tradare

Cum trebuie privita inselarea sau tradarea?trebuie iertata pentru ca iubesti acea persoana sau trebuie privita ca un semn ca se va mai intampla si alta data?Cum iesi dintr-o astfel de situatie?Cum te comporti daca esti hotarata sa ierti infidelitatea pentru tine, pentru ca stii ca persoana respectiva este centrul universului tau, persoana cu care stii ca vrei sa-ti petreci viata, numai ca te-a dezamagit cum nu te asteptai?
mandacheflorentina
Postat pe 4 Iunie 2008 08:29
Eu am iertat dar nu a renuntat la cealalta. In final, ne-am despartit definitiv pentru ca am hotarat eu, eu am decis, fiind inselata.Mi-a parut rau ca nu am renuntat din prima , dandu-i inca o sansa. N-a meritat ! Incearca impacarea si acum, dar nu mai suport minciuna.S-a terminat !
micky04
Postat pe 5 Iunie 2008 17:12
Cred ca e foarte important sa stim cum privesc partenerii nostri inselatul. De exemplu, prietenul meu spune ca adn-ul ii face sa insele... ca pur si simplu ei simt nevoia de cand e lumea sa isi paraseasca cuibul si sa se imperecheze in alta parte. Eh... in conditiile astea, el totusi ar vrea ca eu sa am incredere in el si in faptul ca, daca un barbat este multumit de relatia pe care o are, nu pleaca la o alta femeie... totusi se contrazice, nu?
Eu stiu insa sigur ca nu as ierta.. dar acum depinde cat de mult conteaza fidelitatea pentru fiecare dintre noi. Aud mult femei spunand ca atata vreme cat nu afla nimic iar acasa se poarta impecabil, nu au nici o problema cu faptul ca nu sunt fideli. In fine.. aici iar nu inteleg ceva... nu le deranjeaza asa tare ca nu le sunt fideli, insa nu ar vrea sa afle pentru ca nu i-ar putea ierta. Asta inseamna ca prefera sa se complaca sa traiasca intr-o relatie bazata pe minciuna.
Eu am purtat multe discutii cu partenerul meu despre asta si am spus din start ca asta m-ar termina sufleteste . L-as putea ierta in final, insa relatia noastra ar lua sfarsit o data cu aflarea vestii, pentru ca o relatie care nu este bazata pe respet si sinceritate nu are viitor. Si , dupa parerea mea, nici un barbat care insala nu merita sa aiba langa el o femeie alaturi de care sa aiba un viitor....
Eu l-as lasa sa fie cu cea cu care a ales sa ma insele... fara urma de regret... doar dezamagire ca am iubit pe cine nu trebuia. Inselatul nu descris ca fiind doar sex... ci mangaieri, sarutari, cuvinte frmoase... cele mai intime atingeri... iar eu personal as pune punct in secunda urmatoare daca barbatul cu care impart patul ar incerca toate astea cu o alta femeie.

Postat pe 7 Iunie 2008 22:51
Daca ma insela pe la 25 ani nu cred ca iertam si mergeam mai departe, dar cand te insala dupa 45 ani , dupa o perioada de convietuire si cand sentimentul este concretizat, clar si stii ca e iubire matura,cand te apropii de 50 , il ierti o singura data.Daca nu intrerupe obiceiul cu persoana din triunghi= despartire definitiva.
micky04
Postat pe 10 Iunie 2008 13:17
A insela? A nu insela? Aceasta este intrebarea si realitatea in acelasi timp. Cu totii pacatuim de cand ne nastem.
Bogdan38
Postat pe 12 Iunie 2008 15:14
Acum depinde cat de grav consideri tu, Bogdane ca e pacatul... pentru ca daca o ranesti pe femeia care te iubeste si care se daruieste tie trup si suflet atunci e un pacat de neiertat...si stiu ca toti barbatii spun ca asta e principala problema care macina viata femeilor... infidelitatea partenerilor... asa e.. dar ma gandesc ca e asa pt ca noi punem mult mai mult suflet intr-o relatie si va oferim ceea ce voi va doriti.... adica satisfactie maxima, fara prea multa implicare din partea voastra.

