Virgina la 30 de ani


Postat pe 22 Ianuarie 2009 16:05
De la: CristinaX, la data 2008-07-02 11:39:47Am visat dintotdeauna sa fiu mireasa virgina si sa ma pot casatori la manastire. dar iata ca anul acesta am facut 30 de ani si tot nemaritata am ramas. momentan am o relatie de 2 luni si nu stiu ce sa fac. sa imi indeplinesc visul, sa fac sex cu el? si dc fac sex sa ii spun ca sunt virgina sau o sa ma considere ciudata???? :(((
draga...daca te mariti cu un arab si inca mai esti virgina cred ca te umple ala de aur si te face printesa!!!ca romanii nostri daca te aude ca esti virgina la 30 le e tot una......

Postat pe 3 Februarie 2009 17:53
Gata, m-am convins!! Anita umbla sub acoperire, ea doar in poza e bruneta, in rest totul e blond, pana si cromozomii aia cu cruce... auziti, oare s-o citi si in ADN???
anakin
Postat pe 4 Februarie 2009 22:30
=)))Cata dreptate are Anita..ar fi bine sa te axpui prin desert:>..ehh acum lasand gluma la o parte eu zic ca esti prea cuminte pentru secolul asta.Si eu a-si zice sa te bucurile de miciile daruri ale vietii,sa-ti incepi viata sexuala ca nu e NIMIC rau(chiar daca nu te casatoresti cu el)sa faci si un bebe(ce poate fi mai frumos) si etc...acum asta e parerea mea...ramane la aprecierea ta!Eu una sunt curioasa ce zic parintii tai:)Bafta!
khryss2002
Postat pe 18 Februarie 2009 12:51
nu sunt misogina, dar iti dau dreptate
raluka_bucur
Postat pe 18 Februarie 2009 16:19
ii dau dreptate lui Anakin, am uitat sa specific!
raluka_bucur
Postat pe 18 Februarie 2009 16:20
Ai pierdut o multime de placeri in tineretea cu care nu te mai intanlesti! Te-ai gandit ce vei face in momentul cand l-ai gasit pe EL si nu-ti face nicio placere in pat? Atunci ce faci? Vei avea migrene 25 de zile pe luna si restul vei fi indispusa?? E gresita toata chestia asta cu virginitatea... Nu iei in calcul toate aspectele!
Armyvero_38
Postat pe 18 Februarie 2009 20:44
cred ca ai probleme ...ar fi bine sa consulti un psiholog...
sa nu te miri ca fuga baietii de rup pamantul cand aud ca la varsta asta esti virgina...fata poti avea probleme de sanatate pe baza hormonala daca mai continui asa...
nu zice nime sa incepi viata sexuala la 15 ani da azi maine ajungi la menopauza si habar nu ai ce inseamna orgasmul :)
micki23
Postat pe 20 Februarie 2009 01:21
hai,sa facem pariu ca nu mai poate sa isi inceapa viata sexuala la 15 ani!!! ce zici micki, te inscrii?
anakin
Postat pe 21 Februarie 2009 01:07
eu zic ca ar avea si micki sanse...15 ani pe un picior...
booboolina
Postat pe 21 Februarie 2009 05:34
draga mea daca ai asteptat si ai luat decizia asta pana la varsta ta inseamna ca tu sti deja care este visul tau, eu una cred ca nu conteaza prea mult daca ai 20 sau 30 tot ce conteaza este sa te simti tu bine si sa fi sigura atunci cand vei face pasul asta, este un pas pe care il poti face o sg data si nu este bine sa il regreti. totusi cred ca ar tr sa-i spui barbatului cu care vb dar cu mandrie nu pa parere de rau sau ca si cum ai vb de un sacrificiu. multa bafta
ioana090285
Postat pe 21 Februarie 2009 09:00
Nu te considera un fenomen ciudat ca esti virgina la 30 de ani sau ca esti inca nemaritata, casatoria pura este ceva minunat dar este totusi bine ca inainte sa ajungi in fata altarului si in fata lui Dumnezeu cu barbatul pe care il iubesti, sa stati o perioada impreuna sa vezi daca iti place sa te trezesti dimineata alaturi de el :) Iubirea este minunata dar nu este suficienta pentru ca doi oameni sa convietuiascca sa imparta acelasi pat, aceeasi masa, aceeasi casa ... Daca este barbatul pe care ti l-ai dorit si simti ca te iubeste atunci nu mai pomeni expresia "fac sex" - fa dragoste. :) Semneaza - o fosta virgina pana la 32 de ani inca nemaritata dar fericita :)
nielle1001
Postat pe 21 Februarie 2009 09:01
nu stiu cat de mult ar aprecia dumnezeu asta, regula cu virginitatea impusa inainte de casatorie este o rgula impusa de niste preoti impotenti si frustrati, in biblie scrie sa nu preacurviti, nu scrie nicaieri sa nu curviti, adica puteti face sex....dar sa nu exagerati, oricum nu imi amintesc de nici un pasaj din biblie unde sa fie scris clar sa nu se faca sex inainte de casatorie.
Si pentru toti cititorii de biblii, care citesc pur simplu textul fara sa citeasca printreranduri: crede si nu cerceta, este o mare minciuna
lory84lor
Postat pe 23 Februarie 2009 01:16
De la: vanghelis007, la data 2008-07-20 05:24:27Intr-o zi, Gica a cumparat un kilogram de mere.S-a dus in camara, le-a asezat pe raft si dupa aceea, de fiecare data cand intra acolo cu treburi, ii placea sa se uite la merele lui care erau mari, rotunjoare,rosii, galbene si risipeau imprejur o aroma de ti se taiau picioarele.Dar Gica, vroia cu tot dinadinsul sa le pastreze asa, si sa se bucure de aceasta stare a lor, cat mai mult cu putinta.Pana cand intr-o zi, cand a intrat in camara si a vazut ca merele disparusera.S-a dus furios la maica-sa:
-Mama, unde sunt merele mele?
-Merele..Care mere?Aaaaa...merele..i le-am dat nepotului Vasile care a trecut pe aici.I-au placut atat de tare, ca mi-a cerut sa manance si el niste mere, ca nu mai poate de pofta.
-Si i le-ai dat?
Batrana clatina incuviintand din cap.
-Da sa vezi maica cu ce pofta musca din ele ca-ti venea sa te inchini.Se bateau turcii la gura lui, nu alta.
-Bine mama, dar nu stiai ca sunt ale mele?
-Da, maica.Dar tu nu faceai nimic.Si era pacat sa se strice pe raft degeaba.



