femeia taur si barbatul berbec este chiar asa o combinatie "inflacarata"?

SALUT AS VREA SA STIU CUM ESTE SA INVERSAM ZODILE FEMEIA BERBEC SI BARBATUL TAUR CE ATI PUTEA SA MI SPUNETI MERGE SAU NU ?
narcial
Postat pe 25 Noiembrie 2008 19:42
La mine este invers eu berbec si el taur.Situatia este ok suntem de 15 ani impreuna.Doar ca ascendentul meu este taur.
micky04
Postat pe 6 Decembrie 2008 23:48
De la: coli85, la data 2008-08-31 22:34:21 Buna seara. Si eu sunt fericita posesore a unui exemplar. Suntem impreuna de 5 ani si casatoriti de aproape 2. Suntem foarte fericiti,ne intelegem foarte bine, dar avem si divergente, opinii diferite. Cred ca e ceva normal. Amandoi avem caractere puternice, incercam sa ne sustinem cu tarie punctul de vedere, dar la un moment dat unul dintre noi cedeaza si nu pot spune ca eu am lasat mai mult decat el sau invers. O data eu, o data el. Pe cand eram prieteni nu mi s-a intamplat sa stam despartiti sau sa nu vorbim mai mult de 2 ore, iar de cand suntem casatoriti si locuim impreuna nici atat. Pe cat de tare ne certam, pe atat de repede ne impacam. Ador cand ma impaca, de multe ori ma supar fara motiv numai de dragul impacarii, sunt foarte copilaroasa. Imi arat sentimentele, isi arata sentimentele.
Ce sa zic, ii multumesc lui Dumnezeu ca mi l-a dat si sper sa tina toata viata.
Nu cred ca zodia are o importanta cruciala in alegerea partenerului. Daca il iubesti si stii, simti ca si el te iubeste, mi se pare o prostie sa dai cu piciorul pentru ca nu are zodia potrivita.
Asa ca fetelor iubiti si lasati-va iubite de cine credeti ca merita.
roxanica_vip
Postat pe 7 Decembrie 2008 10:24
De la: simina08, la data 2008-08-18 21:15:53Bravo Ioana,sunt de acord cu revelionul...intrebare:invitam si masculi?ce zodie oare???


raci ,ca si aia sunt dobitoci
ddddd
Postat pe 8 Decembrie 2008 10:10
De la: Greenie, la data 2008-10-16 12:47:16ma bag ca musca in lapte

eu sunt pe 6 mai, o tauroaica f incaptanata, asa ca...
in legatura cu zodiile, nu cred foarte mult in ele, insa cu unii oameni chiar e al naibii de mare asemanarea cu zodia din care fac parte.
pot sa afirm cu zambetul pe buze ca am un leu prin preajma si mi-e un prieten bun si atat! ma trezeste de fiecare data la realitate, si mi-e aproape cand e nevoie...dar nimic altceva. am incercat la inceputul nostru glorios (acum 3 ani cand ne-am cunoscut), sa incercam sa fim impreuna, dar de orgoliul amandurora nu am trecut..
asa ca am ramas amici de atunci!! pot spune numai cuvinte de lauda unui asemenea leu ce mi-e asa de bun prieten.
cu berbecii... pot spune ca am fost un an de zile indragostita pana peste cap de unul...dar cand am incercat sa fie ceva mai mult, lasa f putin de la el, fiind mai incapatanat decat mine (si cand ma intrebam daca e posibil sa fiu eu cea mai incapanata zodie!).. asa ca am lasa-o moale... tinem legatura dar f rar, e berbec! dooh
daca gandesti logic: ce se intampla daca pui un berbec si un taur (din lumea reala) in aceeasi camera??? nu se impung? nu au aman2 coarne? nu sunt aman2 orgoliosi si ambitiosi? well.......

