DEPRESIA

Eu personal intru in depresie atunci cand cineva incearca sa ma ia de proasta.Mai ales barbatii care ne considera pe noi femeile niste gaini.
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Aprilie 2010 23:12
noooooooo..tu-i bagi pe altii in depresie...tu nu intri niciodata in depresie, ai energii nebanuite
reyya
Postat pe 8 Aprilie 2010 23:15
Ca barbatii sar considera cocosi si nai gainile..Adica ca ei daca sunt cocosi,au dreptul sa aiba multe gaini...Eu nu consider ca aceasta gandire ar trebuie sa fie valabila la un om..Ci doar la animale....Pt ca animalele nu au ratiune..Dar noi oamenii avem ratiune si sentimente..Noi femeile nu putem iubi niste barbati care ne inseala si se comporta cu noi femeile ca niste tarani din aia cu batele de spinare...Taci fa marie din gura,ca daca nu iti dau o bata pe schinare
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Aprilie 2010 23:15
asa....mamica...ia deschide tu, puiul mamii, la foc automat, vreo tz toapice...si cheam-o si pe mama dolores aleha sa-ti tina isonul.....dar fiecare raspuns sa il dati din topice noi, da????
tutankhamon
Postat pe 8 Aprilie 2010 23:15
iri,da de iesit cand iesi din depresie?
elodia
Postat pe 8 Aprilie 2010 23:15
elo...cand intra pe celalalt id.....si descopera cine stie ce noutate intelijenta pe goagal....
tutankhamon
Postat pe 8 Aprilie 2010 23:18
De la: tutankhamon, la data 2010-04-08 23:15:36asa....mamica...ia deschide tu, puiul mamii, la foc automat, vreo tz toapice...si cheam-o si pe mama dolores aleha sa-ti tina isonul.....dar fiecare raspuns sa il dati din topice noi, da????
Nu mai am incredere in ea,ca m-a tradat..S-a bagat in haita voastra.chiar daca as iesit..Ii inteligenta,dar ii naiva..Crede toate minciunile gogonate de la altii...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Aprilie 2010 23:21
De la: tutankhamon, la data 2010-04-08 23:15:36asa....mamica...ia deschide tu, puiul mamii, la foc automat, vreo tz toapice...si cheam-o si pe mama dolores aleha sa-ti tina isonul.....dar fiecare raspuns sa il dati din topice noi, da????
Apoi mie nu imi place sa gandesc colectiv..cI GANDESC INDIVIDUAL...ASA CA nu am nevoie de haita,,de prieteni care sa ma tradeze..Eu cu oamenii m-am lamurit
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Aprilie 2010 23:23
Prieteni adevarati ai atunci doar cand ai bani si ii ajuti ca ei sa nu munceasca..SE comporta frumos cu tine si te respecta cat ai bani si le dai...Dupa ce ti sau terminat banii,sa terminat si prietenia..
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Aprilie 2010 23:26
si aia sunt adevarati???
panty_C
Postat pe 8 Aprilie 2010 23:28
Toti oamenii cauta iubire,dar ei nu pot iubi pt ca au inimile pline de egoism...Doar un om care respecta poruncile.Si se straduie sa duca o viata curata..Dumnezeu ii da iubire in inima..Si minte ca sa isi aleaga persoana potrivita ca sa fie si el iubit..Pt ca de un om pacatos nu poti fii iubit pt ca inima lui este plina de egoism
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Aprilie 2010 23:31
se pare ca vorbesti din experienta...sincer si fara misto, imi pare rau pentru tine, dar sa stii ca exista si prieteni sinceri care nu se uita la bani....ti-o spun fara sa ma laud si fara sa-mi bat joc de tine.....eu am parte de niste prieteni adevarati langa mine, care ma ajuta la greu.....
tutankhamon
Postat pe 8 Aprilie 2010 23:32
De la: pantera_neagra, la data 2010-04-08 23:28:32si aia sunt adevarati???
Pai prieteni adevarati sunt foarte putini..Pt ca oamenii sunt dupa bani...Asta este telul lor in viata.Bani..Ei cauta iubire,,dar ei nu pot oferi iubire pt ca inima lor este plina de egoism...Si de asta indeparteaza tot ce este bun de la ei...Trebuie munca cu tine insuti ca omul sa isi poata coordona instinctele.SA fie perseverent sa se roage,,sa renunte la pacate...Pt ca un om ce triaeste in pacate are o gandire foarte haotica..Pt ca pacatele il indeparteaza de Dumnezeu,,de intelepciune,de lumina mintii lui
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Aprilie 2010 23:34
Mi se pare mie sau se cam amesteca aici conceptele?

