tradare

Draga, CRYLE, pe cuvantul meu, acum, chiar mi-am dat seama ca esti olteanca...
sophia1971
Postat pe 15 August 2008 17:10
Gica il mai calca pe picior pe Suzuki, dar asta se intampla si la fotbal, nu?

Postat pe 16 August 2008 00:10
Da?????
Oare ce te-a convins ca as fi olteanca?????
Faptul ca locuiesc in Craiova si ...dialectul????????
Nu e o regula, poate sunt olteanca, poate sunt doar....de cativa ani, dar radacina mea.....nu totul este intotdeauna ceea ce pare a fi....

Postat pe 16 August 2008 00:54
Ce relevantza are faptul ca ti-ai dat seama ca sunt olteanaca???????
crezi ca nu te credeam dak nu-ti dadeai cuvantul?

Iar o luam pe tarla.....pana la urma tu ce crezi despre tradare, dar ....sincer acum..
."""Omul este om fericit dak poate face cati mai multi oameni fericiti..."""
Mintea mea de olteanca, citeste doar ce-i place, si eu inteleg ca facand cat mai multi fericiti ....tradezi, dar pe cine?...pe ei sau pe tine te amagesti???????
""""Iubind in taina...
Dar nu mai pot.A dorului tarie.
Cuvinte da duioaselor mistere,
Vreau sa ma-nrc de dulcea-nvapaiere
A celui Suflet ce pe-al meu stie...""""

Dak iubesti in taina...te feresti de cineva sau de ceva....tot la tradare ajungi....

Postat pe 16 August 2008 01:06
Cryle, mi-ar place sa dansam in doi.Stiu, poate ca am sa te calc pe picioare si iti va trebui sa ai o rabdare extraordinara sa rezisti, atunci cand ursul o sa te imbratiseze si o sa danseze in jurul tau.Numai ca eu nu sunt un urs obisnuit.Uita-te putin noaptea pe cer si ai sa ma vezi si pe mine si pe fratele meu, ursulica.Iar de dansat, vom dansa intr-o sala de bal printre lumanarile aprinse ale cerului.Tu vei fi steluta mea cea mai frumoasa.Pentru ca nu stiu daca ti-am spus, dar stelele sun ca si femeile:pline de capricii, poznase, dar atunci cand iubesc pe cineva, ard totul in calea lor.

Postat pe 16 August 2008 08:53
Dragul meu.....Vanghe, mi-ar face o deosebita placere sa dansam....
Cat despre faptul ca as fi o stelutza...si stelele ard totul in jurul lor cand iubesc....gandeste-te ca si voi barbatii sunteti din aceluasi aluat plamaditi.
Arata-mi matalutza un singur barbat care sa nu vrea sa fie iubit de o steluta, sa nu simta focul ce ...arde totul in jurul lor....

Stiu ca toti isi doresc sa aiba norocul sau privilegiul de a fi iubiti de o femeie cu capricii, o femeie care sa stie nu numai sa primeasca ci sa si ofere in aceeasi masura...caldura, dragoste si.....mai ales...FOC.
Minte-ma si spune-mi ca te-ai multumi cu o dragoste....lipsita de....orice urma de emotii si trairi....dak ar fi sa poti intoarce timpul....sau dak ai putea sa te detasezi total de....pamant.

P.S....Frumoasa invitatie...."""vom dansa intr-o sala de bal printre lumanarile aprinse ale cerului"""".

Postat pe 16 August 2008 12:04
Sa stii ca nu am nimic cu Oltenii, numai ca, exista prea multe Bancuri cu Olteni... Oare de ce ???
Gaseste tu un RASPUNS PERTINENT....
sophia1971
Postat pe 16 August 2008 18:30
Se fac bancuri pe seama oltenilor ca sunt ai dracu si sunt buni in tot ce fac...bine recunosc...nu toti....
Tu esti moldoveanca???????????

Pana la urma nu mi-ai raspuns....privitor la tradare...asta e subiectul, nu faptul ca sunt eu sau nu...olteanca data dracu....

