Femeia TAUR


Toate ceracteristicilesunte relevante Ma regasesc pe deplin.
garbo021035
Postat pe 11 Iulie 2009 21:40
Este adevarat aproape totul, mai putin zgircita, si nu-mi place viata periculoasa.
garbo017203
Postat pe 11 Iulie 2009 22:58
Buna fetele, sunt noua pe forum si as vrea sa stiu ce parere aveti despre taur cu ascendent in balanta, cam ce mi s-ar potrivi?
Stoica_Luminta
Postat pe 11 Iulie 2009 23:07
Buna sunt noua si eu pe site :)) am auzit ca s-au schimbat intervalele zodiilor
adica nu mai e ca inainte ca din 23 in 23 sau ceva de genu...e foarte ciudat acuma ... totul e anapoda..:)
chaOtic
Postat pe 11 Iulie 2009 23:23
Mda cam asa este cu femeia taur!!si eu sunt in zodia taur!!si asa sunt aproape cum ai scris in comentariu...:Xsunt frumoasa si imi place bani!munciti de mine!dar sunt prea mica pt a munci asa ca le cer parintilor!!sunt foarte sufletista si pun suflet in ceea ce fac!!imi place sa ma imbrac si elegant dar mai mult sport:X!!in dragoste sunt foarte geloasa si nu imi place sa imi bat joc de persoana cu care sunt doar daca merita!!sunt foarte punctuala si cam incapatanata!!dar incerc sa imi refac aceste defecte!!
GyNy
Postat pe 12 Iulie 2009 01:02
mia 79x:sa stii ca si eu m-am intalnit cu o persoana scorpion si sunt tot zodia taur ai dreptate asa ii!!si mama mea tot zodia taur ii si nu prea avem ceva in comun si nu ne intelegem asa de bine:))ne inteleg acuma dar ea nu ma intelege pe mine de multe ori cand ii zic ceva!!tot timpu ma cearta!!ei asa sunt mamele!!si barbati scorpion la fel;)
GyNy
Postat pe 12 Iulie 2009 01:07
Stoica luminita:eu zic ca te potrivesti cu zodia balanta!!eu cel putin ma inteleg foarte bine cu persoanele care sunt in zodia balanta si sunt zodia taur!!le plac foarte mult bani si sunt incapatanate uneori!!le plac mult hainele!!cunosc persoane si iti spun ce le place si ce nu!!aaa si is zgargite!!;)totul numai pentru ele vor nu ar da la nimeni!!dar in rest au un suflet mare si bun si sunt foarte sufletiste sufera mult din dragoste si pune suflet imediat!!;)>:D
GyNy
Postat pe 12 Iulie 2009 01:12
De la: mia79x, la data 2009-07-11 12:23:39
De la: gianiblue, la data 2009-07-11 12:21:34mia, iubita. pai iti trebe unul mai molcutz. nu un leu. tu deja esti la categoria grea. se bat doua fiare in tine. ia-ti unul din peste, varsator, poate gemeni. merge si rac. unul mai ascultator.



oiii...exact nici unu' dintr-astia nu a fost norocos sa-mi iasa-n cale...numai lei, berbeci...numai tacanitiiii...poate atrag ce ofer