si pana la urma, fetelor, daca ar fi sa ne ghidam dupa zodiac,
ce barbat face casa buna din toate pct-le de vedere cu o tauroaica????
numa bine, kisses


ma bag si eu tot ca musca in lapte ,si eu tot pe 6 mai sunt nascuta ,am obs ca cu racii facem casa buna dar...multa bataie de cap e si cu ei ,totusi sunt sensibili rau ,eu am avut o relatie cu un rac 6 ani ,pana acum a fost cel mai al dracu barbat din cati cunosteam ,cel mai orgolios ,rece,acum l-am parasit ,de 5 luni de zile plange intr-una ,daca nu ai raspund la tel ma trezesc cu el la usa .Am incercat sa ma intalnesc cu un berbec ...e jale ,l-am trimis la plimbare numai decat ,sunt enervanti rau.
ddddd
Postat pe 8 Decembrie 2008 10:17
Eu sunt Taur si tatal meu este Berbec. Spus pe scurt... toate sunt bune si absolut perfecte, atata vreme cat nu trebuie sa ne intalnim pe acelasi centimetru patrat... Daca avem vreo disputa, niciunul dintre noi nu cedeaza, toate se termina "remiza" - adica fiecare la el in camera si uneori nu ne vorbim cu zilele (chiar cu saptamanile). Tatal meu este un barbat foarte frumos (ati muri de ciuda sa-l vedeti cum e la 65 de ani!), inteligent, un dansator grozav, foarte atent cu femeile... dar nu l-as vrea pe post de partener. Lasati-i, fetelor, pe Berbeci Sagetatoarelor... doar ele ii pot intelege, iar ei isi gasesc echilibrul langa ele.
alma_negoita
Postat pe 11 Decembrie 2008 15:45
Tauroaicele sunt cu adevarat speciale... (ma uit la mine ). Dar, da, este o intrebare buna, ce barbat poate satisface o Tauroaica, din toate punctele de vedere??? Cica dupa zodiac combinatia perfecta ar fi cu un Capricorn... nu stiu, inca n-am incercat!
alma_negoita
Postat pe 11 Decembrie 2008 15:48
De la: ddddd, la data 2008-12-08 10:17:59
De la: Greenie, la data 2008-10-16 12:47:16ma bag ca musca in lapte

eu sunt pe 6 mai, o tauroaica f incaptanata, asa ca...
in legatura cu zodiile, nu cred foarte mult in ele, insa cu unii oameni chiar e al naibii de mare asemanarea cu zodia din care fac parte.
pot sa afirm cu zambetul pe buze ca am un leu prin preajma si mi-e un prieten bun si atat! ma trezeste de fiecare data la realitate, si mi-e aproape cand e nevoie...dar nimic altceva. am incercat la inceputul nostru glorios (acum 3 ani cand ne-am cunoscut), sa incercam sa fim impreuna, dar de orgoliul amandurora nu am trecut..
asa ca am ramas amici de atunci!! pot spune numai cuvinte de lauda unui asemenea leu ce mi-e asa de bun prieten.
cu berbecii... pot spune ca am fost un an de zile indragostita pana peste cap de unul...dar cand am incercat sa fie ceva mai mult, lasa f putin de la el, fiind mai incapatanat decat mine (si cand ma intrebam daca e posibil sa fiu eu cea mai incapanata zodie!).. asa ca am lasa-o moale... tinem legatura dar f rar, e berbec! dooh
daca gandesti logic: ce se intampla daca pui un berbec si un taur (din lumea reala) in aceeasi camera??? nu se impung? nu au aman2 coarne? nu sunt aman2 orgoliosi si ambitiosi? well.......

si pana la urma, fetelor, daca ar fi sa ne ghidam dupa zodiac,
ce barbat face casa buna din toate pct-le de vedere cu o tauroaica????
numa bine, kisses


ma bag si eu tot ca musca in lapte ,si eu tot pe 6 mai sunt nascuta ,am obs ca cu racii facem casa buna dar...multa bataie de cap e si cu ei ,totusi sunt sensibili rau ,eu am avut o relatie cu un rac 6 ani ,pana acum a fost cel mai al dracu barbat din cati cunosteam ,cel mai orgolios ,rece,acum l-am parasit ,de 5 luni de zile plange intr-una ,daca nu ai raspund la tel ma trezesc cu el la usa .Am incercat sa ma intalnesc cu un berbec ...e jale ,l-am trimis la plimbare numai decat ,sunt enervanti rau.


