tradare

De la: danisofia, la data 2008-08-17 16:43:37 Nu, nu fac referire la aromanii sau machedonii Parveniti... nu are rost...aici...pe forum...
Eu nu sunt o parvenita... sunt doar o aromanca-de oras- din sra-sra-bunici...
din Veria...GR...


din fericire cunosc foarte multi machidoni si ma minunez de lipsa ta de bun simt, si de modul in car pui problema....cred ca ar trebui a fii mai constienta de faptul ca INCA NU S-A NASCUT GENIUL COMPLEX, iar daca esti tu acela cum de n-am auzit de tine pana acum?
iar apoi jignirile pe care le raspandesti cu mare usurinta...sunt de-a dreptul prostesti!


stii vorba aia? "cand doi iti spun ca esti beat, du-te si te culca"

deci fetitooooooooooo, du-te si fa niste psihoterapie, crede-ma ai nevoie, e spre binele tau, i cand te hotarasti, cauta-ma in privat sa-ti dau nr. de telefon ale unor terapeuti...
nebuna
Postat pe 17 August 2008 17:22
mersi de sfat..nu e nev.....
tu esty cea care are nev de un psiho..
sophia1971
Postat pe 17 August 2008 18:34
care e intrebarea??
sophia
Postat pe 17 August 2008 18:58
URAAAA pt danisofia...e cea mai TARE DIN PARCARE
sophia
Postat pe 17 August 2008 18:58
si baghera cea mai N00Ba ii trebuie mai mult timp de Z00 impreuna cu prietenii ei de kkt
sophia
Postat pe 17 August 2008 19:00
Lasa-i draga in gasca lor de...prieteni... ca doar de aia sunt prieteni...
Isi MERITA SOARTA...Ca de altfel, toti romanii...
Uite, vezi, de aia suntem noi aici, de peste 2000 de ani, cand ei, NICI MACAR NU EXISTAU...
INTELEPCIUNEA ESTE CEA DINTAI CONDITIE A FERICIRII ....IAR eu, sunt intr-adevar un om FERICIT...
Iar, a fi OM este un lucru mare... a fi domn, e o intamplare-asa spunea cineva...candva...



sophia1971
Postat pe 17 August 2008 20:44
Buna!!!!!!!!!!!
Uitati unde se ajunge cand cineva anume isi spune liber ceea ce gandeste si care e parerea lui. Nu considerati ca fiecare dintre noi avem acest drept insa fara a aduce jigniri. Nu esti deacord ok. da nu jignii pe nimeni. Asa ca mai bine spuneti-va experienta din ea poate sa invete acele persoane care considera ca au ceva de luat si de invatat.
Va salut,toate cele bune si o saptamana excelenta!!!
23denisa79
Postat pe 17 August 2008 21:11
Mai vb cineva pe aici despre tradare????
Danisofia...trebuia sa_mi raspunzi.....nu ai cuvinte, sau intelepciunea ta, nu poate sa se exprime.

Darkshadow...ce spuneai despre tradare???....KKT???
Ce vocabular ales, ma uimiti din ce in ce mai mult...oare aveti voie sa va exprimati in acest fel???....
Faceti echipa buna, voi 2....nu degeaba se spune ...ca ce se aseamana se aduna...

Postat pe 17 August 2008 21:31
las-o balta...
sophia1971
Postat pe 17 August 2008 22:27
Cryle tu de unde ai mai carait??
sophia
Postat pe 17 August 2008 22:32
INDRAZNESTI??
sophia
Postat pe 17 August 2008 22:32
Uite, ca eu sunt mai inteleapta ca voi si am sa va las in Pace...
De-ar fi as ???
cred ca eu am postat acest subiect TRADAREA- si...m-ati convins...
Va doresc o seara cat mai buna!!!
sophia1971
Postat pe 17 August 2008 22:38
Nu are importanta de unde esti, cat ceea ce esti tu insati.Daca esti om, poti sa fii si extraterestra.Am cunoscut romance, care se poarta mai rau decat purcelusele din cotet.Pana si acestea nu vor sa stea de vorba cu ele pe forumul lor.