mia nu iti mai bate capul, si eu am ascendentul in leu, lasa ca o sa intalnim leul "nostru" fiecare si at "Traiasca regele si regina!"
salomeea
Postat pe 12 Iulie 2009 01:39
Taur-Leu.. hmmm... sunt in situatia asta de 15 ani si pot sa va spun ca la inceput a fost frumos (evitand gelozia exagerata pe care am reusit s-o temperez la el) dar acuma...acuma totul a devenit o monotonie... si au iesit incet... incet.. la iveala caracteristicile leului adica NUMAI EL CONTEAZA... asa ca... va dau un sfat...mare atentie la o astfel de relatie...adevarata fata si-o arata mai tarziu..mult mai tarziu...cand deja ai petrecut multi ani alaturi si ajungi sa te gandesti pt ce atata timp pierdut....
Lidi
Postat pe 12 Iulie 2009 03:29
De la: miamia79, la data 2008-02-20 16:51:44femeia taur e genul femeia-copil,combinatia dintre sport si elegant.este o femeie senzuala, sexy,fermecatoare,corecta,tiranica,cateodata,loiala, fidela,posesiva,geloasa,temperamentala,vulcanica,feminina si f frumoasa.la ea ai sa vezi calitate, in primul rand, apoi cantitate.nu-i place sa fie contrazisa,intr-adevar,dar la ea vei vedea cel mai bun parfum, haina,barbat,sex.si toate celelalte plusuri si minusuri de mai sus.yes,that sme.a si foarte orgolioasa.stii ce am observat cu timpul, analizandu-i pe prietenii mei amici baieti?ca orice barbat mai devreme sau mai tarziu a iubit o taurita,considerand-o marea iubire.asta am auzit,iar logodnicul meu e inca unul in plus.pup
garbo007686
Postat pe 12 Iulie 2009 07:16
oooooo, Duncanel... personajul e foarte misto. tu esti cam abrupt.
curve? no, bebe. nu pot crede ca ai facut cercetare ca la carte, ca ai avut un esantion reprezentativ si ai reusit si curba lui Gauss - pe tema asta...
gianiblue
Postat pe 12 Iulie 2009 09:28
De la: Duncan_Idaho, la data 2009-07-12 07:42:55ceea ce nu ai scris aici despre femeile taur este ca sunt curve prin excelenta, o fac oriunde cu oricine are destul tupeu sa se dea la ele

In schimb tu Duncan... esti doar un bou. Si e normal sa fi frustrat daca doar o data pe an ai acces la prajiturica. Rip!
e_l_e_n_a
Postat pe 12 Iulie 2009 10:13
E ok,ma regasesc in mare parte
florentinamanofu
Postat pe 12 Iulie 2009 10:25
se mareste cercul suratilor/elor taurine
cinezee
Postat pe 12 Iulie 2009 11:25
De la: Duncan_Idaho, la data 2009-07-12 07:42:55ceea ce nu ai scris aici despre femeile taur este ca sunt curve prin excelenta, o fac oriunde cu oricine are destul tupeu sa se dea la ele


hi hi ha...da' nici nu ma enervez cu tine, uratule...si-ti spun si de ce...ma amuza teribil cand frustrati sau frustrate care nu si-au rezolvat ceva probleme cu anumite persoane, vin si-o trantesc imbufnati de-o generalizare...doar pentru ca situatia face to face le-a scapat de sub control...ok, nu te contrazic...or mai fi si poame de genu'...ce sa zic...ca doar o taurita veritabila n-ar fi stat cu tine...pe cand una care o face cu oricine, te cred pe cuvant ca a trecut pe la tine...nasolule...so, be happy...pentru fiecare este cineva...nasolu' cu poama...mi se pare mai mult decat perfect...intre timp mai ia o bere si mai stai putin in ploaie...poate prostia se transforma macar in discretie...sa nu te faci di tat de ras...
mia79x
Postat pe 12 Iulie 2009 11:29
De la: garbo007686, la data 2009-07-12 07:16:10
De la: miamia79, la data 2008-02-20 16:51:44femeia taur e genul femeia-copil,combinatia dintre sport si elegant.este o femeie senzuala, sexy,fermecatoare,corecta,tiranica,cateodata,loiala, fidela,posesiva,geloasa,temperamentala,vulcanica,feminina si f frumoasa.la ea ai sa vezi calitate, in primul rand, apoi cantitate.nu-i place sa fie contrazisa,intr-adevar,dar la ea vei vedea cel mai bun parfum, haina,barbat,sex.si toate celelalte plusuri si minusuri de mai sus.yes,that sme.a si foarte orgolioasa.stii ce am observat cu timpul, analizandu-i pe prietenii mei amici baieti?ca orice barbat mai devreme sau mai tarziu a iubit o taurita,considerand-o marea iubire.asta am auzit,iar logodnicul meu e inca unul in plus.pup


