Cum este sa fii femeie in Romania !

Eu te-am citat?
Tu însă da, vezi că de atâtea dileme, ai pierdut șirul...
Fă-ți și o programare la doc!
Axl_R
Postat pe 26 Martie 2017 11:31
De la: Axl_R, la data 2017-03-26 11:31:43Eu te-am citat?
Tu însă da, vezi că de atâtea dileme, ai pierdut șirul...
Fă-ți și o programare la doc!


Chiar nu te duce capul de loc Te du in urma la topic si vezi ca ne citeaza. Ti-am atras atentia, ca n-ai vazut bine cine te-a citat. Tot la doctor m-ai trimis.
Aveti expresii pe care le repetati mecanic. E atat de greu sa ai nitel bun simt ? Cautati doar probleme, va hraniti cu asta. Sariti ca lupul peste om. Nu lasati nici macar cateva secunde sa-si traga omul sufletul. Sunteti aici de ani buni si traiti in haita; nu va convine nimic, nici un topic. Va bateti joc, faceti misto-uri si de tineri, de le piere curajul de a mai scrie cand vad atacul "babetelor"
Inaintand in varsta credeam ca omul devine mai intelept. Voi va " afundati" pe zi ce trece. E o vorba..nu poti sa ceri omului mai mult decat poate da..
ulygarbo
Postat pe 26 Martie 2017 12:08
primitivi le mai lipsesc și bâtele, sa te pună la pământ, este tot război dar psihic unde din păcate și oamenii buni au parte de același tratament,
ingerasulluptor1
Postat pe 26 Martie 2017 12:33
primitivi le mai lipsesc și bâtele, sa te pună la pământ, este tot război dar psihic unde din păcate și oamenii buni au parte de același tratament,
ingerasulluptor1
Postat pe 26 Martie 2017 12:33
Babete.
Așa să vb cu mama ta, să nu scriu altfel, care te-a crescut așa de okoșă. De ce n-o întrebi pe ea?

Postarea mea la 9.52. Am citat pe cineva?
Haită? Care? Da, ai nevoie de doctor!

''nu poti sa ceri omului mai mult decat poate da.. '' Aici vb de tine.
Axl_R
Postat pe 26 Martie 2017 12:34
Eu una cred este încă război dar psihic, unde oamenii se pun la pământ unul pe altul, nu înțeleg de ce,
ingerasulluptor1
Postat pe 26 Martie 2017 12:42
Eu una cred este încă război dar psihic, unde oamenii se pun la pământ unul pe altul, nu înțeleg de ce,
ingerasulluptor1
Postat pe 26 Martie 2017 12:42
Eu una cred este încă război dar psihic, unde oamenii se pun la pământ unul pe altul, nu înțeleg de ce,
ingerasulluptor1
Postat pe 26 Martie 2017 12:42
De la: Axl_R, la data 2017-03-26 12:34:53Babete.
Așa să vb cu mama ta, să nu scriu altfel, care te-a crescut așa de okoșă. De ce n-o întrebi pe ea?

Postarea mea la 9.52. Am citat pe cineva?
Haită? Care? Da, ai nevoie de doctor!

''nu poti sa ceri omului mai mult decat poate da.. '' Aici vb de tine.


De ce dai cu bata în oameni care nu Tiau făcut nimic, de ce dai nu dai cu bata în oamenii rai
ingerasulluptor1
Postat pe 26 Martie 2017 12:46
"nu poti sa ceri omului mai mult decat poate da.."
Adevarat graiesti... si usuratica si narcisista si bagatoare in seama, din pacate nu de seama!
Ziua si topicul...
roxana1deac
Postat pe 26 Martie 2017 12:47
Chiar Îți place război și cearta, de aceea pui paie pe foc,
ingerasulluptor1
Postat pe 26 Martie 2017 12:51
Azi este duminica trebuie sa va relaxați, spuneți o gluma, ca în săptămâna lucrați aveți stress, măcar relaxatixa la sfârșit de săptămână, ca apoi va plângeți ca aveți cancer sau tot felul de boli
ingerasulluptor1
Postat pe 26 Martie 2017 12:57
Azi este duminica trebuie sa va relaxați, spuneți o gluma, ca în săptămâna lucrați aveți stress, măcar relaxatixa la sfârșit de săptămână, ca apoi va plângeți ca aveți cancer sau tot felul de boli
ingerasulluptor1
Postat pe 26 Martie 2017 12:57

