venit suplimentar

De la: mariana_codreanu2005, la data 2009-02-23 10:48:26BUna!Adresa de mail este mariana_codreanu2005@yahoo.com>Astept detalii, cu multumirile de rigoare.


draga mariana,nu te imbata cu apa rece.
ai sa fi pusa sa investesti niste bani,chipurile in cartile si brosurile lor din care-ai avea de invatat.
TEAPA...dai banii pe maculatura.
asa-si fac ei banii,profita de pe urma oamenilor disperati si inocenti,care cred ca vor avea un venit suplimentar.
daca s-ar putea castiga din asa ceva,s-ar mai duce cineva la serviciu sa stea zeci de ore in picioare si-n frig ???
TREZITI-VA ROMANI !!!!!
lysa77
Postat pe 24 Februarie 2009 05:05
vrei un viitor maret???intra pe www.lyonesscashback.cabanova.ro

Postat pe 26 Martie 2009 01:29
intra pe www.lyonesscashback.cabanova.ro si incearca

Postat pe 26 Martie 2009 01:32
esti interesat de un venit pe care sa il consideri cum vrei tu,,,suplimentar sau nu????intra pe: wwwlyonesscashback.cabanova.ro

Postat pe 26 Martie 2009 01:35
da nene... femeile sunt mai usor de prostit, cand e vorba de chestii miraculoase, cum e si venitu' asta suplimentar... e ca si cum le-ai spune ca daca se baga intr-o afacere d-asta ciudatzica devin mai inteligente decat celelalte... va zic eu ca la asa ceva nicio femeie nu rezista... he,he,he...
zambil
Postat pe 26 Martie 2009 08:59
mda..am citit si eu acel blog...despre afacerea MLM(mai precis Amway) si am aflat ceea ce deja stiam...Amway e vanzare de vise ...produse foarte scumpe..nu suport acele intalniri..prezentari..unde toata lumea bate din plame...dragelor..haideti sa facem ceva real..ceva palpabil din care se castiga bani cu adevarat..nu vanzari de vise...eu sunt colaborator intr-o afacere cu adevarat profitabila..tot in sistem MLM..insa adevaratul MLM pt cei care stiu ce inseamna el..nu vanzari de vise..ci castiguri palpabile...produse cosmetice si pt casa f usor vandabile. calitate foarte buna si sunt si naturale...si incepand de luna viitoare se va introduce si nutritia ...daca vreti cu adevarat sa intrati intr-o afacere care da roade chiar din prima luna ..unde inscrierea costa doar 5 euro ( o suma modica pt care primit catalog si alte doc ) va rog sa ma contactati pe mail sau mess la ankutza20@yahoo.com..numai bine!!
ankutza20
Postat pe 14 Aprilie 2009 12:37
si pe mine ma intereseaza...rapoltis@yahoo.com
rapoltis
Postat pe 21 Aprilie 2009 15:05
Da sint dar atentie mare la ...pacaleala!!!intra pe job si vezi part time!!
luc70
Postat pe 10 Mai 2009 22:58
O zi buna tuturor.Va recomand sa incercati sa fiti colaboratorii firmei VITACRYSTAL,pagina de net e http://vitacrystal.ro/termekeink_flav.php,se ocupa de propagarea unor produse 100% naturale,folosite cu mare succes la o clinica particulara din Bucuresti,de d-ul dr.Vanatoru Alexandru,sunt prezentate de d-na dr.Popa la OTV sambata dupamasa de la 15:00 la 16:00,se gasesc si la farmacii naturiste si la colaboratori,este un sistem deschis,fara atatea prezentari si cheltuieli de inscriere.Sunt suplimente nutritive,pentru preventie (in Romania nu se prea face asa ceva...,asta e viitorul !) si pt tratarea anumitor boli incurabile in mod traditional. Nimeni nu va promite castiguri fara sa depuneti nici un efort,daca vinzi (au preturi avantajoasa in comparatie cu ce se mai gasesc pe piata)ai castig (min 10%),daca nu vinzi nu ai castig,daca te inscrii produsele le cumperi la pret de depozit.Afacerea este la inceput in Romania,produsele sunt fabricate in Eger (Ungaria) de o echipa de medici oncologi,farmaceuti si fitoterapeuti.Merita sa cititi macar despre produse,pe site-ul ce v-am scris mai sus.Pentru detalii aludmann@yahoo.com.Informatia imbogateste,nu obliga.Toate bune.
elli29
Postat pe 12 Mai 2009 13:10
Buna. Ma numesc Cristina si sint din Iasi. Mi-a placut ce ai scris si m-ar interesa si pe mine un astfel de job. Daca ai timp astept un semn de la tine pe adresa de e-mail brsc_cristina@yahoo.com. Multumesc anticipat.
brsc_cristina
Postat pe 13 Mai 2009 17:08
De la: ankutza20, la data 2009-04-14 12:37:07mda..am citit si eu acel blog...despre afacerea MLM(mai precis Amway) si am aflat ceea ce deja stiam...Amway e vanzare de vise ...produse foarte scumpe..nu suport acele intalniri..prezentari..unde toata lumea bate din plame...dragelor..haideti sa facem ceva real..ceva palpabil din care se castiga bani cu adevarat..nu vanzari de vise...eu sunt colaborator intr-o afacere cu adevarat profitabila..tot in sistem MLM..insa adevaratul MLM pt cei care stiu ce inseamna el..nu vanzari de vise..ci castiguri palpabile...produse cosmetice si pt casa f usor vandabile. calitate foarte buna si sunt si naturale...si incepand de luna viitoare se va introduce si nutritia ...daca vreti cu adevarat sa intrati intr-o afacere care da roade chiar din prima luna ..unde inscrierea costa doar 5 euro ( o suma modica pt care primit catalog si alte doc ) va rog sa ma contactati pe mail sau mess la ankutza20@yahoo.com..numai bine!!


