tradare

VANGHELIS SUPERB CA DEOBICEI!
EU AM INCERCAT SA CITESC CU ATENTIE ACEST MESAJ, SI AM CONCLUZIONAT IN FELUL URMATOR:"....Cei inselati, nu sufera numai psihic,infidelitatea partenerului, are si repercursiuni fizice."
__ESTE ADEVARAT, PENTRU CA SINT ATIT DE SUPARATI(VEZI EXCITAMENT NERVOS) INCIT CREIRUL PENTRU AI OPRII LE "TRIMITE" DIVERSE SIMPTOAME:DURERI DE CAP,PALPITATII ,ETC!

"....Deprimarea merge mana in mana cu stresul,cel tradat manifesta o irascibilitate crescuta,si o tendinta spre agresivitate.Este provocata o adevarata drama,cei inselati nu mai stiu cum va decurge viata lor inainte."
__BINEINTELES CA O ASTFEL DE EXPERIENTA ESTE TRAUMATIZANTA INSA PENTRU A DEPASII MOMENTUL PERSOANA INSELATA",TREBUIE SA ANALIZEZE SITUATIA,SA O RATIONEZE,SA O CONTABILIZEZE.SA-I FACA FUNERARIILE,DACA-MI PERMITETI!

"...O drama despre care cei care o provoaca, nu sunt de loc constienti, nu realizeaza gravitatea suferintei pe care o provoaca, li se pare firesc ce fac,si trateaza totul ca pe o joaca,facandu-si publice escapadele,pe cere adesea le si recunosc...."
___CHIAR ASA!!!???PINA SI COPIII SINT MAI CONTIENTI!AICI PUTEM SA NE PUNEM UN SEMN DE INTREBARE ???!!DACA ACESTE PERSOANE CARE INSEALA CU NONSALANTA NU AU NICI UN SIMPTOM (NU-I DOARE CAPUL, NU AU DERANJAMENT GASTRO-INTESTINAL,NU LI SE INROSESTE OBRAZUL),POT SA AFIRM CA TRAIESC IN MOD PARADOXAL!(PLACERE ARADOXALA!)

"...Privind inapoi, imi pare bine ca am avut taria sa imi parasesc prietenul.Regret doar fewlul in care m-am razbunat.Mi-a stirbit demnitatea.Razbunarea nu mi-a folosit la nimic."
___SPRE NOROCUL SI FERICIREA EI, ACEASTEI PERSOANE NU I-A "PLACUT RAZBUNAREA"ALTFEL ISI DISTRUGEA VIATA!ADICA INCEPEA SA-I PLACA ASPECTUL NEGATIV AL VIETII ,INLOC SA O INHIBE!
Raporteaza abuz de limbaj CU SIMPATIE,LILIANA
liliana_valentina004
Postat pe 5 August 2008 23:05
Liliana cred ca ai suferit foarte mult din moment ce ai studiat intr-atat fenomenul. Unii oameni inseala pur si simplu din curiozitate altii ca sa se razbune, iar altii au suferit atat de mult dupa tradarea partenerului incat nu-si pot reveni sau nu se mai pot intoarce la sentimentele de odinioara. Da, vei spune sa parasesti pt. ca asa ai citit in carti. "Placerea paradoxala"CARE AI INNVATAT-O BINE SI NE-O FLUTURI NOUA PE SUB NAS, NOI CEI CARE NU AM APUCAT SA studiem fenomenul respectiv,pt. ca suntem oameni normali si cateodata ni se tulbura toata materia cenusie incat ...nu mai gasim calea cea dreapta.Asta-i viata.Din lut suntem facuti.Daca am fi fost facuti din aur atunci despre ce am mai fi discutat acum. Cum cunosteam noi sentimentul de:placere paradoxala
laura_bella36
Postat pe 5 August 2008 23:14
Daca suntem facuti din lut, atunci de ce lutul nu tipa, cand il lovesti, si de ce nu infloreste cand il mangai?