hehehe

ma bucur sa intalnesc o tauroaica tot in aceasi zi cu mine nascuta :D
in ce an? eu 87!

si eu am fost cu un rac un an...intr'adevar, super timpu cu el, dar mai greu cu sentmentele expuse, ma iubea dar nu prea arata in vreun mod anume. era simplu pt el sa o spuna....
si cu berbecu, el e f greu de descifrat.... dar totodata o pers fooarte interesanta intr'un final, mai bun ca amic cred!

cu un varsator? are idee cineva??
doar ca fapt divers, sunt doar curioasa



@ddddd, acum esti cu cineva? cum e?

Neghinitza
Postat pe 12 Decembrie 2008 15:12
De la: alma_negoita, la data 2008-12-11 15:48:27Tauroaicele sunt cu adevarat speciale... (ma uit la mine ). Dar, da, este o intrebare buna, ce barbat poate satisface o Tauroaica, din toate punctele de vedere??? Cica dupa zodiac combinatia perfecta ar fi cu un Capricorn... nu stiu, inca n-am incercat!


buey, sa stii ca sunt speciale,
pe bune ca NU m'as vedea intr'o alta zodie!!!

sunt puternice, calme, calde, si tot ce se cam spune printr'un horoscop.... depinde acu doar de personalitatea dezvoltata pe parcursul maturizarii noastre!
Neghinitza
Postat pe 12 Decembrie 2008 15:13
ioana cdrn... ai perfecta dreptate... convietuiesc cu un leu, inarmata cu multa diplomatie... si totusi, mai am venoie de si mai multa...
contessa
Postat pe 12 Decembrie 2008 16:34
Nu porea esti sanatoasa copila..Dar sa stii ca nici eu nu ma simt porea bine.
Ioana007
Postat pe 13 Decembrie 2008 09:57
buna seara! ma bag si eu ca musca.........ok,recunosc,nu am nici macar ideile de baza cand vine vorba de zodii si zodiac.niciodata nu mi-am ales partenerii in functie de asta.dar vad ca voi sunteti foarte informate,asa ca poate ma ajutati cu niste explicatii.va rog.eu sunt nascuta intre taur si berbec,iar o amica mi-a calculat,si mi-a zis ca am ascendentul in scorpion.eu o cred pe cuvant,nu stiu daca e asa sau nu.tipul cu care ma vad acum,e berbec,nu stiu nimic despre ascendent.pana acum,nu ma pot plange,lucrurile merg.la drept vorbind,inca nu s-a discutat nimic despre ceva mai serios decat este acum.dar.....sunt curioasa,din punct de vedere astrologic,ca sa zic asa,cam ce-ar putea iesi.tin sa mentionez ca nici despre caracteristicile mele zodiacale,luand in calcul ascendentul,nu stiu mare lucru.am cautat dar se potrivesc si de la berbec si de la taur.m-au cam ametit.cine poate sa-mi explice si mie cum si cu ce se mananca?va rog frumos........
andra_sara
Postat pe 13 Decembrie 2008 17:17
De la: andra_sara, la data 2008-12-13 17:17:10buna seara! ma bag si eu ca musca.........ok,recunosc,nu am nici macar ideile de baza cand vine vorba de zodii si zodiac.niciodata nu mi-am ales partenerii in functie de asta.dar vad ca voi sunteti foarte informate,asa ca poate ma ajutati cu niste explicatii.va rog.eu sunt nascuta intre taur si berbec,iar o amica mi-a calculat,si mi-a zis ca am ascendentul in scorpion.eu o cred pe cuvant,nu stiu daca e asa sau nu.tipul cu care ma vad acum,e berbec,nu stiu nimic despre ascendent.pana acum,nu ma pot plange,lucrurile merg.la drept vorbind,inca nu s-a discutat nimic despre ceva mai serios decat este acum.dar.....sunt curioasa,din punct de vedere astrologic,ca sa zic asa,cam ce-ar putea iesi.tin sa mentionez ca nici despre caracteristicile mele zodiacale,luand in calcul ascendentul,nu stiu mare lucru.am cautat dar se potrivesc si de la berbec si de la taur.m-au cam ametit.cine poate sa-mi explice si mie cum si cu ce se mananca?va rog frumos........