Postat pe 13 Iunie 2008 02:10
Exista o diferenta in a insela:
- barbatul cand inseala o face pur si simplu hormonal
- femeia cand inseala o face cu sufletul, cu inima

Exista oare cineva care nu a inselat?
Bogdan38
Postat pe 13 Iunie 2008 12:42
"- barbatul cand inseala o face pur si simplu hormonal - "???????????????....numai la atat se rezuma???????????

Postat pe 13 Iunie 2008 23:53
Acuma eu nu vreau sa fiu cea care spune ca "toti barbatii sunt niste porci", insa e o scuza jalnica sa spui ca barbatii cand inseala o fac pur si simplu hormonal... si din nefericire, majoritatea barbatilor gandesc asa. Mi se pare normal atata vreme cat ai un partener dispus oricand sa te insele , facand-o pur si simplu hormonal, tu , ca femeie, sa poti sa te culci cu cati barbati vrei, desigur iubindu-l doar pe partener. E bine asa , baieti?
Pff... ce e in mintea voastra? De ce nu intelegeti ca inselatul nu se rezuma la o ti-o pune cu alta, ci a saruta, a mangaia, a privi intr-un anumit fel, a te simti bin in bratele alteia... eu cel putin, pentru asta nu as ierta partenerul de infidelitate....pentru ca sunt niste momente intime pe care, din nefericire, preferati uneori sa le petreceti cu niste femei care le sunt net inferioare femeilor care va asteapta acasa... eu consider ca e o lipsa de respect si de afectiune fata de partener... si nu merita sa iti pierzi timpul cu oameni care nu iti cunosc valoarea.... sa ramana cu cine au ales sa ne insele... sunt liberi!

Postat pe 14 Iunie 2008 16:26
De multe ori femeile sunt cam dure. Atat in limbaj cat si in gesturi. Va dau o simpla tema de meditat: daca voi erati barbatii si noi femeile, daca rolurile se inversau, ce credeti ca ar fi scris fiecare aici? Nimeni cu cauta scuze! Exista doar niste legaturi, niste afinitati, niste sinapse peste care nu poti sa sari. Asa e viata! Cine suntem noi sa judecam iubirea? Cine suntem noi sa judecam daca el sau ea a gresit? Cine stie daca nu gresim noi? Puteti face delimitare intre sex, dragoste si iubire?
Bogdan38
Postat pe 17 Iunie 2008 17:13
DA...categoric, eu da pot face delimitarea......nu e bine sa vb in numele tuturor femeilor...si inca ceva, definitia iubirii o da fiecare sa cum il duce capul, sau cum simte. Toti gresim , mai devreme sau mai tarziu, numai k nu toti vrem sa si recunoastem. Cum ziceai si tu, asta e viata, trebuie sa stim ce vrem sa alegem de la viata si sa invatam din propriile experiente si de ce nu si din ale altora.

Postat pe 17 Iunie 2008 22:14
Cryle, esti sigura ca poti face delimitarea? Ai putea dormi linistita stiind ca barbatul tau a venit langa tine dupa ce a fost cu o blonda focoasa, mult mai tanara si mai apetisanta ca tine..? Vei putea dormi linistita si vei putea sa faci diferenta dintre dragoste si sex atunci cand inca simti parfumul ei intrat in pielea lui? Vei putea dormi linistita langa omul in care ai avut incredere, caruia te-ai daruit trup si suflet, care, in timp ce tu stateai singura acasa si te gandeai ca sa-i mai gatesti ca sa fie multumit...el gemea si saruta alte buze...? Fetelor... nu incercati sa pateti idealul feminin al barbatilor si anume femeia care reuseste mereu sa ii inteleaga. Asa cum ei inseala pentru ca , spun ei, de mii de ani sunt vanatori, asa suntem noi femeile...dorim ca barbatii nostri sa nu paraseasca vizuina . Si oricat de viteze ati vrea sa pareti, vi se rupe sufletul in voi daca aflati ca omul cu care impartiti patul are o amanta.