Ce tareee!! Asa fetelor!!! Bravooo!!!
Denigrati o firma piramidala in favoarea alteia!!!!

Romeo_Ex
Postat pe 13 Mai 2009 17:13
cine dreaq mai crede in aceste fantome numite mlm-uri?????.... bleah...hei, treziti-va!...in spatele lor sunt manageri care va taie x la suta din ceea ce castigati.....si va treziti cu nimic in mana.....
tutankhamon
Postat pe 13 Mai 2009 22:59
De la: tutankhamon, la data 2009-05-13 22:59:45cine dreaq mai crede in aceste fantome numite mlm-uri?????.... bleah...hei, treziti-va!...in spatele lor sunt manageri care va taie x la suta din ceea ce castigati.....si va treziti cu nimic in mana.....


daca afirmi asa ceva inseamna ca nu stii ce inseamna MLM..poate ai o idee ce inseamna, insa daca nu stii in profunzime despre ce e vb ; eu zic sa nu mai induci lumea in eroare. Eu pot sa-ti demonstrez cu pixul pe hartie ca nu e adevarat ceea ce spui tu .Intr-adevar managerii au un procent din punctele pe care le facem noi, dar procentul la care ne calificam noi e al nostru si nu il ia nimeni....
ankutza20
Postat pe 14 Mai 2009 16:42
Macar tot castigi ceva.
ledica
Postat pe 20 Mai 2009 16:36
De la: tutankhamon, la data 2009-05-13 22:59:45cine dreaq mai crede in aceste fantome numite mlm-uri?????.... bleah...hei, treziti-va!...in spatele lor sunt manageri care va taie x la suta din ceea ce castigati.....si va treziti cu nimic in mana.....


