femeie pesti-barbat fecioara

Iubite si iubiti, trebuie sa va dau vestea proasta ca mai trebuie sa cercetati si: ascendentul, calea vietii, numerograma, tot felul de zodiace (floral, chinezesc, arab etc) pentru a afla daca sunteti compatibile/compatibili cu partenerii vostri.
Si nu in ultimul rand: AUTOEDUCATIA SI EDUCATIA.
gianiblue
Postat pe 4 Februarie 2009 07:22
Si eu sunt geamana si sotul este fecioara,anul asta implinim 23 de ani de casnicie si am fost 4 ani prieteni inainte de casnicie.Deci...trage-ti concluziile.va pup.
camiionut
Postat pe 4 Februarie 2009 10:49
Sunt casatorita cu barbat din zodia fecioara de 33 ani,iar eu sunt in zodia pesti.nu am avut probleme majore insa eu am fost cea care a evitat aproape intotdeauna discutiile.daca stii cum sa o faci e ok.la incapatinare nu cred ca ii intrece cineva si sunt mereu cu contrazisul chiar daca sunt constienti ca nu au dreptate.
ghelene_06
Postat pe 7 Martie 2009 13:07
Ea Scorpion si el Fecioara.
Din intalnirea lor ce va iesi?
Intepatura scorpionului fiind mortala
Fecioara sigur va muri
Caci el iubeste dragostea
Trairea-ceea dulce-amara
Pacat, fecioara sigur va muri.
***
garbo000391
Postat pe 3 Aprilie 2009 10:05
camiionu, aici e vorba de relatia relatia femeia-peste si barbatul-fecioara. Eu sunt sigura ca barbatul-fecioara poate avea relatii bune cu alte zodii, dar in combinatia peste-fecioara nu e bine situat. Ascendent si ce mai vreti voi, putem vorbi de o relatie intre cei doi (peste-fecioara) doar daca femeia-peste tolereaza si inchide ochii la defectele lui.
Clm
Postat pe 3 Aprilie 2009 10:11
bai...

eu zic ca daca era invers, era mai la obiect... adeca: el peste si ea fecioara... sa te tii orgii, nenica...
zambil
Postat pe 3 Aprilie 2009 18:19
stie cineva cum ar fi relatia dintre o femeie pesti cu ascendent in sagetator si un barbat fecioara cu ascendent in scorpion?astept raspuns
angelito80
Postat pe 31 Iulie 2009 11:44
dar relatia dintre un scorpion si un varsator(eu scorpion, el varsator)?am citit numai lucruri urate despre aceasta relatie
nykyi
Postat pe 2 Septembrie 2009 12:13
Cautati intr-adevar si ascendentul ca dpdv astrologic,relatia e varza.Totusi mai sunt exceptii ,cunosco persoana din Fecioara care e un tip exceptional.Pacat ca ne-am gasit prea tarziu,iar eu nu vreau cu nici un chip sa-si lase familia.Astea sunt farsele vietii,deci merge si astfel de relatie si char bine!
Mamanela
Postat pe 8 Septembrie 2009 15:19
Mamanela,draga mea,eu stiu pe cumnatul meu e Fecioara,iar ea tot Fecioara se inteleg de minunee....
margelatu_68
Postat pe 8 Septembrie 2009 15:24
buna eu sunt balanta si am si eu un sot fecioara cam incapatanat
garbo033673
Postat pe 8 Septembrie 2009 23:49
De la: zambil, la data 2009-04-03 18:19:15bai...

eu zic ca daca era invers, era mai la obiect... adeca: el peste si ea fecioara... sa te tii orgii, nenica...


Parintii mei sunt asa si sa-ti zic ceva? Da ise razboi in casa, cand e f bine, cand e f rau. Dar sa te lamuresc un lucru, taicameu este pesti cu ascendent in scorpion. Nu punea mana pe el nimeni daca nu-i oferea schimbare, iar maikmea fecioara disperata numai dupa... bani bani bani bani.. de parca trece pe lumea cealalta cu amaratii ei de bani, dar e in stare sa se-nfunde tot in bani cand incepe taikmeu sa autoevalueze persoanele din casa drept urmasii de neanderthal ai oamenilor preistorici rahitici si retardati. Dar si yo-s pestoaica , ce sa-i faci, ma inteleg cu el perfect, si in rest cu nimeni, intoarcem casa cu fundu-n sus, si dupa ce ne luam si noi 2 la ciondaneli de spargem o usa un geam , apoi radem o saptamana pe chestia asta in timp ce ne uitam pe album de pictura sau colectie de balade. Pestii rullez bah ! Chiar daca o sa mor singura , nu o sa se mai distreze nici o muiere de alta combinata cu tot cartierul cat ma distrez eu cand nu le dau nici sansa sa-mi atinga pielea , dar sunt "amicul" grupului cu care te poti purta asemeni unui barbat.
d4rk_kalypso
Postat pe 9 Septembrie 2009 14:29
De la: gianiblue, la data 2009-02-04 07:22:26Iubite si iubiti, trebuie sa va dau vestea proasta ca mai trebuie sa cercetati si: ascendentul, calea vietii, numerograma, tot felul de zodiace (floral, chinezesc, arab etc) pentru a afla daca sunteti compatibile/compatibili cu partenerii vostri.
Si nu in ultimul rand: AUTOEDUCATIA SI EDUCATIA.