Postat pe 17 Iunie 2008 23:00
Sincer cam ai dreptate....nu as putea....nici sa dorm linistita si nici macar sa ma mai atinga. Inca ceva....am sa-ti scriu...

Postat pe 17 Iunie 2008 23:47
Intrebare: daca in mintea femeii totul se hiperbolizeaza? Faptul ca are un parfum e necesar sa fie al unei femei? Faptul ca vrea mai mult sex e oare lipsa de iubire? Cine ne spune unde incepe iubirea, unde sexul unde relaxarea? Fiecare are alt tipar bilogic asa ca e bine sa comunicam, sa invatam unii de la altii si sa incercam sa fim mai buni unii cu altii si sa acordam prezumtia de nevinovatie!
Bogdan38
Postat pe 18 Iunie 2008 11:41
ma inseala cu fosta mea prietena de anii de zile pot spune ca am stat, am stat, pana acum nu de mult cd a vb cu ea la tel in casa langa mine ca si cum nu sa intamplat nimic spunandu-mi ca ce rost are sa se mai fereasca?

credetima a fost cea mai din cele mai, iar acum am inceput divortul, si pot sa spun ca sunt tare trista sau chiar rad de una singura....iar la birou mi sa pus ""pata"" pot zice asa pe un baiat care (normal nu este insurat) si nu vrea spune ca nu are rost ca vede prin ce trec.....bomba dupa bomba....
sper sa reusesc divortul si sa nu inebunesc ca e tare greau....prima infatisare o am in sept. simt ca fuge pamantul de sub mine....dar nici cu el nu mai pot.Acest coleg de la servici imi spune ca trec de la o stare la alta foarte rapid si nu ma poate intelege....ma simt nebuna oare oi fi inebunit???

va multumesc pt rabdare
cam
Postat pe 4 Iulie 2008 19:20
De la: cam, la data 2008-07-04 19:20:44ma inseala cu fosta mea prietena de anii de zile pot spune ca am stat, am stat, pana acum nu de mult cd a vb cu ea la tel in casa langa mine ca si cum nu sa intamplat nimic spunandu-mi ca ce rost are sa se mai fereasca?

credeti-ma a fost cea mai din cele mai, iar acum am inceput divortul, si pot sa spun ca sunt tare trista sau chiar rad de una singura....iar la birou mi sa pus ""pata"" pot zice asa pe un baiat care (normal nu este insurat) si nu vrea spune ca nu are rost ca vede prin ce trec.....bomba dupa bomba....
sper sa reusesc divortul si sa nu inebunesc ca e tare greu....prima infatisare o am in sept. simt ca fuge pamantul de sub mine....dar nici cu el nu mai pot.Acest coleg de la servici imi spune ca trec de la o stare la alta foarte rapid si nu ma poate intelege....ma simt nebuna oare oi fi inebunit???

va multumesc pt rabdare
cam
Postat pe 4 Iulie 2008 19:22
draga florentina, nici o regula nu se aplica pentru mai multe persoane sau situatii
raspunsul il vei gasi doar in sufletul tau.
ce mai simti acum pentru acest om?
cand il privesti, iti amintesti ce a facut sau ai uitat deja? de asta depinde hotararea ta, de memorie!!!!!!!!!!poti sa ierti, dar poti trai cu asta? daca da, atunci felicitari!
dalia_moldovan
Postat pe 16 Iulie 2008 18:07
pt Cam:
sa stii k ai ales calea dreapta ! nu ai inebunit ,e doar zbuciumul inimii tale,,,,dar va trece . omul acela nu merita.

