tradare

De la: Bogdan38, la data 2008-06-13 12:42:34Exista o diferenta in a insela:
- barbatul cand inseala o face pur si simplu hormonal
- femeia cand inseala o face cu sufletul, cu inima

Exista oare cineva care nu a inselat?
vaaaaai...da de unde stii tu maica???
sheika29
Postat pe 11 Martie 2010 11:22
de la Bogdan citire:
barbatul n-o face nici cu sufletul nici cu mintea, doar cu hormonii.
zici matale ca barbatii n-au nici suflet si nici minte?

Tylly
Postat pe 11 Martie 2010 11:26
n-au mai n-auu...au doar cate un nume din asta..asa...
da ce sa-i faci
fleurdelis
Postat pe 11 Martie 2010 11:28
mai, io zic ca unii au, dar le folosesc in alte scopuri...

Tylly
Postat pe 11 Martie 2010 11:29

vai mie- rau!
m-am inveselit, deci pot pleca....
sa fac un job care sa nu ma reprezinteee
fleurdelis
Postat pe 11 Martie 2010 11:44
am si eu o intrebare de interes general:
-Daca femeia iubita te inseala in modul cel mai nenorocit posibil si nu unul ci cu mai multi,iar in casa ai doi copii pe care ii iubesti ca pe ochii din cap,ce trebuie sa faci?
-Sa divortezi si sa ingrosi rindurile copiilor fara viitor,sa faci un compromis cu tine insuti si cu ea,sau ce?
De ce inselati voi femeile,va intreb si ma intreb,atita timp cit simtit ca sinteti iubite,rasfatate,alintate,chiar adulate.
Ce scuza va gasiti?
costi2
Postat pe 11 Martie 2010 15:18
De la: costi2, la data 2010-03-11 15:18:07am si eu o intrebare de interes general:
-Daca femeia iubita te inseala in modul cel mai nenorocit posibil si nu unul ci cu mai multi,iar in casa ai doi copii pe care ii iubesti ca pe ochii din cap,ce trebuie sa faci?
-Sa divortezi si sa ingrosi rindurile copiilor fara viitor,sa faci un compromis cu tine insuti si cu ea,sau ce?
De ce inselati voi femeile,va intreb si ma intreb,atita timp cit simtit ca sinteti iubite,rasfatate,alintate,chiar adulate.
Ce scuza va gasiti?


Femeile au aceleasi "scuze" ca si barbatii. Desi tu ai impresia ca
sotia ta se simte "iubita, rasfatata, alintata si chiar adulata" probabil ea nu se simte asa. Comunicarea este baza in orice relatie, vorbeste cu ea si descoperiti impreuna cauza "infidelitatilor". Sa nu uitam ca nu exista oameni perfecti.
Cat despre cei doi ingerashi pe care ii aveti, ei nu au nicio vina desi trebuie sa suporte consecintele actiunilor voastre. Incearca sa readuci relatia pe linia de plutire, fa-o sa se re-indragosteasca de tine, elimina rutina din viata voastra si surprinde-o cu o floare, o iesire numai in doi samd.
Lupta pentru ceea ce vrei!!! Iti doresc multa bafta !!!
Sorina71
Postat pe 11 Martie 2010 15:31
Costi2, te ajut eu sa intelegi de ce te-a inselat nevasta si mai ales cat de iubita, rasfatata si adorata s-a simtit.
ia uite ce povesteai tu pe alte topice cu ceva timp in urma ;

De la: costi2, la data 2009-05-04 13:04:54MUNCA.
Observati ca am scris cu majuscule.
Ce are de a face munca cu dragostea?Hai sa fim seriosi.Cind esti indragostit si neimplinit numai de munca nu ai chef.Ai face ceva si nu stii ce,pentru ca orice ai face iese prost,ai vorbii cu cineva si nu ai incredere.Aici e chestia.Destainuirea fata de altcineva.Te descarci sufleteste,te limpezesti,prinzi curaj.Dialogul iti da idei si putere de a continua.
Iar DRAGOSTEA DRAGILOR E UNICA.
Am peste 50 de ani,sint bosho pentru marea majoritate de pe forum,dar va pot spune cu mina pe inima ca de abia la 48 am descoperit adevarata dragoste,acea nebuna pasiune cu insomnii cu trairi,cu inaltari si caderi,DRAGOSTE.Ceea ce a fost inainte am realizat ca a fost sau un joc al homonilor,sau chestii de obligatii,de circumstanta.Am uitat sa zic ca am si 28 de ani de casnicie.Iar DRAGOSTEA A venit cind nu m-am asteptat side unde nu m-am asteptat.Asa ca DRAGOSTEA e numai una ca si mama,numai una.


