Barbatul TAUR

Marisa, pe tauri tocmai aia ai reprezinta, "punga pe cap" adica " lasitatea". Mi-ai placut.
Laura76
Postat pe 23 Ianuarie 2009 15:26
Ce putem face cu o prajitura? Daca prajitura arata bine o mancam si traim toata viata alaturi de ideea ca am mancat cea mai buna prajitura. Altii ne uitam bine, o intoarcem pe toate partile si refuzam sa gustam, cu convingerea ca nu e pe gustul nostru. Trecem bineinteles la alta prajitura. Avem de unde alege. Unii dintre noi consideram ca nici o prajitura nu e pe gustul nostru.
Dar ce fac altii ? Gusta din prajitura apreciind ca e ok, dar imediat constata ca nu e suficient de suculenta, dulce, coapta, etc. Indeparteaza prajitura spunand in stanga si dreapta de gusturile sale rafinate , iar despre prajitura cat de imperfecta e.
taur_atipic
Postat pe 24 Ianuarie 2009 14:48
Pai cateodata mai punem putin zahar pe prajitura, nu o schimbam imediat. , o mai coacem si ii mai punem si putin suc. dar daca prajitura e stricata , orice am face trebuie sa renuntam la ea.
Laura76
Postat pe 24 Ianuarie 2009 17:27
dap, taur_atipic. Astia cu prajiturile imperfecte ajung sa manance untura ranceda. Si nici atunci nu realizeaza ca au trecut niste prajiturele bunutze pe langa ei. Carcotasul e carcotas cat traieste. Autosuficientul la fel. Prostul nu mai spun.
gianiblue
Postat pe 24 Ianuarie 2009 17:51
Cofetarul sef cand a ne'a trimis sa satisfacem poftele altora, ne'a trimis diferiti. Cert e ca daca nu stim ce vrem vom gusta din multe prajiturele. Riscul singuratatii in cazul acesta e invers proportional cu implinirea dorintelor noastre. E dreptul fiecaruia sa ceara perfectiune si sa tinda insusi catre perfectiune. Probleme apar atunci cand nu stim cui sa cerem aceste lucruri. Trebuie sa acceptam liberul arbitru, indiferent de situatie si in special in cazurile cuplurilor. A nega proasta alegere, aruncand totul pe imperfectiunea celuilalt, negam negresit si faptul ca nu avem limite, ca suntem inepuizabili, ca puterile noastre sunt nestiute si infinite. Ceea ce e fals. Totusi suntem niste amarati de muritori cu totii si trebuie sa traim cat mai frumos, cat mai nobil cu putinta si cat mai intens clipele care le avem...sau sa ne lamentam.
taur_atipic
Postat pe 25 Ianuarie 2009 01:24
buna.sunt noua pe acest forum(adica am citit cateva dintre subiectele dezbatute aici,dar nu am mai comentat la niciun subiect).Cand am vazut acest topic nu m-am putut abtine si am vrut sa-mi spun si eu parerea in ceea ce-l priveste pe baiatul taur.Ce pot sa spun toate persoanele care au scris inaintea mea au perfecta dreptate in ceea ce-l priveste pe barbatiul taur.Am avut ghinionul sa cunosc acest tip de barbat si pot sa zic ca a fost o experienta neplacuta si nu as dori nici celui mai mare dusman al meu sa treaca prin ce am trecut eu.Cand ne-am cunoscut el a dorit sa inceapa o relatie cu mine si intr-un final am acceptat dar nu am stat cu el decat vreo 3 zile si apoi i-am zis ca nu mai vreau sa fiu cu el pentru ca nu ma atrage si nu prea avem multe in comun.Cand i-am spus el a fost de acord si ne-am despartit dar dupa aia o perioada a mai incercat sa fie cu mine dar nu a reusit.Cand a vazut ca nu poate sa fie cu mine s-a cuplat cu o vecina de-a mea(mentionez ca l-am cunoscut pe strada,venea cu un grup de baieti care erau cu niste prietene de-ale mele,pe atucni nu era asa de cunoscut mess-ul iar noi ne strangeam in colt de strada si stateam de vorba) ca sa ma faca geloasa si intr-un final a reusit sa ma faca geloasa ,s-a despartitde vecina mea si s-a cuplat cu mine.am fost impreuna 4 ani in care ne-am despartit de 2 ori .Ce pot sa zic la