Postat pe 16 August 2008 19:22
Nu,nu sunt...
Ceea ce sunt eu... sunt ROMANCA... adica... Aromanca...
Si, pt. tine, iti repet - nu am nimic, chiar nimic cu tine...
Si, sa stii ,ca nu te cred ca esti -Data dracului -asa cum spui tu...
Poate ca nu stii ce insamna la noi, sa fii DAt DRACULUI,....
sophia1971
Postat pe 16 August 2008 19:49
Iar... noi, ne cam impacam cu toata lumea,in general, chiar si cu oltenii... cu moldovenii... chiar si cu turcii....sml-love0069:
Dar, voi, oltenii ??? Nu, prea cred....
sophia1971
Postat pe 16 August 2008 19:54
Crede_ma ca nici nu as vrea sa fiu pe placul tuturor....cat despre faptul ca ma inteleg cu toti...asta tine de mine, dak vreau ....da....dak nu vreau nu se lipeste de mine...
Iar nu mi_ai raspuns....TRADAREA.....ce forma are la tine??????

Postat pe 17 August 2008 08:59
Buna, nu stiu cine esti, dar cred ca ai suferit enorm! eu....inteleg bine...trec chiar acum prin ceva asemanator! asa ca am decis sa divortez! nu vreau sa inteleg ca barbatii au dreptul la a insela! ce ar invata copiii nostri de la asemenea tati??? o zi buna!
maya73
Postat pe 17 August 2008 11:48
Cineva intreba pe forum, ce forma are tradarea.Radio Erevan, raspunde:
Cam rotunjoare, 1,70, ochi verzi, parul verde, cu creasta, un zambet ca a lui Mikelangelo Buonaroti, din care picura otrava si miere concomitent.Ati vazut un asemenea om?
Toate fetele de pe forum, raspund:
-Si eu,,,Si eu...Si eu...Vedeti ca este escroc sentimental, si a fugit cu numarul de mobil al soacrasii in buzunar, de la locul faptei.

Postat pe 17 August 2008 12:33
De la: maya73, la data 2008-08-17 11:48:50Buna, nu stiu cine esti, dar cred ca ai suferit enorm! eu....inteleg bine...trec chiar acum prin ceva asemanator! asa ca am decis sa divortez! nu vreau sa inteleg ca barbatii au dreptul la a insela! ce ar invata copiii nostri de la asemenea tati??? o zi buna!



maya....e de apreciat ca ..poti lua decizii...asa la minut...
meriti un premiu...
dar...nu toata lumea...e facuta din acelasi aluat...si...poate ca n-are puterea sa faca asta...sau...e dependenta de ceva...iti tin pumnii ca tu...sa poti duce la capat...decizia...fara sa te afecteze...
o zi buna...!!
ovidiu42
Postat pe 17 August 2008 13:24
De la: danisofia, la data 2008-08-10 22:40:00 Sa stii, ca sunt o FEMEIE INTERESANTA si INTELIGENTA si este foarte normal sa fiu O R G O L I O A S A....
Vezi, eu macar sunt sincera ?!!!...
eu zic sa lasi pe altii sa decida daca esti inteligenta sau nu,sau ti-au murit laudatoriiiii pt ca daca ai ajuns sa te ridiciiiiiiiiiii in slaviiiiiiiiiiii de una singura,cea ce ai si dovedit deja e clarrrrrrrrrrrrrr ca nu-i nimic de capul tau

Postat pe 17 August 2008 15:15
De la: danisofia, la data 2008-08-10 13:43:24 Sa stii, ca sunt foarte INTELEAPTA, de aceea ma cheama si SOPHIA.. Oricum, multumesc de sfat.
fratilorrrrrrrrrrrrrrrrrr i-a cititi toate postarile puse de inteleapta sofia(din parti inteleapta) si o sa realizati ca inteleapta e dusa cu capullll rau nu asaaaaaaaaaaaa

Postat pe 17 August 2008 15:20
De la: danisofia, la data 2008-08-16 19:49:41 Nu,nu sunt...
Ceea ce sunt eu... sunt ROMANCA... adica... Aromanca...
Si, pt. tine, iti repet - nu am nimic, chiar nimic cu tine...
Si, sa stii ,ca nu te cred ca esti -Data dracului -asa cum spui tu...
Poate ca nu stii ce insamna la noi, sa fii DAt DRACULUI,....
cryle e mai inteleapta de un milion de ori decit tine poate vrei sa vezi cum e pe pielea ta cum e sa da-i de dracu in persoana

