Barbatul Pesti

servus !...O, doamne;...fugi cat poti de pesti;....iti fac viata un calvar,....crede-ma,... sunt cei mai mari... mincinosi,...speculativi,... aventurieri,... duali..... doar persoana lor conteaza.
maryaug_0809
Postat pe 14 Septembrie 2009 10:06
Intr-o relatie e nevoie de doi. Daca ai intalnit un astfel de "peste", tu unde ai fost de l-ai rabdat atat ? Nu cumva i-ai permis multe si te-ai trezit prea tarziu?
Oricum, se pare ca ai avcut de-a face, cum bine ai spus, cu un rechin, nu cu un peste.
Poate ca "pestii" sunt superficiali, insa sunt afectuosi, iar cand primesc afectiune, o apreciaza si incearca, prin orice mijloace, chiar mintind, sa o pastreze.
jurist_luminita
Postat pe 14 Septembrie 2009 10:51
De la: maryaug_0809, la data 2009-09-14 10:06:18servus !...O, doamne;...fugi cat poti de pesti;....iti fac viata un calvar,....crede-ma,... sunt cei mai mari... mincinosi,...speculativi,... aventurieri,... duali..... doar persoana lor conteaza.

Spune-mi te rog in ce zodie esti? si cum ai ajuns sa fi asa de suparata pe "pesti"??? eu unul tind sa cred ca ai facut ceva foarte rau daca un "peste" s-a comportat asa cu tine......
Razvan
Postat pe 14 Septembrie 2009 14:05
De la: Thya, la data 2009-09-10 08:22:02Buna!Am si eu o nelamurire.Adica as dori sa va cer un sfat.Tatal meu,bunica,fostul iubit si inca vreo 3 prieteni sunt din zodia pesti.Deci sunt inconjurata din plin de ei,si am ajuns sa la cunosc comportamentul.In mare,comportamentul e acelasi cu cel descris aici.Insa,destul de recent am cunscut un baiat deosebit,este foarte dragut cu mine,el ma suna pe telefon de fiecare data,eu nu l-am sunat pana acum,doar i-am facut apel si suna el imediat inapoi,si drept sa va spun,am vorbit mai mult de 10 ore la telefon si ne cunoastem de 1 sapt.El este bineinteles zodia pesti,iar eu sunt taur.Marea mea nelamurire ar fi:oare ar merge o relatie cu el?Adica in 1 sapt am devenit cei mai buni prieteni,ne distram foarte bine impreuna,chiar m-a ajutat sa trec peste fosta relatie,care era tot cu un pesti.Deci dupa voi ar functiona o relatie mai mult decat cea de prietenie?

Iti dau urmatoarele sfaturi:
1. sa nu-l minti
2. sa-i arati dragostea ta
3. sa nu te sperii daca "nu vezi" ca iti arata ca te iubeste ... urmareste ce face.. de multe ori nu "spunem" cand tinem la cineva, dar prin atingeri, si alte lucruri care par marunte aratam dragostea noastra.
4. daca doresti ceva sa faci si vezi ca nu iti raspunde nici da nici ba lasa-i un timp de gandire iti va raspunde.
5. sa nu doresti sa i-a o decizie imediat; el de multe ori cauta si alte solutii....
cam aceste imi vin in minte acum... daca mai este ceva... da-mi un mesaj...daca eset mai personal sau posteaza pe forum ....:) numai bine.....
Razvan
Postat pe 14 Septembrie 2009 14:14
Draga mea,eu sunt casatorita de 23 ani cu un barbat din zodia pesti.A fost foarte grijuliu sa nu ne lipseasca nimic-mie si fetelor noastre.!Nu cred ca trebuie sa generalizati1Sunt pesti si pesti.Toti avem parti bune si rele,indiferent de zodie.Trebuie sa fie cel potrivit si atunci,cu dragoste ,diplomatie si dorinta de a construi impreuna,reusiti!Eu sunt PESTE,si traiesc cu un peste de mult timp.E greu si frumos!Oricum o relatie este greu de pastrat indiferent de zodie!Trebuie sa fie o arta a intelegerii partenerului,o intuitie si neaparat dragoste!
cesege
Postat pe 1 Octombrie 2009 16:00
si respect cesege... si respect reciproc.....
Razvan
Postat pe 4 Octombrie 2009 18:18
de care ?
melanie
Postat pe 4 Octombrie 2009 18:25
De la: andda85, la data 2008-07-27 23:38:31buna, tuturor!
Am o intrebare pentru voi care ati cunoscut barbati pesti, prietenul meu e in aceasta zodie imi puteti spune ceva despre barbatii din zodia pesti?..eventual in relatia cu o balanta?
marianapop
Postat pe 18 Octombrie 2009 07:47
eu sant,, Peste ,,ma numesc Maria nu insel urasc minciuna mai ales,poate am pierdut mult in a fi ferma pe pozitie , casnicia mea nu a fost una din cele mai reusite cu o Balanta dar.....citind Zodiacul poate vei reusi sa intelegi ...... Va urez in continuare sa fiti fericiti Maria
marianapop
Postat pe 18 Octombrie 2009 08:00
Barbatul Pesti si femeia Balanta se nteleg cu greu, dar sunt destul de compatibili n plan erotic. Totusi, compatibilitatea erotica nu este suficienta pentru ca ntre ei sa se formeze o relatie durabila.