Postat pe 18 August 2008 05:17
Se pare ca....s-a ajuns intr-un final la altceva....

Postat pe 18 August 2008 06:41
De la: CRYLE, la data 2008-08-18 06:41:26Se pare ca....s-a ajuns intr-un final la altceva....


Binenteles ca s-a ajuns la altceva...aceasta din cauza fantismului si a competitiei creata intre "membrii forumului"!E foarte dificil sa construiesti ,din moment ce placerea de a distruge este mai mare!!!!Acelasi mecanism se declanseaza cind tradezi!!!
liliana_valentina004
Postat pe 18 August 2008 12:21
Tradare? Inselare? Sunt cuvinte pe care fiecare dintre noi le interpretam altfel. Spuse la suparare, inseamna ruptura, divort... Daca gandim "la rece" situatia se schimba putin. Poti fi chiar tu "vinovata" daca nu te ridici la asteptarile lui. Poate este el genul care "zboara din floare in floare". Referitor da iertare, tu esti cea care hotaraste daca continui sau nu relatia. Gandeste-te la tot ce s-a intamplat intre voi, si bune si rele, dupa care poti lua o decizie. Succes!

Postat pe 18 August 2008 12:53
Eu va spun atat! Divortati frumos...plangeti, amintiti-va, urati, dar mergeti inainte si lasati murdaria la o parte! Claditi in continuare si nu admiteti mizeriile altora! Eu...vorbesc din experienta...chiar daca cu inima....franta! Dar imi doresc o viata frumoasa, pt ca am invatat sa ma iubesc! Va pup!
maya73
Postat pe 18 August 2008 22:34
De la: maya73, la data 2008-08-18 22:34:57Eu va spun atat! Divortati frumos...plangeti, amintiti-va, urati, dar mergeti inainte si lasati murdaria la o parte! Claditi in continuare si nu admiteti mizeriile altora! Eu...vorbesc din experienta...chiar daca cu inima....franta! Dar imi doresc o viata frumoasa, pt ca am invatat sa ma iubesc! Va pup!





maya...sincer...chiar te iubesti atat de mult?
pe langa tine...mai poti iubi...si pe altcinev?



glumeam....
ma bucur ca...esti in ralatii bune cu tine...cu inima ta...cu...ceea ce simti...
ovidiu42
Postat pe 19 August 2008 23:34
Purcelusul lui Suzuki, spunea ca cea mai frumoassa parte de viata de care isi aminteste, este atunci cand se tavalea in noroi.Oamenii, care sunt niste fiinte mai elevate spiritual, au numit noroiul in care se balacesc, namol, si spun ca fac plaja.

Postat pe 20 August 2008 18:32
Si totusi...cand poti rupe relatia cu umul iubit atat de brusc nu eun semn ca nu il mai iubeai de mult? Daca se intampla prima data eu chiar cred ca trebuie iertat. Eu nu l-as putea parasi pentru nimic in lume si daca de la greseala facuta cu aproape 1 an in urma imi dovedeste in fiecare zi (si nu numai ), ca ma iubeste si ca regreta cum sa nu iert." Ai sa ma ierti in fiecare noapte/ Si-am sa te mint in fiecare zi/Si cat putea-va sufletul sa rabde/ Cu cat iti voi gresi te voi iubi". E o promisiune implinita! Fiti realiste fetelor, iubiti-va barbatii si nu-i cedati la prima oferta! Amantelor mari si mici ar trebui sa intelegeti ca femeia care isi iubeste barbatul cu adevarat, trece peste orgoliu si il iarta ca a privit si cu coada ochiului!