ce cauta iubirea si instinctele, cu atat mai mult pacatele, in prietenie???
panty_C
Postat pe 8 Aprilie 2010 23:37
Ca Dumnezeu sa imbuneze inima unui om,,ca sa aiba iubire pt aproapele lui...Trebuie perseverenta...Pt ca toti oamenii cauta iubire dar ei nu pot oferi iubire..aPt ca inimile lor sunt pline de egoism..Toti cauta oameni buni ca sa profite de pe urma lor...Dar eu cred ca oamenii rai,,trebuie sa fie cu oamenii rai,ca sa profite unii de altii,,,..Pt ca ei doar aleg sa fie rai...Si oamenii buni sa fie cu oamenii buni...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Aprilie 2010 23:38
De la: pantera_neagra, la data 2010-04-08 23:37:50Mi se pare mie sau se cam amesteca aici conceptele?

ce cauta iubirea si instinctele, cu atat mai mult pacatele, in prietenie???
Pai poate asa ii consideri prieteni...Dar ia sa vezi ca daca incepi sa duci o viata mai buna ca ei si sa incepi sa te ridici..Sa vezi ca or sa moara de invidie..Pt ca un prieten adevarat se bucura atunci cand omul se ridica..Nu moare de invidie si incearca sa il traga in jos...Sunteti prieteni pt ca poate sunteti la fel
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Aprilie 2010 23:42
na bine - ce zic eu si ce intelegi tu

ca in bancul ala:

"- buna ziua nana

- la cumnata, draga"
panty_C
Postat pe 8 Aprilie 2010 23:46
fleurdelis
Postat pe 11 Aprilie 2010 01:37
io personal ...cand intru in depresie,,,,raman acoloo
fleurdelis
Postat pe 13 Aprilie 2010 20:22
dar astaa...binweinteles ....eu personal
fleurdelis
Postat pe 13 Aprilie 2010 20:23
bai,bai...ce-i debandada asta?liniste!tu intri in depresie cand te iau altii drept proasta?na,ce te faci atunci daca nu le poti demonstra ca nu esty proasta,?ca de fapt n-ai cum....je,je,je,
estela
Postat pe 15 Aprilie 2010 04:01
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-04-08 23:34:41
De la: pantera_neagra, la data 2010-04-08 23:28:32si aia sunt adevarati???
Pai prieteni adevarati sunt foarte putini..Pt ca oamenii sunt dupa bani...Asta este telul lor in viata.Bani..Ei cauta iubire,,dar ei nu pot oferi iubire pt ca inima lor este plina de egoism...Si de asta indeparteaza tot ce este bun de la ei...Trebuie munca cu tine insuti ca omul sa isi poata coordona instinctele.SA fie perseverent sa se roage,,sa renunte la pacate...Pt ca un om ce triaeste in pacate are o gandire foarte haotica..Pt ca pacatele il indeparteaza de Dumnezeu,,de intelepciune,de lumina mintii lui
bai fata,nu simti asa..... o chemare,,,,,,spre Dumnezeu,adica la manastire
estela
Postat pe 15 Aprilie 2010 04:06
si yo
estela
Postat pe 15 Aprilie 2010 04:07
Macar cocosii tre sa-si faca datoria fata de toate gainile din ograda ..k de sunt in nr redus...dar u.. la ce naiba te apuci sa faci depresii pentru niste barb care nu stiu sa te aprecieze la adevarata valoare.....aia care e ..ka de ...la unii mai mult la altii...mai cu mila...
rapsody33
Postat pe 15 Aprilie 2010 05:34
De la: estela, la data 2010-04-15 04:06:33
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-04-08 23:34:41
De la: pantera_neagra, la data 2010-04-08 23:28:32si aia sunt adevarati???
Pai prieteni adevarati sunt foarte putini..Pt ca oamenii sunt dupa bani...Asta este telul lor in viata.Bani..Ei cauta iubire,,dar ei nu pot oferi iubire pt ca inima lor este plina de egoism...Si de asta indeparteaza tot ce este bun de la ei...Trebuie munca cu tine insuti ca omul sa isi poata coordona instinctele.SA fie perseverent sa se roage,,sa renunte la pacate...Pt ca un om ce triaeste in pacate are o gandire foarte haotica..Pt ca pacatele il indeparteaza de Dumnezeu,,de intelepciune,de lumina mintii lui
bai fata,nu simti asa..... o chemare,,,,,,spre Dumnezeu,adica la manastire
Nu de ce sa merg la munastire? Nu imi place sa fiu acolo inchisa si sa execut ordinele la altii..Pot sa fiu cinstita,muncitoare si harnica sa fiu si inafara munastirii..Numai ca oamenii din afara zici ca sunt ca niste maimute.Nu toti dar majoritatea.Pt ca nu au principiii..Dar eu nu am nici o treaba cu aia rai...Care vor sa fie rai..Ci sa isi caute din aia rai ca si ei..Si eu ma apropii doar de oameni curati si cinstiti pt ca nu imi plac,haimanalele
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Aprilie 2010 12:18
De la: rapsody33, la data 2010-04-15 05:34:53Macar cocosii tre sa-si faca datoria fata de toate gainile din ograda ..k de sunt in nr redus...dar u.. la ce naiba te apuci sa faci depresii pentru niste barb care nu stiu sa te aprecieze la adevarata valoare.....aia care e ..ka de ...la unii mai mult la altii...mai cu mila...
Ce cocosi.pt ca ca multi sunt cocosi doar cu numele.Pt ca nici macar pe ei nu sunt in stare sa se intretina..Se dau cocosi numai la femei pt ca sunt slabe...Dar cand se da un barbat la el,lasa ciocul mic..Lasama ca mam saturat de oameni bonavi la minte
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Aprilie 2010 12:21
mai fetitzo ,da tu esti confuza tare ...
ia zii tu daca stii ce vrei de la viata ?da asa in 2 cuvinte ,nu in monoloage de km ....scurt si la obiect
ca sa intelegem si noi ,daca tot postezi p-aici .
flordavis
Postat pe 15 Aprilie 2010 13:33
flora - grija mare ca acusa dezlantuie afuriseniile pe capul tau