intotdeauna este o placere sa citesc posturile tale, bv
lory84lor
Postat pe 23 Februarie 2009 01:18
E frumos sa visezi...insa cand ajungi la maturitate realizezi ca unele vise sunt doar atat: vise...ele nu se dor indeplini niciodata...a fost frumos sa visezi...dar eu zic sa te trezesti...nu lasa viata sa treaca pe langa tine...
Cat despre daca ar trebui sa ii spui sau nu...aici habar n-am ce sa zic...
Eu cand eram pustoaica nu stiam sa sarut...si nu i-am spus iubitului si nici el nu si-a dat seama(sau cel putin asa cred)..apoi..eram virgina...si i-am zis..si a fugit de-a rupt pamantul... (era un bou)
ramo_ptk_2008
Postat pe 23 Februarie 2009 16:21
Indraznesc sa va adresez si eu o rugaminte! Particip la un concurs pe site-ul tvr-ului si am nevoie de cat mai ulte voturi...va rog...se poate sa ma ajutati? Este poza a doua (cu mutritza trista desenatat in frigider) de la sectiunea concurs! http://www2.tvr.ro/trezirealaapel/
Va multumesc mult si sper din suflet sa nu deranjez pe nimeni cu aceasta rugaminte!
maimuticagogosica
Postat pe 23 Februarie 2009 17:22
Ba chiar ai deranjat rau. Cred ca era de ajuns sa strici un singur topic. Eu una din cauza asta nu te votez. Am votat-o pe cea de alaturi. Ce spui de asta?
Micass
Postat pe 23 Februarie 2009 18:53
you bitch...
wife_de_zmeu
Postat pe 23 Februarie 2009 18:57
Cine? Io?
Micass
Postat pe 23 Februarie 2009 19:18
si io am votat pe favorita lu' micass... de-al dracului, normal!
anakin
Postat pe 24 Februarie 2009 16:33
hai mai...nu fiti rai....
dati si voi un vot acolo...ca poate da si ea...un suc ceva!!!
ovidiu42
Postat pe 24 Februarie 2009 16:45
De la: CristinaX, la data 2008-07-02 11:39:47Am visat dintotdeauna sa fiu mireasa virgina si sa ma pot casatori la manastire. dar iata ca anul acesta am facut 30 de ani si tot nemaritata am ramas. momentan am o relatie de 2 luni si nu stiu ce sa fac. sa imi indeplinesc visul, sa fac sex cu el? si dc fac sex sa ii spun ca sunt virgina sau o sa ma considere ciudata???? :(((



io tot mai sper sa apari p-aci si sa spui cum ai descoperit placerea sexului si sa-ti dai vreo shpe pumni in cap ca ai stat virgina pana acu'.
geo32
Postat pe 13 Martie 2009 11:17
De la: CristinaX, la data 2008-07-02 11:39:47Am visat dintotdeauna sa fiu mireasa virgina si sa ma pot casatori la manastire. dar iata ca anul acesta am facut 30 de ani si tot nemaritata am ramas. momentan am o relatie de 2 luni si nu stiu ce sa fac. sa imi indeplinesc visul, sa fac sex cu el? si dc fac sex sa ii spun ca sunt virgina sau o sa ma considere ciudata???? :(((

