tradare

tradarea e tradare,ati vazut ce-a patit IUDA? In IUBIRE se mai practica dar tot se rup in subtil firicele acelea ce leaga cuplul. simti ca s-a rupt ceva, ca s-a schimbat,chiar daca nu stii de tradare...e a exista... - a luat-o pe alt drum - aveti un drum impreuna si el a facut o bifurcatie. el are de suferit,desi la inceput ne produce noua suferinta.Doamne, ce doare, cand afli...
cercelmarilena
Postat pe 17 Ianuarie 2009 16:19
Orice tradare pune spiritele intr-o continua framantare,careia numai dreptatea poate sa-i puna capat dreptatea care totdeauna multumeste adevaratul repaus legal, de care oamenii sunt atat de .....inselati!!!.........
sophia
Postat pe 29 Ianuarie 2009 00:06
Cine rezista in fata ispitei, e fara de pacat. Dar cine e fara de pacat...daca poti pacatui cu gandul? Daca nu am pacatui in fata ispitei, specia noastra ar fi negresit in pericol. Iar ispita e atat de dulce...
taur_atipic
Postat pe 3 Februarie 2009 04:20
Deci esti si tu ca si altii un tradator ?
Carmena
Postat pe 8 Aprilie 2009 17:43
De la: taur_atipic, la data 2009-02-03 04:20:34Cine rezista in fata ispitei, e fara de pacat. Dar cine e fara de pacat...daca poti pacatui cu gandul? Daca nu am pacatui in fata ispitei, specia noastra ar fi negresit in pericol. Iar ispita e atat de dulce...


O fi ispita dulce dar, persoana de langa tine (iubit(a) sau sot(ia)) chiar nu mai conteaza? Ce ar fi daca din razbunare si perechea, sa zic asa, ar proceda la fel? Cum ar fi relatia in acest caz?

