tradare

Cine te face sa suferi nu te poate face fericita(T).maria
garbo005851
Postat pe 16 Iunie 2009 10:13
mi se pare de bun simt remarca..desi adevarul ei iti serveste o cumpana...daca respectvu' ti le serveste la pachet...stii tu...nu poti trai nici cu el, nici fara el...din pacate...se mai inatmpla
mia79x
Postat pe 16 Iunie 2009 10:16
nu cred o face din curiozitate si pt ca nu i multumit de partenera lui.Pt baieti conteaza foarte mult sexul si ca sai avem trebui sa i multumim si pe acest plan,de exemplu pt prietenul meu a contat mult ca sa fi fost virgina. Ded exemplu dansul ce nu gaseste la partenera cauta in alta parte.Ei nu gandesc chiar ca noi iubirea doar cei in suflet ...dar daca te iubeste cu adevarat nu te av insela : i-ai putea reprosa si tu noi de ce nu va inselam?
BobocicaDiana
Postat pe 3 August 2009 10:42
De la: sophia, la data 2008-07-26 23:55:33 Sigur ca da. Barbatii sunt primitivi.Le trebuie aratata calea...
Femeia este mult,mult mai evoluata.EA Nu se rezuma numai la hormoni.Are si Sentimente.
Barbatii nu sunt in stare de sentimente Umane...
Pentru ei Sexul este TOTUL...................
sophia1971
Postat pe 13 Septembrie 2009 19:39
deci bai fetelor...ce nu inteleg io...

presupunand ca pt ei secsul este totul (desi nu-i adevarat,barbatii sunt si ei capabili de sentimente umane!),de ce pt noi,femeile,n-ar putea fi? sau de ce nu este?

secsul e ,dupa mine,cea mai mare placere gratuita pe care ne-o putem oferi!
ma rog,tre' sa ai si cu cine,e drept...

atata timp cat nu suntem capabile sa vedem lucrurile si din prisma lor (a celor care merita,evident!),om ajunge mai devreme sau mai tarziu la "barbatii e porci..si femeile scroafe"..
preciouss
Postat pe 13 Septembrie 2009 19:47
pretioaso, puteai macar sa formulezi asa: barbatii e porci si femeile e perechea lor!
pik_nik
Postat pe 13 Septembrie 2009 19:59
nu am obiceiul sa fac asemenea discriminari...
adevarul e unul singur si-i valabil pt toata lumea!
sau ce,urechile si ochisorii delicati ai femeilor nu suporta asemenea chestii?
da-o naibii de ipocrizie,ca sunt satula pana peste cap!
preciouss
Postat pe 13 Septembrie 2009 20:03
urasc generalizarile de orice fel - uniforma - comunismul - sunt si femei si barbati...grohaitori, dar sunt si de ceilalti...
panty_C
Postat pe 13 Septembrie 2009 20:07
normal ca sunt,negrutzo...ce,am zis io altceva?

preciouss
Postat pe 13 Septembrie 2009 20:11
uram tradarea, dar ii iubim pe tradatori...
snowflake
Postat pe 13 Septembrie 2009 20:15
nu, preci, te completam doar
panty_C
Postat pe 13 Septembrie 2009 20:17
De la: snowflake, la data 2009-09-13 20:15:25uram tradarea, dar ii iubim pe tradatori...
...

Intotdeauna mi-am spus ca e mai greu sa tradezi decat sa fii tradat. Cel inselat nu face decat sa se lamenteze mereu, sa-si linga ranile ori sa-si directioneze conditia catre polul disperarii sale. A trada, pana la urma, poate fi o vocatie! Cate nopti nedormite, cati pumni stransi, cate batai de inima! Daca ar fi sa-i arat recunostinta mea cuiva, i-as arata-o celui care ma insala si ma priveste apoi senin in ochi pentru ca eu stiu ca nu exista nici tradare,nici inselaciune, nici minciuna, ci doar zile si nopti in care devenim mereu altii.................
sophia1971
Postat pe 14 Septembrie 2009 10:14
"Tradare, tradare, dar sa stim si noi ..... " Ei bine, nu as mai vrea sa stiu ! M-a tradat,am aflat, il iubesc si l-am iertat ! E cumplit ! De fiecare data cand il privesc, nu mai vad in el omul pe care il iubeam, au trecut 3 luni si e din ce in ce mai rau, ma scarbesc toate eforturile lui de a ma convinge cat e de corect.
garboazerty
Postat pe 30 Septembrie 2009 13:52
imda...dar tu...il vrei nu??
fleur_de_lis
Postat pe 30 Septembrie 2009 13:53
l-ai iertat pe naiba.
reciteste ce-ai scris.
blanca
Postat pe 30 Septembrie 2009 14:34
pai fata l-a iertat...dar nu poate uita
eladaela
Postat pe 30 Septembrie 2009 14:41
pai da ma, da nu mai conteaza....voi n-ati vazut??
si la urma urmei ce ar fi de iertat aici? e ceva iertabil in toata faza si nu stiu eu?? e mai..."polite" asa... sa suferi si sa taci
fleur_de_lis
Postat pe 30 Septembrie 2009 14:47
nu fleur, nu-i de iertat cand iti vine sa urli de durere.dar nici de mintit c-a trecut.
poti incerca, cred eu, sa intelegi cum de s-a intamplat.asa ar face adultii.dar tot eu, cred ca cei mai multi se tem tocmai de prea multa lamureala. unde sa-si mai ascunda slabiciunea ca nu pot face urmatorul pas ??