Postat pe 28 August 2008 16:01
De la: sophia, la data 2008-07-26 23:49:57 TRADAREA sau IERTAREA tin de atitudinea fiecareia dintre noi.
O persoana poate ierta doar daca IUBESTE.
Dar nu poate TRADA persoana iubita.
sophia1971
Postat pe 28 August 2008 20:53
De la: leah, la data 2008-08-28 16:01:43Si totusi...cand poti rupe relatia cu umul iubit atat de brusc nu eun semn ca nu il mai iubeai de mult? Daca se intampla prima data eu chiar cred ca trebuie iertat. Eu nu l-as putea parasi pentru nimic in lume si daca de la greseala facuta cu aproape 1 an in urma imi dovedeste in fiecare zi (si nu numai ), ca ma iubeste si ca regreta cum sa nu iert." Ai sa ma ierti in fiecare noapte/ Si-am sa te mint in fiecare zi/Si cat putea-va sufletul sa rabde/ Cu cat iti voi gresi te voi iubi". E o promisiune implinita! Fiti realiste fetelor, iubiti-va barbatii si nu-i cedati la prima oferta! Amantelor mari si mici ar trebui sa intelegeti ca femeia care isi iubeste barbatul cu adevarat, trece peste orgoliu si il iarta ca a privit si cu coada ochiului!



asa e...cum oare...sa poti asa ceva?
dar...viata ...ne demonstreaza ca...chiar e posibil...asa ceva...
deci...ce ar trebui sa facem?
pt ca...nu cred ca cineva...are ..."cheia"...la asa ceva....
ovidiu42
Postat pe 29 August 2008 19:43
A NU ISELA credeti ca aceste cuvinte au vreo legatura cu realitatea? CAT dspre discutile despre forum ,sa ma anunte si pe mine cineva cand incepe al treilea razboi mondial .sau mai bize zis a doua revolutie ca din cate am citit e ceva intern cu aromani de pe la oras si cei de prin mahala sau provincie .CE DRACU DE PARCA NU AM FII TOTI DIN ROMANIA ,sau duar aromani sunt adevaratii romani iar noi ceilanti cetateni cu rezidenta??????????????????????????
yavrum
Postat pe 31 August 2008 03:03
De la: yavrum, la data 2008-08-31 03:03:37 A NU ISELA credeti ca aceste cuvinte au vreo legatura cu realitatea? CAT dspre discutile despre forum ,sa ma anunte si pe mine cineva cand incepe al treilea razboi mondial .sau mai bize zis a doua revolutie ca din cate am citit e ceva intern cu aromani de pe la oras si cei de prin mahala sau provincie .CE DRACU DE PARCA NU AM FII TOTI DIN ROMANIA ,sau duar aromani sunt adevaratii romani iar noi ceilanti cetateni cu rezidenta??????????????????????????





nu trebuie sa ...tragedizezi!!!...
e loc pt fiecare ...pe pamant!!!
deci...nu vad de ce trebuie sa dezvoltam...patimi????
hai sa incercam sa ne simtim bine....impreuna....
ce conteaza ...ce suntem?
armeni...tzigani...romani...sarbi...si...cate alte etnii...mai sant acum...recunoscute...sau...exista efectiv...in tzara asta!!!
deci...e loc pentru toata lumea...
de ce sa creem...probleme...in plus?
ovidiu42
Postat pe 31 August 2008 15:07
Nu exista divorturi frumoase.Din aceasta cauza, la opereta se canta totul pana la nunta, iar la opera, o omoara ca sa scape de ea.A vazut careva vreo arie de Verdi sau de Bethowen in care solistul canta cat il tine gura plin de fericire:
"Bag divoooort de tine,
Ca sa-mi fie un pic mai bine..."
Iar ea ii raspunde cu o voce inalta:
"Degeaba calule nechezi,
Fiindca n-ai sa divortezi.