inceput a fost super era un tip sensibil , imi spunea toate problemele lui , plangea in fata mea cand simtea ca nu mai poate.Eu i-am fost alaturi mereu si am incercat sa-l ajut cat am putut de mult.Dupa 1 an si 8 luni ne-am despartit prima oara , eu nu am vrut,am incercat sa-l fac sa se razgandeasca dar nu am putut.In fine pana la urma ne-am despartit si dupa 2 luni a inceput sa ma caute si sa-mi spuna ca nu mai poate sta fara mine , ca ma iubeste si ca vrea sa ma aiba din nou langa el.Intr-un final am acceptat si ne-am impacat, in fine o perioada a fost bine , eram foarte fericiti dar dupa ceva timp a inceput din nou sa scartaie si ne-am despartit din nou.Dupa vreo 2 luni ne-am impacat iar tot la insistentele lui dar decizia de a ma impaca cu el a fost cea mai proasta decizie luata vreodata .A fost bine o perioada dupa care au inceput certurile .Ne certam de 10 ori pe zi din nimicuri.dupa o perioada a inceput sa imi mai dea si cate una.Dupa care s-a invatat si a inceput sa fie din ce in ce mai violent.eu am acceptat toate astea zicandu-mi ca o sa se schimbe si ca o sa fie din nou bine.Se pare ca am gresit cand am gandit ca se va schimba pentru ca intr-un final a fost si mai rau,s-a lasat cu bataie iar dupa asta eu am decis ca nu se ma poate asa si am pus punct acestei relatii dar nu inainte de a mai lua o bataie.Ce concluzii pot trage dupa acesta ecperienta?eu cred ca nu pot sa mai spun nimic bun despre baiatul taur dupa ce am trait alaturi de un asemenea om timp de 4 ani.Baiatul taur este un egoist,un incapatanat,un las ,un puturos pt ca fuge de responsabilitati si de treaba.Cand vrei sa il ajuti iti accepta ajutorul,dar nu te poti baza niciodata pe el , pentru ca niciodata nu are timp sau nu poate sa te ajute, cand ii spui ca nu a fost bine ceva din ce a facut se supara ,cand ii spui sa faca un lucru pentru ca e bine se incapataneaza si face exact invers doar ca sa nu faca ca tine si este foarte violent.Ce mai eu am ajuns sa cerd ca barbatii taur sunt cele mai josnice fiinte de pe pamant.Sper sa invatati ceva din experienta mea si sa nu treceti prin asa ceva niciodata.
ispas_alexandra
Postat pe 25 Ianuarie 2009 14:00
Hm exact asta a fost si parerea mea dar s au mai gasit cateva persoane sa incerce sa schimbe parerea majoritatii. Din pacate cred ca este singura specie de ciudati din toate zodiile .
Laura76
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:49
of, de cate ori sa va spun: individul, autoeducatia. la urma zodiile si altele. Alex, trebuia sa nu reiei relatia. dar, ce trebuie sa inveti tu din asta: DACA AI SIMTIT INITIAL CA NU-I PENTRU TINE, TREBUIA SA MERGI PE MANA TA. Nu sa cedezi tacticilor lui de trei lei. uite, viata ti-a dovedit ca ai simtit bine. si
ti-o dovedea fie ca tipul era leu, scorpion sau altceva. Sfat de viitor: increde-te in simturile tale si nici nu te lega acolo unde-i putred din start.
gianiblue
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:57
ms pentru sfat.stii cum e pana nu simti pe pielea ta nu te inveti minte. Asta e viata cu bune si cu rele.De cand m-am despartit de el (adica acum 3 luni) ma simt super bine,am mai multa grija de mine,sunt fericita,am si eu chef sa rad si cel mai important nu ma mai cert nici cu parintii.Cum imi place mie sa spun :nu-ti visa viata,traieste-ti visele!
ispas_alexandra
Postat pe 25 Ianuarie 2009 20:09
Fetelooooooooooooooooooooooooooor si baietilor. Aveti impresia ca toti barbatii sunt tauri? Ce am citit eu aici e caracterisic barbatilor.Nu-i discriminati pe cei din alte zodii ca se supara.
De curand am cunoscut online un taur de care aproape ca m-am indragostit.