Postat pe 6 August 2008 05:01
...pt ca nu STIE decat sa se transforme..?
rasarit
Postat pe 6 August 2008 12:57
vreau sa zic ca am fost cu acel tip.....si nu am nici un fel de remuscari,am citit tot ce sa mai scris pe aici.... si am luat decizia finala....fiecare vede problema in felul lui dar eu nu am sa fac nici o greseala....asta e viata dar:(( am suferit tare mult...si....cam atat am avut de spus

traiti viata la maxim ca si cum ar fii ultima zi....o zi buna
va multumesc
cam
Postat pe 6 August 2008 13:49
Pe cati dintre noi ne lasa ratiunea sa traim viata la maxim ca si cand ar fi ultima zi?????
Eu, una nu ma tem decat de judecata unei singure persoane, nu acum ma va judeca, peste ani si ani, consider ca nu se merita sa-i insel increderea si nu se merita sa ma trateze mai tarziu aiurea, pt mine asta ar fi cea mai dureroasa pedeapsa.....
Restul nu este decat....CAN-CAN.....

Postat pe 6 August 2008 23:57
O, Cryle, eu vreau sa-mi traiesc viata ca in fiecare zi, nu ca si cum ar fi ultima zi.Daca de pilda, intr-o zi te scoli cu o migrena ingrozitoiare?Nu ai spune atunci:Nu se sfarseste ziua aceasta Doamne, cat mai repede, ca nu mai pot?

Postat pe 7 August 2008 08:46
Vangheliiis! Lutul tipa - " si Dumnezeu i-a suflat in nari duh de viata"- nu ma ciobi, nu ma calca in picioare, dragule nu-ti face mozaicuri scumpe din cioburile care am devenit- ar spune Amfora care sunt Crater-ului care esti.

Postat pe 7 August 2008 22:14
Offfffffffff, vanghe tu stii ca eu sunt optimista si nu vad decat partea plina a paharului, eu nu vad rautatile ce ma inconjoara, nu ma poate dobora decat o singura durere si aceea este......suferinta copilui, pe mine nu ma doare nimik .....niciodata.
Adevarat ca-mi mai plange sufletul uneori dar nu stie nimeni, pentru ca nu spun si nici nu arat.....
Cat despre migrene, exista n-spe mii de pastile, tablete, fiole, si alte forme farmaceutice de medicamente.....

Postat pe 8 August 2008 00:00
-Pe aceasta tema a subiectului"tradare" se pot spune multe lucruri, insa cati din aceeia care au vorbit aici pe forum si fac in adevaratul sen al cuvantului.Cati din acestia,Chiar pun in aplicare ceea ce au vb sau sunt doar VORBE? Cel putin in zilele de azi traiesti tot felul de experiente printre care si aceea tradare.totul este sa tragem linie si sa mergem mai departe.

O ZI EXCELENTA SI UN WICHEND PLIN DE EXPERIENTE PLACUTE.

23denisa79
Postat pe 8 August 2008 09:15
Nimeni nu merita a doua sansa pt ca e pus in situatia de a o da si pe a treia, asta depinde ff mult de la persoana la persoana. Am avut o relatie(pana acum o luna) de 10 ani, in total caci in urma cu 4 ani ne-am despartit ca peste 2 ani sa ne impacam la insistentele, parerile de rau si promisiunile lui, ne-am mutat impreuna, ne-am facut planuri....si iata-ma dupa alti 2 ani din nou singura, motivul: nu ma poate iubi la fel cum il iubesc eu sau cum ar trebui, specific ca si-a gasit si pe cineva dar ca din punctul lui de vedere nu are nicio legatura, ca de fapt de mult simte asta.... Acum intrebarea se pune: chiar asa e, nu m-a iubit niciodata in cei 10 ani sau e din cauza celeilalte persoane....?
theone
Postat pe 8 August 2008 10:59
De la: , la data 2008-06-14 16:26:49Acuma eu nu vreau sa fiu cea care spune ca "toti barbatii sunt niste porci", insa e o scuza jalnica sa spui ca barbatii cand inseala o fac pur si simplu hormonal... si din nefericire, majoritatea barbatilor gandesc asa. Mi se pare normal atata vreme cat ai un partener dispus oricand sa te insele , facand-o pur si simplu hormonal, tu , ca femeie, sa poti sa te culci cu cati barbati vrei, desigur iubindu-l doar pe partener. E bine asa , baieti?
Pff... ce e in mintea voastra? De ce nu intelegeti ca inselatul nu se rezuma la o ti-o pune cu alta, ci a saruta, a mangaia, a privi intr-un anumit fel, a te simti bin in bratele alteia... eu cel putin, pentru asta nu as ierta partenerul de infidelitate....pentru ca sunt niste momente intime pe care, din nefericire, preferati uneori sa le petreceti cu niste femei care le sunt net inferioare femeilor care va asteapta acasa... eu consider ca e o lipsa de respect si de afectiune fata de partener... si nu merita sa iti pierzi timpul cu oameni care nu iti cunosc valoarea.... sa ramana cu cine au ales sa ne insele... sunt liberi!