Postat pe 9 Aprilie 2009 15:14
invata urmatoarea propozitie:Niciodata sa nu spui niciodata.Habar nu ai cat adevar este in simplitatea acesteia...
danacristina
Postat pe 5 Mai 2009 06:56
Doamne, atatea femei sufera...atatia barbati la randul lor sufera si ei, cu toate ca poate mult mai putini decat femeile....si totusi cine poate fi acela care sa dea un sfat sau o reteta ideala in cazul acestei probleme"inselatul". Fie el cronic, ereditar, dobandit, practicat sub forma de razbunare sau in multe alte forme nu face decat sa ucida o parte din sufletul partenerului care afla intr-o zi despere ce se intampla cu adevarat langa el, si in acea zi ai impresia ca totul se rupe,dispare, seinnegreste......Chiar daca iertii, chair de nu, cu siguranta nu vei uita, si atunci cand nu vrei iti revine in cap, in inima, si in suflet......depinde cum iubesti si cu ce intensitate astfel ca si aici se departajeaza si oamenii....unii iarta si sunt fericiti alaturi de oameni care nu mai gresesc, altii care iarta si sunt nefericiti, altii care iarta si nu ami afla ca sunt inselati niciodata, si unii care pleaca si nu pot ierta si nici nu pot merge mai departe. Sa fie o dovada de lasitate sa iubesti persoana inselata si sa nu lupti pt ea ? Sa nu ai curaj sa ierti si sa regreti mai tarziu punandu-ti intrebari cu miile cum ar fi fost daca cu toate ca iti dai seama ca poate regreta. Nu stie nimeni niciodata ce sa faca insa ce nu te ucide te intareste, astfel ca orice ai face e bun facut e mai rau sa nu faci si sa te intrebi ce ar fi fost daca si sa stii pe pielea ta.
Deci, fetele si baieti, luati singuri decizii si fiti mandrii de deciziile voastre, nu are rost sa asteptati la altii sa gandeasca pt voi caci nimeni nu a trait langa omul de langa voi si nimeni nu stie cu ce putere ati iubit si nimeni nu stie cata putere aveti in voi pt a depasi situatia in care sunteti , unii sunt lasi cu viata si se sinucid, altii iubesc si merg mai departe altii sunt lasi si nu vor sa paraseasca partenerul de teama si nesiguranta in propriile lor forte, altii merg mai departe sperand in lucrurile frumoase ale dragostei . Cu toate ca e cel mai greu lucru de obtinut, dragostea trebuie sa fie reciproca si in egala masura ce dai trebuie sa primesti, insa in viata ....intotdeauna unul saruta si celalalt intoarce obrazul! O dragoste puternica ramane in suflet multi ani chiar daca mergi mai departe si esti cu altcineva ......una fara intensitatea si fara forta uraganului netraita la cote ridicate se uita in timp si de multe ori abia poate fi amintita in decursul urmatorilor ani. Iubirea e unica iar acela care poate merge mai departe si sa uite inseamna ca e handicapat sufleteste si s-a amagit pe el insusi si in acelasi timp si pe celalalt, cel care merge mai departe si pleaca cu iubirea in suflet si o are acolo cu el pt multi ani acela e cel ce stie intradevar sa iubeasca si sa sufere deopotriva sa nu uite si frumusetea si durerea si tot el va fi cel castigat caci va fi cel ce va stii cand a gasit un om sa il merite si sa il iubeasca la fel!
Bazaconia
Postat pe 26 Mai 2009 22:23
vorba multa...saracia omului...ideea e simpla..."fii intotdeauna ceea ce esti,iar daca asta nu e suficient pentru o persoana,inseamna ca acea persoana nu e indeajuns pentru tine"...lasa ceaiurile,pastilele si tratamentele naturiste,treci peste consiliere psihologica si mai da le dracu de sfaturi "prietenesti"...intervine chirurgical,extirpa,taie in carne vie si braveaza,fa o fara anestezie...o sa doara cumplit,ca dracu vreun an doi...
dar decat sa fie o agonie,un compromis etern,oricat de greu ti se pare si oricat de dureros crezi ca poate fi...e singura decizie intelapta,si aia dreapta...pt tine...Sau te poti imbata cu apa rece mintindu te ca poti trece peste,ca timpul,ca....pe dracu....o sa ti zangane in cap mereu,o sa ai flash uri cu scena respectiva,ca unde,cum,de cate ori.....tot restul vietii tale,atat cat ii vei vedea fata...
asa ca ia un taxiu in seara asta,intra intr un club frumusel si lasa te prada atmosferei de acolo...pune te dracu in cap si fa ti de cap...