pt florentina :
eu de ex.am ales cararea cu spini -asa cum spunea domnul V -am fost inselata si imi spuneam : eu si cate alte femei ? il iubesc prea mult k sa pot renunta la clipele fericite traite impreuna !fara el nik nu are rost,,,si au trecut 4 ani,,,si acum ma intreb: oare am facut alegerea corecta? pt ca de fapt stiu ca nu.
daca alegi sa-l ierti ,trebuie sa stii sa inchei definitiv acest subiect ,sa nu-l readuci pe tapet niciodata, pt ca asa e corect.
stii ce facem de fapt? iertam,dar nu uitam ! si asta macina ,doare. in ziua in care o intalneam pe cealalta pe strada,pt mine era o zi pierduta,oricat de mult imi doream sa uit ,nu puteam. am avut zile frumoase,nu am ce sa-i reprosez,dar amintirile nu-mi dau pace, nu am facut decat sa prelungesc agonia si sa-mi spun: ce fac? pierd ultimii ani ai tineretii amagindu-ma ca e bine ,dar nu e. si nu el e cel care nu merita, ci eu sunt cea care nu merita si am dreptul sa fiu...impacata cu mine insami.
rasarit
Postat pe 17 Iulie 2008 10:58
mititica FETELOR SOTUL MEU MA INSELAT CU PRIETENA MEA ASTA DACA O PUTEAM NUMI PRIETENA.DUPA CE AM AFLAT CA SOTUL MEU SE CULCA CU EA AM SIMTIT PUR SI SIMPLU CA O SA MOR NU VA MAI SPUN CA AM AVUT SANSE DE 80% LA SUTA SA INEBUNESC SI ASTA DUPA O EXPERTIZA A MEDICULUI. AM SUFERIT3 ANI INCA MAI SUFAR SI NU POT SA MA INTELEG EU PE MINE! NU STIU DACA IL MAI IUBESC SI VA SPUN SI DE CE;CAND ESTE ALATURI DE MINE CAND MA MANGAIE MA SARUTA SAU MA ATINGE PUR SI SIMPLU IMI ESTE SCARBA DE EL IAR CAND NU ESTE APROAPE DE MINE ATUNCI IL DORESC MAI MULT CA ORICAND. CE SA FAC NICI EU NU MAI STIU VA ROG AJUTATI-MA!IMI TOT REPETA CA A FOST O GRESEALA CARE NU SE VA MAI REPETA CA NU SI-A DAT SEAMA SI CA PT EL DOAR EU EXIST SI CA EA NU A INSEMNAT NIMIC PT EL, ATUNCI MA INTREB EU DE CE TOCMAI CU EA S-A CULCAT??SI PE DEASUPRA IA MAI FACUT SI CADOU 1 CHILOT SI UN DRESS.DAR STITICE CRED CA O SA FAC AM SA-I PLATESC CU ACEEASI MONEDA POATE ASTA MA AJUTA SA NU MA MAI GANDESC DE 10 ORI PE ZI DE CE TOCMAI MIE MISA INTAMPLAT SI DE CE TOCMAI PE EA A ALESO PT PARTIDELE DE SEX? MAINTREB OARE! ALTA NU GASEA! VA MULTUMESC
mititica_rico
Postat pe 20 Iulie 2008 03:17
Nevasta lui Suzuki, avea foarte multe prietene.Una era pentru croseta dreapta, alta pentru masat ciorapul stang, alta era sefa de birou, si cea de-a patra care semana cu regina din Saaba, era blonda si desteapta, ca de aia era directoarea complexului hotelier Miorita.Dar de cate ori veneau prietenele sotiei lui Suzuki la casa lor, acestea dispareau fara urma.S-a luat Suzuki si nevasta-sa de ganduri.Unde dispar femeile?Ca sa descopere misterul, Suzuki a pus cu discretie un mic emitator in tivul tipei blonde, care se ocupa de tunsul oilor, asa cum am mai spus.Se apropie seara si toate femeile incep sa se topeasca una cate una, de parca erau de ceara.Dupa ce s-a facut liniste in casa, Suzuki si-a luat statia si a inceput sa butoneze.A intrat in bucatarie, semnalul era slabut.S-a indreptat spre camara, semnalul, incepuse sa se incalzeasca.Se duce in sufragerie, semnalul si mai puternic.Cand se apleaca , sub pat se afla perechea de pantofi a blondei, care parasise locul faptei in picioarele goale.Se indreapta Suzuki spre camera fratelui sau, si dintr-o data, a inceput aparatul sa dea bipuri, sa piuie,sa injure, ba chiar sa scoata niste sunete foarte sexi, care-l facura pe Suzuki sa roseasca in forul lui interior.Si dintr-o data, pac!Deschide usa dormitorului lui Gica, cu mana stanga, pentru ca in dreapta tinea antena de detectie, si surpriza.Gica statea in mijlocul incaperii, iar toate femeile se roteau in jurul lui, ca dansatoarele intr-un harem.
-Ce faci Gica?-a intrebat Suzuki, in linistea de plumb care se lasase.
-Pai draga Suzuki, pentru ce crezi tu ca sunt buni, fratii si prietenii?