Eu zic sa te informezi.
ledica
Postat pe 20 Mai 2009 16:40
Eu zic sa nu dezinformezi.
Micass
Postat pe 21 Mai 2009 19:49
stiu draga foarte bine ce inseamna mlm....sa vinzi din usa in usa niste produse dupa ce ti-au fost prezentate...am fost tentata si eu acum cativa ani sa fac rahatul asta....si cand mi s-a trimis mapa de prezentare a afacerii care iti aduce castiguri fa-bu-loa-se...era vorba de 2 tipuri de mixere turcesti si alte produse mici electrocasnice facute pe vaporul dinspre china, sub diverse licente false, am renuntat cu surle si trambite...asa ca ma lasi???? sunt satula de produse aiuristice ce vin pe piata romaneasca din te miri ce tara, pentru ca acolo nu au succes... cine stie ce firma de cosmetice, detergenti, produse "naturale", electrocasnice facute sub diverse nume celebre, dar de fapt, sunt doar biete facaturi...si abia dupa ce dai banii pe ele iti dai seama cat valoreaza....sau, mai rau, iti pui sanatatea in pioneze....folosind cosmetice si pastile expirate sau cu cine stie ce chimicale prin ele.....asa ca ma lasati....pacaliti oamenii cu porcariile voastre.....zapaciti lumea cu waw si oooooo la intalnirile in care va prezentati produsele...si pierdeti din ce in ce mai mult teren cu vanzarile...... pentru ca produsele sunt atat de bune, incat nu mai aveti clienti si va faceti reclama pe diverse forumuri.....hai, la revedere...si mai scuteste-ma cu rahaturi de doi lei...
tutankhamon
Postat pe 22 Mai 2009 01:03
De la: tutankhamon, la data 2009-05-22 01:03:48stiu draga foarte bine ce inseamna mlm....sa vinzi din usa in usa niste produse dupa ce ti-au fost prezentate...am fost tentata si eu acum cativa ani sa fac rahatul asta....si cand mi s-a trimis mapa de prezentare a afacerii care iti aduce castiguri fa-bu-loa-se...era vorba de 2 tipuri de mixere turcesti si alte produse mici electrocasnice facute pe vaporul dinspre china, sub diverse licente false, am renuntat cu surle si trambite...asa ca ma lasi???? sunt satula de produse aiuristice ce vin pe piata romaneasca din te miri ce tara, pentru ca acolo nu au succes... cine stie ce firma de cosmetice, detergenti, produse "naturale", electrocasnice facute sub diverse nume celebre, dar de fapt, sunt doar biete facaturi...si abia dupa ce dai banii pe ele iti dai seama cat valoreaza....sau, mai rau, iti pui sanatatea in pioneze....folosind cosmetice si pastile expirate sau cu cine stie ce chimicale prin ele.....asa ca ma lasati....pacaliti oamenii cu porcariile voastre.....zapaciti lumea cu waw si oooooo la intalnirile in care va prezentati produsele...si pierdeti din ce in ce mai mult teren cu vanzarile...... pentru ca produsele sunt atat de bune, incat nu mai aveti clienti si va faceti reclama pe diverse forumuri.....hai, la revedere...si mai scuteste-ma cu rahaturi de doi lei...



cum spuneam..nu ai idee ce inseamna MLM..nu contest ceea ce spui despre acea firma...sunt multe firme fantome..de aceea exista RODSA care apara drepturile colaboratorului si o firma MLM care se respecta trebuie sa fie memebra RODSA. MLM nu inseamna sa vinzi produse (nu confunda cu Avon care e vanzare directa nu MLM!!!) MLM inseamna sa-ti ceezi o retea de consumatori care sa cumpere lunar produse de la firma in loc sa cumpere de la magazin si pt acest lucru firma ii plateste .Nu stiu daca are rost sa-ti explic aici tot sistemul pt k sunt multe lucruri pe care sigur nu le stii...insa..daca ai macar curiozitatea si vrei sa afli cu adevarat putem vorbi pe mess la id ankutza20....numai bine!!
ankutza20
Postat pe 23 Mai 2009 13:28
Observ ce bine e sa fii intr-un sistem de asta piramida. Cei de sus iau bani pe munca celor care se strofoaca sa vanda niste produse de 2 lei la preturi de 10 ori mai mari, ca de, trebuie sa ajunga bani la toata piramida. Cam multa reclama incerci sa iti faci pentru a crede ca produsele si sistemul merge atat de bine. E aceeasi Marie, dar cu alta palarie.
Micass
Postat pe 23 Mai 2009 14:46
De la: Micass, la data 2009-05-23 14:46:29Observ ce bine e sa fii intr-un sistem de asta piramida. Cei de sus iau bani pe munca celor care se strofoaca sa vanda niste produse de 2 lei la preturi de 10 ori mai mari, ca de, trebuie sa ajunga bani la toata piramida. Cam multa reclama incerci sa iti faci pentru a crede ca produsele si sistemul merge atat de bine. E aceeasi Marie, dar cu alta palarie.