garbo_407212
Postat pe 26 Martie 2017 15:04
Cam asa sint femeile din Ro.
helga_
Postat pe 27 Martie 2017 10:54
Da inteligent sa etichetezi și sa le bagi pe toate femeile în aceasi oala,
ingerasulluptor1
Postat pe 27 Martie 2017 23:22
Din cite am invatzat eu la orele de logica din facultate, da' si la cele de limba romana din gimnaziu, particula si adverbul 'cam' semnifica TOCMAI faptul ca NU E VORBA de 100% dintre femeile din Romania!

Sa-i explice careva treaba asta si ... angoasantei bataioase a forumului!
garbo101426
Postat pe 27 Martie 2017 23:51
De la: garbo101426, la data 2017-03-27 23:51:30Din cite am invatzat eu la orele de logica din facultate, da' si la cele de limba romana din gimnaziu, particula si adverbul 'cam' semnifica TOCMAI faptul ca NU E VORBA de 100% dintre femeile din Romania!

Sa-i explice careva treaba asta si ... angoasantei bataioase a forumului!


"Sa-i explice careva treaba asta" Nu te repeta, nu fii vampir energetic cerand ajutor celuilalt.Asta inseamna ca nu ai incredere in tine.
Primul pas in a rezolva orice problema trebuie sa accepti ca exista o problema.
Pe forumu-uri nu facem analize gramaticale, trebuie sa fii cool Macar atat trebuia sa inveti de cand iti duci veacul pe aici.
ulygarbo
Postat pe 28 Martie 2017 00:13
Tt_impita iar se baga neinvitata in vorbele altora, precum musca-n koooru' vacii!
Si pe urma tot ea se burica, ofuscheaza si se oftica cum ca-i da lumea cu bordura peste bot!

Marsh, dracului, de-i da sfaturi - Ooops! - ii_dioatei aleia de si-a dat propriul copil afara din casa ca pe-o masea stricata!
Sau poate vrei sa-l duci personal ... la kooorwe, de minutza, chiar pe oo_ligofrenul ala de zicea nevasta-sa (sic!) ca tare-i mai place sa pescuiasca ... 'pastravoaice', fara ca descreierata aia sa se-arate prea tare ingrijorata!

Multe rapandule 'cool'-te rau de tot pe lume asta...
garbo101426
Postat pe 28 Martie 2017 00:56
De la: ingerasulluptor1, la data 2017-03-27 23:22:15Da inteligent sa etichetezi și sa le bagi pe toate femeile în aceasi oala,



Ingeritzo nu-ti fa probleme, tu esti exceptia...care intareste regula.
Rotty
Postat pe 28 Martie 2017 08:09
De la: ulygarbo, la data 2017-03-28 00:13:10
De la: garbo101426, la data 2017-03-27 23:51:30Din cite am invatzat eu la orele de logica din facultate, da' si la cele de limba romana din gimnaziu, particula si adverbul 'cam' semnifica TOCMAI faptul ca NU E VORBA de 100% dintre femeile din Romania!

Sa-i explice careva treaba asta si ... angoasantei bataioase a forumului!


"Sa-i explice careva treaba asta" Nu te repeta, nu fii vampir energetic cerand ajutor celuilalt.Asta inseamna ca nu ai incredere in tine.
Primul pas in a rezolva orice problema trebuie sa accepti ca exista o problema.
Pe forumu-uri nu facem analize gramaticale, trebuie sa fii cool Macar atat trebuia sa inveti de cand iti duci veacul pe aici.