Ma gandesc, ca, atata vreme cat nu e pe certificatul de inmatriculare si e al altcuiva nu ma poate distruge sufleteste.Pana una alta intre noi e o distanta de sute de km, vorbim doar pe net, dar pot spune ca abia astept sa impart cu el cateva replici. E BESTIAL omu'.
cameluta
Postat pe 26 Ianuarie 2009 18:09
prietenul meu este taur si cea mai importanta caracteristica a lui e egoismul... Evident k fiecare dintre noi ne gandim in primul rand la noi...dar ei..exagereaza... .. Si cere prea mult..es un critic foarte bun, de sigur k nu pe el se critica..ci pe cei din jurul lui.. Ii place sa i se faca intotdeauna pe plac...ii place sa ceara explicatii dar nu sa le dea si el la randul lui.

Postat pe 27 Ianuarie 2009 11:43
Cameluta, u ai cunoscut un Taur online... Orice isi poate crea o identitate falsa mai ales pe net... Ai grija cu el...k poate ai sa te arzi..

Postat pe 27 Ianuarie 2009 11:47
cat adev ar
mari_ene2000
Postat pe 27 Ianuarie 2009 21:18
Dupa cum s-a mai spus aici, la adapostul anonimatului multa lume e subiectiva. Se extrapoleaza de la o experienta cu un barbat, la toti barbatii nascuti in acea zodie, aruncand anatema pe toti. Ba mai mult decat atat, toti nascuti intr-o anume perioada e musai sa fie la fel. De ce ? Pentru ca spun astrele, zic unii. Sa-i credem ? Daca medicul la maternitate spune: azi facem cezariana... adeptii astrelor, inteleg ca astrele in acea clipa schimba caracterul copilului, sau ma rog influenta astrala o are medicul. Nu mai este acelasi copil, deja trebuie sa ne gandim ca s-a schimbat totul in destinul copilului. Ca si nasterile premature, din lac in put, din gemeni in taur, din fecioara in leu, etc. Unde mai pui ca e posibil ca unii pentru a fi "majoritate" de opinie fac lobby, se mai substituie unor nickuri si mai da la cap celor criticati din te miri ce zodie. Domnule, trebuie sa fie ceva adevar la mijloc, daca am patimit eu, e musai sa nu fiu singura victima...Pe de alta parte, atata tevatura pe seama unor experiente nefaste si indemnuri la grija si atentie la a nu se incurca nimeni cu tauri, ca sunt asa si asa...si pe dincolo. Stai sa te gandesti daca nu cumva e o strategie a unor femei de a cauta tauri liberi care se autodeclara... exceptii de la critici....poate-poate o fi unul liber. Eee...ce spuneti de teoria conspiratiei ? Sa vedeti acum reactie la cei cu musca pe caciula!!!
anarax
Postat pe 28 Ianuarie 2009 02:37
anarax, esti simpatica foc. Ar fi nasol sa fie asa cum zici tu: pana si pe forumuri de discutii lumea sa faca jocul acela. forumurile nu sunt site-uri de matrimoniale. Sunt alte multe site-uri. Lumea asta sa mearga pe acolo, daca are in intentie asa ceva.
oameni, buni, esecurile apar din cauza faptului ca ne mintim, ca nu tinem cont de avertismentele pe care subconstientul nostru ni le tot arunca in fata. Nu avem rabdare sa asteptam pe acela sau aceea care ne va face sa fim fericiti. Nu vrem sa fim singuri si de aceea o luam usurel de la varste fragede cu tot soiul de relatii. Nu are nimeni puterea sa astepte poate cu zecile de ani pana intalneste perechea... eu cred cu tarie ca acesta este raspunsul real la intrebarea " de ce barbatul acela sau femeia aceea m-a lovit etc ". sintetizand: pentru ca nu era perechea noastra reala. si pana sa o intalnim, este logic sa fim raniti, nepotriviti, neintelesi. de catre parteneri fie din taur, fie din leu ori altceva. ehehe, cand iubeste cu adevarat, si taurul isi lasa egoismul, ORICINE SI-L LASA.

gianiblue
Postat pe 28 Ianuarie 2009 08:59
De la: criss20, la data 2009-01-27 11:47:33Cameluta, u ai cunoscut un Taur online... Orice isi poate crea o identitate falsa mai ales pe net... Ai grija cu el...k poate ai sa te arzi..



Ai mare dreptete, doar ca imi face mare placere sa schimb cateva cuvinte cu el asa la 2-3 zile. Nu cred ca ne vom vedea vreodata, nici nu stiu daca-mi doresc asta.(nu mi-am pus problema).Multumesc pentru grija si sfat.Sa ai o zi supertare.
cameluta
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:58
v-ati pus clar, pe capul sarmanilor taurasi
si_totusi
Postat pe 28 Ianuarie 2009 20:26
Mda cam asa ceva in viziunea unora.