'
Firma la care sunt eu nu e piramidala...adik oricand pot sa-mi intrec sponsorul la castiguri ...persoana care m-a inscris fara nici o problema. Repet din nou...MLM nu inseamna sa vinzi produse ..nu e vanzare directa k la Avon...MLM inseamna sa-ti faci retea. Preturile produselor din MLM sunt de 8 pri mai mici decat daca ar fi fost introduse pe piata ( aici sunt scoase taxele de publicitate,impozite, adaos-uri comerciale..etc)se plateste numai costul de productie si cel ambalare fara intermediari si produsele nu ajung la mana a zecea pe tarabe ci se iau la pretul de producator(pretul produselor raman mereu aceleasi nu cresc ). Ce ma amuza persoanele care nu stiu despre ce e vorba nici macar 10% nu au cunostinte si dezinformeaza lumea . Nu incerc sa-mi fac reclama, eu incerc sa fac lumea sa inteleaga despre ce e vorba de fapt....si cand ajungi sa castigi 90 milioane lunar dupa numai 2 ani de activitate..crede-ma k pot spune ca sistemul merge ..nu bine...ci foarte ,foarte bine ...mai ales acum pe perioada de criza ...nu mai vorbesc de libertatea pe care o ai..iti faci timpul cum doresti...nu ai sefi care sa te bata la cap..esti propriul tau sef!!
ankutza20
Postat pe 23 Mai 2009 18:44
Culmea e ca ai acelasi text ca toti cei care lucreaza in astfel de sistem. Toti castiga "nelimitat" si sunt "independenti finanaciar", cand de fapt abia reusesc sa vanda de cativa lei pe luna. La toti vi se pare ca nu stim despre ce e vorba si ca doar voi sunteti cei "alesi". Ia zi: faceti si voi intalniri de alea de zombi unde apaludati ca la congres si unde apar cei "realizati" dupa ce au vandut un an, doi produse si-au cladit retea?
Micass
Postat pe 23 Mai 2009 19:24
ei, hai ca era sa te cred....dar ai dat-o in perete cu pretul.... care e de 8 ori mai mic......chiar vrei sa te cred cu gogoritza asta????...neeeee....mami, toate firmele astea presupun o retea....si toate sunt in sistem piramidal.....adica tu aduci 2 oameni, care, la randul lor, mai aduc fiecare inca 2,care la randul lor fiecare aduc inca 2...deci se face o piramida, nu???? sau nu? tu ce zici??? daca nu ma crezi, ia o foaie de hartie si un creion si fa liniutze...una pentru tine, deasupra ta 2, apoi 4, apoi 8...deci e o piramida cu varful in jos - acel varf esti chiar tu! - sau nu?!?!?!?!...asa ca ma lasi.....acest sistem e fumat de mult.....l-am fumat acum 10 ani.....
tutankhamon
Postat pe 23 Mai 2009 21:49
De la: Micass, la data 2009-05-23 19:24:39Culmea e ca ai acelasi text ca toti cei care lucreaza in astfel de sistem. Toti castiga "nelimitat" si sunt "independenti finanaciar", cand de fapt abia reusesc sa vanda de cativa lei pe luna. La toti vi se pare ca nu stim despre ce e vorba si ca doar voi sunteti cei "alesi". Ia zi: faceti si voi intalniri de alea de zombi unde apaludati ca la congres si unde apar cei "realizati" dupa ce au vandut un an, doi produse si-au cladit retea?