Postat pe 17 August 2008 15:25
Bagherutzaaaaaaaaaaa.....multzam.
E naiva rau.....las-o sa ne scrie poezii....ca da din vals in tango....:*:)):)):))

Postat pe 17 August 2008 15:40
De la: CRYLE, la data 2008-08-17 15:40:34Bagherutzaaaaaaaaaaa.....multzam.
E naiva rau.....las-o sa ne scrie poezii....ca da din vals in tango....:*:)):)):))
cryle draga nu ai pt ce sa-mi multumesti nu am intrat inainte pe acest subiect pt ca eram ocupata cu alt subiect prietenii stiu despre ce vb dar cind vad naiva nu pot so numesc,o proasta de genul asta care se mai da si in spetacol logic ca trebuia sa-i raspund sint pline siturile de astfel de spete ca tine sofia,si noi ceilalti trebuie tot timpul sa curatam zona de specimene de genul tau du-te fatoooooooooooo in alta parte ca ni-sa scirbit de una ca tine

Postat pe 17 August 2008 15:49
Crezi ca daca esti din Bucuresti-esti mai desteapta au cum ????
Cunosc fff.multi bucuresteni--Parveniti care NU AU NIMIC, CHIAR NIMIC IN CAPUL LOR...
DAr, ce sa-i faci? Asa sunteti voi romanii, in genere...numai gura de voi, in rest...NIMIC....
Eu, sunt si voi ramane o ROMANTICA....


sophia1971
Postat pe 17 August 2008 16:01
Iar, tu Baghera.... nu faci altceva dacat sa COPIEZI ceea ce am scris eu pe forum si sa comentezi...asa...de dragul...???

Daca nu va plac nici macar poeziile lui Eminescu ???
M-ati convins... chiar nu este nimic de capul vostru...
in viata, uneori este nevoie si de POEZIE...
Dar, ce sa-i faci?
sophia1971
Postat pe 17 August 2008 16:11
De la: danisofia, la data 2008-08-17 16:01:48 Crezi ca daca esti din Bucuresti-esti mai desteapta au cum ????
Cunosc fff.multi bucuresteni--Parveniti care NU AU NIMIC, CHIAR NIMIC IN CAPUL LOR...
DAr, ce sa-i faci? Asa sunteti voi romanii, in genere...numai gura de voi, in rest...NIMIC....
Eu, sunt si voi ramane o ROMANTICA....


destepta pamintului nu conteaza de unde esti asta ti-am spus-o ca informatie ca vad ca nu stia-i gura e numai de tine ca asta facusi tu aici,sa jicnesti asa ca ciocul mic eu oricum n-am ce sa discut cu prosti ca tine ca sigur esti ne-ai dovedi-o la toti,asa ca zittttttttttttttt

Postat pe 17 August 2008 16:12
De la: danisofia, la data 2008-08-17 16:11:38 Iar, tu Baghera.... nu faci altceva dacat sa COPIEZI ceea ce am scris eu pe forum si sa comentezi...asa...de dragul...???

Daca nu va plac nici macar poeziile lui Eminescu ???
M-ati convins... chiar nu este nimic de capul vostru...
in viata, uneori este nevoie si de POEZIE...
Dar, ce sa-i faci?
era sa iti zic eu acum ce copyez,dar din respect pt cei de aci nu pt tine,ce draq mai raspunzi cind nu intelegi nimic aici era vb de jicnirile pe care le-ai adresat la unele persoane dragi mi-e,nu de poeziile lui eminescu era vb dar ce draqu sa-i cer uneia ca tine care nu intelegi nici o iota din ce-se posteaza ,asa ca lasa-ne cu vrajeli de genulllllllllll asta ca nu tineeeeeeeeeeeeeeee