Postat pe 20 Iulie 2008 07:30
De la: mititica_rico, la data 2008-07-20 03:17:30mititica FETELOR SOTUL MEU MA INSELAT CU PRIETENA MEA ASTA DACA O PUTEAM NUMI PRIETENA.DUPA CE AM AFLAT CA SOTUL MEU SE CULCA CU EA AM SIMTIT PUR SI SIMPLU CA O SA MOR NU VA MAI SPUN CA AM AVUT SANSE DE 80% LA SUTA SA INEBUNESC SI ASTA DUPA O EXPERTIZA A MEDICULUI. AM SUFERIT3 ANI INCA MAI SUFAR SI NU POT SA MA INTELEG EU PE MINE! NU STIU DACA IL MAI IUBESC SI VA SPUN SI DE CE;CAND ESTE ALATURI DE MINE CAND MA MANGAIE MA SARUTA SAU MA ATINGE PUR SI SIMPLU IMI ESTE SCARBA DE EL IAR CAND NU ESTE APROAPE DE MINE ATUNCI IL DORESC MAI MULT CA ORICAND. CE SA FAC NICI EU NU MAI STIU VA ROG AJUTATI-MA!IMI TOT REPETA CA A FOST O GRESEALA CARE NU SE VA MAI REPETA CA NU SI-A DAT SEAMA SI CA PT EL DOAR EU EXIST SI CA EA NU A INSEMNAT NIMIC PT EL, ATUNCI MA INTREB EU DE CE TOCMAI CU EA S-A CULCAT??SI PE DEASUPRA IA MAI FACUT SI CADOU 1 CHILOT SI UN DRESS.DAR STITICE CRED CA O SA FAC AM SA-I PLATESC CU ACEEASI MONEDA POATE ASTA MA AJUTA SA NU MA MAI GANDESC DE 10 ORI PE ZI DE CE TOCMAI MIE MISA INTAMPLAT SI DE CE TOCMAI PE EA A ALESO PT PARTIDELE DE SEX? MAINTREB OARE! ALTA NU GASEA! VA MULTUMESC
a_miha06
Postat pe 20 Iulie 2008 08:05
Pai draga mea, cine te-a pus sa pui benzina in motor?Tu n-ai auzit de pana prostului?