REPET INCA O DATA: nu se vand produse, nu asta inseamna MLM . Nu..nu facem intalniri din alea..alea le fac firmele de care imi spuneati voi..gen Amway..acolo se bate joc de inteligenta umana, este un sistem de indobitocire a oamenilor. si nu suntem noi cei "alesi"..oricine daca vrea poate face asta( tocmai asta e si ideea k nu iti trebuie pregatire speciala, nu stiu cate facultati sa poti face o retea de consumatori- cu toate ca majoritatea celor care au reusit in aceasta afacere sunt medici, ingineri...etc). Eu vorbesc despre ABC cosmetics- firma cu cel mai permisiv plan de marketing din Romania si care plateste cel mai bine colaboratorul...daca sunt multe firme MLM nu inseaman k toate au acelasi plan de marketing -el difera foarte mult de la o firma la alta.
ankutza20
Postat pe 25 Mai 2009 10:34
De la: tutankhamon, la data 2009-05-23 21:49:19ei, hai ca era sa te cred....dar ai dat-o in perete cu pretul.... care e de 8 ori mai mic......chiar vrei sa te cred cu gogoritza asta????...neeeee....mami, toate firmele astea presupun o retea....si toate sunt in sistem piramidal.....adica tu aduci 2 oameni, care, la randul lor, mai aduc fiecare inca 2,care la randul lor fiecare aduc inca 2...deci se face o piramida, nu???? sau nu? tu ce zici??? daca nu ma crezi, ia o foaie de hartie si un creion si fa liniutze...una pentru tine, deasupra ta 2, apoi 4, apoi 8...deci e o piramida cu varful in jos - acel varf esti chiar tu! - sau nu?!?!?!?!...asa ca ma lasi.....acest sistem e fumat de mult.....l-am fumat acum 10 ani.....


Buuunnn..stiu ce este o retea..asta inseamna MLM( Multi Level Marketing ).Piramida inseamna nu neaparat schema..cum arata ea..ci faptul k mereu cel din varf castiga mereu cel mai mult- eu asta iti explicam k la firma asta oricand imi pot depasi sponosrul..cel care m-a inscris si pot sa castig mai mult k el. Dar ce legatura are reteaua cu pretul produselor??? Uite..iti dau un exemplu foarte simplu....un sapun de la firma Lush care se vinde in Carrefour in Bucuresti costa in jur de 50 ron si nici macar nu e natural 100% . La noi la firma este si bio sapunul si 100 de grame costa 1.12 euro , adik 4,7 ron deci cam de 10 ori mai putin..la asta ma refeream..iar pretul ramane acelasi nu se schimba..decat cand creste cursul valutar sau scade (pretul in euro ramane acelesi..cel in lei se modifica- se platesc la cursul zilei in lei produsele)sau mai sunt ofertele lunare in care se pot achzitiona la un pret mult mai mic ..cum este luna aceasa de exemplu la 0,75 euro . Eu cred k oricine vrea poate reusi in aceasta afacere..nu ma refer in general la MLM ci la firma ABC deoarece are un plan foarte bun de marketing - poate cel mai bun din Romania(pana acum nu am gasit altul mai bun) . Asa cum eu am putut..ocupandu-ma doar 2ore...maxim 3 ore pe zi ....
ankutza20
Postat pe 25 Mai 2009 10:51
Eu spun ca un venit suplimentar se poate realiza speculand talentul propriu: trebuie sa te pricepi la ceva!!! si , cu ajutorul forumurilor, poti sa-ti oferi serviciile!!!! Trebuie insa sa si vrei sa muncesti....