Femeia Balanta nu poate fi conducatorul de care are nevoie barbatul Pesti. Amndoi agreeaza luxul, dar nici unul nu este dispus sa munceasca pentru a-l avea.

n relatia dintre barbatul Pesti si femeia Balanta, cei doi parteneri trag n directii diferite. n cazul unui mariaj ntre barbatul Pesti si femeia Balanta, amndoi vor fi nemultumiti.

pik_nik
Postat pe 18 Octombrie 2009 08:11
PESTII-si eu sunt maritata cu unul si baiatul e tot in zodia pestilor dar ,sunt doua persoane diferite.tatal este exact cum lai descris pe al tau,miam mancat sanatatea si tineretea si nu se schimba din contra pe zi ce trece se face mi rau!!!!!pe copil am incercat sal cresc dupa principiile mele si zodiei mele -taur si am reusit ne intelegem din priviri,asculta,invata este anul 2 la ASE,dar ca trebuie sa fie un dar are chestia cu mintitul si el-aschia nu poate sari prea departe de trunchi.am tras 23 de ani ma rog pt sanatatea lor dar si pt mine sa ma tina cu mintea intreaga sa pot supravietui acvariului in care am intrat.CUM ITI ASTERNI ASA DORMI,BAFTA ALTORA
garbo016769
Postat pe 18 Octombrie 2009 10:33
buna!
am o impr. ffff proasta.nu te incurca cu un peste ca o sa regreti mai tirziu.spun din propria exp.este sobru ,nu este tandru asa cum doreste o femeie sa aiba un barbat linga ea,nu se implica in problemele de familie,are un comportament care lasa de dorit
garbo058520
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:56
pestii sunt buni la protzap sau plachie.
pik_nik
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:57
Nici mie nu prea imi place pestele. Daca ar fi sa aleg totusi l-as alege la cuptor cu legume
Tiffany
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:58
cu mujdei si vin spumos.
pik_nik
Postat pe 18 Octombrie 2009 16:00
sta-v-ar oasele-n gat !
si_totusi
Postat pe 18 Octombrie 2009 16:04
era merlucius, fara oase.
da' asta numai pescarii stiu:P:P
pik_nik
Postat pe 18 Octombrie 2009 16:05
Pi nu bre, ca doar file de peste. Asa ca...
Tiffany
Postat pe 18 Octombrie 2009 16:06
merluciu nu-i un peste de calitate. e un fel de hopa mitica a baltii. da, asta numai pescarii stiu

ma miram eu cum puteau unii papa pestisori, fara grija ca se-neaca . acu, m-am lamurit. :D