Postat pe 17 August 2008 16:17
Sa sii ca mi-am dat seama SPECIMEN de Om esti...
Si, vrei sa-ti mai spun ceva: nu te cred ca esti din Buc....pote din imprejurimile buc.. Rahova,tunari...etc...
Se simte din vocabularul tau de M A H A L A....
Un Sfat : Intr-adevar, nu conteaz de unde esti de fel, dar ceea ce conteaza este BUNA EDUCATIE, sau mai bine spus B U N U L S I M T
sophia1971
Postat pe 17 August 2008 16:37
De la: danisofia, la data 2008-08-16 19:49:41 Nu,nu sunt...
Ceea ce sunt eu... sunt ROMANCA... adica... Aromanca...
Si, pt. tine, iti repet - nu am nimic, chiar nimic cu tine...
Si, sa stii ,ca nu te cred ca esti -Data dracului -asa cum spui tu...
Poate ca nu stii ce insamna la noi, sa fii DAt DRACULUI,....


Aromanca...din care?
cipanca? farseroata? avghileata?....
nebuna
Postat pe 17 August 2008 16:37
De la: danisofia, la data 2008-08-17 16:01:48 Crezi ca daca esti din Bucuresti-esti mai desteapta au cum ????
Cunosc fff.multi bucuresteni--Parveniti care NU AU NIMIC, CHIAR NIMIC IN CAPUL LOR...
DAr, ce sa-i faci? Asa sunteti voi romanii, in genere...numai gura de voi, in rest...NIMIC....
Eu, sunt si voi ramane o ROMANTICA....




dar machidoni parveniti?

iti fac eu o lista daca nu cunosti!
nebuna
Postat pe 17 August 2008 16:40
Nu, nu fac referire la aromanii sau machedonii Parveniti... nu are rost...aici...pe forum...
Eu nu sunt o parvenita... sunt doar o aromanca-de oras- din sra-sra-bunici...
din Veria...GR...
sophia1971
Postat pe 17 August 2008 16:43
sfaturi n-am nevoie de la tine,pina nu incetezi sa mai jicnesti iar despre educatie la tine s-a vazut,ce educatie ai mai lasa-ne cu vb din astea,incerci sa faci pe intelectuala cu noi,dar sincer nu vad sa stai bine la capitolul asta,degeaba ai 100 de facultati educatia consta in ce ai invatat acasa si in viata mai bine zis,asa ca no sa-ti mai dau satisfactie sa-ti raspund ca esti jossssssssssssssssss ultimul nivellllllllllll,ti-am mai spus si ma repet pina intelegi odata pt totdeauna nu mai JICNIIIIIIIIIIIIIIII CA NU AJUNGI NICAIERI,iar daca nu-ti sta in caracter si iti face placere sa jicnesti atunci du-te tu draguta la MAHALA ca se pare cunosti bine lumea de genul asta si cum reactioneaza

Postat pe 17 August 2008 16:51

Stii, ceva, mie nu imi plac persoanele care se BAGA IN SEAMA SINGURE ....
Oricum, limbajul tau este unul sigur DE M A H A L A....
Si, un ultim SFAT : DUTE, FATO,la PSIHOLOG.. sau, nu, la PSIHIATRU...cred ca sunt destui in buc....
sophia1971
Postat pe 17 August 2008 17:02
De la: danisofia, la data 2008-08-17 16:43:37 Nu, nu fac referire la aromanii sau machedonii Parveniti... nu are rost...aici...pe forum...
Eu nu sunt o parvenita... sunt doar o aromanca-de oras- din sra-sra-bunici...
din Veria...GR...


deci esti din neamu' veriotilor?
nebuna
Postat pe 17 August 2008 17:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Consiliere pe teme de viata - personala si competenta, Cartomantie, Tarot, Horoscop 1 De la: eUniversum 1 Iunie 2012 14:50
Am nevoi de ajutor! 143 De la: garbo020969 20 Februarie 2010 13:42
WORKSHOP-URI DE PSIHOSEXOLOGIE SI PSIHOTERAPIE 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 22 Decembrie 2009 09:32
neintelegeri cu copilu 26 De la: zambila 16 Decembrie 2009 15:58
Buna! 13 De la: anaROBERT 16 Septembrie 2010 14:20
Setari Cookie-uri