Femeia TAUR

eu sunt renumita ptr raceala mea , chiar cei din juru meu stiu ca nu sunt o persoana prea calda si de fel cam rece in multe puncte de vedere
cinezee
Postat pe 12 Iulie 2009 16:11
ai dreptate in mare parte este adevarat. ai uitat sa scri faptul ca au rabdare, acorda mai mult de trei sanse celor ce gresesc fata de ei; taurii sunt persoane voluntare, acorda ajutor fara sa ceara nimic; pentru tauri prietenia primeaza nu banii. mai cred ca prima si a treia decada a zodiei,are cei mai fericiti nativi iar cei din a doua decada, daca mai au si ascendent in taur sunt cei mai loviti de soarta sunt pierduti...
acilia_me
Postat pe 12 Iulie 2009 18:29
Eu vin cu o intrebare legat de persoana mea si tot odata poate se raspunde si altora interesati.

Sunt barbat de 30 de ani. La 22 de ani am avut ocazia sa cunosc o fata taur. M-am inteles cat de cat bine. desi aveam o alta prietena in aceea perioada. De atunci nu am mai cunoscut alta femei in zodia taurului.

E cineva dintre femei tauri care au prieteni sau soti fecioara?
Levente
Postat pe 12 Iulie 2009 18:41
liviu indrei instalatorul sint foarte de acord cu tot ce ati prezentat referitor la taur
INSTALATORUL_AIUD
Postat pe 12 Iulie 2009 19:18
si cu toti antivorbitorii?
ca unii fac chiar anticamera ca sa ne aprobe.
pik_nik
Postat pe 12 Iulie 2009 19:20
buna seara pik sunt si eu din aceasta zodie si in mare parte este adevarat ce se spune despre femeia taur sunt forte calma am multa rabdare ...
ane_mary39
Postat pe 12 Iulie 2009 19:29
pai io n-am contrazis pe nimeni, mariana! doream doar sa fiu sigur
pik_nik
Postat pe 12 Iulie 2009 19:31
De la: garbo014266, la data 2009-07-12 11:59:24Pot spune ca am trait sub "blestemul taurului". Am avut o mama taur, un frate taur, un sot taur si o fiica vitrega taur. Am prietene taur. Un sfat: daca puteti, fugiti cit mai departe de tauri. Asocierea, mai ales matrimoniala cu un taur este un dezastru pentru o persoana din varsator, pesti, rac, fecioara, balanta. Te va distruge psihic, social, mental, bineinteles, cu cela mai bune intentii, din marea lui iubire pentru tine, din grija, dorinta de protectie.

Well... nu stiu ce sa zic... Marea mea dragoste si sufletul meu pereche a fost un varsator. Si toti varsatorii sunt cam pe acelasi film cu mine.
e_l_e_n_a
Postat pe 12 Iulie 2009 20:02
si eu sunt o femeie taur! Este aproape reala descrierea facuta, cred ca o astfel de femeie este o comoara pentru orice barbat. Dar , este greu de inteles si isi face greu prietene.
572039
Postat pe 12 Iulie 2009 20:54
da exista, si cred , sau chiar sunt sigura ca este cea mai potrivita combinatie zodiacala. Se potrivesc perfect mai ales daca se iubesc sincer. Crede-ma ca stiu ce spun !
572039
Postat pe 12 Iulie 2009 20:56
crezi ca o persoana careia sa nu-i pese de tine , este mult mai buna. Taurii draga mea sunt atat de loiali, de buni, de sinceri si dezinteresati in relatiile cu ceilalti, numai ca ceilalti ii judeca prin prisma comportamentului lor. Nu pot intelege ca o persoana poate tine la cineva , doar asa, ca o place, ca vrea sa-i fie de ajutor, fara sa ceara nimic in schimb. Iar cu incomodatul din punct de vedere al realizarilor pe plan social, te inseli din nou, o femeie taur daca tine la cineva poate face minuni prin sustinerea pe care o acorda. Din toate punctele de vedere: material, sentimental, social etc. Asa ca, reflecteaza asupra anturajului tau de tauri. Poate nu doar ei sunt vinovati de esecurile tale.
572039
Postat pe 12 Iulie 2009 21:02
Buna seara.
Si eu sunt tot o femeie ,,taur,,. Intr-adevar am multe lucruri ,,durdulii,,, dar conform spuselor partenerului meu ,sunt apetisanta.
Si sunt de acord cu multe lucruri care s-au spus despre femeia taur, mai putin cu razbunarea si bani. Niciodata nu am vanat bani si razbunarea este ceva de moment. Reactionez atunci cand m-ai suparat sau uneori inghit si-ti platesc cu aceasi moneda.
De cele mai multe ori, imi trec nervi, si odata cu ei si supararea.
Interesant subiectul si sunt si eu curioasa sa aflu parearea altora despre noi ,,tauri,,.
O seara buna.
cobra1973neagra
Postat pe 12 Iulie 2009 21:50
Sunt tauroaica si sunt mandra de acest lucru
e o zodie deosebita pentru femei si intradevar suntem deosebite
Sunt de acord cu ceea ce sa spus despre noi mai putin cu partea razbunarii si a banilor
Este adevarat ca ne place sa traim bine si confortabil dar nu banii primeaza pentru noi
Suntem capabile sa luptam si sa muncim din greu pentru a obtine confortul pe care il consideram necesar familiei noastre
Suntem neincrezatoare si ne creem greu prietenii adevarate
Ne ajutam semenii fara a astepta ceva in schimb
Razbunatoare nu suntem dar NU UITAM cand suntem ranite in relatiile interumane
Eu personal trag linie si acea persoana nu mai exista pentru mine
Desi inainte incercam sa iert si sa mai ofer inca cateva sanse
Ce pot sa mai spun este ca partenerii pe care i-am avut desi m-au urat in momentul in care relatia sa terminat , dupa o perioada mi-au spus ca au realizat ca au gresit si regreta ca m-au pierdut
adinaro
Postat pe 12 Iulie 2009 22:28
CORECTTTTTTT
daniella_1505
Postat pe 12 Iulie 2009 22:57
De la: adinaro, la data 2009-07-12 22:28:54Sunt tauroaica si sunt mandra de acest lucru
e o zodie deosebita pentru femei si intradevar suntem deosebite
Sunt de acord cu ceea ce sa spus despre noi mai putin cu partea razbunarii si a banilor
Este adevarat ca ne place sa traim bine si confortabil dar nu banii primeaza pentru noi
Suntem capabile sa luptam si sa muncim din greu pentru a obtine confortul pe care il consideram necesar familiei noastre
Suntem neincrezatoare si ne creem greu prietenii adevarate
Ne ajutam semenii fara a astepta ceva in schimb
Razbunatoare nu suntem dar NU UITAM cand suntem ranite in relatiile interumane
Eu personal trag linie si acea persoana nu mai exista pentru mine
Desi inainte incercam sa iert si sa mai ofer inca cateva sanse
Ce pot sa mai spun este ca partenerii pe care i-am avut desi m-au urat in momentul in care relatia sa terminat , dupa o perioada mi-au spus ca au realizat ca au gresit si regreta ca m-au pierdut