sau asta:

De la: costi2, la data 2009-04-10 13:55:36Se poate.
Eu traiesc o frumoasa poveste de dragoste de mai bine de 3 ani.Ne intilnim cind se poate,ne vorbim in fiecare zi,dar ce e cel mai important e ca dragostea la prima vedere(de display)a devenit o dragoste adevarata si totala.


si asta:

De la: costi2, la data 2009-01-10 01:31:12Viata merge inainte,cu noi sau fara noi.
Gresim cind ne hotarim sa ne casatorim,gresim cind credem in celalalt,gresim cind consideram ca numai dragostea noastra e unica.Iar cind vine ziua nefasta si realizam ca lumea e altfel decit am vazut-o noi,e sfirsitul lumii cumva?Nooooooooooo,e un nou inceput.Creatie fara distrugere nu se poate.
Am deja 27 de ani de casnicie,un bosho,cum ar spune mai tinerii parteneri de pe forum.Iar de acum inca 15 ani,am stiut ceea ce stia tot satul.Batai,injuraturi,lacrimi,juraminte.Astea sint la noi, asa zisi maturi.Dar copiii ce vina au ca mama lor are mincarimi unde nu trebuie.


ei, te-ai lamurit sau vrei sa-ti mai amintesc, ca ai mai spus si altele...


Tylly
Postat pe 11 Martie 2010 15:43
Minunat, Celleste!Ai pus punctul pe "I"! Costi2 si sotia si-au construit casnicia pe modelul"tu ma inseli,eu te bat,ne injuram...apoi ne impacam in pat..."
liliana_valentina004
Postat pe 11 Martie 2010 19:26
De la: costi2, la data 2010-03-11 15:18:07am si eu o intrebare de interes general:
-Daca femeia iubita te inseala in modul cel mai nenorocit posibil si nu unul ci cu mai multi,iar in casa ai doi copii pe care ii iubesti ca pe ochii din cap,ce trebuie sa faci?
-Sa divortezi si sa ingrosi rindurile copiilor fara viitor,sa faci un compromis cu tine insuti si cu ea,sau ce?
De ce inselati voi femeile,va intreb si ma intreb,atita timp cit simtit ca sinteti iubite,rasfatate,alintate,chiar adulate.
Ce scuza va gasiti?
IO CRED CA ORI AI O PROBLEMA SI NU O SATISFACI .... ORI E DOAR CORVOSTINA MAAAREEE
garbo074997
Postat pe 11 Martie 2010 19:29
Si este indicat s-ai faci analizele de fiecare data cand te trece in agenda ei de sex
garbo074997
Postat pe 11 Martie 2010 19:30
COSTII2 AI CAM GENERALIZAT CU TOATE INTR-O OALA DA IO TOT CRED DOAR C-AI USOARA RAU SI CHIAR ASA SO AIBE TOT SATU IO ZIC SA O SPELI BINE CAN O FOLOSESTI SA NU IEI NESTE BUBE CEVA SI SA NU II DAI VOIE SA INPRUMUTE PERIUTA DE DINTI CA NUMAI EA SI GURA EI STIU CE STIU
garbo074997
Postat pe 11 Martie 2010 19:35
Eu cred ca de fapt Costi povesteste doar ce stie ca face el. Hotul striga "hotii".
Doara
Postat pe 11 Martie 2010 19:36
De la: costi2, la data 2010-03-11 15:18:07am si eu o intrebare de interes general:
(...)
De ce inselati voi femeile,va intreb si ma intreb,atita timp cit simtit ca sinteti iubite,rasfatate,alintate,chiar adulate.
Ce scuza va gasiti?