oiii...iaca poti sa crezi ca ce am scris aici...se petrecea cu un leu langa mine...si ceea ce-i nice inca...e ca nu schimb macar un cuvant din context...fiind sigura de veridicitatea spuselor...iaca consecventa pe...o femeie taur
mia79x
Postat pe 12 Iulie 2009 11:33
De la: salomeea, la data 2009-07-12 01:39:53
De la: mia79x, la data 2009-07-11 12:23:39
De la: gianiblue, la data 2009-07-11 12:21:34mia, iubita. pai iti trebe unul mai molcutz. nu un leu. tu deja esti la categoria grea. se bat doua fiare in tine. ia-ti unul din peste, varsator, poate gemeni. merge si rac. unul mai ascultator.



oiii...exact nici unu' dintr-astia nu a fost norocos sa-mi iasa-n cale...numai lei, berbeci...numai tacanitiiii...poate atrag ce ofer


mia nu iti mai bate capul, si eu am ascendentul in leu, lasa ca o sa intalnim leul "nostru" fiecare si at "Traiasca regele si regina!"


...las leii...pentru cine-i asteapta...eu deja ma vreau mai inteleapta
mia79x
Postat pe 12 Iulie 2009 11:35
Miaaaa
cinezee
Postat pe 12 Iulie 2009 11:36
stiam io ca tot la sagetatori ajungi
pik_nik
Postat pe 12 Iulie 2009 11:36


iaca poate m-o feri d-zeu, pik...ca stiu ca ma iubeste


neataaaaaaa...people dragi
mia79x
Postat pe 12 Iulie 2009 11:39
tu stii mai bine....vorba aia batraneasca...
de ce ti-e teama....
si las ca dumnezeu stie mai bine decat tine ce-ti trebuie
pik_nik
Postat pe 12 Iulie 2009 11:41

iaca aici ai drepatate, draga pikkkkk...si eu stiu sigur ca d-zeu stie mai bine decat mine ce-mi trebuie...chiar daca mai fac obiectii
mia79x
Postat pe 12 Iulie 2009 11:51
Pot spune ca am trait sub "blestemul taurului". Am avut o mama taur, un frate taur, un sot taur si o fiica vitrega taur. Am prietene taur. Un sfat: daca puteti, fugiti cit mai departe de tauri. Asocierea, mai ales matrimoniala cu un taur este un dezastru pentru o persoana din varsator, pesti, rac, fecioara, balanta. Te va distruge psihic, social, mental, bineinteles, cu cela mai bune intentii, din marea lui iubire pentru tine, din grija, dorinta de protectie.
garbo014266
Postat pe 12 Iulie 2009 11:59
femeia taur difera de barbatul taur...valabil la orice zodie...si am s-o repet pana o sa vedeti nuanta...ma intreb acum daca ai fi avut o fata taur(din carnea si sangele tau) ti-ai fi schimbat repertoriu' despre aceasta zodie?ca atunci ridica un mare semn de intrebare in ceea ce te priveste...iaca noi sa fim sanatosi...as putea sa dau cateva contraargumente despre femeia varsator care mi-a fost chipurile cea mai buna prietena...crescuta de mica in casa, profitoare, superficiala si alte alea...dar n-am s-o fac...ups, tocmai am facut-o?nop, am zis doar de una si alte cateva cunostinte in varsator...desi am un prieten tare bun si drag din aceeasi zodie...sunteti ca niste copchii, sincer...
mia79x
Postat pe 12 Iulie 2009 12:05
buna suratelor tauroaice &co...
Cate adevaruri!! dar si cate nepotriviri, poate ca si ascendentul isi are vina. eu sunt taur cu ascendent in scorpion...buna combinatie nu? (ironic)