nu te mai gandi la cat de mult te potrivesti in cer si stele cu baiatul tau.
noi doar ne amuzam putin, nu o luam in serios toata faza cu zodiile.
rabdare si intelegere. si multa comunicare, asta ar trebui sa fie cheia reusitei unei relatii. acum depinde de voi.
multa bafta si sa fii iubita.
Neghinitza
Postat pe 15 Decembrie 2008 10:24
multumesc pt sfat.asa cum am zis si in mesaj,nu ma ghidez dupa asta.atata timp cat lucrurile merg si e liniste.........dar observ,in ultimul timp,nu doar pe forumul asta,o multime de persoane care iau in calcul zodiacul in mod special,si-l considera un punct nevralgic.de aia m-am gandit sa scriu aici,unde lumea pare ca stie ce vorbeste,poate intelegeam si eu importanta si gravitatea acestei ''selectii" in functie de zodiac.dar pot spune cu mana pe inima,ca acum,in momentul in care l-am citit,sfatul tau este cel mai bun si mai aproape de ce simt.a picat intr-un moment in care asta trebuia sa "aud"(citesc).si sincer,iti multumesc.
andra_sara
Postat pe 15 Decembrie 2008 22:06
si eu sunt tauroaica, iar el berbec. INCA suntem impreuna de aproape 3 ani... la inceputul relatiei lapte si miere. pe masura ce timpul a trecut am inceput sa-l cunosc mai bine si l-am identificat perfect in descrierile voastre. un mare AFEMEIAT, merge cu minciuna pana in panzele albe, toata lumea e a lui si cred ca are nevoie de un mare boom ca sa-si revina la normalitate.dupa care o ia de la capat.sunt convinsa ca relatia nu va mai merge mult desi am lasat f des de la mine. e clar: taur-berbec nu merge, pe mine m-a adus la disperare si mi-a creat si unele complexe punct!!