Ulygarbo, esti ca si user-ita aia care-a deschis un subiect fictiv: "V-ati marita cu un barbat nasol si prost doar ca sa aiba copilul un tata?" pt. a observa reactiile forumistilor... asa si comentariile tale... ne lasa masca.
roxana1deac
Postat pe 28 Martie 2017 09:25
pfoai ce lupte se dau p'aici ...#rezistam
miss_darine
Postat pe 28 Martie 2017 11:44

426, dar poate narcisista uly "crapitza", n-are ce-i oferi sotului pescar. Zero. Si nu ma refer la aspectul fizic si atractie, ca si daca n-o fi frumusica, asta-i defectul cel mai usor de suportat. Sunt aspecte si mai importante. De asta cauta pescarul in alta parte. ... miss_ darine, la astia doi sa le punem #rezistam impreuna#
roxana1deac
Postat pe 28 Martie 2017 13:03

Pai cam asta-i zic si eu!


Si o sa i-o tot zic pina s-o potoli!...
garbo101426
Postat pe 28 Martie 2017 13:57
Da, e adevarat, daca ne referim la tarile lumii arabe sau la Asia (cea mai mare parte). Dar eu zic ca ar fi mai bine sa ne comparam si noi cu lumea civilizata... unde femeia nu e privita in continuare ca o sclava. In Ro, femeia trebuie sa fie "de toate pentru toti": profesionista (munceste cot la cot cu barbatii, dar de multe ori e platita mai prost pentru aceeasi munca), iar acasa trebuie sa fie mama ideala, sotie exemplara, gospodina desavarsita, amanta sexy, mereu aranjata si pusa la punct, etc etc. Nu e cam mult pentru o fiinta umana?
garbo_401416
Postat pe 29 Martie 2017 11:40
De la: garbo_401416, la data 2017-03-29 11:40:49Da, e adevarat, daca ne referim la tarile lumii arabe sau la Asia (cea mai mare parte). Dar eu zic ca ar fi mai bine sa ne comparam si noi cu lumea civilizata... unde femeia nu e privita in continuare ca o sclava. In Ro, femeia trebuie sa fie "de toate pentru toti": profesionista (munceste cot la cot cu barbatii, dar de multe ori e platita mai prost pentru aceeasi munca), iar acasa trebuie sa fie mama ideala, sotie exemplara, gospodina desavarsita, amanta sexy, mereu aranjata si pusa la punct, etc etc. Nu e cam mult pentru o fiinta umana?


Nu!!!A fi profesionist inseamna rezultate, nu munca neproductiva "cot la cot"cu barbatii... Aranjata nu-i totuna cu frumoasa, sexy nu-i totuna cu sex-appeal nefortat, cum sunt obisnuite toate femeile. Cam mult poate fi, mai ales ca nu orice cioara poate fi privighetoare, dar cine-o pune sa-si ia mai multe pe cap decat poate duce?!
roxana1deac
Postat pe 29 Martie 2017 12:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HEii 24 De la: anaROBERT 16 Septembrie 2010 13:02
BATJOCURA,DENIGRAREA SI BATJOCORIREA SENTIMENTULUI DE DRAGOSTE PRIN POSTURILE DIFUZATE COMERCIAL PRIN PRIVATE SPICE,DARING!TV,HUSTLER TV,SUPER ONE,PLAYBOY TV,BLUE HUSTLER. 7 De la: SERIOSUL 26 August 2012 16:46
La multi ani tuturor care poarta numele Gheorghe si derivatele numelui! 2 De la: Jojolin 22 Aprilie 2012 00:56
buna la toata lumea 5 De la: narcysa 12 Decembrie 2010 06:00
29 iulie 2012 ultima batalie BASESCU CONTRA POPORUL ROMAN LA REFERENDUM 216 De la: elisabeta_boia 3 August 2012 20:43
Setari Cookie-uri