Cineva intreba despre combinatia taur (ea)- scorpion (el)...am trait si inca traiesc asta. Intr-adevar cred ca este singurul barbat pentru care as face imposibilul insa imi dau seama in acelasi timp ca el nu-mi va asigura niciodata stabilitatea dupa care tanjesc atat.
Fetelor voi stiti cum e sa fiti de-adevaratelea indragostite si aici imi recunosc toate slabiciunile si defectele iar omul acesta a scos din mine cele mai ciudate sentimente de care nici nu credeam ca sunt capabila.Eu geloasa ? niciodata(si am avut inainte de el o relatie de 6 ani jumatate)...pana la el, posesiva?? niciodata..pana la el, sa-mi calc pe orgoliu? niciodata...pana la el...and so on. Iar razbunatoare? n-am fost niciodata ..dar cine stie ..poate ca pana la el ..hehe!
Pe de alta parte scorpionul este f egoist si uneori nu stii daca unele rautati le face ca sa-si hraneasca propriul orgoliu sau fiindca se simte lasat de-o parte si vrea sa fie din nou nr1, sau daca o face din gelozie...
Pentru mine acest barbat e o enigma...deocamdata!!
garbo009541
Postat pe 12 Iulie 2009 13:03
De la: mia79x, la data 2009-07-12 12:05:28femeia taur difera de barbatul taur...valabil la orice zodie...si am s-o repet pana o sa vedeti nuanta...ma intreb acum daca ai fi avut o fata taur(din carnea si sangele tau) ti-ai fi schimbat repertoriu' despre aceasta zodie?ca atunci ridica un mare semn de intrebare in ceea ce te priveste...iaca noi sa fim sanatosi...as putea sa dau cateva contraargumente despre femeia varsator care mi-a fost chipurile cea mai buna prietena...crescuta de mica in casa, profitoare, superficiala si alte alea...dar n-am s-o fac...ups, tocmai am facut-o?nop, am zis doar de una si alte cateva cunostinte in varsator...desi am un prieten tare bun si drag din aceeasi zodie...sunteti ca niste copchii, sincer...









mda, cu unele femei din varsator sunt buna prietena, dar sunt unele.....nu ne suportam reciproc , cele mai bune prietene sunt tot taur, scorpion, capricorn asa din cand in cand cate o fecioara, sau pesti, mda uitasem de pesti,insa Mia asculta-ma am avut relatii cu barbati din fiecare din zodile de mai sus, fato pt ca avem ascendent in leu ne plictisim destul de repede de ei daca nu sunt aproximativ ceea ce vrem noi,si pt . ca ne transformam in leoaice cu cat ne apropiem de 30 de ani, uff tindem sa fim crude cu ei, ii facem franjuri ,insa hai sa fim realisti nu ne putem lua numai dupa zodiac, mai trebuie sa tinem cont si de personalitate,educatie si alti factori,fetelor eu zic ca pana la urma o sa fie bine, pt. ca noi suntem the best!ops! modestia din mine nu imi da pace
salomeea
Postat pe 12 Iulie 2009 13:03
De la: Lidi, la data 2009-07-12 03:29:01Taur-Leu.. hmmm... sunt in situatia asta de 15 ani si pot sa va spun ca la inceput a fost frumos (evitand gelozia exagerata pe care am reusit s-o temperez la el) dar acuma...acuma totul a devenit o monotonie... si au iesit incet... incet.. la iveala caracteristicile leului adica NUMAI EL CONTEAZA... asa ca... va dau un sfat...mare atentie la o astfel de relatie...adevarata fata si-o arata mai tarziu..mult mai tarziu...cand deja ai petrecut multi ani alaturi si ajungi sa te gandesti pt ce atata timp pierdut....




pai , lidi draga , la barbatii leii e ceva de genul : cariera ta este "EL" binenteles! ,dar sunt sigura totusi ca nu te-ai desparti de el !monotonia poti iesi din ea, sunt sigura ca daca vb cu el intre 4 ochisorii o se schimbe lucrurile.trebuie doar sa incerci!
salomeea
Postat pe 12 Iulie 2009 13:12
De la: garbo009541, la data 2009-07-12 13:03:07buna suratelor tauroaice &co...
Cate adevaruri!! dar si cate nepotriviri, poate ca si ascendentul isi are vina. eu sunt taur cu ascendent in scorpion...buna combinatie nu? (ironic)