parca as fi scris eu asta...ma contraziceam pe un forum tot de infidelitate cu doua doamne care gandeau total ivners.adica e normal pt barbati sa insele...exact ca un barbat gandeau k ei o fac hormonal si considera inselat doar daca relatia dureaza,adica daca e in paralel nu daca se intampla ocazional cu diferite..o abeeratie totala dar depinde de fiecare .ce inseamna si cat de importanta e fidelitatea. nu stiu daa as putea sa iert dar in mod clar m-as descarca si eu "hormonal" cu altcineva daca as afla.
mdlyna
Postat pe 8 August 2008 11:14
De la: lumitra, la data 2008-07-27 11:34:47Nu inteleg de ce se vorbeste doar despre tradarea barbatilor, can barbatii tradeaza femeia de langa el cu alte femei. Deci in consecinta si femeile tradeaza. Cuvantul tradeaza??????? Depinde um o faci sin ce cntext. Este greu de inteles . Si eu am greist si sunt femeie. Am facut-o cred ca sa ma razbun. Am recnoscut si ne-am despartit. Si acum platesc acest act pt. ca inca sunt indragostita de fostul si nu se mai poate face nimic. Au trecut 10 ani. Fiecare din noi are o motivatie, exclus cei care o fac de jocul artei.

funny....el te-a inselat dar nu a considerat ca tb sa va despartiti..doamne fereste. in schimb cand i-ai facut la fel...s-a terminat firul.gata eu nu te pot ierta. eu de asta vorbeam si pe un alt forum pe kudika. de ce mama dracu lor li se pare normal iaraca noi facem la fel,exact ce au facut ei, e o crima? mi-e scarba de astfel de barbati.sunt misogini pana in maduva oaselor. daca iubesti nu inseli.nu exista scuze.si mai da-i dracu de hormoni. ca de aia este om si ai ratiune cica,ca sa gandesti,sa stii ca ceea ce faci e gresit nu sa te lasi dus chiar de toate instinctele.si femeile au dar ele se abtin.(unele nu toate)
misoginilor.chiar nu vreau sa zic ca toti barbatii sunt porci dar asa imi vine cateodata....
mdlyna
Postat pe 8 August 2008 11:32
Madalina, comoara sufletului meu, ai spus un mare adevar, pe care de fapt l-a rostit prima data Circe:"Toti barbatii sunt porci".Dar as vrea sa nu uiti nici o clipa, ca fie barbati, fie femei, tot animalute suntem.

Postat pe 8 August 2008 16:11
hmmmmmmm!!!!!!!...madalina...ce-i cu atata ura ...adunata la tine?
de parca ai adunat-o...de pe tot...Garbo...
tre` sa ne obisnuim ca...suntem inca...niste vietuitoare...putin mai evoluate...
si...nu cred ca tre sa avem pretentii mai mari de la unii decat de la altii (adica...barbati sau...femei)
sincer...de ce e atat de greu sa credem ca ...sant si femei care insheala...pur si simplu...tot din cauze...hormonale?
poate...mai putine...poate mai multe...depinde de bagajul de cunostinte al celui ce relateaza...
si asta...nu tre sa ne inraiasca...
ovidiu42
Postat pe 9 August 2008 12:01
Nu sunt deloc o misogina, asa cum te-ai exprimat tu, atata doar ca nu mai am incredere in nimeni.
Toti sunteti Tradatori si nici macar nu aveti curajul sa o spuuneti deschis,in fata.
Totul ca la noi, romanii,pe la spate-sapaturile,nu altceva...