Laura76
Postat pe 29 Ianuarie 2009 16:39
Cine poate sa ne spuna de ce sunt atatea forumiste cu data de creere a contului pe 21.11.2007 ? Gianiblue, in acea zi te-ai inregistrat cu cateva zeci sau sute de forumiste. Ce s-a intamplat in acea zi ? A fost o zi speciala ? Sau e o chestie de bucatarie interna a Garbo?
anarax
Postat pe 30 Ianuarie 2009 00:49
Hmmm eu una sunt multumita de taurasul meu si suntem de 5 ani impreuna.Parerea mea e ca zodia e relativa.Persoanele fac diferenta.In toate zodiile sunt oameni care sufera de o mare lipsa de caracter.
lightasbreeze
Postat pe 5 Februarie 2009 10:33
Ai dreptate. Poate ca intradevar nu chiar toti taurii sunt la fel. Dar nu cred ca m as mai risca.
Laura76
Postat pe 5 Februarie 2009 16:35
Tocmai mi-a venit o idee!!!! Hai sa facem un topic cu toate femeile dezamagite in dragoste, sa-si povesteasca experienta( cu conditia sa fie vorba de un barbat ) ) si sa spuna din ce zodie este barbatul respectiv. Asa o sa vedem si noi daca e vorba de barbatii taur sau de barbati in general sau altceva.............Dumnezeu stie ce
anima
Postat pe 5 Februarie 2009 22:27
Mda nu ar fi rau. S ar putea tot barbatul taur sa castige si acolo.
Laura76
Postat pe 6 Februarie 2009 18:08
buna, eu vin cu artileria grea - de doua ori dezamagita de un taur - si culmea, cu 2 motivatii complet diferite, dat fiind ca si indivizii aveau in comun doar zodia...
in primul caz - tipul : prietenos, statornic, generos, grijului, tot ce isi poate dori o femeie de la omul de langa ea, pe termen lung - surpriza : nu a putut renunta la o relatie bazata exclusiv pe sex cu o femeie cu 14 ani mai tanara, care nu ii oferea decat sex - de altfel a recunoscut ca nu se poate desprinde - astfel incat relatia a ramas la stadiul de prieteni f buni

in al doilea caz - tipul : taur clasic, cu aceleasi trasaturi convenabile, om de casa, nu insist asupra partilor bune pe care fiecare femeie care a trait cu un taur le cunoaste - necazul: nu s-a putut sa aleaga femeia in fata anturajului... desi om de calitate si mai ales de cariera, satisfactia pe care i-o dau prietenii de bautura este extrem de puternica si pune in umbraq orice poate oferi o femeie

trist, nu?
cred ca din ambele povesti, reiese o trasatura dominanta - barbatii tauri nu sunt capabili sa renunte la ceva (cineva) care este mai important la un moment dat decat partnera
as spune ca au o capacitate de autodistrugere fenomenala, bazata pe incapatanarea si indaratnicia lor deja proverbiala...

ESR
Postat pe 7 Februarie 2009 10:14
nu va dau dreptate,sunteti niste femei dezamagite de barbati si nu faceti altceva decat sa va vaicariti ce rau ati dus-o alaturi de un barbat taur.barbatul taur este un barbat deosebit cu multe calitati asa ca incetati odata...
madalaine
Postat pe 7 Februarie 2009 11:16
Eu raman la varianta speculatiilor si teoriei conspiratiei
Ca sa nu moara un subiect de forum se vine cu una calda si una rece pentru a reanima o discutie care stagneaza.
Pana la urma cineva a deschis un topic si e ok daca sustine subiectul. Cat despre barbati in general, eu nu cred ca ei se vor indupleca cu ceva la lamentarile noastre. Dar cred cu convingere ca o femeie puternica totdeauna va fi apreciata de un BARBAT. Si intaresc acest lucru pentru ca se pare ca asa cum unele din noi am vrea sa fi fost barbati, printre barbati sunt si cei care ar fi vrut sa fie femei!!!!!