Sunt complet de acord... dau de atatea pestoaice zi de zi... dar parca suntem complet pe dos !! Eu am ascendent pesti si zodia leu... se cam anuleaza focul cu apa, dar desi am defecte de impulsivitate violenta indrazneala suparare nervozitate inconstantza plictiseala grabnica.... pot sa spun ca majoritatea prietenilor [nu iubiti!] sunt morti dupa mine. Dar acum e problema ca eu sunt FOARTE MISANTRINA si o data ce dau de baieti, ma comport ca "masculii" prieteni de-ai lui, si eventual cand face vreun apropo se trezeste cu capul de zid , si incepem sa radem amandoi de faza asta. Ce sa zic, pana acum totul e great, am avut o relatie cu o balantza groaznica si stupida , m-am plictisit, am zis ca nu suport sa ma tin de cineva , nici nu cred ca pot iubi pe cineva , am zis yo ca 50 de ani nu apuc , iar casatorie si copii nici sa nu imi pomenesti. Pestii sunt grozavi, ma pot autoconvinge ca-s slaba, iar in urmatoarea clipa ca-s puternica, la a 2-a convingere deja rup in carne vie si sunt de parere ca o viata are omul , daca nu sti sa o absorbi cu bune si cu rele... atunci ai trait degeaba. Vreau sa fiu chirurg, vreau sa traiesc in stres... findca ma omoara calmitatea , linistea si peisajele monotone. Imi este mila de persoanele care imi sunt amici si mai mila imi este de cei care incearca mai mult de tat, fiindca imi scria foarte bine in zodiacul ala grecesc al defectelor... "ii iau in focuri mai ales pe cei care imi vor binele". Da ... numai un masochist ar putea sa stea langa mine, si asta o recunosc, daca as fi baiat nu as sti cum sa ma abordez... findca imi lipseste functa bine de tot !!!
d4rk_kalypso
Postat pe 9 Septembrie 2009 14:35
De la: DaMarkus09, la data 2008-12-03 00:22:25bullshit....
ce stiti voi , ....ma enerveaza faptul k tarati prin mocirla voastra amoroasa p acest umil nativ ...
pareri si pareri , poi cum naiba vrei sa t iubeask dak tu esti distanta, si cu fumuri ...fite, si p deasupra materialiste majoritatea....kand fecioara numai ea stie cat d greu e sa tina in spate ink o gura d hranit...k deh..atentie & bani va trebuie..dar unde i multamul...
si daca zici.k.fecioara nu e cea care iubeste sincer ....inseamna ca nu vei afla vreodata ce inseamna sa fi fericita cu adevarat, cel putin nu in viata asta...


Ba asa este ! Barbatul fecioara spre deosebire de femeia fecioara este FOARTE PASNIC !!!!!!! Asta e si deranjant

Prietena mea cea mai buna este fecioara, si suntem exact cum scrie in zodiac "cate o parte a unei monede" , suntem atat de diferite si tocmai asta este atat de superb. Altfel nu am fi rezistat fiindca eu nu am tinut de un amic/amica mai mult de 1 an
d4rk_kalypso
Postat pe 9 Septembrie 2009 14:37
De la: , la data 2008-11-15 01:56:44
De la: Clm, la data 2008-11-10 18:33:42Buna, este cea mai proasta alegere a unei "pestoaice". Imi pare rau sa o spun dar sperati degeaba la o schimbare a acestor barbati fecioara. Egoist, plin de el, doreste atentie deplina din partea consoartei; cere mult dar daruieste putin; lungimi de unda diferite.
cam are dreptate,dar mai conteaza i ascendentul foarte mult.


