femeia taur si barbatul berbec este chiar asa o combinatie "inflacarata"?

tu te tii dupa mine ??
kyra
Postat pe 1 Iulie 2009 19:37
sh prietenul meu e berbec,dar e comuniktiv in majoritatea kzurilor,e f orgolios,dar atunci knd iubeste n vede dkt pers iubita,dar in ultimul timp ne-am tot certat sh el face c face sh da vina p mn ,chiar dk el e d vina,sh atunci knd greseste tot el ma kuta,suntem d un an jum impreuna,dar ne iubim f mult,chiar dk ave sh defectele noastre,dar eu sunt zodia gemeni,oare chiar ne potrivim?
dennysutza
Postat pe 3 Septembrie 2009 01:34
De la: ancatomas, la data 2008-07-24 11:27:17vreau sa imi spuneti daca sunteti in situatii asemanatoare,va rog mult,cum esste relatia voastra ca la noi este foarte dificila sa incepem sa comunicam avand surprinderea apoi sa vadem ca exista si rezultate....astept raspunsurile voastre cu interes.


e destul de inflacarata pentru ca amandoi sunteti foarte incapatanati, dar daca exista iubire puteti trece peste ... cel putin, eu cu prietenul meu, am reusit sa trecem peste. Trebuie sa existe multa comunicare. Si acum depinde de amandoi... ca eu cunosc femei taur foarte diferite de mine... si idem despre barbatii berbec
UnknownGirl
Postat pe 3 Septembrie 2009 22:33
Jura tu pe pruna aia pe care o mananci(desi nu ai voie sa bei in timpul programului), ca nu va impungeti niciodata.
Ioana007
Postat pe 4 Septembrie 2009 14:41
De la: Ioana007, la data 2009-09-04 14:41:27Jura tu pe pruna aia pe care o mananci(desi nu ai voie sa bei in timpul programului), ca nu va impungeti niciodata.


daca ma puneai pe mine sa jur... una e sa te ciondanesti putin, alta e sa te certi pe bune. Stii... la mine verbul: "a impunge" in legatura cu o cearta, e sa se ajunca la cuvinte sau la fapte care nu pot fi uitate. :)
UnknownGirl
Postat pe 4 Septembrie 2009 15:06
Gura pacatosului adevar graieste.Pe tine te pusesem sa juri, draga mea.Sigur ca exista si impunsaturi mai tandre si altele mai violente, mai ales cand sunt de suflet.Iar eu nu mananc prune ci numai banane si struguri.
Ioana007
Postat pe 5 Septembrie 2009 16:08
Pentru toate femeile care unt casatorite cu un berbec: de ce v-ati casatorit? si daca nu mai e ok,e simplu, divortati !!! dar oare voi nusunteti de vina? numai el? Va plangeti de berbeci ca sunt orgoliosi, incapatanati, dar voi ca tauroaice cum sunteti? Nu cumva sunteti si mai incapatanate si mai orgolioase, nu recunoasteti niciodata cand gresiti? Nu este asa? Si nu trebuie sa-mi dati mie dreptate, ci doar in sinea voastra sa recuoasteti asta. Unele dintre voi (daca nu chiar toate) spun ca berbecii sunt alcolici (nu numai ei sunt asa, sunt si alti barbati din alte zodii alcolici!!!), ca nu sunt indemanatici, ca strica tot pe ce pun mana ... dati-mi voe sa ma indoiesc, sincer. Ca atunci cand merg la o petrecere fac si dreg. Ce? Ca sunt sarea si piperul? Voi nu aruncati ocheade catre alti barbati? Sunt argumente puerile !!! Si nu uitati, ca atunci cand faceti sex cu un berbec sunteti cele mai castigate !!! Ei stiu sa va faca fericite si sa gustati din plin ce inseamna sexul. Si acum, ca sa lamurim c m-a facut sa scriu la acest subiect posat pe forum. Sunt un berbec casatorit cu o tauroaica de peste 15 ani, avem un baiat superb cu care iesim peste tot ... Imi place sa fac si sa repar prin casa orice si fac bine !!! NU sunt alcolic, nu beau deloc, fac sport. Ca in orice casnicie mai sunt mci discutii, dar stam si dicutam linistiti cu pareri pro si contra, iar cea mai buna parere o punem in practica. Si totul a fost de la inceput !!! Asa ca mai bine faceti-va voi insiva un "sondaj" intern si apoi sa-i vorbiti pe berbeci de rau. Cu respect pentru toate tauroaicele !!!
emilianhancu
Postat pe 29 Octombrie 2009 12:50
Eu-zodia taur, el-berbec. A tinut doar 4 ani cumpliti. Dar am divortat, desi era un copil la mijloc. Multumesc lui Dumnezeu, eu sunt foarte bine, el e foarte rau din cauza caracterului lui . Culege roadele. Aveti curaj si va luati viata in miini, decit sa va chinuiti! Sfatul meu. Va pupacesc pe toate si va imbatisez cu tot dragul.
dorinamiclea
Postat pe 9 Noiembrie 2009 18:05
deh...doi cu cornitze...stii ce se spune..(popular)
ai crengi?