Asa ca fetelor, fiti puternice si nu va lasati intimidate, viata e scurta.
anarax
Postat pe 7 Februarie 2009 15:19
Draga, madalaine daca ai impresia ca ne vaicarim ca niste femei dezamagite du te la alt subiect " femeile fericite alaturi de barbatii taur" macar acolo o sa fi in mediul tau. Noi sigur iti vom dori sa nu ne dai intr o zi dreptate in ce s a scris aici . Sti vorba aia? : cand al treilea om iti spune ca esti beat te duci si te culci", cam asa este cu barbatul taur. Daca recitesti si numeri pe hartie si dupa ce tragi linie ce rezultat iti va da?!!! pro si contra . In care parte va inclina balanta??. Anarex, toate vom lua tauru de coarne. eu deja l am trantit la pamant , roata s a intors si va avea acelasi tratament cu l a aplicat el. Succes. Nu va lasati rapuse de niste "tauri"
Laura76
Postat pe 7 Februarie 2009 19:03
Avertisment!
In acest topic nu se aduc flori, nu se umbla cu manusi, nu se fac aprecieri, nu se aduc osanale, nu se fac statui si cu atat de mai putin nu se spune o vorba de binete despre acei barbati nascuti cu buna stiinta in zodia taur.
Dar pasiti pe covor rosu si aveti toata consideratia daca procedati la opusul celor de mai sus.
Ne aflam pe o proprietate privata, intr'un spatiu public, unde se cere consimtamantul pentru a se strica viziunea impusa despre un anume barbat. Altfel, suportati consecintele unei minime mustrari si invitatia de a parasi zona. E obligatoriu sa fiti in cunostinta de cauza macar acum dupa cateva luni bune de la deschiderea topicului despre aceasta intoleranta vadita.
Eu cel putin ma numar printre persoanele care ar dori sa afle si opinia celui pus in discutie pentru confirmare, pentru ca simplele acuze sa nu devina barfe, iar locul acesta sa nu devina o cloaca. Altfel topicul e intitulat eronat, iar loviturile sub centura devin o simpla rafuiala personala.
Nimeni nu neaga ca nu sunt uscaturi printre femei si barbati. Dar tocmai aceia au dreptul la aparare, pentru ca sunt o minoritate, iar majoritatea trebuie sa le asigure acest drept. Este un principiu unanim acceptat, iar eu personal il consider just.
taur_atipic
Postat pe 8 Februarie 2009 17:06
taur_atipic, daca doresti iti vom da toate numele lor si nr de telefon sa -ti confirme sau sa-ti infirme. Dar iei nu prea sunt corectia si isi recunosc greselile bagandu-l tot pe celalat la apa. Oricum parerea iti apartine conform spuselor tale ca aici ar fi doar o barfa transformata in cloaca daca nu ti se demonstreaza tie ca este real ceea ce se spune.
Laura76
Postat pe 9 Februarie 2009 15:13
Sigur ca doresc ca cel in cauza sa isi spuna punctul lui de vedere. Sunt convins ca are si el unul, si ca in mai toate cazurile e diferit, iar adevarul sa fie cam pe la mijloc. Dar nu trebuie sa il ascult doar eu, ci toata lumea. Asa cum punctul tau de vedere a fost citit de toti vizitatorii topicului. Asa e corect. Eu pot doar sa le dau un sms si sa ii informez ca sunt subiect de discutie pe forum si daca au ceva de comentat o pot face.
..."daca doresti iti vom da toate numele lor si nr de telefon sa -ti confirme sau sa-ti infirme"...
Dar, Laura31c te rog spune'mi care NOI mai intai. Pentru ca din aceasta exprimare se deduc urmatoarele:
- Bombardezi barbatul din viata ta sub mai multe nickuri
- Ai postat sub mai multe nickuri inventand povesti cu barbati tauri
- Te erijezi in aceste circumstante in aparatoarea femeilor dezamagite de barbati tauri
- Chiar aveti o intelegere in care ai fost numita sef de comitet cu atributii de reprezentare, iar daca acest comitet exista o sa il recomand unei femei dezamagite.
Daca pentru primele variante nu comentez, pentru a treia poate ar fi indicat sa ceri acordul, iar pentru ultima nu pot spune decat ca am intuit ca acest loc este o cloaca in care cei cu opinii diferite sunt nedoriti, spatiu pentru care titlul topicului e eronat. Toate cele bune.
taur_atipic
Postat pe 9 Februarie 2009 16:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Horoscop bazat pe prima litera a prenumelui 5 De la: Lucianca 14 Iulie 2010 08:55
femeie leu-barbat leu 2 De la: corinadd 29 Iulie 2009 12:02
barbat rac si femeie scorpion 14 De la: eladaela 16 Septembrie 2009 13:55
Femeia Fecioara 322 De la: laura33c 29 August 2017 11:08
intrebare doar pt varsatoare 60 De la: Verseau 22 Decembrie 2012 21:28
Setari Cookie-uri