Postat pe 20 Iulie 2008 16:11
Daca s-a intamplat prima data o sa fie sigur si a doua oara, iar daca ai iertat el va crede ca il vei ierta de fiecare data cand va calca stramb pentru ca stie ca il iubesti si nu poti trai fara el.
Asta cam asa este...majoritatea barbatilor inseala, dar o fac doar cu trupul si nu cu sufletul(sa se implice sentimental, parerea mea, ca se intampla foarte rar), dar ma mai gandesc ca poate si noi femeile suntem de vine, poate le lipseste ceva...Sa nu ai parerea ca zic ca poate ai gresit tu cu ceva acum de ai fost inselata, poate pur si simplu omul asta nu te iubeste cu adevarat.
Raspunsul il vei gasi doar in inima ta si nimeni nu va putea hotari in locul tau.
Ai totusi mare grija sa nu te doara mai rau tradarea si a doua oara, si asta va fi chiar cand vei incepe sa crezi ca nu se va mai intampla...Poate a ierta este usor, dar de uitat vei putea sa uiti tradarea lui??!!
black_girl
Postat pe 20 Iulie 2008 23:59
Fii atenta Blacky, pentru ca eu cu tine vorbesc acum.Teoria ta este superba, dar da-mi voie sa-ti pun o intrebare:Tie daca ti-e foame, ce faci?Joci septica sau te duci la bucatarie si mananci?Daca vrei sa te plimbi, nu incepi sa alergi prin casa, ci te imbraci si te duci in parc.Daca vrei sa faci dragoste,te transformi intr-o mica seducatoare si actionezi in consecinta.Orice actiune a unui om, este rezultatul unei nevoi, dar si a unei omisiuni din partea partenerului.Daca Lenuta il gaseste pe Suzuki ocupat, ea cauta un alt Suzuki sa-si rezolve nevoile persoonale.Deci pe fundalul omisiunii lui Suzuki(care nu intelege ce doreste sotia lui), se suprapune nevoia imperioasa a acesteia de a-si rezolva dorinta sau criza ei sexuala.Poti sa ierti un barbat trei ani de zile de acum incolo, poti sa-i cumperi si alti pantofi, ca sa nu mai calce stramb, atata timp cat nu intelegi ca el doreste cu ardoare sa faca sex,il determini sa greseasca in mod repetat.Ori lucrul acesta nu are nimic de-a face cu iertarea.De aceea am scris mai inainte ca nu trebuie sa-i dai prin indiferenta ta, apa la moara sotului, cu alte cuvinte sa-i faci plinul cu benzina pentru justificarile sale, cand tu continui sa persisti in aceeasi greseala.Intr-adevar , daca femeilor le lipseste ceva este neglijarea acestor obligatii firesti, in cadrul vietii de cuplu.Ia stai tu in jurul sotului atunci cand vine acasa, si fa-l sa se simta imparat?Da-i mancare, dezmiarda-l, fa-l sa simta ca a nimerit alaturi de tine in rai.Si iti garantez eu ca sotul nu o sa mai te insele niciodata.Imi cer scuze, daca cele scrise, or sa para o jignire adusa femeilor de pe forum.Nu aceasta a fost intentia mea.