Nu stiu ce sa zic, majoritatea fecioarelor barbati care ii stiu, sunt mult prea gelosi, posesivi si dependenti de tine. Ce ai zis acolo imi suna mai mult a barbat GEMEWNI !!!!!!!!!
d4rk_kalypso
Postat pe 9 Septembrie 2009 14:38
De la: vero_manea, la data 2008-11-11 23:39:47 Da, cam asa pare situatia. Dar stii, pestii sunt toleranti si optimisti. Poate, cine stie? Isi da seama intr-o zi ca viata e frumoasa si din alte unghiuri...


Aoleu, inseamna ca ascendentul meu in leu ma face sa mananc toate persoanele care mi se baga in spatiul personal de vii

Ba sunt singura optimista din incapere, ba sunt singura pesimista, sunt mereu gica contra , imi place sa-i fac sa se schimbe dupa bunul meu plac si eventual dupa ce ma plictisesc , le zic ca aveau dreptate , dar ei deja ajunsesera la parerea mea

Si sunt orice numai... TOLERANTA NU !! o fi din cauza atmosferei mele de familie, dar sunt foarte usor iritabila. Am fost foarte timida pana acum fix 2 ani, iar acum am ajuns exact pe dos, si parca mi-e si mila de persoanele care ajung sa tina la mine , fiindca atata imi trebuie ca sa incep contraofensiva
d4rk_kalypso
Postat pe 9 Septembrie 2009 14:41
Fetelor eu mis cu o fecioara de 10 ani casatorita si sa stiti ca is buni la suflet, darnici intr-o oarecare masura caci eu totdeauna cumpar tot pentru el si astfel nu poate spune nimic.
Dar sa stiti ca sunt tare rai de gura si ofticosi, caposi,oameni ai dracu de dau cu barda in Dumnezeu.In plus al meu este ateu si nu crede in Dumnezeu si vesnic ne contrazicem pe diferite teme.
II spun despre situatii intilnite intre prietenii parintilor mei ca de ex. Una din prietenele mamei avea un sot ateu inrait si ea devenise tot atee, si de cate ori mama o vizita Duminica sau in zile cu sarbatori religioase o gasea pe respectiva cucoana impletind pulovere pentru fiul sau. Peste cativa ani cand a plecat in armata fiul s-a intors ticnit, dar semnele au aparut mai devreme, si pana la urma baiatul a inebunit de tot. Nu este o gluma este un fapt real. Acel baiat si-a pus singur capat zilelor intr-un moment de singuratate. Sotul meu fecioara este vesnic cu ea in gura altfel de expresii nu cunoaste si este om educat ce are pretentia de ai educa pe altii. Eu sunt Scorpion si desi sunt si eu destul de capoasa m-am plictisit sa ma tot contrazic cu el. Daca sunteti nemaritate fugiti de barbatii din zodia fecioarei ca sunt rai. Dar sa stiti ca sunt de casa, nu mint, daca le faceti un copil acela devine idealul lui in viata puteti sa le faci chiar 2 copii ca sa le dati de lucru ca sunt foarte bine ascultati de copii pe care ii si adora, iubesc. Asa puteti avea o casnicie buna si sa ii lasati pe ei sa ii educe ca este cea mai mare placere a lor. Voi sa va ocupati de casa si profesie dar sa nu exagerati neglijindu-i si astfel toate vor merge bine. Ii lasati in apele lor, le cereti numai cardul pentru cresterea copiilor si va fi extra pentru toti. va urez succese si aveti grija ce va doriti.
garbo057681
Postat pe 8 Octombrie 2009 16:05
DAr femeia fecioara cu barbatul pesti? ceva idei? eu sunt cu el doar d 8 luni si mi-ar placea sa stiu in ce directie va duce totul....e dragut si romantic cu mine, e special, dar in unele momente imi vine sa sar pe balcon cu el.
Veroslava
Postat pe 8 Octombrie 2009 17:41
Barbatul Pesti, peste masura de afectuos, nu are parte de prea multa satisfactie din partea femeii Fecioara, care este foarte retinuta. Femeia Fecioara respinge numeroasele pretentii erotice ale barbatului Pesti si devine excesiv de critica si de cicalitoare.