O sa ramai in continuare cu niste poze pe tel,o sa tresari cand vor rasuna anumite piese...dar altcineva spunea ca cea mai frumoasa dragoste e urmatoarea!
asa incat, ....let s f..party...sau cum zic broscarii,la vitta e bella!
yourdream
Postat pe 12 Iunie 2009 05:33
super super tare.....vreau sa cititi ce a scris blonda cu ochelari de soare...cat de sensibile si profunda e,cu cata pasiune si trairi interioare ne descrie cum prietenul ei ii spune ca o inseala datorita ADN ului....si e superba faza cu "barbatul cu care impart patul"...sau paturile...sau barbatii..ups ,plurarul....cat de profunda pot fi!!!
inca ceva...mai zi ne ceva...ce marca sunt ochelarii,gentuta,cizmulitele...si cand ai fost ultima data in service sa ti se dea km inapoi???
in rest,esti o dulce!
yourdream
Postat pe 12 Iunie 2009 05:42
De la: miaunuka_68, la data 2008-07-21 12:07:25ptr mititica
mai fata ! ti s-a intamplat tie si muuultor altora ! stiu,asta nu e o consolare, dar nici a ta nu e aceea solutia " sa platesti cu aceiasi moneda " !! in nici un caz! nu stiu de ce alegem de fiecare data sa ne scarpinam cu mana dreapta la urechea stanga si pe deasupra capului !!! nu te-a inselat tocmai cu prietena ta pt a-ti face in ciuda ! te-ai gandit de ce ? daca nu ,ar trebui sa o faci. poate k a fost cu ea ,pt ca a fost langa el. ca l-a ascultat, ca i-a "gadilat " orgoliul, ca l-a facut sa vada ca mai poate fi dorit ...
dar acum trebuie sa stii cu adevarat { chiar daca nu o sa dureze o vesnicie } ,ce vrei .??
il vrei ??? atunci nu-i aminti de ea ,dimineata ,la pranz si seara ! nu numai k nu il vei lasa sa o uite, dar in final te va uri! invata sa-l asculti, sa comunicati { nu numai despre faptul k vecina si-a pus termopan si vrei si tu } si invata sa fii iubita lui { sa nu te doara capul de 4 ori pe saptamana !}.
acum vei spune poate : el m-a inselat ,iar eu sa-l rasfat !
nu. e alegerea ta. daca vrei armonie depinde de tine.
nu merg pe premisa k cine a inselat o data ,,,mai face. poate k nu au fost decat circumstante...dar daca e alaturi de tine ,inseamna k pe tine te vrea ,pt k altfel de ce ar suporta toate reprosurile,,,doar pt k el e vinovat? nu cred.
dar daca "iti e sila " cand se apropie ..cum ai spus si nu poti trece peste ...atunci fa-va un bine ! separati-va .
poate k suna cam drastic, dar repet ,depinde de tine!
sclypycy04
Postat pe 14 Iunie 2009 18:58
HAI SA FIM SERIOASE/SERIOSI CE E ASA DE GREU DE INTELES CA NOI FEMEILE AVEM NEVOIRE DE IUBIRE,SA VEDEM CA CELUI DE LINGA NOI CHIAR AI PASA DE NOI DE PARERILE NOASTRE? DE CE TREBUIE SA LE GADILAM LOR TOT TIMPUL ORGOLIUL SI EI SA ASI BATA JOC DE SENTIMENTELE NOASTRE? EI CRED CA DACA AU CEVA IN PANTALONI MAMA ASTA NE FACE PE NOI SA INEBUNIM,NU PENTRU MINE UNA CONTEAZA SA MA SIMT IUBITA SA MI SE ARATE ASTA ,SA FIU RESPECTATA SI SA NU MINTA DAR E F GREU PT EI SA FACA ASA CEVA .....................ORGOLIUL LOR DE BARBATI FATALI SA SE PIARDA DOAMNE FERESTE
sclypycy04
Postat pe 14 Iunie 2009 19:02
DE CE SA INSISTI DIN MOMENT CE EL NU ISI DA NICI UN INTERES PENTRU A FACE CEVA IN RELATIE,EL CREDE CA I SE CUVINE TOTUL...............O FI D-ZEU SI NU STIU EU?
FETELE CARE CHIAR MERITA SA FIE FERICITE DAU PESTE ASTFEL DE BARBATI CARE NU STIU SA LE PRETUIASCA IAR CAND ISI GASESC NASUL SE MIRA DE CE IA FACUT AIA ASA CEVA ........................ROATA SE VA INTOARCE ODATA SI ODATA
sclypycy04
Postat pe 14 Iunie 2009 19:12
Sclipici, te rog frumos, din toata inima, nu mai scrie cu litere mari ca e tare greu de citit. Merci!
Aemulus
Postat pe 14 Iunie 2009 19:16
DE CE AI FACUT-O ,POATE CHIAR NU L-AI IUBIT CU ADEVARAT ................TE-AI CREZUT FEMEIA FATALA SAU POATE NU TI-A ARATAT NICI UN SEMN DE IUBIRE
sclypycy04
Postat pe 14 Iunie 2009 19:18
sclipici, da cu deshtu' pe caps lock...
wife_de_zmeu
Postat pe 14 Iunie 2009 19:24
Cred ca urmatoarea miscare a sclipicioasei sunt beculetzele . .
Bine ca n-avem fonturi in culori ! Daca scria cu rosu ??
blanca
Postat pe 14 Iunie 2009 20:25
vrea lumea sa fie...sigura ca...e luata in seama!!!
ca...e in top!!!
ovidiu42
Postat pe 14 Iunie 2009 20:28
bueey...e pretena mea, si pe cuvantu' meu de cercetas ca e tare dragalasa...ca Doruletz, asa, doar ca e timida, stiu ce zic ca m-am conversat cu ea pe privat