Citind asta, chiar nu stiu ce sa zic.
DACA chiar asa au stat lucrurile - este clar, nu te iubeste, poate nici nu te-a iubit vreodata - iar motivul asta, pentru multe femei este suficient. Neiubindu-te, nu percepe ca te inseala

Insa ceva parca ma face sa cred ca ceva e putred in Danemarca Poate pentru ea nu a fost asa cum iti place tie sa crezi, ceva nu a fost bine Si sper doar ca nu "ti se pare" ca te-a inselat...
blue_dream
Postat pe 11 Martie 2010 20:48
De la: costi2, la data 2010-03-11 15:18:07am si eu o intrebare de interes general:
-Daca femeia iubita te inseala in modul cel mai nenorocit posibil si nu unul ci cu mai multi,iar in casa ai doi copii pe care ii iubesti ca pe ochii din cap,ce trebuie sa faci?
-Sa divortezi si sa ingrosi rindurile copiilor fara viitor,sa faci un compromis cu tine insuti si cu ea,sau ce?
De ce inselati voi femeile,va intreb si ma intreb,atita timp cit simtit ca sinteti iubite,rasfatate,alintate,chiar adulate.
Ce scuza va gasiti?
daca nu este bolnava ...atunci nu o duce capul. faci un compromis ,comunici cu ea sunt mai multe cai...
de ce inselam noi femeile...nu cred ca stie nimeni ,in general lucrurile mici pe care voi barbati le considerati fara importanta (o vorba spusa cand trebuie, o floare ,o gluma etc)pt noi femeile sunt importante . eu una vreau ca sotul meu sa imi fie amant nu sot. daca el nu aduce nimic nou in relatie ..e vina lui . Eu cred ca voi barbati aveti vina... cand va inseala sotiile.
garbo065737
Postat pe 11 Martie 2010 21:05
costi ... poi inseala si tu,daca asta te face sa te simti mai bine..
daca nu,oricum faptul ii consumat..
LILO
Postat pe 11 Martie 2010 21:08
nu am puterea sa citesctotul ,vad si ma surprinde ca marea majoritate a celor care scriu sunt femei ,care ai acuza pe barbati dar cu cine inseala barbati?,nu tot cu femeile ?,este unul mai vinovat ca altul?nu amandoi sunt la fel de vinovti,mai dureros este atunci cand afli ca tea inselat cu prietenul (a) sau sa nu mai spui de cineva din familie.eu am aflat ca am fost tradat cu un asa zis prieten nu am iertato si nu am uitato dar dupa 25 de ani de casatorie am facut un compromis cu mine si suntem tot impreuna ,imi e tare greu dar am acceptat sa traiesc cu aceasta povara,amfacut bine sau nu spunetim voi .cand am aflat am facut un accident cardiac pentru ca o iubeam dar ea .........asta e viata .citeam mai sus de femei batute si umilite dece trebuie sa traim asa umilinte ,injosiri,batjocoriri pentru o clipa de ratacire (sau nu ).oamenu buni nu au noroc in viata ,asa ca frati si surorile mele de suferinta capul sus toate se platesc in viata asta.
garbo020969
Postat pe 12 Martie 2010 09:11
De la: Celleste_, la data 2010-03-11 15:43:06Costi2, te ajut eu sa intelegi de ce te-a inselat nevasta si mai ales cat de iubita, rasfatata si adorata s-a simtit.
ia uite ce povesteai tu pe alte topice cu ceva timp in urma ;

De la: costi2, la data 2009-05-04 13:04:54MUNCA.
Observati ca am scris cu majuscule.
Ce are de a face munca cu dragostea?Hai sa fim seriosi.Cind esti indragostit si neimplinit numai de munca nu ai chef.Ai face ceva si nu stii ce,pentru ca orice ai face iese prost,ai vorbii cu cineva si nu ai incredere.Aici e chestia.Destainuirea fata de altcineva.Te descarci sufleteste,te limpezesti,prinzi curaj.Dialogul iti da idei si putere de a continua.
Iar DRAGOSTEA DRAGILOR E UNICA.
Am peste 50 de ani,sint bosho pentru marea majoritate de pe forum,dar va pot spune cu mina pe inima ca de abia la 48 am descoperit adevarata dragoste,acea nebuna pasiune cu insomnii cu trairi,cu inaltari si caderi,DRAGOSTE.Ceea ce a fost inainte am realizat ca a fost sau un joc al homonilor,sau chestii de obligatii,de circumstanta.Am uitat sa zic ca am si 28 de ani de casnicie.Iar DRAGOSTEA A venit cind nu m-am asteptat side unde nu m-am asteptat.Asa ca DRAGOSTEA e numai una ca si mama,numai una.