Draga cristina X
Parerea mea este ca sunt barbati care apreciaza chestia asta mai mult decat altii isi pot imagina.
Stai linistita in relatie cu experienta sexuala va veni de la sine, mai ales daca iubesti barbatul caruia ai decis sa i te daruiesti.
Sunt femei care si-au inceput viata sexuala mai tinerele si nu stiu ce este placerea sexuala.Faptul ca tu ai vrut sa fi sigura ca barbatul cu care vrei sa-ti incepi viata sexuala va fi unicul barbat din viata ta nu este o crima, eu una consider ca e o virtute.
Parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti cu partenerul tau despre asta, iar daca el tine la tine te va intelege si nu te va considera o ciudata.
Mult succes.
persidadamian
Postat pe 14 Martie 2009 17:00
De la: CristinaX, la data 2008-07-02 11:39:47Am visat dintotdeauna sa fiu mireasa virgina si sa ma pot casatori la manastire. dar iata ca anul acesta am facut 30 de ani si tot nemaritata am ramas. momentan am o relatie de 2 luni si nu stiu ce sa fac. sa imi indeplinesc visul, sa fac sex cu el? si dc fac sex sa ii spun ca sunt virgina sau o sa ma considere ciudata???? :(((

Draga cristina X
Parerea mea este ca sunt barbati care apreciaza chestia asta mai mult decat altii isi pot imagina.
Stai linistita in relatie cu experienta sexuala va veni de la sine, mai ales daca iubesti barbatul caruia ai decis sa i te daruiesti.
Sunt femei care si-au inceput viata sexuala mai tinerele si nu stiu ce este placerea sexuala.Faptul ca tu ai vrut sa fi sigura ca barbatul cu care vrei sa-ti incepi viata sexuala va fi unicul barbat din viata ta nu este o crima, eu una consider ca e o virtute.
Parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti cu partenerul tau despre asta, iar daca el tine la tine te va intelege si nu te va considera o ciudata.
Mult succes.
persidadamian
Postat pe 14 Martie 2009 17:00
dumnezeule!!!...ma tot uit la cele ce intra...si...isi expun poze...destul de lascive!!
iar ulterior...daca cineva face referire la ata...se supara!!
de ce oare...lumea...nu invatza ca...acest blestemat de net!!...e si eva spre comunicare si socializare!!?
cat de aiurea poate fi!!
ovidiu42
Postat pe 15 Martie 2009 16:33
Draga Ovidiu.Nu mai fi si tu draga atat de moralist.Te invita fata sa socializati impreuna si tu faci nazuri.S-ar putea sa creada ca esti impotent, Doamne fereste.
Ioana007
Postat pe 15 Martie 2009 16:40
De la: Ioana007, la data 2009-03-15 16:40:19Draga Ovidiu.Nu mai fi si tu draga atat de moralist.Te invita fata sa socializati impreuna si tu faci nazuri.S-ar putea sa creada ca esti impotent, Doamne fereste.



loana...sincer...si daca as fi...care ar fi pb?
nu ma rusinez...daca nu pot rezolva o pb...atata timp...cat exista cauze obiective!!!
deci...chestia cu socializarea...e deschisa doar daca si eu...consider ca asta se cheama socializare!!...si nu altceva!
tu...oarecum...imi cunosti limtele si...tendintele!!
de ce vrei sa ma desfranez acum?
pt a fi pe placul unor ....pitzipoance?
n-o voi face!!
ovidiu42
Postat pe 15 Martie 2009 16:45
Auziti?... eu cred ca ar trebui sa il ierte.
Deci :
FEMEIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!! IARTAAAAAAAAAAAAAAAAAA-L!!!!!!!
anakin
Postat pe 16 Martie 2009 09:53
mama mea s-a casatorit virgina!!!!!!!!!!!!!!!!
si a facut cea mai mare prostie din viata ei!
curiozitatea, rutina sexuala care a intervenit in timp, povestile "prietenelor", insatisfactia in pat, tabu-urile in discutii pe teme sexuale a erodat "relatia" parintilor mei si au ajuns la divort!!!!!
sincera sa fiu, pentru mine, si cred ca pentru orice femeie la un moment dat, satisfactia sexuala e ffffffffffffff importanta! si daca tu nu stii ce vrei si ce iti place, cine crezi ca va sti pentru tine????????????
ai mare grija ce iti doresti!
m-am saturat sa vad pe strada femei nefericite!!!! nu as vrea ca in drumurile mele sa mai intalnesc inca una, pe TINE!

ganea_marilena2003
Postat pe 16 Martie 2009 15:27
mai bine o faci singurica tu cu un vibrator, si nu ii mai spui ca esti virgina... sau poti sa ii spui... dar daca te lasi sedusa si abandonata... visul cu fecioria a trecut de mult, dar mai bine sa o faci ca e de sanatate!!!
mitzura
Postat pe 28 Martie 2009 15:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce ascunde uneori cererea de prietenie!!! 31 De la: anaROBERT 6 Aprilie 2011 10:48
buna 5 De la: fotografevenimente 24 Martie 2017 10:10
Am si eu o problema ! 1 De la: ombtron 11 Mai 2009 18:06
La umbra 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:06
Salata 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:12
Setari Cookie-uri