Eu stiu c-ai sa ma-nseli chiar maiine,
Dar fiindca azi mi te dai toata
Am sa te IERT -e vechi Pacatul
Si nu esti PRIMA VINOVATA.....................

Tradarea = A insela cu perfidie increderea cuiva... {asa spune DEX-ul}...
sophia1971
Postat pe 9 August 2008 22:19
De la: danisofia, la data 2008-08-09 22:19:01 Nu sunt deloc o misogina, asa cum te-ai exprimat tu, atata doar ca nu mai am incredere in nimeni.
Toti sunteti Tradatori si nici macar nu aveti curajul sa o spuuneti deschis,in fata.
Totul ca la noi, romanii,pe la spate-sapaturile,nu altceva...

Eu stiu c-ai sa ma-nseli chiar maiine,
Dar fiindca azi mi te dai toata
Am sa te IERT -e vechi Pacatul
Si nu esti PRIMA VINOVATA.....................

Tradarea = A insela cu perfidie increderea cuiva... {asa spune DEX-ul}...
sophia1971
Postat pe 9 August 2008 22:32
Inteleapto, poezia a fost scrisa de Minulescu si era dedicata unei femei, ori tu afirmi ca barbatii(in totalitate, sau pe bucati) sunt tradatori.Vreau numai sa te trag de maneca si sa-ti spun ca exemplul tau nu prea iti sustine teoria.Este ca si cum ai spune ca rata impunge, dar tu te gandesti de faptla tauri.

Postat pe 9 August 2008 23:15
Treaba cu imparatul o fi adevarata - in parte - dar cred ca mai mult decit adn, feromoni,datoria de a inmulti specia ..... este KARMA

Postat pe 10 August 2008 09:42
Sa stii, ca sunt foarte INTELEAPTA, de aceea ma cheama si SOPHIA.. Oricum, multumesc de sfat.
sophia1971
Postat pe 10 August 2008 13:43
Ti-am scris pe nume, dar am vrut sa nu se prinda ceilalti.

Postat pe 10 August 2008 15:04
hmmmmmmmm!!!!!!!....de ce redai ce s-a scris in alt context...si...nu spui cu cuvintele tale ceea ce vrei sa exprimi?
e greu...danisofia....e foarte greu sa ai...opinii si...sa le sustii argumentat...
toata lumea...vb...din ce au spus candva...cei care chiar aveau ceva de spus...si...mai ales...de transmis...
dar...ce sa-i faci?...e mult mai usor sa iei citate...si...sa le expui ca si cand...te-a traznit inspiratia...
dupa cum vezi...lumea...mai are ceva habar de ...putina cultura...si...e pacat ca o amesteci cu ceva murdar si...mai ales cu o ura si un misoginism...pe care...fie-mi iertata esxprimarea...o intalnesti la cei ce...ar devora lumea...pt ca nu e asa ca ei!!...si...mai ales ca nu le accepta ...opiniile lor...
mai incearca ...si...vei primi aceleasi replici...
pt ca ...lumea e asa cum e...si..noi nu putem decat...sa ne integram in ea...daca suntem capabili...sau...sa traim pe dinafara ei!!
ovidiu42
Postat pe 10 August 2008 18:21
Draga, Ovidiu, sa stii ca eu intotdeauna am fost o REALISTA, chiar daca uneori par mai AERIANA-asta din cauza zodiei mele,ce sa-i faci?
Dar, vreau sa -ti spun, asa, pentru stiinta ta, ca acea poezie a lui Minulescu, mi-a fost dedicata MIE...
Candva, Undeva...
Si,am crezut ca o sa va placa si voua. ATAT....
sophia1971
Postat pe 10 August 2008 18:58
De la: danisofia, la data 2008-08-10 18:58:15 Draga, Ovidiu, sa stii ca eu intotdeauna am fost o REALISTA, chiar daca uneori par mai AERIANA-asta din cauza zodiei mele,ce sa-i faci?
Dar, vreau sa -ti spun, asa, pentru stiinta ta, ca acea poezie a lui Minulescu, mi-a fost dedicata MIE...
Candva, Undeva...
Si,am crezut ca o sa va placa si voua. ATAT....
DOAR ATAT...