si_totusi
Postat pe 18 Octombrie 2009 16:17
cum vorbesc despre pesti cei care cred ca unditza seamana cu o parjoala:))))))))))))))
pik_nik
Postat pe 18 Octombrie 2009 16:18
chiar asa :)))))
n-au pus in viata lor mana pe un batz si-si dau cu parerea
si_totusi
Postat pe 18 Octombrie 2009 16:45
in loc sa felieze crapul, sa-l dea prin pesmet si sa-l puna la sfarait in uleiul incins!
pik_nik
Postat pe 18 Octombrie 2009 16:47
da, insa mai intai tre' sa prinda crapceanul:P
si_totusi
Postat pe 18 Octombrie 2009 16:51
ia-l din baie, se zbenguie de 3 ore, ca bucatareasa a iesit doua zile sa-si cumpere tigari.
pik_nik
Postat pe 18 Octombrie 2009 16:53
eo itzi spun sa l tzi pt aventura si nik stabil pe barbatul pesti este cam aerian si instabil si cand vine vorba de raspunderi mai trz va fugi si vei ramane singurika oricum succes cu pestii..
politzista
Postat pe 20 Octombrie 2009 03:48
De la: politzista, la data 2009-10-20 03:48:43eo itzi spun sa l tzi pt aventura si nik stabil pe barbatul pesti este cam aerian si instabil si cand vine vorba de raspunderi mai trz va fugi si vei ramane singurika oricum succes cu pestii..


Sunt curios.... da-mi te rog un exemplu vis-a-vis de raspunderi la care crezi ca pestii o sa fuga de raspundere... sau daca ai mai multe... astept sa citesc...
Razvan
Postat pe 22 Octombrie 2009 12:42
Fiti serioase! Nu exista zodii,ci oameni.Caracterul este influentat in primul rand de educatie si stilul de viata,nu de zodie, planete,ascendent!Fiecare are calitati si defecte.Barbati mincinosi pot fi si cei dn zodia leu,de exemplu!Este aberant sa cataloghezi o persoana dupa zodie!
Anduta
Postat pe 27 Octombrie 2009 22:36
andutza...ai verificat matale ce sustii?
LILO
Postat pe 27 Octombrie 2009 22:41
Buna! Si eu am avut de curand o relatie cu un peste, o relatie destul de serioasa, iubire mare, fluturi in stomac etc. foarte frumos la inceput, n'am ce zice, era atent cu mn, vbea frum, a facut si unele lucruri mari( ca sa zic asa) pt mn, care mi'au dovedit pe de o parte ca ma iubeste, DAR... s'a schimbat radical. am inceput sa certam f mult, tinea la ceea ce avea el in minte, nu lua in considerare ce incercam sa'i explic, iar in ultima vreme devenise o alta persoana. nu mai stie ce este respectul ( mai ales pt parintii mei care l'au ajutat f mult, si el nu are decat 21 de ani, un pusti de altfel) este un mare MINCINOS, f RAZBUNATOR, si f INFLUENTABIL de catre prieteni ( si are noroc de "prieteni" numai unul si unul :| ). pe mn m'a dezamagit mult, ca a devenit o alta pers., as putea spune ca s'a prefectul f bn, 1 an de zile a fost f frum, iar acum s'a ajuns la amenintari, injuraturi, si alte lucruri din astea, de "bine" :|. am citit in acest topic si lucruri de bn spuse de voi, nu contrazic, or exista, dar eu nu am nici unul de zis( din proprie experienta).
uka_13
Postat pe 24 Noiembrie 2009 11:07
pentru @uka_13 esti sigura ca nu l-ai ranit tu inainte? daca ati reusit sa comunicati intre voi inainte de ruptura... care au fost motivele invocate de el?
eu unul tind sa cred ca a fost ranit de catre tine daca s-a schimbat asa de repede....
Razvan
Postat pe 24 Noiembrie 2009 15:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 21 De la: cory_emy 3 Noiembrie 2010 01:55
Femeia gemeni 3 De la: albinutza45 13 Iulie 2009 16:56
BARBATUL SCORPION !!!!!!!!!!!!!??????? 234 De la: surroxana 19 August 2019 11:09
despre zodia balanta ,.... 2 De la: cricat 14 Septembrie 2011 14:16
rugaminte... 8 De la: anaROBERT 14 Februarie 2011 00:36
Setari Cookie-uri