barbatul berbec

Pasional, idealist si sentimental. Jumatate erou, jumatate copil, indiferent de cati ani are. Prietenos, neinfricat, isi revine repede daca lucrurile nu merg repede. Va ramane fidel, sexy si atent fata de dragostea lui.... DAR

- E indragostit de dragoste. Farmecul amorului consta in vanatoare. Nu in tine


- Adeseori e comparat cu un cavaler in armura stralucitoare. Fie o sa te salveze din ghearele capcaunului, fie o sa treaca in galop cu calul peste tine.


- Ii e mai tare teama de mediocritate decat de moarte. Ar prefera sa fie cel mai mare ticalos decat un oarecare. Este subiectiv si face pe seful, plus ca are o limba foarte ascutita.


- E mandru de egocentrismul si obtuzitatea lui. Crede ca are dreptate si (mai ales!!) cand se insala


- Indraznet, cu gura mare si gata de actiune sau timid, tacut si gata de actiune. Nu lasa varianta a doua sa te pacaleasca.


- Se asteapta ca o femeie sa gateasca, sa faca curatenie si sa intretina casa si, bineinteles, sa venereze pamantul pe care o forteaza sa se tarasca


- Concluzia e ca nu are nevoie de o femeie reala cu nevoi firesti. Alearga dupa un ideal.


- Crede ca e indestructibil, ceea ce il face foarte predispus la accidente. Ca de exemplu sa ia jumatate de cutie de energizante pentru sala si sa bea cafea si alcool desi pe cutie scrie SA NU faca exact chestiile alea. Evident, o sa isi rupa ceva oase, o sa aiba vanatai si cel putin vreo doua masini distruse de-a lungul existentei.

- N-are stare, e nervos si are dureri de cap frecvente

- Ori e mana sparta, ori e foarte zgarcit

- Ideea lui de comunicare se bazeaza pe accese violente de nervi. Ale lui directionate spre tine. Poate sa faca praf tot ce e de sticla prin casa si sa rupa doua scaune intr-un minut, dupa care va vrea sa ti-o traga. Si o sa se mire de ce vrei sa opui rezistenta


- Are foarte mare nevoie sa invete sa isi limiteze comportamentul

marynukiss
Postat pe 30 Mai 2009 23:57
wow superba descriere ar fi barbatul ideal


dar... trebuie sa stii sa asculti foarte bine si sa nu fii geloasa sau sa ii suporti cu stoicism starile impulsive si plictiseala in care cade


cel putin mie asa mi s-a intamplat
erika11
Postat pe 28 Iunie 2010 17:29
sia
Postat pe 21 Februarie 2011 01:15
din experienta proprie poate mai mult de atat si nu critic dar pun accent el e liber sa faca ori ce doreste partenera e pusa la punct adica doar ce considera el necesar ))))))cine poate accepta klar.............
garbo_9628
Postat pe 2 Iunie 2013 15:20
Pfff...superb!!!!

Si eu care am cunoscut un altfel de berbec.....energic intr-adevar, dar genul de barbat care stie sa isi recunoasca vina, sa isi ceara scuze in cazul in care a exagerat, stie sa iubeasca pasional si sa lupte pentru persoana draga.

Oare sa ma insel eu????

Mai stau prin preajma, sa fi gasit eu exceptia? .....poate poate.

O zi frumoasa!

Strengarita
Postat pe 3 Iunie 2013 16:39
Descrierea de mai sus este cat se poate de adevarata ! De 17 ani sunt casatorita cu un barbat berbec si exact asa este : coleric, impulsiv, incapatanat, vesnic grabit, doarme putin pt ca ar fi pierdere de timp, nu-i ajunge timpul niciodata, conduce sportiv, agresiv, el stie ce e mai bine pentru toti cei din jurul sau, ii place sa detina controlul, este foarte orgolios, ar da toti banii pe distractii - adrenalina, dar trebuie sa-i recunosc si partile bune : este pasional si de cursa lunga, este fidel doar daca considera ca si-a gasit jumatatea, familist, temerar, ambitios, intotdeauna vrea mai mult, desi are abilitati de bricoleur, este genul de barbat business .....emana masculinitate !
garbo_9031
Postat pe 14 Iunie 2013 10:58
Trebuie sa va mai spun ca am rezistat impreuna atata timp, poate si datorita faptului ca eu sunt zodia Leu si intr-adevar imi place sa gatesc (hobby), sa am o casa curata, ingrijita, ma dedic trup si suflet copiilor, si stiu sa fiu tare atunci cand trebuie sa ma "lupt" cu el . Ne certam doar din cauza orgoliilor !
garbo_9031
Postat pe 14 Iunie 2013 11:06
eu sunt berbec si nu am probleme majore cu leoaica .......
gelula
Postat pe 17 Iunie 2013 22:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O Balanta (EA) si UN Geaman (EL) 7 De la: ALENA_67 7 Iunie 2011 10:30
eu pesti el fecioara 9 De la: garbo224585 11 Iunie 2012 19:34
doinapysy 11 De la: garbo252762 5 Decembrie 2011 10:47
buna 5 De la: garbo175579 10 Noiembrie 2010 21:53
Ce stiti despre femeia LEU? 54 De la: cessyghe 25 August 2012 18:01
Setari Cookie-uri