Si problemele nu se termina aici. Femeia Fecioara, prudenta si logica, nu va tolera gusturile extravagante si ndaratnicia barbatului Pesti. Femeia Fecioara si planifica fiecare actiune, pe cnd barbatul Pesti actioneaza n functie de impulsul de moment si apoi se razgndeste.

ntre barbatul Pesti si femeia Fecioara nu poate exista dect o relatie tensionata, iar un eventual mariaj nu le va oferi prea multe satisfactii.


pik_nik
Postat pe 8 Octombrie 2009 18:10
De la: pik_nik, la data 2009-10-08 18:10:41Barbatul Pesti, peste masura de afectuos, nu are parte de prea multa satisfactie din partea femeii Fecioara, care este foarte retinuta. Femeia Fecioara respinge numeroasele pretentii erotice ale barbatului Pesti si devine excesiv de critica si de cicalitoare.

Si problemele nu se termina aici. Femeia Fecioara, prudenta si logica, nu va tolera gusturile extravagante si ndaratnicia barbatului Pesti. Femeia Fecioara si planifica fiecare actiune, pe cnd barbatul Pesti actioneaza n functie de impulsul de moment si apoi se razgndeste.

ntre barbatul Pesti si femeia Fecioara nu poate exista dect o relatie tensionata, iar un eventual mariaj nu le va oferi prea multe satisfactii.




Parintii mei sunt de 25 de ani impreuna si o duc chiar prea bine ba chiar mai bine fiindca taikmeu este un tip care se plictiseste repede...ca toti pestii, desi ne certam non stop noi doi ca suntem pesti amandoi... cu maicamea nu s-a plictisit. Eu sunt la cutite cu ea ca este atat de proasta de nu intelege nici o poezie scrisa de mine sau ceva psihologie interioara , dar stie sa taca si sa mearga inainte pentru bani si asta e bine deci cert e ca tot se iubesc
d4rk_kalypso
Postat pe 12 Octombrie 2009 02:21
salut,eu va pot spune cate ceva din punctul de vedere al unei fete "fecioare", pai sa incepem:
-nu ne place sa fim criticati insa noi putem sa criticam orice si pe oricine,
- nu ne place sa ni se arate greselile apasand pe rana pentru ca le stim si noi chiar mai bine decat ceilalti si stim si de ce,
-se pot spune vorbe critice deoarece suntem pretentiosi si perfectionisti
Dupa cum am spus acestea sunt observatiile mele, cu atat va pot ajuta
Dar sa stiti ca si noi ca toata lumea vrem sa fim iubiti si apreciati cu rabdare poate vi se va raspunde si voua la fel.
salutari si toate cele bune.
garbo006140
Postat pe 5 Noiembrie 2009 20:47
sunt o fecioara fericita,realizata, iar sotia mea este din zodia pestilor.Am urmarit cele scrise despre acest subiect si pot sa va zic ca multi dintre voi au dreptate.Totusi in cazul meu relatia merge foarte bine, suntem casatoriti de 21 de ani si avem un baiat de 16 ani.Intradevar barbati fecioara sunt mai incapatinati dar la fel sunt si pestoaicele.Faptul ca sotia mea pestoaica isi sustine ideile cu indirjire ma incita i-mi place si ma face sa o respect,este placut sa ai linga tine femei spirituale si pline de viata.Barbati fecioara sunt inteligenti ,intelegatori puternici si loiali,linga ei sunteti in siguranta.Fetele care si-au exprimat pareri negative despre barbati fecioara sunt necasatorite iar una din relatiile esec au fost cu fecioare,oare problema nu este la ele.Incercati sa fiti corecte fetelor,intr-o relatie sunt implicate doua persoane daca relatia nu merge este de vina o singura persoana sau amindoua?Daca ati intrat intr-o cu o fecioara inseamna ca ceva va atras daca relatia nu a mers este vina ambilor parteneri.
garbo048136
Postat pe 15 Decembrie 2009 18:02


o fi cazul tau, nu zic.
si_totusi
Postat pe 15 Decembrie 2009 19:34
ce ziceti de relatia fecioara-fecioara ?????????
dar de fecioara-fata si capricornul baiatul??????????? :sml-
ellyse83
Postat pe 27 Decembrie 2009 20:52
da ce parere aveti de un taur si un leu?
aida275
Postat pe 20 Ianuarie 2010 13:38
Dar ce parere aveti despre femeia fecioara si barbat scorpion ??
garbo032800
Postat pe 20 Ianuarie 2010 14:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatul taur 1 De la: nutsa95 3 August 2011 21:24
EA TAUR...EL CAPRICORN 13 De la: lorellley 30 Martie 2011 11:59
alo` heyy!! 16 De la: yanyacharberet 10 Decembrie 2009 18:39
intrebare doar pt varsatoare 60 De la: Verseau 22 Decembrie 2012 21:28
Ea fecioara - El taur 24 De la: garbo_7774 4 Martie 2013 17:40
Setari Cookie-uri