult decat evident ce ar trebui facut intr-o astfel de situatie. Toate cele bune si o noapte odihnitoare va doresc.
coca
Postat pe 19 Ianuarie 2009 23:53
coca...e inutil sa faci apel la bunulsimt al unor persoane care nu stiu ce e ala.de aici si inversunarea cu care se tot posteaza pe topicul asta. poti sa nu fi de acord cu conceptia unuia sau altuia, dar exprima-te domle' civilizat, nu tine lectii de morala urcata pe un piedestal. si nici nu debita teorii de pe vremea lu' pazvante, de genul "barbatii nu pricep nimic", ca nici noi femeile nu suntem mai bune.

de 2 pagini se discuta ca e un subiect fabricat.doamnele, nimic...o tin intr-una cu ce i-ar face nenorocitului.

sa debitezi cuvinte poate oricine, dar se asteapta un minim de respect fata de ceilalti useri. daca tot intri pe un topicm citeste-l cap-coada, si posteaza ceva pertinent, nu citi prima pagina, pe urma, hop la ultima, si hai sa scriu si eu ceva doar ca sa arat ca sunt pe faza. s-a explicat frumos aici ca rodica asta e dusa de mult, ca e o tema fabricata. ce mai e de discutat? ne dam cu parerea intre noi ce i-am face aluia?

pai, nu mai ispravim pana la calendele grecesti...si ce e remarca aia ca e unul plin de ifose si ca nu intelege nimic, ca e barbat? ce, suntem intr-un razboi al sexelor?

vrei sa faci o ironie, perfect, fa-o, dar sa fie fina macar.

se posteaza in doru lelii' de dragul de a se posta. nu mai vorbesc de don'soara anita, care a mai postat si pe alte topicuri si a fost sanctionata destul de taios pentru remarcile ei rautacioase si total gratuite.

deja pretentia asta de perfectiune si decenta impinsa la refuz, devine obositoare. uite ca pe site-ul asta nu suntem toti perfecti ! ne indragostim la 40 de ani, unii au amanti/amante, altii au probleme in casnicie...intalnesti situatii diverse si asta este.multi dintre noi nu intram in tiparul obisnuit.






wife_de_zmeu
Postat pe 20 Ianuarie 2009 01:26
FEMEIEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nu va faceti griji, am citit si eu cateva din celelalte posturi, si expresia asta mi-a placut cel mai mult. De fapt, e geniala prin prostia ei. Si acum observ ca unul din cele mai rele lucruri in viata este sa dai peste prosti care sunt si agresivi, iar exemplele sunt mai sus... somera, anita, aeriana, onutz1506 si altele ca ele, care refuza sa inteleaga ca inainte sa scrii trebuie sa inveti sa citesti.
blairwitch
Postat pe 20 Ianuarie 2009 12:59
blairwitch...be good, baby...ca te taxeaza doamnele...ca ai ifose...

in alta dezordine de idei (sic!!!)...ai observat ca pe garbo e penurie de originalitate?
wife_de_zmeu
Postat pe 20 Ianuarie 2009 13:06
nu e normal . nici o postare la topic? imi creati indispozitie

asa ca, femeieeeeeeeeeeeeeee ! lasa-l
asta ca sa semnez condica . ca asa am zis si ma tin de cuvant

batman, batman
si_totusi
Postat pe 20 Ianuarie 2009 13:16
totusico...stiu ca ai o reputatie pe care tre' s-o aperi... da' de ce le intarati pe bietele doamne?

jeez...ce-mi place topicu' asta...crezi ca de-aia l-au inventat adminii ? ca sa ne binedispunem?
wife_de_zmeu
Postat pe 20 Ianuarie 2009 13:26
pro wife, e ca la corida. publicul e in delir cand apare lupta. cum ar fi spectacolul fara picadori sau matadori care sa intepe si sa enerveze taurul? n-ar dormi ala pe coada si ar casca toreadorul de plictis, fluturand carpa aia rosie aiurea? pai?
si_totusi
Postat pe 20 Ianuarie 2009 13:35
oh da...auzi...e clar ca tie ti-e dor de "femeieee!!!"

nu-i vorba, ca pe garbo gasesti material didactic de studiu...privind comportamentul "taurului"
wife_de_zmeu
Postat pe 20 Ianuarie 2009 13:39
Auziti? Eu m-am mai gandit. Mai bine sa-l ierte.
Micass
Postat pe 20 Ianuarie 2009 19:52
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Ianuarie 2009 08:37
Ceea ce spui tu este groznic,eu ca parinte pentru fetita mea am renuntat la marea ,,FERICIRE,, si mi-as da viata pt ea,dar in cazul tau primul lucru pe care trebuia sa-l faci era sa rupi relatia cu acel om, chiar daca nu aveam ce manca....nu vreau sa crezi ca-s dur cu tine, dar fericirea ta va fi totdeauna fetita
candvaodata
Postat pe 28 Ianuarie 2009 14:02
rodica draga daca taceai filosof ramaneai.....cum poti sa intrebi asa ceva?fiica ta este abuzata de sotul tau si tu te gandesti sa-l ierti? iarta-ma, dar nu meriti sa te numesti mama....daca as fi fii-ca ta,nu te-as ierta in veci ....
Roxxynela
Postat pe 2 Februarie 2009 01:34
s-a redeschis sezonul
ce-mi place, ce-mi place

chiar ma enervase micass cu ce-l "iarta-l" blocase condicuta

cum asa? femeieeeeeeeeee !
si_totusi
Postat pe 2 Februarie 2009 10:44
totusico...si mie a inceput sa-mi placa...mai ales imi place ca toata lumea citeste titlul, sau, cel mult prima pagina...si pe urma posteaza...fara probleme, fara sa se oboseasca sa citeasca ce au postat altii...