bre, io nu mai pot iesi din depresia asta
panty_C
Postat pe 15 Aprilie 2010 13:42
De la: floradavdis, la data 2010-04-15 13:33:01 mai fetitzo ,da tu esti confuza tare ...
ia zii tu daca stii ce vrei de la viata ?da asa in 2 cuvinte ,nu in monoloage de km ....scurt si la obiect
ca sa intelegem si noi ,daca tot postezi p-aici .
Nu de ce sa merg la munastire? Nu imi place sa fiu acolo inchisa si sa execut ordinele la altii..Pot sa fiu cinstita,muncitoare si harnica sa fiu si inafara munastirii..Numai ca oamenii din afara zici ca sunt ca niste maimute.Nu toti dar majoritatea.Pt ca nu au principiii..Dar eu nu am nici o treaba cu aia rai...Care vor sa fie rai..Ci sa isi caute din aia rai ca si ei..Si eu ma apropii doar de oameni curati si cinstiti pt ca nu imi plac,haimanalele

xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Aprilie 2010 13:44
De la: pantera_neagra, la data 2010-04-15 13:42:15flora - grija mare ca acusa dezlantuie afuriseniile pe capul tau

bre, io nu mai pot iesi din depresia asta


mi-am asumat riscul panterutzo ...
bre,si pe mine ma lua asa o stare de la vremea asta ...la naiba cu depresia asta
ce ne facem ,ce ne facem ???
flordavis
Postat pe 15 Aprilie 2010 14:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Angajatii si patronii romani eu una ii consider pe ambii prosti 45 De la: xenaluptatoareainimoasa 9 Septembrie 2010 10:11
Sfaturi pentru o slujire crestinã eficientã 9 De la: ingerasulluptator 3 August 2012 01:24
Urgent!! 10 De la: chanty 25 Iulie 2011 16:36
dilema 46 De la: LILO 6 Ianuarie 2010 08:22
DE ASTAZI SALARIUL MEDIU PE ECONOMIE IN ROMANIA ESTE DE 2500 DE EURO PE LUNA ! 2 De la: MINCIUNICA 1 Aprilie 2012 12:46
Setari Cookie-uri