tradare

De la: garbo020969, la data 2010-03-12 09:11:42nu am puterea sa citesctotul ,vad si ma surprinde ca marea majoritate a celor care scriu sunt femei ,care ai acuza pe barbati dar cu cine inseala barbati?,nu tot cu femeile ?,este unul mai vinovat ca altul?nu amandoi sunt la fel de vinovti,mai dureros este atunci cand afli ca tea inselat cu prietenul (a) sau sa nu mai spui de cineva din familie.eu am aflat ca am fost tradat cu un asa zis prieten nu am iertato si nu am uitato dar dupa 25 de ani de casatorie am facut un compromis cu mine si suntem tot impreuna ,imi e tare greu dar am acceptat sa traiesc cu aceasta povara,amfacut bine sau nu spunetim voi .cand am aflat am facut un accident cardiac pentru ca o iubeam dar ea .........asta e viata .citeam mai sus de femei batute si umilite dece trebuie sa traim asa umilinte ,injosiri,batjocoriri pentru o clipa de ratacire (sau nu ).oamenu buni nu au noroc in viata ,asa ca frati si surorile mele de suferinta capul sus toate se platesc in viata asta.

garbo...969..daca-mi permiti ..,,marea majoritate"?!nu poate fi si mica !scuze,dar simteam nevoia sa intervin
chanty
Postat pe 7 August 2010 12:42
De la: sheika29, la data 2010-03-12 09:26:12
De la: Celleste_, la data 2010-03-11 15:43:06Costi2, te ajut eu sa intelegi de ce te-a inselat nevasta si mai ales cat de iubita, rasfatata si adorata s-a simtit.
ia uite ce povesteai tu pe alte topice cu ceva timp in urma ;

De la: costi2, la data 2009-05-04 13:04:54MUNCA.
Observati ca am scris cu majuscule.
Ce are de a face munca cu dragostea?Hai sa fim seriosi.Cind esti indragostit si neimplinit numai de munca nu ai chef.Ai face ceva si nu stii ce,pentru ca orice ai face iese prost,ai vorbii cu cineva si nu ai incredere.Aici e chestia.Destainuirea fata de altcineva.Te descarci sufleteste,te limpezesti,prinzi curaj.Dialogul iti da idei si putere de a continua.
Iar DRAGOSTEA DRAGILOR E UNICA.
Am peste 50 de ani,sint bosho pentru marea majoritate de pe forum,dar va pot spune cu mina pe inima ca de abia la 48 am descoperit adevarata dragoste,acea nebuna pasiune cu insomnii cu trairi,cu inaltari si caderi,DRAGOSTE.Ceea ce a fost inainte am realizat ca a fost sau un joc al homonilor,sau chestii de obligatii,de circumstanta.Am uitat sa zic ca am si 28 de ani de casnicie.Iar DRAGOSTEA A venit cind nu m-am asteptat side unde nu m-am asteptat.Asa ca DRAGOSTEA e numai una ca si mama,numai una.


sau asta:

De la: costi2, la data 2009-04-10 13:55:36Se poate.
Eu traiesc o frumoasa poveste de dragoste de mai bine de 3 ani.Ne intilnim cind se poate,ne vorbim in fiecare zi,dar ce e cel mai important e ca dragostea la prima vedere(de display)a devenit o dragoste adevarata si totala.


si asta:

De la: costi2, la data 2009-01-10 01:31:12Viata merge inainte,cu noi sau fara noi.
Gresim cind ne hotarim sa ne casatorim,gresim cind credem in celalalt,gresim cind consideram ca numai dragostea noastra e unica.Iar cind vine ziua nefasta si realizam ca lumea e altfel decit am vazut-o noi,e sfirsitul lumii cumva?Nooooooooooo,e un nou inceput.Creatie fara distrugere nu se poate.
Am deja 27 de ani de casnicie,un bosho,cum ar spune mai tinerii parteneri de pe forum.Iar de acum inca 15 ani,am stiut ceea ce stia tot satul.Batai,injuraturi,lacrimi,juraminte.Astea sint la noi, asa zisi maturi.Dar copiii ce vina au ca mama lor are mincarimi unde nu trebuie.


ei, te-ai lamurit sau vrei sa-ti mai amintesc, ca ai mai spus si altele...


la fix draga mea!!!!!sa-l mai vad io acu!!!!!



bravooo!!!!! punct ochit punct lovit


cine arunca primul cu piatra ? de obicei cei vinovati !!!!
cory_emy
Postat pe 7 August 2010 14:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O zi frumoasa 3 De la: machiajtatuaj 12 Aprilie 2012 10:34
ajutati-ma sa inteleg. 9 De la: tutankhamon 21 Iunie 2009 01:17
buna 7 De la: luc70 9 Mai 2009 21:26
Sunt atat de disperat ca nu stiu incotro s-o iau, voi ce ma sfatuiti? 92 De la: elodia 20 Mai 2010 10:43
am iubit un vagabond care credeam ca este btotul pt mine dar in scurt timp si-a aratat adevarata fata,violent,agresiv si ma vrea doar pt a face dragoste 21 De la: garbo103669 19 Mai 2013 05:31
Setari Cookie-uri