e vesel...
wife_de_zmeu
Postat pe 2 Februarie 2009 13:10
daca-ti iubesti copilul cu adevarat renunta definitiv la el!!!! cu siguranta nu veti muri de foame!!!!
raluka_bucur
Postat pe 2 Februarie 2009 15:19
totusico...batman...batman...
wife_de_zmeu
Postat pe 2 Februarie 2009 15:39
Iarta-l, iarta-l!!!!! pls, ca sa se inchida subiectul asta!!!
anakin
Postat pe 2 Februarie 2009 16:26
Michell, mi-a placut ca motto pentru acest topic. cand am citit, m-a bufnit rasul. e chiar ca clipul cu reclama. a facut o conexiune grozava pro
si_totusi
Postat pe 2 Februarie 2009 16:42
doamne, cum sa-l ierte? si sa ramana forumul fara acest topic?


femeieeeeeeeeeeeeeeeeeeee, du-l la politie ! cica s-a introdus pedeapsa cu spanzuratoarea . mai nou, il pun intai in jug, cu capul atarnat peste un jar unde, s-au presarat ardei iuti. asta cat e in arest preventiv . dupa sentinta, funie, sapun si hoppp !
si_totusi
Postat pe 2 Februarie 2009 16:45
common...anakin...recunoaste ca e amuzant...cred ca e prima chestie pe care o deschid pe garbo...e al naibii de amuzant sa vezi cum sunt inca persoane care posteaza fara sa citeasca ce scriu altii inaintea lor...

postati...postati...
wife_de_zmeu
Postat pe 2 Februarie 2009 22:35
recunosc, este amuzant
dar ar fi si mai amuzant daca am face contracampanie, nu crezi?? asadar.....
cine se mai inscrie in campania IARTAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA-L!!!!!! pana acuma doar eu cu micass....
anakin
Postat pe 2 Februarie 2009 23:16
anakin...esti strica chef...

pai, totusica si cu mine asa ne amuzam...

chiar, o fi un obicei sa postezi fara sa citesti topicul cap-coada ?


pai degeaba v-ati agitat tu si pro...doamnele si domnii sunt perseverenti...cred ca nu v-ati straduit destul

ps. imi place blogul tau...by the way...viata la tara e frumoasa...noi tocmai ne-am cumparat casa mult visata...si constatam, si eu si pro, ca a facut minuni pt sanatatea noastra mintala...
wife_de_zmeu
Postat pe 3 Februarie 2009 00:34
Ai dreptate. Rebotezam campania.. Va fi:
FEMEIEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! IARTAAAAAAAAAAAAAAA-L!!!!!!!!!!!!!!!!
anakin
Postat pe 3 Februarie 2009 08:46
anakin...good point...
wife_de_zmeu
Postat pe 3 Februarie 2009 12:04
Incredibil!! cum poti sa-ti pui asa o intrebare"oare sa-l iert?"
de parca a furat gaina vecinului.Incredibil!Daca nu ai bani si esti depandenta financiar EXISTA LOCURI UNDE TE POTI DUCE CU COPILUL,locuri unde esti protejata.
diavolul_roz
Postat pe 3 Februarie 2009 12:09
totusico...unde esti? ca aici se dezbat chestii importante...oof...ca ma hlizesc aici de una singura...
wife_de_zmeu
Postat pe 3 Februarie 2009 12:17
ma,eu ma tot intreb, in care campanie sa ma bag:
- Feeeeeemeie iaaaarta-l!!!!!, sau
- Feeeeeemeie, lasaaa-l!!!!

mai, dar e bine ca oamenii sunt la subiect si dau sfaturi unei doamne aflate la ananghie!!

zambila
Postat pe 3 Februarie 2009 15:25
zambilo...doamna nu e la ananghie...e la salonul de manichiura, draga...are o problema

auzi...hai sa ne bagam la campania lui anakin...sa vedem reactiile

wife_de_zmeu
Postat pe 3 Februarie 2009 15:28
Nu se mai termina subiectul asta? are 7 luni,,,,,,,,,,sau vreti sa ajunga in cartea recordurilor,,,,,,,,,,,,ca cel mai discutat subiect,,,,,,,,,,Inventati si voi altceva,,,
maryextra
Postat pe 3 Februarie 2009 19:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dragoste sau frica de despartire? 198 De la: roby_cado 23 Aprilie 2010 22:55
CUM SA II DAU O LECTIE DE VIATA FOSTULUI ? 245 De la: Mar38 16 Aprilie 2010 17:45
Durerea unei mame 23 De la: garbo_411184 18 Ianuarie 2016 15:18
Sexul pana la casatorie.. 96 De la: prometeus_wife 15 Februarie 2009 12:02
daca aveti inima deschideti 11 De la: yavrum 14 Ianuarie 2009 12:13
Setari Cookie-uri