da, ai dreptate ma regasesc, si fostii spun ca regreta ca m-au pierdut, cam la toti le-a fost frica sa nu ma piarda , si exact asta au patit, asta e , stii tu de ce ti-e frica nu scapi!
salomeea
Postat pe 12 Iulie 2009 22:57
De la: cinezee, la data 2009-07-12 16:11:07eu sunt renumita ptr raceala mea , chiar cei din juru meu stiu ca nu sunt o persoana prea calda si de fel cam rece in multe puncte de vedere



sa vezi la mine cand mai adaug in privirea aia rece si dispret...
salomeea
Postat pe 12 Iulie 2009 23:07
da... in mare parte da dar acum depinde si de om... nu toate sunt la fel... depinde si de personalitate si nu numia de caracter
alina83
Postat pe 12 Iulie 2009 23:55
pai aia se vede si la mine foarte bine imediat , uras sa ma prefact doar de ''amorul'' diplomatiei
De la: salomeea, la data 2009-07-12 23:07:27
sa vezi la mine cand mai adaug in privirea aia rece si dispret...
cinezee
Postat pe 13 Iulie 2009 00:17
da
afros
Postat pe 13 Iulie 2009 08:22
da asa este in mare parte !!!!!!!
garbo008107
Postat pe 13 Iulie 2009 11:01
Trebuie sa recunoastem ca femeile TAUR sunt mai diferite un pic.....sunt deschise, vorbarete, vesele tot timpul, iubarete, disctractive............adica intr-un cuvant iti dai seama cand o femeie este in zodia taur........
gongonica
Postat pe 13 Iulie 2009 11:13
citatul celebru al tauroaicelor?: nu exista nu se poate, exista doar nu vreau !
Adaaa
Postat pe 13 Iulie 2009 11:21
combinatia cea mai tare? femeia taur- barbatul capricorn
Adaaa
Postat pe 13 Iulie 2009 11:22
dupa cum va laudati, femeia taur, barbatii capricorn
pik_nik
Postat pe 13 Iulie 2009 11:54
n-am inteles nik, pikuleeeeeeeeee...adica?...adica ce si cum?aud?auuuud?
mia79x
Postat pe 13 Iulie 2009 12:21
ada...tare bine mai vorbesti...chiar imi place
mia79x
Postat pe 13 Iulie 2009 12:22
moooomaa cea mai tare combinatie raman la idee este tot intre zodi de pamant sau apa
cinezee
Postat pe 13 Iulie 2009 12:31
sunt un picut lasi mai bine zis le lipsesc curajul cel putin daca le plac o persoana nu au suficient curaj sa recunoasca sa faca pasul important si risca sa piarda si sa sufere pt asta constienti ca gresesc sa fie oare orgoliul sau mindria? am o sora taur si am cunoscut doi barbati in acelasi timp unul taur si unul berbec am ales berbecul de ce oare?nu stiu femeia dar barbatul taur inseala
pica33
Postat pe 13 Iulie 2009 12:44
am uitat sa spun eu sint capricorn se spune ca e zodia cea mai potrivita pt taur si sa stea cit mai departe de berbec la mine nu a functionat sau poate e valabil la femeia taur -barbatul capricorn
pica33
Postat pe 13 Iulie 2009 12:52
orgoliu'...sigur, pana la d-zeu si-napoi...dar lasitatea nu ne este cunoscuta niciodata...in schimb inima mare cat cuprinde...asa, asa...si modestie lipsa...i know, pik...oii, iaca ma raportez la tine ca la ingerasul pazitor...hehe
mia79x
Postat pe 13 Iulie 2009 12:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Exista o compatibilitate buna intre fata TAUR si baiatul SCORPION? 44 De la: dragos2012 17 Iulie 2011 15:21
barbatul berbec 35 De la: garbo_493614 17 Octombrie 2018 13:46
Eu rac si el Leu 10 De la: nicoleta78 14 August 2018 17:42
berbec-scorpion 45 De la: LILO 2 Aprilie 2010 11:02
barbat berbec-femeie rac? 14 De la: gabylex 31 Ianuarie 2012 12:51
Setari Cookie-uri