Cineva intreba despre combinatia taur (ea)- scorpion (el)...am trait si inca traiesc asta. Intr-adevar cred ca este singurul barbat pentru care as face imposibilul insa imi dau seama in acelasi timp ca el nu-mi va asigura niciodata stabilitatea dupa care tanjesc atat.
Fetelor voi stiti cum e sa fiti de-adevaratelea indragostite si aici imi recunosc toate slabiciunile si defectele iar omul acesta a scos din mine cele mai ciudate sentimente de care nici nu credeam ca sunt capabila.Eu geloasa ? niciodata(si am avut inainte de el o relatie de 6 ani jumatate)...pana la el, posesiva?? niciodata..pana la el, sa-mi calc pe orgoliu? niciodata...pana la el...and so on. Iar razbunatoare? n-am fost niciodata ..dar cine stie ..poate ca pana la el ..hehe!
Pe de alta parte scorpionul este f egoist si uneori nu stii daca unele rautati le face ca sa-si hraneasca propriul orgoliu sau fiindca se simte lasat de-o parte si vrea sa fie din nou nr1, sau daca o face din gelozie...
Pentru mine acest barbat e o enigma...deocamdata!!



bun venit in culb, eu mi-am parasit scorpionul tocmai pt. ca nu imi putea oferi aceasta stabilitate pe care noi femeile o cautam, (si din alte pricine), dar asculta fa ca mine inchipuieste-te peste vreo 5-10 ani cu 2 copii, si asa din cate il stii pe el si te stii pe tine, care din voi o sa duca greul, o sa faca el fata?



eu , asa am facut si cand am privit in viitor ...am zis la ce am vazut ... ....asa ca mai gandestete, sfatul meu
salomeea
Postat pe 12 Iulie 2009 14:42
De la: raul27, la data 2007-11-29 11:24:21Zodia TAUR

- taurul trezeste cele mai profunde sentimente
CARACTERISTICI :
fixitatea,stabilitatea,conservatorismul
trasaturi armonioase,pline de farmec
iubeste f.mult banii,are un caracter reflexiv
nu-I place sa fie contrazis-devine furios
ii place o casa buna,un salariu bun
capabil de eforturi mari
este inzestrat cu tenacitate ,pentru atingerea scopului sau nu tine cont de interesele semenilor
nu face confidente
nu este un om naiv,din instinct suspecteaza pe toata lumea
hainele lui trebuie sa fie elegante,durabile
are demnitate si calm
este frumoasa,atragatoare si cu mult farmec
are trasaturi armonioase si multa senzualitate
este calda,fidela,geloasa
este discreta si nu va destanui nimanui secretele sale
ii place avutia,devenind lacoma si zgarcita
este f.razbunatoare
femeia este tipul femeii fatale,rece,severa de o frumusete romantica
au simtul umorului,viata periculoasa,plina de intrigi
telenciclopedia
Postat pe 12 Iulie 2009 14:44
asta am si facut si in consecinta am facut pasul inapoi dar fireste...ca asta m-a costat scump si inca ma mai costa pt ca stie sa apese corzile sensibile si sunt convinsa ca nu va inceta tortura psihica !
Din fericire sunt o tauroaica veritabila si stiu sa afisez acea raceala pt care suntem atat de renumite ;), poate ca si asta il da peste cap :)

merci de sfat, daca mai aveti..please !
garbo009541
Postat pe 12 Iulie 2009 15:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BARBAT BALANTA SI SOTIE -PESTI 5 De la: garbo028900 8 Aprilie 2013 15:10
horoscop 1 De la: garbo252973 6 Decembrie 2011 03:21
FEMEIE - TAUR ... BARBAT - BERBEC 12 De la: dragos2012 1 Decembrie 2011 17:04
Barbatul balanta 30 De la: garbo002674 23 August 2011 12:09
barbatul BALANTA 112 De la: garbo102078 9 Martie 2010 22:03
Setari Cookie-uri