nu a avut curaj sa posteze pe forum ce o doare, si am sfatuit-o eu in particuler...
wife_de_zmeu
Postat pe 14 Iunie 2009 21:00
Io-te PW da sfaturi in privat.Si care iti e tariful mami, ca daca esti ieftina am si eu niste intrebari.
Aemulus
Postat pe 15 Iunie 2009 03:05
Esti c-am neserios tu fata de doamna prometeus wife, ar trebuii sa iti fie rusine sau si tu te crezi un barbat fatal dl/d-na micabis?
Ar trebuii sa stii ca ai ce invata si de la alte persoane,si asta intotdeauna!
sclypycy04
Postat pe 15 Iunie 2009 15:10
pot scrie si cu rosu daca ,chiar vrei? hi hi railor/relelor
sclypycy04
Postat pe 15 Iunie 2009 15:11
pardon femeie fatala,scuze nu m-am uitat la profil
sclypycy04
Postat pe 15 Iunie 2009 15:13
sclipici...take it esy...si micabis e pretena mea...

mai mica...hai te consiliez si pe tine...desi nu crez ca ai nevoie de asa ceva

ca mi-a venit rau de la pozele alea de le-ai pus...viata mea...lady in black...aia mi-e placut mie cel mai mult...eleganta si staif...

accesoriile m-au facut praf...perlele alea...

si esti si silfida...cade rochia pe tine la marele fix...

numai io is mignona...care n-am avut noroc...
wife_de_zmeu
Postat pe 15 Iunie 2009 16:19
asa-i Wifo, ca-i belea Mica ? little black dress..

ti-am zis eu Mica ? ha?
gabitzza
Postat pe 15 Iunie 2009 16:25
este, gabelu...am poza in comp...cand sunt in dispozitie blu, ma uit la ea si imi revine moralu'...

he...he...negru e imbatabil la o rochie de seara...

mai, ne-am dat dreaq...vorbin de "feisan" la tradare...maica mea...
wife_de_zmeu
Postat pe 15 Iunie 2009 16:28
nu conteste, vorbim pe unde ne apuca
gabitzza
Postat pe 15 Iunie 2009 16:32
deal...m-am uitat la un film...The secret life of Bees...bun film, gabelu

si neaparat vreau sa revad azi The great Gatsby...is nostalgica azi
wife_de_zmeu
Postat pe 15 Iunie 2009 16:35

Varianta cu Robert Redford?
Aoleu, aia e durere!!! Eu atunci m-am indragostit de Redford...
Ella34
Postat pe 15 Iunie 2009 16:40
aia, aia...cu redford...tzucu-i spranceana lui...

mai, m-a dat pe spate scena aia cand ii ravasea mia farrow camasile...
wife_de_zmeu
Postat pe 15 Iunie 2009 16:42
zici ?

cata si p-ala de zisei in cafenea, e prima-ntai..mergi pe mana mea..
gabitzza
Postat pe 15 Iunie 2009 16:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 5 De la: lore100296 23 Martie 2013 16:49
AUTISM!!!!!!! 8 De la: Pia 26 Septembrie 2009 10:11
am nevoie de un sfat 97 De la: avocat_divort 23 Aprilie 2010 11:16
buna fetelor 2 De la: cricat 30 Mai 2011 09:52
contraceptie ?! :| 4 De la: cretzo_cretzolina 11 Aprilie 2012 11:12
Setari Cookie-uri