Va mai propun o tema de discutie: Credeti in relatiile de prietenie dintre o femeie si un barbat ???...Astept parerile voastre cat mai sincere...

sophia1971
Postat pe 10 August 2008 19:15
De la: danisofia, la data 2008-08-10 18:58:15 Draga, Ovidiu, sa stii ca eu intotdeauna am fost o REALISTA, chiar daca uneori par mai AERIANA-asta din cauza zodiei mele,ce sa-i faci? De ce sa acceptam lumea asa cum este ea, putem sa incercam sa o schimbam _in BINE. Nu trebuie decat sa INCERCAM...
Dar, vreau sa -ti spun, asa, pentru stiinta ta, ca acea poezie a lui Minulescu, mi-a fost dedicata MIE...
Candva, Undeva...
Si,am crezut ca o sa va placa si voua. ATAT....
sophia1971
Postat pe 10 August 2008 19:19
dami...pt ceea ce credem despre ...o relatie ...e deschis deja...un topic...
asa ca...poti posta acolo...
chiar vrei sa pari atat de...interesanta?
ai o pb de...orgoliu?...aici...e vb despre cu totul altceva...
discutii...cotidiene...de...voie buna...
asa ca...ma abtin sa deschid un subiect pe tema propusa de tine...
e interesant...nimic de zis...dar...nu cred ca e locu` lui...aici...si acum...
iarta-ma ca sunt foarte...direct...dar...modul in care pui tu pb...merita tratat astfel...
n-as vrea sa-mi poarte cineva pica...pt asta...
iar in ce priveste ....dedicatia facuta de...minulescu...tie...prin acea poezie....zau...e penibil sa punem in discutie...asa ceva...
nu ma obliga sa postez...expresii care...poate...nu trebuiesc exprimate...
ovidiu42
Postat pe 10 August 2008 19:38
Sa stii, ca sunt o FEMEIE INTERESANTA si INTELIGENTA si este foarte normal sa fiu O R G O L I O A S A....
Vezi, eu macar sunt sincera ?!!!...
sophia1971
Postat pe 10 August 2008 22:40
De la: danisofia, la data 2008-08-10 22:40:00 Sa stii, ca sunt o FEMEIE INTERESANTA si INTELIGENTA si este foarte normal sa fiu O R G O L I O A S A....
Vezi, eu macar sunt sincera ?!!!...
sophia1971
Postat pe 10 August 2008 22:43
De la: danisofia, la data 2008-08-10 22:40:00 Sa stii, ca sunt o FEMEIE INTERESANTA si INTELIGENTA si este foarte normal sa fiu O R G O L I O A S A....
Vezi, eu macar sunt sincera ?!!!...
sophia1971
Postat pe 10 August 2008 22:45
Sophia.....inteleapta, datorita intelepciunii trm acelasi mesaj de 3 ori?...crezi ca nu-l citim prima data, sau crezi ca a doua oara nu-l intelegem si esti convinsa ca a treia oara, deja mesajul a fost procesat?
Uimestene cu ceva, nu cu poezia lu ...Minulescu, care probabil a fost dak nu scrisa pe un biletel , mesaj, mail sau mai stiu eu sub ce alta forma...dedicata tuturor fetelor care aveau o urma de ....feminitate, care aveau norocul sa intalneasca un "gagic" mai sensibil sau poate extrema cealalta....tocilar.
Vrei sa incep si eu sa relatez ceva?....tu ai avut jurnal in perioada adolescentei?....sau oracol cu poze decupate din reviste, cu n-spe mii de intrebari...samd. Dak ai avut poti sa ne scrii despre adolescentza ta, despre perioada frumoasa a tineretii.....

Postat pe 10 August 2008 23:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
copil si catel....pot fi impreuna? 19 De la: mia79x 21 Iulie 2009 20:13
despre raci 2 De la: luc70 9 Mai 2009 21:23
oare va trece??????? 40 De la: garbo074997 13 August 2010 16:09
Consiliere astrologica - grup de lucru cu influentele astrale. 28 De la: ank13 22 August 2015 17:52
Iubire in exil de Donna V 30 De la: vivacedonna 21 Decembrie 2011 15:17
Setari Cookie-uri