e mai caldut sa te dai ranit far'de speranta
blanca
Postat pe 30 Septembrie 2009 16:15
ca nu te minti pe tine!! asta ii altceva!...dar sa ne'ntelegem...lui nu cred ca tre' sa-i spui nimic!@
fleur_de_lis
Postat pe 30 Septembrie 2009 16:18
ce sa nu-i spui lui ?? ca n-am inteles?
blanca
Postat pe 30 Septembrie 2009 16:23
De la: blanca, la data 2009-09-30 16:15:43nu fleur, nu-i de iertat cand iti vine sa urli de durere.dar nici de mintit c-a trecut.

...tu spuneai sa nu minti ca a trecut! ei bine...da, asa e...
SA NU TE MINTI PE TINE! pt ca fireste ca nu a trecut dar sa nu i-o spui LUI!

pt ca ...sa te intorci din drum doar pebntru ca el ...a calcat stramb?? nu mis e pare ca asa ceva ar fi mai bine? pe cuvant!
fleur_de_lis
Postat pe 30 Septembrie 2009 16:27
Nu, nu-l mai vreau, nu ma intereseaza de ce acum, cand am descoperit totul, ma vrea pe mine, cred ca am vrut sa ma conving ca "aleasa" sunt eu, si cu aceasta "victorie", imi iau elan pentru a-i da un shut in fund, cu o satisfactie pe care nu v-o puteti imagina !
garboazerty
Postat pe 30 Septembrie 2009 19:31
bravo! asa sa faci! dar cat mai repede...pana nu te-apuca mila...arunca-l cat mai departe!
Ines
Postat pe 30 Septembrie 2009 19:34
garboazerty,ma bucur pentru tine daca asa ai hotarat dar senzatia mea e ca te contrazici...si in orice caz nu l-ai iertat. poate ai decis ca n-ar trebui sa-ti mai pese.
blanca
Postat pe 30 Septembrie 2009 20:04
Da, nu-mi mai pasa cand , cu lacrimi in ochi, imi spune cat de prost a fost ( aici sunt de acord cu el ), cat de mult respecta, iubeste (?????) familia, cat de pretioasa este relatia noastra pentru el !L-am iertat, pentru ca nu ma pot incarca cu ura " produsa" de faptele lui, l-am iertat pentru ca am multe amintiri frumoase, pe care nu vreau sa le alung ! Dar aceasta iertare, nu implica si continuarea drumului impreuna, iar de mila nici nu poate fi vorba ! Acum, cel de langa mine, este un strain, pe care nu-l cunosc si nu-l vreau in preajma mea !
garboazerty
Postat pe 1 Octombrie 2009 09:04
atunci fa-ti bagajele si fugi(si ai grija sa nu te impiedici )
te intrebai de ce te vrea acum pe tine...poate ca nu suporta sa piarda,sa fi tu cea care face pasul si pune punct??
eladaela
Postat pe 1 Octombrie 2009 09:07
asa sa faci! sa ierti abia dupa aceea vei lua decizia cea mai inteleapta
fleur_de_lis
Postat pe 1 Octombrie 2009 09:09
De la: fleur_de_lis, la data 2009-10-01 09:09:19 asa sa faci! sa ierti abia dupa aceea vei lua decizia cea mai inteleapta

BUNA DIMINEATA TUTUROR!!!!!!!!!!!!!!
Sunt de acord cu tine...............deciziile importante nu se iau la nervi si nici sub imfluenta primului impuls
Ariadna75
Postat pe 1 Octombrie 2009 09:14
doar sub influenta...alcoolului
eladaela
Postat pe 1 Octombrie 2009 09:15
uneori, prima impresie si prima decizie sunt cele mai bune!
aia luata in conditii de stres,ca apoi incepi sa vezi lucrurile deformate
zambila
Postat pe 1 Octombrie 2009 09:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de un sfat 21 De la: garbo069487 6 Noiembrie 2009 18:54
sfatuiti-ma ce sa fac cu viata mea? 4 De la: garbo164720 8 August 2010 00:56
numai eu si el 14 De la: regi_15 16 Noiembrie 2008 00:51
Incredere 74 De la: liaiedera 11 Aprilie 2010 23:22
Sunt inabordabila chiar daca imi place tipul, nu ma pot controla... 1 De la: summer273 13 Iunie 2010 01:22
Setari Cookie-uri