Postat pe 6 Ianuarie 2009 15:17
In acceasta situatie sunt si eu acum si nu pot sa va zic decat ca e zadarnic orice efort.
Intradevar nu comunica deloc si tot timpul el este victima.
Acum 2 zile am discutat si am decis sa ne despartim dar vreau sa va zic ca mi-e frica sa merg la lucru de teama sa nu faca ceva prostie fatala ca tot zice ca se termina toate odata .
Nu stiu cum sa procedez ca mi-e si mila de el , dar de mine si mai mult.
Va pup
aveti grija de voi si luati o decizie ...
clausse2010
Postat pe 8 Ianuarie 2009 08:22
Doamnelor,
Eu sunt nou nout aici si citind despre combinatiile dintre zodii,
v-as ruga daca-mi puteti descrie o combinatie: ea varsator, el
scorpion. Ce ziceti, credeti ca se poate? Va multumesc anticipat.
yahia_47
Postat pe 9 Ianuarie 2009 21:47
Te rog, nu mai continua. Este o relatie bolnava! Eu sunt taur, iar el este berbec. Dupa o dragoste, intr-adevar inflacarata, nebuna, pasionala, la inceput, dupa numai 2 sapt. de la incheierea casatoriei s-a schimbat total, adica, ulterior am inteles ca a redevenit cum era de fapt: egoist, introvertit, alcoolic, afemeiat, , lenes, oportunist, pagubos, nu-l interesa cine era femeia pe care punea ochii: vecina, ori prietena sotiei si....foarte violent. La patru luni de la casatorie m-a batut de-a dreptul. De ce ? Pentru ca descoperisem ca se intalnea la hotel cu o femeie cu 15 ani mai mare, agatata pe internet. Si a continuat cu aplicarea corectiei inca un an. Am trait in total 2 ani si jumatate de calvar. Am albit, m-am ingrasat,nu mai aveam incredere in mine, desi mi se spunea ca eram o femeie frumoasa. Am divortat cu mare greutate pt. ca nu e omul care sa cedeze usor.Il primisem la mine in casa si a fost cuplit de greu sa-l mai scot. Acum, dupa divort, continua sa ma sicaneze, ma reclama la serviciu, la forurile ierarhice, politie, etc. Dar nu-mi pasa! AM SCAPAT! Incep sa-mi revin incet, dar sigur. ASTA E RELATIA DINTRE FEMEIA TAUR SI BARBATUL BERBEC - UN CALVAR !
ginren01
Postat pe 22 Februarie 2009 19:43
ATENTIE! Berbecul doar pozeaza in victima ! Nu avea incredere in ce ameninta! Fa ce ai de facut fara sa-ti pese! Asa facea si ex-ul meu. Ajunsese sa-si scrie singur scrisoare de amenintare, ca sa imi para rau de el, sa ma intorc. Lua somnifere, dar in limita la care se mai pytea trezi, nu pentru a muri, ci pentru a impresiona. Are o mare putere de convingere. Imi cer scuze de la persoanele din zodia berbec, ce nu se regasesc in descrierile mele ! Exista exceptii, rare...dar doar pentru a confirma regula. BERBECUL ESTE BUN DOAR DE AMANT NU DE SOT !
ginren01
Postat pe 22 Februarie 2009 19:50
mai nu stiu ce berbeci ati avut sau aveti voi,,,dar,eu am avut unul care era foarte sensibil.si eu st tot o tauroaik incapatanata si orgolioasa...doar k el nu-mi dadea nici un motiv sa sa ma port urat cu el si totusi o faceam.am stat cv timp impreuna,dar eu tot ma jucam cu el,ba eram impreuna ba nu mai eram,doar k asa imi placea mie,nu facea absolut nik,care sa ma deranjeze.timp de 6 ani m-a cautat chiar dak eu nu-i dadeam importanta si acum as vrea sa fim din nou impreuna, doar k nu stiu ce sa fac.el s-a schimbat mult si asta doar din cauza mea pt k mi-a sp k am fost singura fata p care a iub si l-am dezamagit;a fost pentru prima data cand am vaz un barbat plangand pt mn.asa k fetelor berbecul pe care l-am avut eu era un om minunat si nu am stiut sa-l apreciez
monikramona
Postat pe 26 Februarie 2009 15:23
Am fost casatorita cu un berbec, iar eu sunt taur.A fost dragoste la prima vedere pentru mine.El a spus ca si pentru el, dar acum nu sunt sigura daca m-a iubit vreodata.Era o persoana foarte geloasa si cu multe probleme.Te facea sa il pui pe primul plan si sa lasi totul pentru el, sa renunti la orice simteai alceva ca sa te dedici lui in totalitate, iti submina autoritatea in orice(pana si in bucatarie desi nu stia sa faca nici cartofi prajiti).Pe urma era nesigur pe el si ranea pe toata lumea.Au fost momente inflacarate, pline de pasiune, dar punandu-le in balanta cu momentele cand ma judeca si ma umilea nu au cantarit prea mult.In unele momente in care nu putea sa convinga, devenea violent si plin de ura.
Pot spune ca am trait momente ff frumoase,dar m-a si chinuit mult.
Poate relatia ta va fi diferita, sper sa nu ajungi sa faci greselile mele.
Era egoist, introvertit, alcoolic, afemeiat, lenes, oportunist, pagubos,foarte violent si nu-i pasa decat sa-si asigure viciile (a luat ultimi bani de mancare din casa si s-a dus sa ii bea , daca nu avea tigari cauta scandal si devenea fff violent)
Poate ai noroc si isi va da arama pe fata mai devreme decat a facut-o fostul meu sot.Am reusit sa divortez greu , l-am platit pt asta si dupa o perioada de la divort a inceput sa ma ameninte..............sunt multe de povestit.....
Ai grija.
garbo000154
Postat pe 16 Aprilie 2009 10:15
oare sa fie femeia din taur asa de dificila?!
care sa fie combinatia cea mai fericita cu femeia din taur?
care dintre voi este casatorita si cu ce zodie, si poate afirma ca dupa vreo 9, 10 ani de casnicie, merge relatia bine... fara incidente majore?