Postat pe 21 Iulie 2008 08:56
ptr mititica
mai fata ! ti s-a intamplat tie si muuultor altora ! stiu,asta nu e o consolare, dar nici a ta nu e aceea solutia " sa platesti cu aceiasi moneda " !! in nici un caz! nu stiu de ce alegem de fiecare data sa ne scarpinam cu mana dreapta la urechea stanga si pe deasupra capului !!! nu te-a inselat tocmai cu prietena ta pt a-ti face in ciuda ! te-ai gandit de ce ? daca nu ,ar trebui sa o faci. poate k a fost cu ea ,pt ca a fost langa el. ca l-a ascultat, ca i-a "gadilat " orgoliul, ca l-a facut sa vada ca mai poate fi dorit ...
dar acum trebuie sa stii cu adevarat { chiar daca nu o sa dureze o vesnicie } ,ce vrei .??
il vrei ??? atunci nu-i aminti de ea ,dimineata ,la pranz si seara ! nu numai k nu il vei lasa sa o uite, dar in final te va uri! invata sa-l asculti, sa comunicati { nu numai despre faptul k vecina si-a pus termopan si vrei si tu } si invata sa fii iubita lui { sa nu te doara capul de 4 ori pe saptamana !}.
acum vei spune poate : el m-a inselat ,iar eu sa-l rasfat !
nu. e alegerea ta. daca vrei armonie depinde de tine.
nu merg pe premisa k cine a inselat o data ,,,mai face. poate k nu au fost decat circumstante...dar daca e alaturi de tine ,inseamna k pe tine te vrea ,pt k altfel de ce ar suporta toate reprosurile,,,doar pt k el e vinovat? nu cred.
dar daca "iti e sila " cand se apropie ..cum ai spus si nu poti trece peste ...atunci fa-va un bine ! separati-va .
poate k suna cam drastic, dar repet ,depinde de tine!
rasarit
Postat pe 21 Iulie 2008 12:07
Lui Suzuki i-a sarit casa in aer.Noroc ca nu era nimeni inauntru.
-Ce ai patit Suzuki.
-Am uitat gazele deschise.
Morala este urmatoarea:Nu lasati gazele deschise, ca sa nu va insele barbatul cu pompierii.

Postat pe 21 Iulie 2008 13:05
Imi place ceea ce i-ai scris....miaunuka, si eu acelasi sfat i l-as da, dak ea chiar nu poate sa-l ierte, sa-si vada fiecare de drumul lui in viata, altfel vor fi 2 vieti distruse in timp......nu are rost sa se tortureze reciproc, chiar dak el nu o mai face:). Asta ma lasa sa inteleg din ceea ce scrie.Si dak ea vrea sa-i plateasca cu aceeasi moneda nu face altceva decat sa se injoseasca, sa se coboare mult sub nivelul lui....

Postat pe 21 Iulie 2008 14:41
Dar ce sa caute draga la subsol? Nu cumva si-a propus sa faca o calatorie spre centrul pamantului?In ce priveste plata cu aceeasi moneda, nu este posibil.Adica, cum vine asta?Vine omul sa cumpere un ziar, si Suzuki ii da restul aceeasi moneda?Pai intra firma la faliment si ajunge la DNA.De aia nu inceteaza fenomenul coruptiei in Romania.

Postat pe 21 Iulie 2008 15:19
buna

trec printr-o perioada foarte grea a vietii mele, am inceput divortul de sotul meu care ma inseala cu fosta prietena, si ma place un barbat care il cunosc de cava timp dar nu m-ma gandit la altceva.... problema mea este ca este insurat:((

oare ce sa fac.......am fost cu el la o cafea si tot suna incearca dar.....sunt tare derutata
oare sa fac si eu altei sotiii cea ce am patit???nu pot inima imi spune altceva....si tot asa...
el spune ca nu va sti nimeni ca vom fii foarte precauti....
ajutati-ma cu un raspuns :((
cam
Postat pe 26 Iulie 2008 13:47
TRADAREA sau IERTAREA tin de atitudinea fiecareia dintre noi.
O persoana poate ierta doar daca IUBESTE.
Dar nu poate TRADA persoana iubita.
sophia1971
Postat pe 26 Iulie 2008 23:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre tradare 13 De la: bluelight 27 Octombrie 2009 20:31
ajutati-ma sa inteleg. 9 De la: tutankhamon 21 Iunie 2009 01:17
JOCURILE DE NOROC DISTRUG TOTUL IN CALEA LOR ! 82 De la: ioanat72 7 Februarie 2013 22:37
O zi frumoasa 3 De la: machiajtatuaj 12 Aprilie 2012 10:34
buna 18 De la: garbo089791 20 Ianuarie 2010 23:02
Setari Cookie-uri