sa plec sau nu?

am gasit un anunt de la firma international work&studies Timisoara ,a auzit cineva de ea? sunt casatorita ,am si copil si vreau sa stiu daca este de incredere pt ca am auzit ca multe firme dau tepe. vreau sa plec pt ca am nevoie de un job bine platit pt a-mi cumpara o casa ; daca a lucrat cineva cu ei va rog trimiteti-mi un mesaj multumesc
garbo_408792
Postat pe 20 Ianuarie 2015 16:28
cine nu risca,nu cistiga...
asculta-ti intuitia...ea e cea care stie raspunsul corect.
daca nu pleci,ce cistigi?doar visul de a avea o casa.....plecind,cu sau fara firma,poate vei cistiga casa,nu visul.bafta!
hellya
Postat pe 11 Februarie 2015 01:42
De la: garbo_408792, la data 2015-01-20 16:28:15am gasit un anunt de la firma international work&studies Timisoara ,a auzit cineva de ea? sunt casatorita ,am si copil si vreau sa stiu daca este de incredere pt ca am auzit ca multe firme dau tepe. vreau sa plec pt ca am nevoie de un job bine platit pt a-mi cumpara o casa ; daca a lucrat cineva cu ei va rog trimiteti-mi un mesaj multumesc


Vezi , daca iti cer bani dinainte ( comisioane , taxe de studiere a dosarului ) nu le da , nu miroase-a bine...Ajungi acolo si vezi ca primesti cu totul altceva decat prevad taxele contractuale si mai rau , daca o sa constati ca lucrezi la negru , chiar esti in bataia vantului . Contractul pe care l-ai facut aici e nul si neavenit si ,, firma de intermediere '' e ,, moarta si ingropata '' , nu poti da de ei , sau daca iti raspund, te ,, invart dupa visin '' cu vorbele si iese tot cum zic ei ! Vezi ca isi iau comision de la angajator , dar mai ,, jupesc '' si aici , in tzara , de pe oameni si inainte de plecarea omului in strainatate si lunar, cota parte din salariul celui pe care il plaseaza . Deci , nu stiu de firma de care spui , vorbesc in general , cica e proverbul ala : ,, tot patitul e invatat ! '' . Ai grija de tine ! Succes !
ScotyAnna
Postat pe 14 Februarie 2015 06:44
Buna,nu stiu ce ai mai rezolvat de atunci cu acel loc de munca dar in general cand vrei sa pleci asa cu munca este cel mai bine sa te interesezi la sursa sigura despre firma respectiva cum ar fi institut teritorial de munca sau registru comercial si aparte de asta cel mai bine este sa te prezinti la interviu sa vezi despre de este vb, ce conditii ofera cat sunt de drastici in privirea selectarii.
Slujbele vacante in Occident sunt slab platite sau au conditii proaste de munca. Tocmai de aceea sunt vacante, fiindca daca ar fi fost atit de bune, din punctul de vedere al conditiilor si al salarizarii, ar fi fost ocupate de rudele si apropiatii celorlalti angajati sau de locuitorii din orasul ( comuna) respectiva.
Firmele serioase de recrutare ( exista si asemenea firme in Romania) incheie, in prealabil, contracte externe cu angajatori dintr-o tara , maxim doua. Ca sa gasesti insa un angajator la prima mina este o mare problema, fiindca trebuie sa investesti in prospectarea pietei, in deplasarea personalului la locul de munca respectiv, in procedura de semnare a contractelor initiale. Ori este clar ca o firma de apartament nu are capacitatea sa faca aceasta investitie de timp, resurse si informatii…Ca sa nu mai vorbim ca trebuie invinsa si concurenta firmelor autohtone de plasare din tara respectiva. In consecinta, nu crede in magia cu locuri de munca disponibile oriunde si oricind.

Verificati daca firma are site!
Extindeti cercetarile pe internet !
Verificati inregistrarea firmei la I.T.M.! institutu teritorial de munca.
Evaluati sediul si personalul!

Multa bafta.
Dulcyka_Danyella_1
Postat pe 24 Martie 2015 16:45
Buna,
nu stiu daca ai plecat cu International work and studies, dar eu stiu pe cineva care a plecat cu ei. A platit comision de 600 de lire din primul salar si totul parea ok. Dupa ce a plecat a doua oara in Anglia prin alta firma International iau cerut inca 600 de lire pentru ca s-a intors in Anglia. Asa ca fii atenta ce contract semnezi. Bafta
garbo_413579
Postat pe 9 Iulie 2015 13:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Olimpiada Sandvisurilor 3 De la: cricat 18 Octombrie 2011 10:48
BATJOCURA,DENIGRAREA SI BATJOCORIREA SENTIMENTULUI DE DRAGOSTE PRIN POSTURILE DIFUZATE COMERCIAL PRIN PRIVATE SPICE,DARING!TV,HUSTLER TV,SUPER ONE,PLAYBOY TV,BLUE HUSTLER. 7 De la: SERIOSUL 26 August 2012 16:46
buna tuturor 3 De la: garbo201712 27 Iunie 2011 21:01
nedumerita 34 De la: Topazz 17 Septembrie 2012 18:16
intarcat 1 De la: iuliana23 4 Iunie 2011 08:23
Setari Cookie-uri