Postat pe 2 Septembrie 2008 07:39
ai perfecta dreptate bogdane ,asa zice si sotul meu.Chiar daca a recunoscut ca a avut o aventura ,am reusit sa trec peste asta , am pus in balanta lucrurile bune cu cele rele si l-am iertat.L-am iertat dar sa stii ca si in ziua de azi dupa 11 ani inca ma mai dor clipele prin care am trecut si recunosc ca ma intreb daca nu cumva ....
danyela99
Postat pe 4 Septembrie 2008 14:15
buna ziua...
am inceput un divort, am avut prima infatisare la tribunal la a doua infatisare nu am apucat inca sa ne ducem, sotul meu sa rugat de mine, a promis ca nu se mai duce cu aia....si vreau sa spun ca am suspendat dosarul la tribunal....pe termen de un an de zile in aceasta perioada am timp sa vad daca e bine ca nu am continuat div.sau nu...
oare am sa pot trece eu peste cd stiu ca el ma inselat,dar totusi vreau sa incerc..toate cunostintele mele imi spun ca nu se va schimba ca sunt fraiera ca am crezut in el....nu stiu daca o fi bine sau nu ca m-am impacat cu el....

aici pe forum mai citesc si sunt atatea cupluri care sunt bine dupa ce au iertat....oare chiar sunt fraiera? sau teama de divort?
acum mai este si o vorba...nimeni nu este in masura sa ierte..cel care poate ierta este doar dumnezeu.... :(( pana la urma toti suntem egali...suntem oamenii....
cam
Postat pe 5 Noiembrie 2008 15:10
Cand un barbat te inseala, este ca durerea de picioare, care se manifesta numai cand este frig si ploua.Intr-o zi, nevasta lui Suzuki, incepuse sa blesteme:
-Fire-ai tu al dracului cu neamul tau cu tot si cu curvetul acela care ti-a sucit mintile.
Hop, inauntru, intra Suzuki:
-Dar ce ai patit Suzuka.
-Ia, injur si eu vremea asta pacatoasa ca sta sa ploua si ma dor groaznic oasele.
-Dar curvetul, cine este draga mea?
-Celelalte boli draga.Cum au inceput oasele sa ma doara, au inceput si ele sa strige, ca sunt pe-aici.Ca pe ele doar le mananca, dar pe mine ma doare al dracului.

Postat pe 5 Noiembrie 2008 15:36
Draga mea,black_girl are mare dreptate.Citeste DATI-MI UN SFAT, VA IMPLOR!, e povestea mea si o sa intelegi de ce mi-am dat cu parerea.Te pup,fruntea sus!
eu_butterfly
Postat pe 12 Noiembrie 2008 14:02
Viata merge inainte,cu noi sau fara noi.
Gresim cind ne hotarim sa ne casatorim,gresim cind credem in celalalt,gresim cind consideram ca numai dragostea noastra e unica.Iar cind vine ziua nefasta si realizam ca lumea e altfel decit am vazut-o noi,e sfirsitul lumii cumva?Nooooooooooo,e un nou inceput.Creatie fara distrugere nu se poate.
Am deja 27 de ani de casnicie,un bosho,cum ar spune mai tinerii parteneri de pe forum.Iar de acum inca 15 ani,am stiut ceea ce stia tot satul.Batai,injuraturi,lacrimi,juraminte.Astea sint la noi, asa zisi maturi.Dar copiii ce vina au ca mama lor are mincarimi unde nu trebuie.Ei ridica ochii si intreaba:de ce nu mai e mamica,sau tati.Si ce sa le zici?Asta fara sa-i minti.E belea,va spun eu.Nu e o chestie lacrimogena e viata.Iar viata doare,si doare al dracului de tare.Iti inghiti lacrimile si mergi mai departe.Dar efortul se merita cind vezi ca lasi ceva in urma.Chiar daca pretul poate e prea mare.Dar cine poate spune asta?
costi2
Postat pe 10 Ianuarie 2009 01:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac??????????????? 28 De la: vuvuzela 30 Ianuarie 2011 03:43
buna 5 De la: lore100296 23 Martie 2013 16:49
Consiliere astrologica - grup de lucru cu influentele astrale. 28 De la: ank13 22 August 2015 17:52
Un sfat pentru o necunoscatoare va rog! 12 De la: Lidiaolteanu 22 Aprilie 2010 11:00
numai eu si el 14 De la: regi_15 16 Noiembrie 2008 00:51
Setari Cookie-uri