sau asta:

De la: costi2, la data 2009-04-10 13:55:36Se poate.
Eu traiesc o frumoasa poveste de dragoste de mai bine de 3 ani.Ne intilnim cind se poate,ne vorbim in fiecare zi,dar ce e cel mai important e ca dragostea la prima vedere(de display)a devenit o dragoste adevarata si totala.


si asta:

De la: costi2, la data 2009-01-10 01:31:12Viata merge inainte,cu noi sau fara noi.
Gresim cind ne hotarim sa ne casatorim,gresim cind credem in celalalt,gresim cind consideram ca numai dragostea noastra e unica.Iar cind vine ziua nefasta si realizam ca lumea e altfel decit am vazut-o noi,e sfirsitul lumii cumva?Nooooooooooo,e un nou inceput.Creatie fara distrugere nu se poate.
Am deja 27 de ani de casnicie,un bosho,cum ar spune mai tinerii parteneri de pe forum.Iar de acum inca 15 ani,am stiut ceea ce stia tot satul.Batai,injuraturi,lacrimi,juraminte.Astea sint la noi, asa zisi maturi.Dar copiii ce vina au ca mama lor are mincarimi unde nu trebuie.


ei, te-ai lamurit sau vrei sa-ti mai amintesc, ca ai mai spus si altele...


la fix draga mea!!!!!sa-l mai vad io acu!!!!!
sheika29
Postat pe 12 Martie 2010 09:26
De la: garbo074997, la data 2010-03-11 19:30:52Si este indicat s-ai faci analizele de fiecare data cand te trece in agenda ei de sex
supeeeer....bine zis
sheika29
Postat pe 12 Martie 2010 09:27
pai clar el zice ca sant de vina barbatii da nevastasa la inselat si altii scuza barbatiiCOSTII2 maica nu uita de analize asaaa ca mie mila de tine si inselat si cu banii luati daca te mai si inbolnavesteee IO ZIC C-AI DOAR CORVA ZAU si io mis o feminista
garbo074997
Postat pe 12 Martie 2010 09:33
celestico...
tu esti politzai,mami?!
preciouss
Postat pe 14 Martie 2010 09:30
O fi vecina lui Fleur, ca prea era Fleur mandra de ea.
Doara
Postat pe 14 Martie 2010 09:51
De la: garbo074997, la data 2010-03-11 19:35:01COSTII2 AI CAM GENERALIZAT CU TOATE INTR-O OALA DA IO TOT CRED DOAR C-AI USOARA RAU SI CHIAR ASA SO AIBE TOT SATU IO ZIC SA O SPELI BINE CAN O FOLOSESTI SA NU IEI NESTE BUBE CEVA SI SA NU II DAI VOIE SA INPRUMUTE PERIUTA DE DINTI CA NUMAI EA SI GURA EI STIU CE STIU


Aoleu!!!!!!!!!!!!!! Cum se poate!?!
liaiedera
Postat pe 30 Martie 2010 20:54
poate are pierderi de memorie, costica. isi aminteste numai o parte din situatie.
bluelight
Postat pe 30 Martie 2010 21:16
si? cum rezolvam?
liaiedera
Postat pe 11 Aprilie 2010 16:28
De la: costi2, la data 2010-03-11 15:18:07am si eu o intrebare de interes general:
-Daca femeia iubita te inseala in modul cel mai nenorocit posibil si nu unul ci cu mai multi,iar in casa ai doi copii pe care ii iubesti ca pe ochii din cap,ce trebuie sa faci?
-Sa divortezi si sa ingrosi rindurile copiilor fara viitor,sa faci un compromis cu tine insuti si cu ea,sau ce?