contessa
Postat pe 16 Aprilie 2009 15:16
Daca nu se impung s-ar putea sa fie o casnicie fericita,
Ioana007
Postat pe 16 Aprilie 2009 16:24
Buna idee.......referitor la femeie taur si barbat berbec.....asa este.......o potrivire super super super dar D O A R la pat......apoi o luam pe strazi diverse......
bucarestaaa
Postat pe 6 Mai 2009 20:51
mai...cum se leaga...zodiile astea!!!
mai ales la pat!!!...cu catushe...cu alea alea...si...nimic nu scapa !!!!
numa ...satisfactia...e discutabila!!!
functie de...prestant!!!
nu de zodie!!!!
ovidiu42
Postat pe 6 Mai 2009 20:58
Aceiasi problema o am si eu,sotul meu nu prea comunica cu mine, si din aceasta cauza am fost pusa in situatii penibile cand el a luat o hotarare si eu alta fara sa discutam in prealabil.

Postat pe 7 Mai 2009 19:25
eu una nu cred in asa cv.....in zodii sunt in ultima zi din leu ,dupa data din buletin,dar mama mi-a sp ca sunt nascuta dupa 12 noaptea(nu mi-au trecut ziua urmatoare pt ca era o zi prea mare..atunci..23 august ) si cred ca sunt in prima zi din fecioara....Nu ma potrivesc nici in una din zodii....nici leu nici fecioara.....aleg ce-mi place.....daca se intampla sa ascult horoscopul...
any35
Postat pe 7 Mai 2009 19:58
Cine ar putea sa-mi spuna si mie ceva de combinatia el berbec, ea scorpion? Asa cum zicea cineva pe aici... sexul e ... hmmmm... fara cusur, dar se poate cladi ceva cu el? un camin, o familie, o viata impreuna?
Llorenna
Postat pe 25 Mai 2009 16:00
Si eu sunt de 1luna jumat.cu un berbec si am mai fost in urma cu 5 ani 3luni cun berbec.Dar desi sunt taur am de spus ca e tot ce asteapta o femeie de la un barbat.E tandru,saritor,protector,si foarte comunicativ.Desi sunt taur treb.sa recunosc ca eu sunt mai batoasa ca el.Iar el vorbeste prea mult,fata de mine care stau si ascult.Dar pot spune ca ma simt implinita ca femeie.dorita,laudata mai tot timpul ,chiar si ptr.lucruri pe care stiu chiar eu ca nu le-am facut senzational de bine.El le gaseste mereu bune.Si e tandru tot timpul.Asta ma inebuneste la el.Am si ascendent in leu si asta ma face a fi o fire la fel de pasionala ca el.suntem amandoi innebuniti dupa dragoste si am innebuni unul dupa altul de dor,daca am sta despartiti.Cam asta e parerea mea.
dark_angel
Postat pe 28 Mai 2009 11:52
cu un varsator...e ft interesant! sunt tauroaica cu ascendent in taur si sincer e ok combinatia,dar mai mult ca amici,varsatorii km umbla din floare in floare si mint de rup ,inseala si asa se isca controverse! eu totusi cred ca un capricorn e mai bun,sau o fecioara!

Postat pe 28 Mai 2009 12:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
westie 4 De la: tamaruka 24 Ianuarie 2011 20:25
despre zodia pesti 1 De la: loremicuta11 2 Decembrie 2008 13:08
barbatul leu 356 De la: garbo_483193 15 Mai 2018 00:08
compatibilitate.... 4 De la: Doara 15 Noiembrie 2010 18:49
aer foc pamant apa 1 De la: adiere 28 Februarie 2009 02:16
Setari Cookie-uri