la voi erau crengile la indigo...
LILO
Postat pe 9 Noiembrie 2009 18:09
Nu mai asculta brasoave totul depinde de om si de cat de bine va intelegeti...eu sunt din zodia berbec si sotia mea din taur...suntem impreuna de 5 ani.....si nimic din ce povestesc mamaile de mai sus la noi in viata de cuplu nu se regasesc...eu sunt om de afaceri si nu sunt deloc pagubos,cu sotia ne intelegem de minune...as pute spune din jumate de cuvant...nu avem certuri si ambii facem compromisuri....totul depinde de respectul pe care il inpui...in asemenea cupluri conteaza comunicarea foarte mult...daca nu comunici si esti delasator se duce totul de rapa....daca esti delasator inseamna ca esti un om slab..trebuie sa lupti....pt.ce vrei sa obtii...Nu incercati doar sa judecati...incercati si sa intelegeti...si atunci nu vor mai fi probleme....Am incheiat pledoaria
Sorter830
Postat pe 29 Ianuarie 2010 10:30
intr-adevar tauroaicele sunt speciale,nu spun asta pt k sunt si eu o tauroaica si vreau sa ma laud , o spun pt ca de curand am intalnit un CAPRICORN care ma asigura ca e adevarat...si sunt aproape sigura k singura combinatie buna este femeia TAUR -barbatul CAPRICORN...


cat despre relatia cu un BERBEC va pot spune k am incercat si eu,a fost dragoste la prima vedere, dar nu a durat mult pt k m-am retras repede desi inca il mai iubeam, uneori era gelos si agresiv( verbal), iar asta m-a speriat, inca mai tinem legatura ca prieteni , el zice k inca ma iubeste, k voi ramane mereu printesa lui , dar pt mine totul s-a terminat ...pe scurt nu se potrivesc, sau poate doar in pat...



am experimentat si o relatie de 4 ani cu un RAC, sunt niste oameni f dificili, niciodata nu stii ce gandesc ,f atasati de familie , eram mereu pe ultimul loc in viata lui ,cateodata parea k se preface si cand imi zicea k ma iubeste
princess_alex
Postat pe 9 Martie 2010 02:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu capricorn si el leu 16 De la: garbo259123 10 Septembrie 2013 22:10
car e este cea mai buna zodie? 15 De la: DD_BB 13 Februarie 2012 20:43
compatibilitate 58 De la: dor72_ 29 Septembrie 2011 22:05
eu capricorn el gemeni 14 De la: garbo265114 14 Februarie 2013 11:14
Barbatul gemeni 39 De la: garbo_472671 30 Ianuarie 2018 15:57
Setari Cookie-uri