STOP!!!
"Sa divortezi si sa ingrosi rindurile copiilor fara viitor"
Nu pot sa RUMEG asa ceva! Sare din etica!
Am doua variante care mi se perinda prin materia mea cenusie:
1: Prin divort VEZI MOARTEA CELOR DOI?
2: Va abziceti ambii din drepturi?
De ce se indreapta mereu "degetul acuzator" spre copii?
Au VENIT PE LUME LA CEREREA LOR?
Cu ce sunt ei vinovatzi....ca Barbatii (doar despre ei vorbim!!!), sunt tentati intotdeauna de o eliberare rapida - neconditionata (la amante) - si fara bariere a hormonilor???.......cand acasa au tot ce le trebuie - DOAR CAT AU DIOPTRII AUTOIMPUSE - sau pur si simplu le este foarte complicat sa plece urechea si la nevoile EI!
Da, ai perfecta dreptate - "in loc sa redai linistea copiilor", fa`i partashi la "spalatul lenjeriilor voastre murdare"!!!
In loc sa te asezi la masa "de discutie" si sa etalezi defecte, neintelegeri si solutii - mai bine o faci sa taca "intr`un mod mai neortodox"!!! ....ca doar BARBATUL ARE SHAPCA NU? (Ops....pardon - Palaria).....Palaria cui???? A oricarui obiect care`i poarta FORMA?
Totul e sa ai curaj SA`TI FACI CURAT! In familie.....in suflet....in gandire...Fratilor.....nu incercati sa udati copacul NADEJDE cand frunzele sunt deja MOARTE!
Avetzi bunul simtz si nu va compromitetzi la infinit!
Nici pe voi nici pe cei din jur!
Va marturisesc - avetzi o satisfactzie IMENSA - cand se implineste proverbul:
"NUMAI ATUNCI ITI DAI SEAMA DE ADEVARATA VALOARE A UNUI OM - CAND O PIERZI"
Am fost una dintre fericitele "razbunate" de destin sa aud linia melodioasa a CONFESIUNILOR DE DUPA`.
Mi`a crescut Mandria cand mi s`a declarat ca am fost UNICAT - Dar n`a stiut sa pretuiasca - ptr ca a gandit CU PALARIA~!
Nu mi`a fost usor! Dimpotriva! Momente de maxima deznadejde, de intrebari fara raspuns,...de pelin! - Dar a MERITAT!
SI NU REGRET NICIODATA!
Mi`am regasit Ego`ul meu..fara remuscari, fara ura, fara incertitudini, ...de care mi`era atat de dor!
Ma vindec,.....va trece....
Dar nu mai dau viata copilului "COMPROMIS"!
@ceeasi....
Puricuta
Postat pe 25 Mai 2010 21:19
dragule,fi mai explicit...

ce vrei sa spui prin "in modul cel mai nenorocit posibil"?
preciouss
Postat pe 25 Mai 2010 21:23
De la: preciouss, la data 2010-05-25 21:23:02dragule,fi mai explicit...

ce vrei sa spui prin "in modul cel mai nenorocit posibil"?



Inutil ceri explicatia!
Avea "programata" dezinfectia "Palariei" cand s`a predat "Pleonasmul"
Puricuta
Postat pe 25 Mai 2010 21:37
Si eu am inselat. ma simt vinovata dar nu mai pot sa dau timpul inapoi
El nu a aflat dar nu stiu cum sa ies ,nu ma pot opri ma simt indragostita de persoana respectiva.dar il iubesc pe omul de langa mine.
Oare toata lumea insala?

garbo164607
Postat pe 7 August 2010 12:17
De la: garbo164607, la data 2010-08-07 12:17:58Si eu am inselat. ma simt vinovata dar nu mai pot sa dau timpul inapoi
El nu a aflat dar nu stiu cum sa ies ,nu ma pot opri ma simt indragostita de persoana respectiva.dar il iubesc pe omul de langa mine.
Oare toata lumea insala?



Nu
bau
Postat pe 7 August 2010 12:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna! 13 De la: anaROBERT 16 Septembrie 2010 14:20
Cine sa mai inteleaga ... barbatii? 24 De la: bluelight 18 Noiembrie 2009 05:56
buna 55 De la: garbo133646 6 Iunie 2010 17:26
Ah,Internetul! 8 De la: cinezee 21 August 2009 00:49
sfatuiti-ma ce sa fac cu viata mea? 4 De la: garbo164720 8 August 2010 00:56
Setari Cookie-uri