O problema imposibila de rezolvat ca amant

426, de unde ai dedus ca barbatul poarta vina? O poarta cel care treneaza, in ACEST caz barbatul. Daca amanta era casatorita si ezita intre doi sau mai multi barbati, pe care sa-i stabilizeze, cine ar fi purtat mare parte din vina? Dar cum ni se prezinta faptele, amanta l-a hartuit, sotia l-a amenintat ca se calugareste. Iar el a cedat, ca amandoua sunt superbe. Sesizezi incongruenta

Cand nu esti interesat de a alcatui un cuplu cu cineva, nici juvatul pe care ameninta ca si-l pune de gat, nu te poate atinge in maniera in care ai continua o relatie amoroasa cu respectivul. Sau cu atat mai mult!
pinkrainbow
Postat pe 3 Ianuarie 2016 10:58
De la: Tommy_Boy, la data 2015-12-06 09:43:41Amice esti de plins. Josnic ai fost de la inceput, de cind ti-ai luat o amanta.
De ce te-ai mai casatorit?
Habar ni ai ce inseamna sa iubesti cu adevarat.
Atunci cind iubesti un om esti alaturi de el si cind e bolnav. Ii veghezi somnul si faci pe dracu in patru ca sa-i usurezi suferinta. In cazul amantei exista o solutie, reconstructia de sin, dar bineinteles ca nu te-ai gindit la ea pt. ca nu-ti pasa de biata femeie. Tot ce doresti e sa pui capat acestei relatii si sa zburzi spre alte cuceriri pe care sa le (de)stabilizezi emotional.
De Don Juani de doi l.ei, ca tine e plin mapamondul.
Maria_Constantin_1
Postat pe 3 Ianuarie 2016 11:06
De la: garbo_842, la data 2016-01-03 10:58:09426, de unde ai dedus ca barbatul poarta vina? O poarta cel care treneaza, in ACEST caz barbatul. Daca amanta era casatorita si ezita intre doi sau mai multi barbati, pe care sa-i stabilizeze, cine ar fi purtat mare parte din vina? Dar cum ni se prezinta faptele, amanta l-a hartuit, sotia l-a amenintat ca se calugareste. Iar el a cedat, ca amandoua sunt superbe. Sesizezi incongruenta

Cand nu esti interesat de a alcatui un cuplu cu cineva, nici juvatul pe care ameninta ca si-l pune de gat, nu te poate atinge in maniera in care ai continua o relatie amoroasa cu respectivul. Sau cu atat mai mult!

Nu eu am dedus. Au 'dedus' astfel chiar ... neprihanitele de se auto-sugestioneaza ca amantlicul e doar ... univoc!
Vezi comentariile...
garbo101426
Postat pe 3 Ianuarie 2016 14:01
sincera sa fiu, din povestea asta mi-a ramas in minte povestea ta; esti demna de respect... La multi ani.
svrotea
Postat pe 3 Ianuarie 2016 16:19
Scoala incepe pe zece.
Schmetterling
Postat pe 3 Ianuarie 2016 21:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ღ♥O picatura de suflet♥ღღ 32 De la: fleurdelis 17 Decembrie 2010 16:48
kissp 1 De la: hermosa20 28 Iunie 2012 15:26
Raylor Sole Golf Clubs 1 De la: servers9 15 Iulie 2010 10:47
Un sfat, va rog...eu nu mai stiu... 118 De la: 12 Aprilie 2015 07:38
RASPUNS LA INTREBARE 1 De la: karcsika58 21 Noiembrie 2011 15:10
Setari Cookie-uri