job lejer si castiguri substantiale

Buna,

Numele meu este Andreea, am o curiozitate daca ar fi sa alegeti intre un job unde castigurile sunt substantiale si programul este lejer numai ca este in domeniul videochat si un job in care muncesti 9-10 ore pe zi, stresant si salariul este derizoriu, pe care l-ati alege?
garbo182113
Postat pe 25 Februarie 2011 12:53
pe unul dintre ele
Thor_again
Postat pe 25 Februarie 2011 13:20
ce thorule, te gandesti sa te bagi la o videoceala?
si_totusi
Postat pe 25 Februarie 2011 20:36

GHICI?!?!?!?.......................
LILO
Postat pe 25 Februarie 2011 21:26
orce drum incepe cu primul.......pas...
ai inceput continua, n ai inceput gandeste........
stii povestea cu prajitura cu prietenii?
sau rahat gol.........
dang
Postat pe 2 Martie 2011 15:36
Dar ceva intre si intre nu ai cautat?E dificil sa ti se raspunda...de bani ai nevoie!De timp liber ,iarasi...Sfatuieste-te cu mama ta sau cu tatal tau!Daca ei spun "DA" nu mai conteaza parerea altcuiva..
elisabeta_boia
Postat pe 6 Martie 2011 23:35
De la: garbo182113, la data 2011-02-25 12:53:48Buna,

Numele meu este Andreea, am o curiozitate daca ar fi sa alegeti intre un job unde castigurile sunt substantiale si programul este lejer numai ca este in domeniul videochat si un job in care muncesti 9-10 ore pe zi, stresant si salariul este derizoriu, pe care l-ati alege?



Loooogic. Video-chat 10 ore pe zi.
cessy_wass
Postat pe 12 Martie 2011 00:09
nu trebuia formulata altfel intrebarea? Cumva?
N-ai omis precis nici un aspect?
quasaria
Postat pe 12 Martie 2011 00:16
Gandestete si intreaba-te pe tine.Doar tu stii ce-ti va fi bine.
Daca in viata dimineata te poti privi in oglinda si nu-ti este rusine cu tine sau mai bine zis nu-ti incalca e-ul tau interior poti face video-chat.Daca nu-ti este rusine ,dar totusi nu te simti bine inseamna ca nu ai ce cauta in acel domeniu.
In viata sunt lucruri pe care poti sau nu poti;iti dau satisfactie chiar daca e greu sau nu.
Nimeni nu poate alege pentru tine.
Incearca si vezi...
garbo005851
Postat pe 13 Martie 2011 14:33
Andreea in viata totul se plateste , totul ! daca vezi treaba asta ca o activitate al naibi de grozava si de aducatoare de faima e alegerea ta, dar daca nu sigur e un pacat...ce sa iti spun , mai incearca
garbo007580
Postat pe 14 Martie 2011 08:22
De la: garbo182113, la data 2011-02-25 12:53:48Buna,

Numele meu este Andreea, am o curiozitate daca ar fi sa alegeti intre un job unde castigurile sunt substantiale si programul este lejer numai ca este in domeniul videochat si un job in care muncesti 9-10 ore pe zi, stresant si salariul este derizoriu, pe care l-ati alege?


Sa stii ca nici treaba cu videochatu nu e chiar atat de usoara pe cat pare.Mare grija la ce te inhami , mai sunt inca studiouri care merg pe modelul vechi , au multe fete iar castigurile nu mai sunt atat de mari ca acum multi ani.In timp clientii care platesc serviciile videochatului si-au schimbat dorintele etc.Cauta cu atentie sunt cateva studiouri si prin Bucuresti ( habar nu am din ce oras esti - prob mi-a scapat) care merg pe alt principiu ... nu totul din prima si niciodata tot ...
Ideea e in fel urmator - sunt 4 regiuni cu aceasi tipologie de clientela.Multi americani, francezi ,ceva ceva italieni si iar multi asiatici. Mai nou cer sa fie pedepsiti decat sa "pedepseasca" iar o tipa care stie bine engleza, franceza si o mai duce si capul , are si o imaginatie "bolnava" poate face de inceput de la 10 e pe ora pana undeva la un max 35. fara sa se dezbrace vreun minut. E complicat sa stau acu sa-ti explic ce si cum. Cert e ca in primele 2 luni sa nu te astepti la castiguri extraordinare si ce-l mai important pt a face bani in videochat tre sa ai program si de zi si de noapte.


Gandestete bine -- repet nu e atat de simplu pe cat pare si nu oricine are stomacul puternic ... pt ca ce o sa vezi acolo iti garantez ca intr-o viata de om normal nici nu te-ai fi gandit.


Stiu ca o sa-mi sara gagicile de pe forum in cap ..dar nah ...:)) in fond tu esti cea care alege ce sa faca cu si in viata .
Jago
Postat pe 14 Martie 2011 09:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Esti in cautarea unui loc de munca usor si profitabil? 4 De la: zebrrasalon 5 Aprilie 2011 13:41
LUCRU 2 De la: garbo182580 18 Ianuarie 2011 14:09
Cine vrea un masaj? 27 De la: Livia03 10 Aprilie 2010 18:00
va temeti ca puteti ramane fara serviciu? 28 De la: caasandra 19 Septembrie 2013 01:43
castiga on line 5 De la: ameno 27 Ianuarie 2011 10:39
Setari Cookie-uri