Apropo, eu realizez machiaje de zi si de seara, inclusiv smooky eyes, cu preturi diferite, in functie de produsele utilizate, astfel ca pretul poate fi pentru buzunarul fiecaruia. Calitatea executiei lasa fara cuvinte si cele mai carcotase persoane!!! Pentru cele interesate ( eu sunt in Bucuresti ), ma pot contacta pe 0762.318.308 sau lacri75@yahoo.com.
lacri75
Postat pe 25 Mai 2009 19:29
adica ankutzo....vrei sa ma faci sa cred ca produsul in carrefour costa 50 de ron si tu mi-l dai cu 5????....arunci ma intreb categoric ce fel de calitate au produsele pe care le vinzi....si aici ma opresc pentru ca sunt satula de mascarada asta...nu ma convingi si nimeni nu ma va convinge nici de sistemul asta cel putin ciudat de a vinde( sau, mai bine zis, de a baga pe gat clientilor niste produse) si nici ca aceleasi produse, produse de aceeasi firma, il poti lua de 10 oei mai ieftin...ha????....doar daca e facatura turceasca....
tutankhamon
Postat pe 26 Mai 2009 23:14
De la: tutankhamon, la data 2009-05-26 23:14:21adica ankutzo....vrei sa ma faci sa cred ca produsul in carrefour costa 50 de ron si tu mi-l dai cu 5????....arunci ma intreb categoric ce fel de calitate au produsele pe care le vinzi....si aici ma opresc pentru ca sunt satula de mascarada asta...nu ma convingi si nimeni nu ma va convinge nici de sistemul asta cel putin ciudat de a vinde( sau, mai bine zis, de a baga pe gat clientilor niste produse) si nici ca aceleasi produse, produse de aceeasi firma, il poti lua de 10 oei mai ieftin...ha????....doar daca e facatura turceasca....


off..nu vand produse!!! si in nici un caz nu le bag pe gat!! Nu vreau sa te conving sa te inscrii la firma in nici un caz...vreau doar sa iti explic cum sta treaba pt k e clar k nu ai inteles. Eu nu dau produsele ci pur si simplu persoanele care se inscriu au posibilitatea de a le procura cu reducere! atentie!!nu e aceeasi firma si nici produsele nu sunt identice, sunt asemantoare , din aceeasi gama ! Sapunurile de care vornbesc sunt produse in Anglia si sunt si bio ( in comparatie cu cele din Carrefour care nici macar naturale nu sunt cum zic ei ). Am explicat de ce e pretul e asa mic pt k nu se mai plateste publicitate la tv sau ziare, salarii sau alte taxe care sunt incluse in pretul produselor care se vand in magazine (doar 10% din pretul produselor din magazine este cel de fabricatie restul sunt taxe pt k ele ajung pe rafturi la a nu stiu cata mana si au multe adaosuri ).

O luam altfel ..sa-ti explic prin alt exemplu:

In fiecare zi gasiti produse care va plac si pe care le recomandati prietenilor dvs. De ex: o cafea buna la magazinul X, o pizza buna la magazinul Y. In acel moment faceti reclama acelor produse. Prietenii va asculta, se duc acolo, cumpara acele produse, magazinul respectiv castiga bani fara sa va plateasca nimic dvs pentru reclama facuta.

ABC Cosmetics sprijina fiecare membru asociat inscris in ABC: Promovati produsele ABC si primiti bani, cumparati produse Abc si primiti bani de la firma in contul bancar ( nici un patron de magazin nu te plateste pt k faci cumparaturile de la el) , inscrieti in reteaua ABC prieteni si primiti bani.

Practic fiecare din noi castiga banii pe care altfel compania ar trebui altfel sa ii investeasca in reclama, anunturi, spoturi publicitare etc.

Daca mai ai nelamuriri..te astept..sper k am fost destul de explicita!
ankutza20
Postat pe 28 Mai 2009 10:44
mersi dar ma abtin...prefer produsele de marca decat niste asemanari...
tutankhamon
Postat pe 29 Mai 2009 00:46
sau... "plecat suplimentar"...
Suplimentar fata de ce? de stat pe prispa sau de facut si incasat banii pe munca de parlamentar sau ce?
gianiblue
Postat pe 29 Mai 2009 08:37
nu ne intereseaza...
zambil
Postat pe 29 Mai 2009 10:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ALATURA-TE ECHIPEI DE DISTRIBUITORI HISPANIANET! 4 De la: nazirra 8 Ianuarie 2010 15:46
Vrei sa fii propriul tau sef ? Schimbarea job-ului o provocare ! 1 De la: fittnescoffe 6 Iunie 2011 15:58
Cum sa faci bani pe timp de criza 2 De la: KITYSH 3 Februarie 2011 11:34
va temeti ca puteti ramane fara serviciu? 28 De la: caasandra 19 Septembrie 2013 01:43
job cu venit substantial,promovat de mitropolia ramana 2 De la: vuvuzela 5 Aprilie 2012 17:12
Setari Cookie-uri